Перейти к содержанию

Центрифуга для добування воску


gennadiy

Рекомендуемые сообщения

3 минуты назад, professorm сказал:

Тому знизу і пишу, прошу не вважати за критику :)

В  цьому випадку якщо тен  має теоретично там вижити,

то варто задуматися лише за підшипники,і їх змащування, якщо температура бака

буде дійсно в межах ста градусів то певно варто перепакувати змазку в них

хочаб літолом, чи іншою змазкою, яка буде витримувати подібні температури?

Підшипники були встановлені нові і змащені літолом , є і більш високотемпаратурні змазки, але тут вважаю що достатньо і літолу.

Тен думаю працюватиме , хоча не виключаю що можливо прийдеться використовувати пар. Випробування покаже. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Конструктор сказал:

Підшипники були встановлені нові і змащені літолом , є і більш високотемпаратурні змазки, але тут вважаю що достатньо і літолу.

Тен думаю працюватиме , хоча не виключаю що можливо прийдеться використовувати пар. Випробування покаже. 

Якщо вище  сотні гріти не плануєте то літол по паспорту має вижити.

Стосовно думки про нагрів усього простору баку одним теном....

теплотехніку в інституті вивчав уже досить давно,і не використовую :) ,

але вважаю, чисто на мій погляд,без розрахунків , що його потужності може бути мало

для виконання поставленої задачі.

Якщо промоделювати Ваш технологічний процес виходить слідуюче,

Ви заливаєте в бак розварену сировину з водою, вода і гарячий віск

через мішок дружно витікають,частково підігрівають сам бак,і уходять на злив,

в баку залишається мерва з залишковим теплом і воском у своєму складі,

тут Ви запускаєте барабан обертатися -під дією відцентрової сили вода і віск  з температурою

вище точки застигання ще будуть вижиматися з мерви і частково можуть стекти в низ,

частина може остигнути на стінках ,дно з підігрівом,на ньому вони сильно не

затримаються, а от барабанові тен не допоможе, через повітря теплопередача буде мала,

барабан остигне через якийсь час, питання в тому- скільки воску встигне

витиснутися до того.

Як не крутися, система втрачає тепло, думаю  без парогенератора досягти  поставленої  Вами

задачі буде складно.

З повагою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, professorm сказал:

Якщо вище  сотні гріти не плануєте то літол по паспорту має вижити.

Стосовно думки про нагрів усього простору баку одним теном....

теплотехніку в інституті вивчав уже досить давно,і не використовую :) ,

але вважаю, чисто на мій погляд,без розрахунків , що його потужності може бути мало

для виконання поставленої задачі.

Якщо промоделювати Ваш технологічний процес виходить слідуюче,

Ви заливаєте в бак розварену сировину з водою, вода і гарячий віск

через мішок дружно витікають,частково підігрівають сам бак,і уходять на злив,

в баку залишається мерва з залишковим теплом і воском у своєму складі,

тут Ви запускаєте барабан обертатися -під дією відцентрової сили вода і віск  з температурою

вище точки застигання ще будуть вижиматися з мерви і частково можуть стекти в низ,

частина може остигнути на стінках ,дно з підігрівом,на ньому вони сильно не

затримаються, а от барабанові тен не допоможе, через повітря теплопередача буде мала,

барабан остигне через якийсь час, питання в тому- скільки воску встигне

витиснутися до тогою.

Як не крутися, система втрачає тепло, думаю  без парогенератора досягти  поставленої  Вами

задачі буде складно.

З повагою.

Практика покаже .

В теорії я і сам не виключаю що цей мій варіант працюватиме не так як я хочу , можливо і доведеться використовувати пар , хоча так не хочеться .

Тен має приблизно 800-1200 ват , вважаю що цеї потужністі в досталь, навіть з запасом. 

Щодо охолодження мерви в самому барабані , то я не розумію від чого вона має охолодитись , бак по кругу утеплений 60мм мін ватою + підігрів . Думаю цього достатньо щоб втримати темпаратуру в межах 100 градусів протягом 10-ти хвилин. Не виключаю що я помиляюсь , спробую тоді і буде результат.

Щодо підшипників і змазки , то при подачі перегрітого пару темпаратура ще вища , але вже багато практиків працюють . Літол може працювати до 130 °С.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Конструктор сказал:

Практика покаже .

В теорії я і сам не виключаю що цей мій варіант працюватиме не так як я хочу , можливо і доведеться використовувати пар , хоча так не хочеться .

Тен має приблизно 800-1200 ват , вважаю що цеї потужністі в досталь, навіть з запасом. 

Щодо охолодження мерви в самому барабані , то я не розумію від чого вона має охолодитись , бак по кругу утеплений 60мм мін ватою + підігрів . Думаю цього достатньо щоб втримати темпаратуру в межах 100 градусів протягом 10-ти хвилин. Не виключаю що я помиляюсь , спробую тоді і буде результат.

Щодо підшипників і змазки , то при подачі перегрітого пару темпаратура ще вища , але вже багато практиків працюють .

 

За підшипники вже наче дійшли згоди :) , при тому режимі роботи і

адекватній змазці, вони ,вважаю,свою функцію виконають. :)

При потужності навіть у 1200 вТ ми не можемо вважати що усі 100% його енергії перейдуть у

тепло баку, вище по тексту я писав ,чому так вважаю,це перше.

А по друге, підігрів для барабана погоди робити не буде, задайтеся питанням, Ви як Конструктор, яким теплоносієм 

отой % тепла від тена ,через бак, має перейти до барабана,котрий тут досить таки чудово обертається?

при тому контактуючи лише віссю в підшипниках?

Згадайте конструкцію пральної машини в її оригінальному використанні, у неї тен занурений прямо у воду

йде пряма передача тепла,порівняйте теплопровідність води і повітря за НУ ,і побачите різницю.

 

Я особисто тільки ЗА те щоб у Вас усе вдалося якнайкраще ;),  тим більше що сам сподіваюся

до весни запустити в себе  подібний  пристрій :)

Тому вважаю, що чим більше отаких моментів Ви вирішите, тим краще володітимете процессом :IMHO:

З повагою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, professorm сказал:

задайтеся питанням, Ви як Конструктор, яким теплоносієм 

отой % тепла від тена ,через бак, має перейти до барабана,котрий тут досить таки чудово обертається?

Таким самим чином як в духовці пиріжки печуться , чи по вашій теорії в них горох теж , мав би , сирим бути.:umora:

В чому різниця нагріву: барабан стоїть чи обертається? Чи ви вважаєте що тепло теж рухається відцентрово?:)

Ще раз повторю: практика покаже , раджу  і вам переходити від теорії до практики. Без образ:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Конструктор сказал:

Таким самим чином як в духовці пиріжки печуться , чи по вашій теорії в них горох теж , мав би , сирим бути.:umora:

В чому різниця нагріву: барабан стоїть чи обертається? Чи ви вважаєте що тепло теж рухається відцентрово?:)

Ще раз повторю: практика покаже , раджу  і вам переходити від теорії до практики. Без образ:wave:

Так пиріжки ж не крутяться  з швидкістю 1000 рпм :rofl:, вони сидять у закритому просторі ,із значно суттєвішим підігрівом :)

,і конкретно довший час,порівняйте обєм духовки і свого бака, порявняння :ay: .

Вважаю що рух барабана створить завихрення потоків повітря і відтіснить їх до стінок,

передача тепла до барабана зменшиться. :)

 

Я цілком згоден що практика розсудить, (взагалі пишу тут скоріше  з солідарності як до земляка і коллеги по цеху , 

пройшов свого часу таку школу виробництва , щоб максимально передбачити вузькі моменти і їх усунути до виникнення)

Практикою теж займаюся, збираю комплектуючі на парогенератор, при нагоді і теплій погоді почну варити.

Жодних образ :wave:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Конструктор сказав:

Ще раз повторю: практика покаже , раджу  і вам переходити від теорії до практики

 

10 годин тому, professorm сказав:

Я цілком згоден що практика розсудить

"Опит і приктіка-велікое дело"-копач Бонавентура із "Сто тисяч" Карпенка-Карого

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Исходя из опыта при загрузке разваренной массы тепло надо подавать в нижнюю часть бака,под барабан. В моём случае это обычный пар из фляги с тэном.При загрузке вырезанной суши перегретый пар подаю через крышку в центр барабана.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот общий вид центрифуги. 

20200127_161644_compress27.jpg

20200127_161914_compress10.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Братъ сказал:

Исходя из опыта при загрузке разваренной массы тепло надо подавать в нижнюю часть бака,под барабан. В моём случае это обычный пар из фляги с тэном.При загрузке вырезанной суши перегретый пар подаю через крышку в центр барабана.

Тобто у вас виходить два парогернератори , один для підігріву бака з низу , другий для подачі з верху?

Який приблизний розхід води , на один цикл віджиму ? Маю 5 літрову пароварку , думаю з неї зробити електропарогенеретор , чи не замалий обєм?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Конструктор сказал:

Тобто у вас виходить два парогернератори , один для підігріву бака з низу , другий для подачі з верху?

Який приблизний розхід води , на один цикл віджиму ? Маю 5 літрову пароварку , думаю з неї зробити електропарогенеретор , чи не замалий обєм?

 

Парогенератора два,но использую их не одновременно,зависит от способа перетопки.По расходу пара.5 литров для расплава суши непосредственно в барабане будет мало,нужно часто доливать. А для прогрева бака при способе выжимки из уже разваренной массы должно хватить,так как парогенератор включать можно периодически. Ну и расход зависит от конкретного объема бака и внутреннего диам паропровода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Братъ сказал:

А для прогрева бака при способе выжимки из уже разваренной массы должно хватить,так как парогенератор включать можно периодически. Ну и расход зависит от конкретного объема бака и внутреннего диам паропровода.

Дякую за відповідь , саме це мене і цікавило .  В мене бак по меньше вашого , добре утепленний . Тому мабуть вистачить 5л для віджиму розвареної сиривини , буду пробувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переглядаючи відео з Січеславської ярмарки, побачив етикетку:  Центрифуга для пасічника.

Виникло питання: Що з нашого пасічника ще можна вичивити?

Doc1.docx

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Встановив на центрофугу двигун , використав генератор Г108 , думаю що його вистачить.

20200220_161203.thumb.jpg.cbf580dc166e39d577fb2d6654f6f332.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Роздобув для центрофуги ось такий парогенератор. 20200302_151942.thumb.jpg.f21dcc46d96154004d8710685ba0c9f3.jpg

Завтра спробую віджимати віск.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нарешті випробував центрофугу.

20200229_171242.thumb.jpg.b161515e4567ad1746908855ff079554.jpg20200229_142059.thumb.jpg.afae083c77bdc692df173a423afe0ca5.jpg20200229_142203.thumb.jpg.a87fdbeb5ab3cb7906c97e90e31a99ce.jpg

Ось такий результат. 20200229_111248.thumb.jpg.381fefab1153663c04ef9dff16bfe4c4.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Конструктор сказал:

Нарешті випробував центрофугу.

20200229_171242.thumb.jpg.b161515e4567ad1746908855ff079554.jpg20200229_142059.thumb.jpg.afae083c77bdc692df173a423afe0ca5.jpg20200229_142203.thumb.jpg.a87fdbeb5ab3cb7906c97e90e31a99ce.jpg

Ось такий результат. 20200229_111248.thumb.jpg.381fefab1153663c04ef9dff16bfe4c4.jpg

Результат зависит от того,на чем вперед перерабатывалось,и что потом в итоге вышло.А как итог шкурка вычинки не стоит

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Захотілось мені зробити центрифугу, з парогенератором. Після спілкування з батьком про ємності під тиском та паром, пропало бажання.  При роботі з таким агрегатом техніка безпеки має бути ...

В противному разі може бути ВЕЛИКА біда. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, слава 1987 сказал:

Захотілось мені зробити центрифугу, з парогенератором. Після спілкування з батьком про ємності під тиском та паром, пропало бажання.  При роботі з таким агрегатом техніка безпеки має бути ...

В противному разі може бути ВЕЛИКА біда. 

В мене тиску не було. 

Та й і інші автори схожих агрегатів в більшості працюють без тиску.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Иван Иваныч сказал:

Результат зависит от того,на чем вперед перерабатывалось,и что потом в итоге вышло.

Для мене результат виявився ще кращим ніж я очікував.

Вирізані соти зразу загружав в барабан (приблизно по обєму 25-30 літрів) за пів години вони розпаруються і віджииаються.

Порадувало що відпав процес розварювання , хоча я думав що без ньго не обійдеться.

Отриманий віск не потребує повторної перетопки.

При тому що процес ще повністю не відпрацьванний за день отримав 27.200 кілограм воску.

Якість отриманого воску:ay:

8 часов назад, Иван Иваныч сказал:

А как итог шкурка вычинки не стоит

Якщо знаєте більш ефективний спосіб, то поділіться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 05.03.2020 в 13:40, слава 1987 сказал:

Захотілось мені зробити центрифугу, з парогенератором. Після спілкування з батьком про ємності під тиском та паром, пропало бажання.  При роботі з таким агрегатом техніка безпеки має бути ...

В противному разі може бути ВЕЛИКА біда. 

Доброго дня! Потрібно передбачити захисні засоби .  Наприклад отакого типу запобіжні клапани . Або регульований,і самому за допомогою компрессора виставити потрібний тиск спрацювання,або сантехнічний, теж є на різні задані тиски.

2072751905.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Віджав на центрофузі минулорічний забрус , який перед цим розігрів до 45° і розбив вєнчиком . 

Отримав 10 кг меду.20200330_133156.thumb.jpg.a7d0d118df635246d5c8ed6d0ed25b62.jpg

І 5кг ось таких віджимків воску.20200330_132943.thumb.jpg.343ae4c3c6c8348564f969f10a6af1df.jpg

Підігрів бака став в нагоді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Конструктор сказал:

Віджав на центрофузі минулорічний забрус

як вважаєте подходить вона для цих цілей? (віджим забруса), особливо після витопки та віджиму воску

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, valik1986 сказав:

як вважаєте подходить вона для цих цілей? (віджим забруса), особливо після витопки та віджиму воску

Технічно справляється .

Після витоки воску бак теж залишився чистий, але якщо попадуть якісь крихти воску в мед , то не думаю що вони погіршат його якість.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Конструктор сказал:

Технічно справляється .

по фото не зовсім зрозуміла "сухість" воску

на скільки ви оцінюєте рівень віджиму (залишок меду в забрусі)

від 1 до 10 де 10 отримує промісловий шнек (вартістю......ой ой ой)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...