Перейти к содержанию
Koss_

Сбор пыльцы

В теме 659 сообщений

Я весь свіжозібраний пилок замішував з медом в пропорції 1:1 по масі, але краще меду давати більше.

скільки часу ви зберігали і де мене цікавить до весни буде зберігатись. збираю зараз пилок, хочу на зиму заготовити з медком але читав що треба підсушувати бо може закиснути ,що ви скажете з вашого досвіду.
Минулого року підсушував і заливав свіжим медом- став такий твердий як бетон стояв без проблем. Цього року весною замішував з минулорічним медом 1:1 без підсушки. Зберігаю в теплій кладовці - суміш збільшилась в обЄмі, наче тісто, але смакові якості не погіршились. Думаю, якщо без підсушки то меду треба давати більше, повну банку не накладати, зберігати в холодильнику.

Поделиться сообщением

Минулого року підсушував і заливав свіжим медом- став такий твердий як бетон стояв без проблем.

не хочу екпереметувати порцію зробив із свіжою щоб зараз вживати . другу думаю легенько в хаті просушити без сушки, правда сушка є колись купляв сухофрукти сушити заводьська але попробую так щоб свіжіша була іна зиму.
Думаю, якщо без підсушки то меду треба давати більше, повну банку не накладати, зберігати в холодильнику.

можливо ще так порцію на експеремент попробую щоб знати

Поделиться сообщением

але попробую так щоб свіжіша була іна зиму.

А чому не пергу вживати - вона ж краща за пилок?

Поделиться сообщением

А чому не пергу вживати - вона ж краща за пилок?

і пергу теж будем ще не дійшов ход до неї,пока я в екстазі від обножки :ay: на мою думку пилок зараз найвищої якості ,так що хто не заготовив спішіть Изменено пользователем Jujon

Поделиться сообщением

Хотя погода и не способствует сбору пыльцы, поставил на один улей пыльцесборник. Первый раз неделей раньше собрал немного пыльцы,. Разноцветная от почти красной до белой. Вчера вечером снимаю касету с пыльцой и вижу пылцу одного цвета, и кое-где несколько зерен желтых. Цвет- как будто бы халвы принесли гранульованой, даже не знаю с чего она может быть, раньше такой не видел
с чего она может быть

Может с мака полевого?
Цього року спостерігав - з польового маку обніжка темніша, та і цвіте він не в травні.

Поделиться сообщением

В тех пыльцесборниках, которыми пользуюсь я, установлены две решетки, одна над другой. Одна закреплена наглухо, а вторая поворачивается на оси, когда нам нужно включить или выключить пыльцесборник.
А можна фотку? :ah: Интересно, а сколько пыльцы можна собрать с одного улья? Слышал рассказы о пасечнике, который с 50 ульев собрал 1500 кг пыльцы... :blink: Я ставлю п/у с 10-15 апреля по 15 мая, с одного улья выходит 2-3 кг пыльцы.

Поделиться сообщением

Слышал рассказы о пасечнике, который с 50 ульев собрал 1500 кг пыльцы...

Треп. В лучшие годы до 10кг на семью. При этом ведется селекция пчел по этому признаку. (Это со слов людей которым можно верить)

Поделиться сообщением

Гость Владимир Николаевич
Хотя погода и не способствует сбору пыльцы, поставил на один улей пыльцесборник. Первый раз неделей раньше собрал немного пыльцы,. Разноцветная от почти красной до белой. Вчера вечером снимаю касету с пыльцой и вижу пылцу одного цвета, и кое-где несколько зерен желтых. Цвет- как будто бы халвы принесли гранульованой, даже не знаю с чего она может быть, раньше такой не видел
с чего она может быть

Может с мака полевого?
Цього року спостерігав - з польового маку обніжка темніша, та і цвіте він не в травні.
А як повестись в такій ситуації: зранку бджоли принесли багато обніжжя, а в обід пройшов дощ. Що тоді робити? Викидати обніжжя? :dntknw:

Поделиться сообщением

А як повестись в такій ситуації: зранку бджоли принесли багато обніжжя, а в обід пройшов дощ. Що тоді робити? Викидати обніжжя?

Якщо пилок підмок, то можна чим скоріше його замішати з медом і на стіл- ...

Поделиться сообщением

А як повестись в такій ситуації: зранку бджоли принесли багато обніжжя, а в обід пройшов дощ. Що тоді робити? Викидати обніжжя?

Якщо пилок підмок, то можна чим скоріше його замішати з медом і на стіл- ...
Зрозуміло, дякую. А яким краще медом консервувати: свіжим чи розтопленим? Зарання дякую. :)

Поделиться сообщением

Якщо пилок підмок, то можна чим скоріше його замішати з медом і на стіл- ... Зрозуміло, дякую. А яким краще медом консервувати: свіжим чи розтопленим? Зарання дякую.

Можна свіжим, можна закристалізованим мягкої консистенції, а розтоплювати мед взагалі небажано.

Поделиться сообщением

Якщо пилок підмок, то можна чим скоріше його замішати з медом і на стіл- ... Зрозуміло, дякую. А яким краще медом консервувати: свіжим чи розтопленим? Зарання дякую.

Можна свіжим, можна закристалізованим мягкої консистенції, а розтоплювати мед взагалі небажано.
Недавно один знайомий бджоляр порадив купити пилковловлювач без виходів для трутнів, мовляв у них більші решітки. Я придбав декілька, в наступному сезоні перевірю, як краще працють: моі - маленькі з виходами, чи його - великі без виходів. Изменено пользователем Владимир Николаевич

Поделиться сообщением

хто як зберігає пилок??? а то в знайомого завелась міль, а пилок був під кришкою в банці...

Поделиться сообщением

Недавно один знайомий бджоляр порадив купити пилковловлювач без виходів для трутнів, мовляв у них більші решітки. Я придбав декілька, в наступному сезоні перевірю, як краще працють: моі - маленькі з виходами, чи його - великі без виходів.

Какоето заблуждение. Что значит маленькие и большие. Отверстия для трутней в любом пыльцесборнике должны быть обязательно. Отверстие для пчел 4,9мм.-5мм.

Поделиться сообщением

Недавно один знайомий бджоляр порадив купити пилковловлювач без виходів для трутнів, мовляв у них більші решітки. Я придбав декілька, в наступному сезоні перевірю, як краще працють: моі - маленькі з виходами, чи його - великі без виходів.

Какоето заблуждение. Что значит маленькие и большие. Отверстия для трутней в любом пыльцесборнике должны быть обязательно. Отверстие для пчел 4,9мм.-5мм.
Маленьки - це з малою пилковідбірною решіткою, а великі з великою решіткою. Але тут і парадокс, пилковловлювач виготовили без виходів для трутнів. :blink: Вони ж заважатимуть працювати бджолам. Мабуть, це БРАК! То чому їх так хвалять? :dntknw: Ну, як кажуть, хто не ризикує, той не п'є медовухи. :umora: В сезон поставлю на вулики, результат напишу.

Поделиться сообщением

Маленьки - це з малою пилковідбірною решіткою, а великі з великою решіткою

Что такое малая или большая пыльцеотборная решетка? Если речь идет об отверстиях через которые проходят пчелы, то каждый производитель их делает несколько разными. Но если диаметр отверстия меньше 5мм то рекомендуется взять сверлышко 4,9мм и пройтись по отверстиям.

Поделиться сообщением

Маленьки - це з малою пилковідбірною решіткою, а великі з великою решіткою

Что такое малая или большая пыльцеотборная решетка? Если речь идет об отверстиях через которые проходят пчелы, то каждый производитель их делает несколько разными. Но если диаметр отверстия меньше 5мм то рекомендуется взять сверлышко 4,9мм и пройтись по отверстиям.
Мається на увазі розміри решіток: 8*19 см. і 8*30 см. І також отвори в обох 5 мм (перевіряв :hi: ) І кількість отворів у них, само собою не однакова. Різниця в тому, пилковловлювач з розмірами решітки 8*30см. НЕ МАЄ виходів для трутнів. Ось до чого я веду, шановне панство, що Є такі неформатні пилковловлювачі. :dntknw:

Поделиться сообщением

пилковловлювач з розмірами решітки 8*30см. НЕ МАЄ виходів для трутнів. Ось до чого я веду, шановне панство, що Є такі неформатні пилковловлювачі.

В пилковловлювачах з такими решітками (заводських) передбачені отвори для трутнів в бічній стінці. У всіх.

Поделиться сообщением

пилковловлювач з розмірами решітки 8*30см. НЕ МАЄ виходів для трутнів. Ось до чого я веду, шановне панство, що Є такі неформатні пилковловлювачі.

В пилковловлювачах з такими решітками (заводських) передбачені отвори для трутнів в бічній стінці. У всіх.
Я вивісив фото обох пилковловлювачів.post-2451-1289196089_thumb.jpg post-2451-1289196457_thumb.jpg Изменено пользователем Владимир Николаевич

Поделиться сообщением

Я вивісив фото обох пилковловлювачів.Прикрепленное изображение

Харьковский пыльцеуловитель , сбоку на фото видны заглушки- пробки. Их нужно вынять для прохода трутней.

Поделиться сообщением

Харьковский пыльцеуловитель

Удобные у него петли для навеса... :umora: Мне второй больше нравится, из всех что я пробовал- самый беспроблемный (после кишинёвских). Я тока дырочки для решётки (2шт) делаю ближе к центру... :ah: Но допускаю, что есть и получше :)

Поделиться сообщением

Я вивісив фото обох пилковловлювачів.Прикрепленное изображение

Харьковский пыльцеуловитель , сбоку на фото видны заглушки- пробки. Их нужно вынять для прохода трутней.
Совершенно верно. Очень хороший пыльцесборник.

Поделиться сообщением

Треба вставити трубки - iнакше бджоли повертаються в вулик через цi отвори.

Поделиться сообщением

На кількості зібраного пилку це не позначається, принаймні у моїх умовах.

Поделиться сообщением

Спробую вставити трубки з фломастера. Обріжу за розмірами стандартних. :)

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти