Перейти к содержанию

Сколько живет и как сохранить максимально долго племенную матку


Jabar

Рекомендуемые сообщения

29 минут назад, nibond сказал:

Написано багато, але без аргументів. Це розповсюджена точка зору про ТЗ.
Так все ж, як Руттнер добивався ТЗ, він не користувався домислами.

Нібонд ви читали що я написав ?? як це без аргументів ? :dntknw: я ж вам описав як отримують матки про які ви привели цитату з Рутнера . :dntknw: Ви що знущаєтесь ?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

12 минуты назад, Паланочка сказал:

Нібонд ви читали що я написав ?? як це без аргументів ? :dntknw: я ж вам описав як отримують матки про які ви привели цитату з Рутнера . :dntknw: Ви що знущаєтесь ?:dntknw:

Та ні. Це Ви знущаєтесь, пишете сторінками, замість того, щоб просто вказати де це написано у Руттнера.  Ну хіба що Вам це відомо особисто від нього. Тоді я пас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, nibond сказал:

Как и при естественной замене
матки, здесь выводится относительно небольшое число маток, однако
их качество в большинстве случаев очень хорошее

А де тут роібжність з твердженнями Паланочки?

Всім відомо, що свищові матки іноді бувають досить якісними, а дана методика дозволяє отримати якісних свищових маток у більшості випадків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Николай Иванович, прочитайте  внимательно абзац с самого начала, "4. Заключение", и дальше, и вам станет все понятно. ЭТО НЕ МЕТОД ВЫВОДА, А МОДЕЛИРОВАНИЕ ПРОЦЕССА УХОДА ЗА МАТОЧНИКАМИ ТС

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Саша К. сказал:

прочитайте  внимательно абзац с самого начала, "4. Заключение", и дальше, и вам станет все понятно. ЭТО НЕ МЕТОД ВЫВОДА,

"Принцип этого приема состоит в том, что семью орга¬
низуют таким образом," - прием, метод (синоніми). Метод існує. Чи Ви вважаєте, що Руттнер цього не робив. А коли знаєте то поділіться, і тоді все стане на свої місця. Якщо це не кліточка, чи ізоляція за решіткою, то що це.

До речі, до якого типу по Руттнеру Ви б віднесли маток виведених штучно у виховательці без матки і з маткою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все правильно, метод организации семьи, уход за маточниками происходит в семье без удаления матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По второму вопросу. В чем главное отличие свищевой матки от ТЗ? Свищевые перестраиваются аварийно из пчелиных ячеек из любых доступных, личинки уже воспитывались как пчелиных, а ТЗ матка откладывает яйцо в мисочку, и личинка воспитывается как матка с самого начала. По Рутнеру, чем раньше личинка переводи тся на маточное кормление, тем качественнее матка. И это в некоторой степени об'ясняет, что свищевые бывают хорошего качества - заложенные на молодых личинках.
Перестроенные из пчелиных ячеек маточники - свищевые. При ТЗ яйцо откладывается в мисочку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Искусственно выращиваемые матки стоят особняком и имеют признаки разных типов (мое мнение). В безматочном стартере есть признаки свищевой, в воспиталке без осиротения - ТЗ, а если личинка в мисочку переносится до 12 ч (а в этом возрасте (до) состав мат молочка у маточной и пчелиной личинки одинаков) - в данном случае я отнес бы к типу ТЗ.
Поэтому правильно выращенные искусственные матки по качеству не уступают роевым и ТЗ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так хлопці розсмішили ви мене цього року пробував ізолювати маток в кліточках відкривши тільки прохід з бжолами щоб кормили матку таких нуків було 40 і на 9 день в усіх повирізав маточники то що вони всі тихої заміни ? Якщо закрити матку в кліточці бджоли тянуть СВИЩІ а не тихої заміни а тихої заміни це коли дифект матки або вік,хвороба,недостанє наповнення сперматеки і тд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не хочу нікого повчати, але на початку робив так: в 2х корпусах матка внизу,в 2-му через плівку з маленьким отвором+ганеманка ставив 1 засів, 1 різновіковий розплід, ,решта кормові+перга, бджіл багато. Матку не калічив

Через кілька днів було 2-5 великих маточників, але на рамці де був засів

Матки хороші, але мало. Чим не імітація ТЗ ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Іван Михайлович сказал:

То як хто зберігає маток пенсіонерок?  Крім відводка, є ще якісь у когось напрацювання?

В моїй практиці зберігання маток-пенсіонерок, що мали особливе значення,  відбувалось тільки через відводок. Довше 4 повних років маток не вдавалося зберегти.  У товариша, одна з племінних маток прожила 7 років.

Одну з 10 маток УС породи 2012р.н.(червень м-ць) від відомого в Україні матковода, що пройшла перевірку в 2012-2013рр на господарські ознаки,  бджоли через ТЗ  остаточно поміняли в відводку в кінці серпня місяця  2015року. В 2014 році  бджоли заклали якусь кількість маточників ТЗ, матка відібралась у відводок на 4р. , зимувала, як відводок, правда в зиму підстрахувався - пустив на 8р. рута. На весну, під час ревізії 09.03.2015 року ця сімейка вийшла з двома матками. По записам,  на початку вересня місяця 2014року була тільки стара матка. За 2015 рік два рази матка відбиралась у відводок з причини закладки маточників ТЗ, і молода матка в цій сім'ї з'явилася в серпні місяці. На фото нижче, стара матка з міткою та молода навесні 2015року. DSC_02971.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Bee_Keeper сказал:

У товариша, одна з племінних маток прожила 7 років.

:ay:це мабуть рекорд. цікаво як він її зберігав ? :hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Паланочка сказал:

:ay:це мабуть рекорд. цікаво як він її зберігав ? :hmm:

 

Парадокс в тому, що ніяких заходів по її збереженню не проводилось. Кожен рік була стабільною середнячкою на пасіці, доки її не замінила дочка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трохи сумліваюсь,що інф.,роздуми про найдовше збереження плем. маток ще комусь потрібні.В літературі вперше прочитав у О.Д.Комісара"Сучасні технології промислового виробництва маточного молочка " перендостання глава.Прочитавши тему на згадку прийшла теза"Ну нельзя же,в самом деле,изучать науку по газетам".А для себе добавлю "опанувати в бджільництві якийсь напрямок" активно "сидячи" в неті.Неправильно було б запаречувати користь форума,отримати практичну інф. можна(особисто поштовхом для годівлі в п\е пакетах став форум,хочя чув про їх використання раніше.від В.Домбровського) але для цього треба бути готовим,знаходитись в певному стані.

Хлопці будьте самокритичними,напечатавши пост прочитайте і оцініт наскільки він цікавий і корисний загалу(ваш виступ вельми публічний),можливо передумаете і відправите його конкретній особі в приват.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пропоную пеерстати мірятися пісюнами та або зупинити дискуссію, або проявити більше поваги один до одного. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

Пропоную пеерстати мірятися пісюнами та або зупинити дискуссію, або проявити більше поваги один до одного. :IMHO:

Тема не є настільки актуальною. Вік природній маток обмежений 4 роками і методів збереження крім обмеження червління поки нових ніхто не придумав. Моя думка тему можна закрити до інших часів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне  интересно как люди в других странах например Германии их сохраняют, кто то у них спрашивал , есть же люди которые покупают материал оттуда можно и поинтересоваться, если они конечно правду скажут)  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Jabar сказал:

Мне  интересно как люди в других странах например Германии их сохраняют, кто то у них спрашивал , есть же люди которые покупают материал оттуда можно и поинтересоваться, если они конечно правду скажут)  

Там,де  пахне комерцію, ніхто Вам нічого не розкаже. Там зацікавлені, щоб товар купили повторно і не один раз:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Jabar сказал:

Мне  интересно как люди в других странах например Германии их сохраняют, кто то у них спрашивал , есть же люди которые покупают материал оттуда можно и поинтересоваться, если они конечно правду скажут)  

 

39 минут назад, davolodya сказал:

Там,де  пахне комерцію, ніхто Вам нічого не розкаже. Там зацікавлені, щоб товар купили повторно і не один раз:IMHO:

Я зараз У Нідерландах. Є тут у мене знайомий заводчик Йоханс. Він, до речі, відкритий, нічого не приховує, ділиться набутим і, як і я, люто ненавидить Путлера проклятущого.Так він маток на запліднення возить  в Німеччину у строго визначені йому строки. А зберігає маток у сім"ї без усяких там ізоляторів. Я, саме яраз випадково, такий же прибічник цієї системи, тобто ближче до природи і без усяких там штукенцій. :dntknw::az:

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Тема не є настільки актуальною. Вік природній маток обмежений 4 роками і методів збереження крім обмеження червління поки нових ніхто не придумав. Моя думка тему можна закрити до інших часів.

Але чому закривати? Цікаво ж і це знати. Пару "бань" розігрітим та на "морозець"і все стане ок!:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Паланочка сказал:

:ay:це мабуть рекорд. цікаво як він її зберігав ? :hmm:

 

Та напевно ніяк не зберігав,це просто був вийняток із правил (хоч віриця важко).В мене матка максимум прожила 5 років (порода у с)Не зажимав її була як всі використовувалась на медозборі.А на п*ятий рік різко зкинула яйцекладку,сім*ю наростила лише на корпус дадан 10 р ,а на осінь я її в зиму не пустив(можеб теж 7 років прожила :-) )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Богдан1 сказал:

Так хлопці розсмішили ви мене цього року пробував ізолювати маток в кліточках відкривши тільки прохід з бжолами щоб кормили матку таких нуків було 40 і на 9 день в усіх повирізав маточники то що вони всі тихої заміни ? Якщо закрити матку в кліточці бджоли тянуть СВИЩІ а не тихої заміни а тихої заміни це коли дифект матки або вік,хвороба,недостанє наповнення сперматеки і тд.

Найголовніше тут, мабуть, все ж феромони. :IMHO: Якщо вони достатньо потрапляють у сім"ю, "живучі",  - навіть РР чи й дві - не є перепоною і для трьох корпусів зверху гнізда. Бо й там маточників бджоли при хорошій, "пахучій феромонами" і яйцекладучій (щоб був вихід маточного молочка у відповідних годувальниць) матці не закладуть. Хіба що коли випадково. Бо винятків у бджільництві, як і в англійській мові,- більше, ніж  правил... :umora::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Там,де  пахне комерцію, ніхто Вам нічого не розкаже. Там зацікавлені, щоб товар купили повторно і не один раз:IMHO:

Та ні. Люди ж то різні бувають, повірте. :ah::ax::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Та ні. Люди ж то різні бувають, повірте. :ah::ax::wave:

Охоче вірю, але є багато таких, що частинку скажуть, а решту додумуйся сам:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема не є настільки актуальною. Вік природній маток обмежений 4 роками і методів збереження крім обмеження червління поки нових ніхто не придумав. Моя думка тему можна закрити до інших часів.

Немцы сказали что не заморачиваются с такими моментами.

Отправлено с моего HUMMER H5

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, кузмич сказал:


Немцы сказали что не заморачиваются с такими моментами.

Отправлено с моего HUMMER H5
 

Немчура народ практичный:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...