Jump to content
Патриот17

Сколько живет и как сохранить максимально долго племенную матку

138 posts in this topic

20 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Саме від маток ШО (штучного осіменіння) найчастіше можна одержати маток тихої заміни. Це, на глибоке моє переконання, найліпші матки без усяких умовностей. Вони показують найкращі параметри і найліпше зберігають цінні ГКО своєї породи.:IMHO::ay: А чому їх бджоли хочуть змінити - то вже інше питання.

Не плодная матка тихой смены имеет высокое качество... и все. Какой будет семья с этой маткой зависит от облета и трутней с которыми она спарится, насчет хорошей передачи " цінні ГКО своєї породи" это уже фантазии.

8 минут назад, Брониславович сказал:

Не плодная матка тихой смены имеет высокое качество... и все. Какой будет семья с этой маткой зависит от облета и трутней с которыми она спарится, насчет хорошей передачи " цінні ГКО своєї породи" это уже фантазии.

В прошлом году  у меня на пасеке было 3-ри случая ТСМ. Одна бакфаста Ф1 Бакфаст ТСМ и две племенных степных - 2011г.р и 2012 г.р .от которых выводили дочек... Одну степную поменял еще осенью 199-я, вторую от 3/24 весной(семью запорола),а бакфаст летом (семья с тихосменной не дотягивала по работе к придшественницы ) В чем причина ,не понятно... наверное "зведы так выстроились"/ Наряду с тихосменными на пасеке облетывались  и искусственно выведенные.

6 часов назад, siverit сказал:

Плодная матка была в клеточке. У пчёл были все условия для распостранения её феромонов. Но маточники закладывались на личинках всех возрастов, вплоть до девятидневных.

Очевидно что феромонов было не достаточно и пчелы закладывали свищевые,такое бывает даже с собственной маткой в клеточке.

39 минут назад, Брониславович сказал:

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Саме від маток ШО (штучного осіменіння) найчастіше можна одержати маток тихої заміни. Це, на глибоке моє переконання, найліпші матки без усяких умовностей. Вони показують найкращі параметри і найліпше зберігають цінні ГКО своєї породи.:IMHO::ay: А чому їх бджоли хочуть змінити - то вже інше питання.

можливо бджоли відчувають що у них колонія бджіл сестер і по материнскій лінії і по батьківській лінії... а це в свою чергу знижує стійкість колонії її адаптацію до навколишніх умов і життеву енергію. 
на відміну від матки природнього обльоту де бджоли є сестри по материнській лінії але мають декілька груп бджіл в колонії з різними батьками 5-10 таких груп. і кожна група відрізняється по батьківській лінії, а інколи навіть це можна помітити у вулику, де кожна така група бджіл займає свою певну вулочку, (наприклад бджоли які добре зимують можуть знаходитись на перефирії клуба і тим самим сприяти кращій зимівлі, іноді помітно це явище де бджоли з рижиною займають окрему вулочку в зимівлю.) тобто сімя матки природнього обльоту має природню різноманітність особин і генетично вищу стійкість за рахунок декількох груп бджіл з різними адаптаційними перевагами до певних умов існування.

сподіваюсь ми не почнемо обговорювати теорію змішування сперми в сперматеці лише на другий рік а не в перший рік ітд ітп, так як це ще більш цікаве та загадкове явище і внесе певний рівень хаосу в дискусію, так як достовірно невідомо на скільки % вона перемішується в сперматеці і коли.

також думаю що матки тихої зміни якщо не повністю передають материнські господарські характеристики то по крайній мірі мають найбільш наближений показник передачі таких характеристик перед матками виведеними в інший спосіб. мабуть потрібно додати що для більш повної передачі таких характеристик потрібно і обльотувати таку матку тихої заміни в відводку від даної сімї... або ж ділити сімю на пів льота і обльотувати там матку тихої заміни для отримання найбільш наближеної копії сімї материнки.

Хлопці так бачу щас вас понесе в предачу ГКО в залежності від способу виводу ;) Матка свищева і матка тихої зміни мають однакові шанси отримати як гарний комплекс ГКО так і поганий. А от сам розвиток матки буде різний в залежності від способу виводу. Тобто сама якість(розвинутість) матки є залежна від того як матка виводилась, і ні в якому разі від способу виводу не залежить її спадковість.:wave:

Немного тема пошла не туда (сколько живет и как сохранить максимально долго племенную матку );)

5 минут назад, Паланочка сказал:

Хлопці так бачу щас вас понесе в предачу ГКО в залежності від способу виводу ;) Матка свищева і матка тихої зміни мають однакові шанси отримати як гарний комплекс ГКО так і поганий. А от сам розвиток матки буде різний в залежності від способу виводу. Тобто сама якість(розвинутість) матки є залежна від того як матка виводилась, і ні в якому разі від способу виводу не залежить її спадковість.:wave:

кріім того комплекс ГКО закладається на генетичному рівні, а якість самої матки формується комплексом необхідних складових при її вирощуванні, починаюяи від величини яйця з якого виводиться матка, кількістю бджіл  які доглядають за процесом вигодовування, наявність взятку, запасів кормів у вулику і т.д.

Для себе цю дискусію закриваю.

цікаво, якщо бджоли піддаються певним видам дресування, та реагують на зміну умов середовища
то чому б їм не передавати певну частину ГКО не тільки по генетиці а також і так сказати "вербально" чи то через колективний розум колонії бджіл від старішої збірщиці нектару до молодої яка йде з старою на перший виліт...
(адже відомо що наприклад надресирований домашній кіт певної породи набагато кращий (на наш погляд)
 за кота з того ж помету, але якого викинули на вулицю так сказати рости по генетиці його інстинктів...)

Edited by realto

27 минут назад, Іван Михайлович сказал:

Аргумент на Вашу користь:

Цитата

Процесс тихой смены матки воспроизводится во всех случаях,
когда вывод маток осуществляется в нормальной семье без отбора
старой матки. Принцип этого приема состоит в том, что семью орга¬
низуют таким образом, чтобы пчелы-кормилицы, ухаживающие за ма¬
точниками, хотя и не находились бы в состоянии безматочности, но
их контакт с маткой был бы сильно ослаблен, а ее влияние сведено
до минимума. В такой семье, как и в семье со старой или поврежден¬
ной маткой, возникает сигнал «неполноценности» и вместе с ним тен¬
денция к выводу молодых маток. Как и при естественной замене
матки, здесь выводится относительно небольшое число маток, однако
их качество в большинстве случаев очень хорошее.

Edited by nibond

8 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

Сначала пишите что покупаете пакеты со свищевыми матками.              а далее сами себе противоречите.

Ну да не сложно купить непонятных пакетов со свещевыми (роевыми) матками (таких в Украине продаётся 90 % ) далее от них выводить роевых маток и заявлять что занимаетесь укр.степ.пчелой.       Напишите у себя в аватарке        порода-  местные?  не известного происхождения.

В чем себе противоречу в том что редко покупаю маток свищевых в пакетах?  В этом году купил у Шамро и Яцышина. для Вас они не известного происхождения? Вывожу маток после годовой проверки на пасике.  Вы что-то то пытаетесь мне доказать и рассказать что мне делать со своей аватаркой, а зачем Вам это? В своих смс, в этой теме не хочу ни кому ни чего доказать, просто делюсь своим опытом, с теми кому это интересно. Я так понял не с Вами... 

13 часа назад, Іван Михайлович сказал:

...... Через 4-6 днів буде закладено кілька маточників тихої заміни (2-6) залежно від сімї. 

2 часа назад, Іван Михайлович сказал:

якщо не потрібно багато маток. А так як у мене багато різного матеріалу, і для мене це оптимальний варіант. 

13 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Дискусии с Вашей стороны я не заметил. Только понял что Вы остались при своём мнении что матки заложенные спустя 4-6 дней (как Вы сами пишите) являются матками тихой смены    а не свищевыми и это для вас оптимальный вариант ...         Неужели ДЛЯ МАТКОВОДА проблема получить небольшое количество маток более проверенным способом (особенно по возврасту личинок ) 

2 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

а не свищевыми и это для вас оптимальный вариант ...         Неужели ДЛЯ МАТКОВОДА проблема получить небольшое количество маток более проверенным способом (особенно по возврасту личинок ) 

Отож....

2 минуты назад, nibond сказал:

Процесс тихой смены матки воспроизводится во всех случаях,
когда вывод маток осуществляется в нормальной семье без отбора
старой матки. Принцип этого приема состоит в том, что семью орга¬
низуют таким образом, чтобы пчелы-кормилицы, ухаживающие за ма¬
точниками, хотя и не находились бы в состоянии безматочности, но
их контакт с маткой был бы сильно ослаблен, а ее влияние сведено
до минимума. В такой семье, как и в семье со старой или поврежден¬
ной маткой, возникает сигнал «неполноценности» и вместе с ним тен¬
денция к выводу молодых маток. Как и при естественной замене
матки, здесь выводится относительно небольшое число маток, однако
их качество в большинстве случаев очень хорошее.

автор цієї писанини неочікував що маток будуть виводити не через прививку а на різновіковому розплоді. це все так але тільки в тому випадку якщо личинка підібрана матководом, а не вибрана бджолами з різновікового розплоду. Так при виводі маток ми можемо моделювати схему тихої заміни, але личинку ми даємо підібрану. матка не припиняє яйцекладку. при тому способі що приводився вище (ізоляція матки на певний час в кліточку з закладкою бджолами маточників на розплоді ви не отримаєте якісну матку і тим більше це не матка "тихої заміни" це рятункові маточники. це інший спосіб .

Думаю що на здоровя маток впливають хімічні пепарати чо містять амітраз ,флувалінат, флуметрин якими обробляемо бджіл від кліща . Це також може бути причиною чо бджоли маток хочуть міняти. Ці препарати нібито в певних дозах не впливають на бджіл, але скільки живуть бджоли і скільки матка . Скільки разів  ми обробляемо маток різною хіміею.

Edited by пасічник

10 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Дискусии с Вашей стороны я не заметил. Только понял что Вы остались при своём мнении что матки заложенные спустя 4-6 дней (как Вы сами пишите) являются матками тихой смены    а не свищевыми и это для вас оптимальный вариант ...         Неужели ДЛЯ МАТКОВОДА проблема получить небольшое количество маток более проверенным способом (особенно по возврасту личинок ) 

абсолютно не проблема, немає потреби.  Я вважаю що цей метод для мене є оптимальним.

В сезон, коли приходиться  оглянути і описати   значну кількість  сестринських груп, завжди бракує часу.

Про якість моїх маток можуть писати ті хто їх має. Самому трохи не коректно.

Edited by Іван Михайлович

@nibond тиха заміна це плановий вивід бджолами матки, тобто маточники закладаються на відкладених маткою яйцях. в усіх інших природніх ситуаціях (крім роїння) це рятункові маточники . Тобто ситуація яку моделюють закриваючи матку в кліточку і очікують закладки бджолами маточників (а бджоли будуть закладати маточники на різновіковій личинці це 100%) моделює ситуацію раптової втрати матки чи раптової неочікуваної для бджіл перерви в яйцекладці що спонукає їх до рятункових дій, закладки маточників. але це не планова заміна (тиха) це порятунок , стрес для сімї, це зовсім різні речі.

Edited by Паланочка

26 минут назад, nibond сказал:

Аргумент

@nibond ви змінили свою думку на рахунок аргумента  ? просто хотілось щоб ви розібрались в цій ситуації.

1 минуту назад, Паланочка сказал:

@nibond тиха заміна це плановий вивід бджолами матки, тобто маточники закладаються на відкладених маткою яйцях. в усіх інших природніх ситуаціях (крім роїння) це рятункові маточники . Тобто ситуація яку моделюють закриваючи матку в кліточку і очікують закладки бджолами маточників (а бджоли будуть закладати маточники на різновіковій личинці це 100%) моделює ситуацію раптової втрати матки чи раптової неочікуваної для бджіл перерви в яйцекладці що спонукає їх до рятункових дій, закладки маточників. але це не планова заміна (тиха) це порятунок , стрес для сімї це зовсім різні речі.

На мою думку, трохи не так.

Коли в сімї є матка, завжди присутній  у відповідній кількості її феромон в зоні розплоду.  Бджоли реагують саме на виділення феромона матки, і якщо в гнізді, біля розплоду, де має бути матка, необхідної кількості його немає, або бджоли його не відчувають, у них виникає потреба заміни матки ,яка не забезпечує належного феромонового фону. Це один, можна сказати , самий важливий , регуляторний фактор колонії бджіл.

Якщо матку видалити з вулика, її феромон втрачаєтся протягом 10-15 хвилин . Через 30 хвилин у бджіл "паніка". Коли матка є , але  феромон її присутністі ослаблений ( віддалений) від того місця де вона має бути,  згідно з біологією гнізда, бджоли працюють але   закладають незначну кількість маточників, які добре доглядають . 

На яких личинках вони закладають маточники, я не досліджував, але пробував міняти личинку в маточнику на молодшу (10-12 годинну) , різниці в матках не бачив. Звідси зробив висновок, бджоли трохи краще розуміють яка личинка для виховування матки є кращою.

46 минут назад, Паланочка сказал:

автор цієї писанини

"Матководство", Ф.Руттнер, ст.17

Іван Михайлович скористувався саме цими рекомендаціями і  закладка маточників проходить в присутності матки. Про підготовку розплоду мова не йде, а тільки про " контакт с маткой был бы сильно ослаблен".  Саме той факт, що розплід ніяким чином не підбирається, а бджоли виводять обмежену кількість  маточників в нижній чи боковій частині, на личинках відповідного віку, забезпечують якісну годівлю і отримують дуже якісні матки, і є свідченням, що це матки ТХ.

Edited by nibond

1 минуту назад, nibond сказал:

Іван Михайлович скористувався саме цими рекомендаціями і  закладка маточників проходить в присутності матки. Про підготовку розплоду мова не йде, а саме про " контакт с маткой был бы сильно ослаблен".  Саме той факт, що розплід ніяким чином не підбирається, а бджоли виводять обмежену кількість  маточників в нижній чи боковій частині, на личинках відповідного віку, забезпечують якісну годівлю і отримують дуже якісні матки, і є свідченням, що це матки ТХ.

це доведено не лише Рутнером, ці досліди проводилися,  на скільки мені відомо,  і нашими і Польськими науковцями, і у всіх не виникало  сумніву  у високій якості маток виведених таким способом.

5 минут назад, nibond сказал:

Іван Михайлович скористувався саме цими рекомендаціями і  закладка маточників проходить в присутності матки. Про підготовку розплоду мова не йде, а саме про " контакт с маткой был бы сильно ослаблен".  Саме той факт, що розплід ніяким чином не підбирається, а бджоли виводять обмежену кількість  маточників в нижній чи боковій частині, на личинках відповідного віку, забезпечують якісну годівлю і отримують дуже якісні матки, і є свідченням, що це матки ТХ.

Это НЕ матка тихой смены а прием матковода который думает что такой манепуляцией он приблизит этот прием к маточнекам Т.С Тихая смена это запланированный пчелой процесс. Маток качественных получать можно но это все равно маточники потери матки или (свещивые ). То есть аварийные :hi:

11 минуту назад, Паланочка сказал:

@nibond ви змінили свою думку на рахунок аргумента  ? просто хотілось щоб ви розібрались в цій ситуації.

Спершу я б хотів, щоб Ви спростували Руттнера.

23 минуты назад, Паланочка сказал:

тобто маточники закладаються на відкладених маткою яйцях.

Точніше, Ви хотіли сказати про відкладання маткою яйця у спеціально відбудований бджолами маточник. Але аргументуйте, що саме цей факт є визначальним матки ТХ, а не те, про що казав Руттнер.

17 минут назад, Патриот17 сказал:

В чем себе противоречу в том что редко покупаю маток свищевых в пакетах?  В этом году купил у Шамро и Яцышина. для Вас они не известного происхождения? Вывожу маток после годовой проверки на пасике.  Вы что-то то пытаетесь мне доказать и рассказать что мне делать со своей аватаркой, а зачем Вам это? В своих смс, в этой теме не хочу ни кому ни чего доказать, просто делюсь своим опытом, с теми кому это интересно. Я так понял не с Вами... 

Вы сами писали что пакеты покупали из свищевыми матками из чего я сделал вывод что пакеты не от матковода  (непонятные пакеты со свищами)..Да мне все ровно что у вас в аватарке просто людей не обманывайте ..                За то что делитесь  своим опытом спасибо я для себя что то интересное найду и ваших записях...

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Это НЕ матка тихой смены а прием матковода который думает что такой манепуляцией он приблизит этот прием к маточнекам Т.С Тихая смена это запланированный пчелой процесс. Маток качественных получать можно но это все равно маточники потери матки или (свещивые ). То есть аварийные :hi:

Я також так думав і охоче б повірив, але спочатку спростуйте класика.

13 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

. А такие как Патриот.

Хоть бы правильно написали ник... Не хочется ругаться на ночь глядя и что-то доказывать...

13 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

90 % украинских пчеловодов  пока этого не научились  то естественно матки у них роевые и свещевые  и своё не умение выводить маток от плем. материала они оправдывают патриотизмом к местной пчеле.

ну да здесь 90% не понятных пчеловодов присутствует на форуме, с Ваших слов...:ay: Считаю, что наилучшего качества, матки выводятся при наличии матки в семье, все остальное не для меня... 

В бригаде у нас более 100 семей, весь сезон коллеги просят малок у меня, до глубокой осени и не первый год.

11 час назад, Паланочка сказал:

понимаете ктото делает рамочки , а ктото покупает , ктото имеет оборудование и навык, а ктото клепает криво-боком и так сойдет... ктото умеет ктото нет.. я например "вырос" с того возраста когда рамки делал сам. Теперь предпочитаю работу столяра оставлять столяру ( правда столяр столяру рознь) .... ну я думаю вы поняли о чем я.

Из-за криворукого матковода могу потерять сезон, Думаю Вы поняли меня....