Перейти к содержанию

Вулик на 12 українських рамок з надставками


melkart

Рекомендуемые сообщения

33 минуты назад, BVL_Studio сказал:

а вот с перевозкой не соглашусь, ульи узкие высокие в транспорт ставить уж очень удобно, особенно если есть апилифт

Ще один плюс що в ширину,на стандартний причеп,становиться 3-вулики українця дадана 2.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Черкасець сказал:

Планую ради експеримента зробити 3 таких вулики,в перспективі купівлі другого точка без занесення на зиму вуликів.Цікавлять мінуси утримання по такій системі,буду вдячний якщо власники відгукнуться.

 

 

 

 

 

 

В мене є два таких вулика . Як на мене більше мінусів . 

1- Бджоли погано ідуть у верхні корпуси і поставить рамку з розплодом не можливо через різні розміри рамок гнізда і надставки .

2-Проблемно заміни темних гніздових  рамок на вощину 

3-Роїння важко застосовувати протиройові методи . Одного року  сім’я зроїлась двічі на рік .

Якщо брати за плюс кількість постановки на прицеп , то такі результати у  8 рамочних Паливоди .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Urareno3643 сказал:

В мене є два таких вулика . Як на мене більше мінусів . 

1- Бджоли погано ідуть у верхні корпуси і поставить рамку з розплодом не можливо через різні розміри рамок гнізда і надставки .

2-Проблемно заміни темних гніздових  рамок на вощину 

3-Роїння важко застосовувати протиройові методи . Одного року  сім’я зроїлась двічі на рік .

Якщо брати за плюс кількість постановки на прицеп , то такі результати у  8 рамочних Паливоди .

По першому пункті хотілось би почути других власників таких вуликів:чому погано ідуть у  верхні корпуси?А два остальних не зрозуміло?Темні рамки на край а потім на перетопку а вощину на відбудову.По третьому протиройові загальні методи чи якісь є секрети?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Черкасець сказал:

Планую ради експеримента зробити 3 таких вулики,в перспективі купівлі другого точка без занесення на зиму вуликів.Цікавлять мінуси утримання по такій системі,буду вдячний якщо власники відгукнуться.

4 часа назад, Wladimir_K сказал:

Найбільший мінус це вага корпуса.  Зимувати в 1 корпусі оптимально і перевозити не досить зручно, на додачу 2 типи рамок на пасіці. 

 

На рахунок ваги - а куда і навіщо його піднімати? Ну хібащо пізньої осені припідняти аби маг.корпус підставити і   ще раз на весні аби дно замітити і магазин прибрати (у мене дно відємне). 

щож до недоліків, ІМХО 1) це два різних види рамок, хоча в цьому є,як на мене, і свій плюс, оскільки в магазиних не буде виводитись розплід використовувати їх можна досить довго особливо це має значення при значному розширені пасіки, до тогож  в мед практично виключено попадання залишків ліків  при обробці сімей коли вони знаходяться в гніздовому корпусі (ранння весна, осінь) 2)це оновлення гніздових рамок,як писав вище напевно  практично одразу прийдеться для цього   розширяти вощиною, абож спробувати це робити при відборі рамок при створені відводків, чи комбінувати 3) менше можливоостей "оперувати" розплодом (маткою) особливо в межах вулика, хоча якщо продумати технологію, думаю особливого значення це не матимиме.... Повторюсь це чисто моя думка, а як буде на практиці побачу в наступному сезоні....

на рвхунок плюсів: це і відмінна зимівля і весняний розвиток, компактність вулика, рамки гніздові для гнізда, магазинні для меду....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Черкасець сказал:

А два остальних не зрозуміло?Темні рамки на край а потім на перетопку а вощину на відбудову.

мається на увазі, що рамки тимчасово до відкачки чи виходу розплоду потрібно кудись пристроїти, якщо замінити їх на вощину. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Urareno3643 сказал:

В мене є два таких вулика . Як на мене більше мінусів . 

1- Бджоли погано ідуть у верхні корпуси і поставить рамку з розплодом не можливо через різні розміри рамок гнізда і надставки .

2-Проблемно заміни темних гніздових  рамок на вощину 

3-Роїння важко застосовувати протиройові методи . Одного року  сім’я зроїлась двічі на рік .

Якщо брати за плюс кількість постановки на прицеп , то такі результати у  8 рамочних Паливоди .

Я в этом сезоне всю кочевую пасеку перевёл на такую систему. Минусов не заметил ток плюсы.

1 12 рамок для гнезда хватает двум маткам не хватало засеяли 3-4 полурамки . без проблем в подсолнух стояло по 7-8 магазинов 9рамочных по 8 рамок.

карника от Рауша показала полный свой потенциал в ( ульях на полурамку было хуже)

2 Тут я ничего не буду коментировать потому что проблема надумана.

3 Насчёт противороевых методов самый оптимальный держи баков и карнику и будет счастье:ay:

4 На прицеп стало на 4 улья больше чем дадан

5 Зимовка супер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

мається на увазі, що рамки тимчасово до відкачки чи виходу розплоду потрібно кудись пристроїти, якщо замінити їх на вощину. 

Я зрозумів,але хіба це вже велика проблема дати їх  наприклад відводкам хай стережуть і допичатують.

1 минуту назад, torr сказал:

Я в этом сезоне всю кочевую пасеку перевёл на такую систему. Минусов не заметил ток плюсы.

1 12 рамок для гнезда хватает двум маткам не хватало засеяли 3-4 полурамки . без проблем в подсолнух стояло по 7-8 магазинов 9рамочных по 8 рамок.

карника от Рауша показала полный свой потенциал в ( ульях на полурамку было хуже)

2 Тут я ничего не буду коментировать потому что проблема надумана.

3 Насчёт противороевых методов самый оптимальный держи баков и карнику и будет счастье:ay:

4 На прицеп стало на 4 улья больше чем дадан

5 Зимовка супер.

Цікаво,то яку кількість магазинів треба замовлять до комплекту?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Черкасець сказал:

Цікаво,то яку кількість магазинів треба замовлять до комплекту?

У меня есть улья на стационаре 9 рамочные на полурамку. Магазины подходят. Ставил сколько надо хватает. А вообще дымаю не меньше 4-5 на подсолнух.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Черкасець сказал:

Я зрозумів,але хіба це вже велика проблема дати їх  наприклад відводкам хай стережуть і допичатують.

А якщо відводок туди розплоду насіє до відкачки? Давати ж треба в гніздо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Urareno3643 сказал:

В мене є два таких вулика . Як на мене більше мінусів . 

1- Бджоли погано ідуть у верхні корпуси і поставить рамку з розплодом не можливо через різні розміри рамок гнізда і надставки .

2-Проблемно заміни темних гніздових  рамок на вощину 

3-Роїння важко застосовувати протиройові методи . Одного року  сім’я зроїлась двічі на рік .

Якщо брати за плюс кількість постановки на прицеп , то такі результати у  8 рамочних Паливоди .

 

18 минут назад, Черкасець сказал:

По першому пункті хотілось би почути других власників таких вуликів:чому погано ідуть у  верхні корпуси?А два остальних не зрозуміло?Темні рамки на край а потім на перетопку а вощину на відбудову.По третьому протиройові загальні методи чи якісь є секрети?

оскільки сам планую в наступному сезоні пробувати магазини на 145 рамку, досить щільно цікавився такою системою. Дійсно багато зустрічається відгуків стосовно того що бжоли не дуже з великим бажанням хочуть освоювати магазини...тут думаю багато залежить і від сили сімї (доречі як і в БК на 230рамку), так і напевно має значення сама бжола....

що до п2, не думаю що то вже така проблема... , а на рахунок роїння - тут можу лише одне сказати: тримати треба правильних бжіл, з правильними матками:IMHO::), + вчасно і розширювати і при потребі і відводок можна зробити при необхідності.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, torr сказал:

Я в этом сезоне всю кочевую пасеку перевёл на такую систему. Минусов не заметил ток плюсы.

1 12 рамок для гнезда хватает двум маткам не хватало засеяли 3-4 полурамки . без проблем в подсолнух стояло по 7-8 магазинов 9рамочных по 8 рамок.

карника от Рауша показала полный свой потенциал в ( ульях на полурамку было хуже)

2 Тут я ничего не буду коментировать потому что проблема надумана.

3 Насчёт противороевых методов самый оптимальный держи баков и карнику и будет счастье:ay:

4 На прицеп стало на 4 улья больше чем дадан

5 Зимовка супер.

По породі були місцеві , можливо з бакфастом такіх проблем не буде . якщо робити такі вулики робіть із зйомним дном , і надставки на пів української . Більшість бджолярів прагнуть мати рамку одної конструкції . А з цим типом вулика це неможливо вприеципі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Sanich сказал:

А якщо відводок туди розплоду насіє до відкачки? Давати ж треба в гніздо. 

Для чого в гніздо давати медову?Темну рамку,в основній сім'ї,поступово зміщуємо на край а потім з медом в відводок. Чи може я щось не зрозумів не так?

1 минуту назад, Urareno3643 сказал:

По породі були місцеві , можливо з бакфастом такіх проблем не буде . якщо робити такі вулики робіть із зйомним дном , і надставки на пів української . Більшість бджолярів прагнуть мати рамку одної конструкції . А з цим типом вулика це неможливо вприеципі.

А чому " на пів української" а не на дадан 145?Можна потім і в даданах і українцях використовувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Черкасець сказал:

Для чого в гніздо давати медову?Темну рамку,в основній сім'ї,поступово зміщуємо на край а потім з медом в відводок. Чи може я щось не зрозумів не так?

Ч На який край із 12рамок ще 1/3рамки як правило з медом ,бокові з пергою , от вам гніздо . Можна забрати тільки в інший вулик , тобто робити відводок . Навіщо скільки відводків , хто буде носить мед?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Черкасець сказал:

Для чого в гніздо давати медову?Темну рамку,в основній сім'ї,поступово зміщуємо на край а потім з медом в відводок. Чи може я щось не зрозумів не так?

Це в теорії. На практиці, це по-перше займає багато часу, по-друге бджоли можуть прекрасно засівати крайню рамку, особливо чорну. Можна і не дочекатися коли її залиють медом і запечатають, враховуючи, що це рамка в гнізді. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, torr сказал:

Я в этом сезоне всю кочевую пасеку перевёл на такую систему. Минусов не заметил ток плюсы.

1 12 рамок для гнезда хватает двум маткам не хватало засеяли 3-4 полурамки . без проблем в подсолнух стояло по 7-8 магазинов 9рамочных по 8 рамок.

 

тобто з ваших спостережень освоюють магазини без проблем однаково що карніка що баки , що місцеві чи є всетаки різниця? РР застосовуєте і які, якщо ні то чи часто трапляється що матка засіває  в магазинах?

...на рахунок двух маток не зрозумів: мається наувазі була тиха заміна і дві матки якись час сіяли в одному вулику, при цьому РР не стояла?

.... і ще питання як Ви планово  міняєте маток?

....рамки з розділювачами? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

TORR HELP?Як Ви вирішуєте проблеми з гніздовими темними рамками при такій конструкції вулика?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Urareno3643 сказал:

Ч На який край із 12рамок ще 1/3рамки як правило з медом ,бокові з пергою , от вам гніздо . Можна забрати тільки в інший вулик , тобто робити відводок . Навіщо скільки відводків , хто буде носить мед?

....все залежить від технології і від місцевості - тут щке як подивитись, це з приводу відводків. а стосовно оновлення гніздових рамак - тут просто для себе треба зрозуміти що само собою (так як в вуликах на однотипних 16-30 рамок), не буде. До тогож багато хто водить бжіл в БК  де гніздовий на 10 300рамок, а дальше корпуса на 230 чи 145 рамку, і судячи з всього не особливо на цьому заморочуються.... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Urareno3643 сказал:

В мене є два таких вулика . Як на мене більше мінусів . 

1- Бджоли погано ідуть у верхні корпуси і поставить рамку з розплодом не можливо через різні розміри рамок гнізда і надставки .

2-Проблемно заміни темних гніздових  рамок на вощину 

3-Роїння важко застосовувати протиройові методи . Одного року  сім’я зроїлась двічі на рік .

Якщо брати за плюс кількість постановки на прицеп , то такі результати у  8 рамочних Паливоди .

по первому пункту если семья нормальной силы осваивают аж бигом и по 4 верхних корпуса на 145

 

по второму - рамки меняются очень легко постепенно за сезон темные и старые сдвигаются на рай гнезда их заносят пергой и медом аотом можно и при выпуске забрать и на зиму когда сокращаю оставляю всего 6-7 а весной без проблем 6 вощинок отстроят при расширении вот и замена 50% гнезда...

по третьему - молодые матки решение проблем у меня доходило у баков до 12 рамок расплода и не роились, да и противороевые отводки никто не отменял сразу и рамки обновятся...

перевозятся эти ульи супер апилифтом, ревизию делать легко проверяется максимум 6-8 рамок, зимуют на узковысоких рамках отлично... Матка в верхний корпус не очень то и идет из-за того что рамки стоятинавхрест и растояние когда стоит у меня 8 рамок межрамочное большее... В зиму собирать практически не собираю выкачал золотарник сразу сократил на 6-7 рамок поставил пластины байварола и закормил ао максимуму больше в гнездоне лажу только контроль расположения улуба через пленку сверху и пару выстрелов с дымпушки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

які конструкції вуликів ви ще використовуєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

были лежаки на 24 украинских рамки оставил два использую как перевалочную базу для отводков поделил их пополам...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Urareno3643 сказал:

якщо робити такі вулики робіть із зйомним дном , і надставки на пів української . Більшість бджолярів прагнуть мати рамку одної конструкції . А з цим типом вулика це неможливо вприеципі.

....що нам дасть пііврамки укпраїнської в магазинах, ІМХО о крім гемор  непотрібної мороки при відкачці, і,якщо Ви маєте наувазі можливість підняття гніздової з розплодом в магазини, з тою ромкою також ?

 145 -  ІМХО при першому  розщирені корпусом менше охолоджується гніздо, відповідно швидше освоюється бжільми і при несильному взятку (наприклад для нашої місцевості з липи,  чи то бурхливому але короткому - акація), дає можливість отримати невелику кількість товарного меду (в лежаку зазвичай то просто розмащують по рамках)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Urareno3643 сказал:

Ч На який край із 12рамок ще 1/3рамки як правило з медом ,бокові з пергою , от вам гніздо . Можна забрати тільки в інший вулик , тобто робити відводок . Навіщо скільки відводків , хто буде носить мед?

вот смотрите вышли с зимы на 7 рамках пошло развитие сначала добавил сушь светлую а забрал пустую старую рамку потом пошла побелка начинаю постепенно добавлять вощинку или сушь светлую которую отстроили сильные семьи... Вот и замена 50 процентов рамок гнезда и не роятся а работают... Запас светлой суши тоже всегда есть зато кормовые рамки на 145 как правильно заметили служат дольше...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, BVL_Studio сказал:

были лежаки на 24 украинских рамки оставил два использую как перевалочную базу для отводков поделил их пополам...

Вам подобається українська рамка і ви з ними нормально працюєте. У мене на цю рамку 10 відсотків вуликів , тільки плутаються під "ногами" . Якщо українська система , тоді нетреба заморочуватись з доданівською . Треба вибрати щось одне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, BVL_Studio сказал:

вот смотрите вышли с зимы на 7 рамках пошло развитие сначала добавил сушь светлую а забрал пустую старую рамку потом пошла побелка начинаю постепенно добавлять вощинку или сушь светлую которую отстроили сильные семьи... Вот и замена 50 процентов рамок гнезда и не роятся а работают... Запас светлой суши тоже всегда есть зато кормовые рамки на 145 как правильно заметили служат дольше...

Я хочу перейти на роботу корпусами (8 рамок на145).

І перестати тасувать рамки поштучно .

ідея цього вулика не пошгана , але в мене вона не працює. Бажаю вам успіхів . Я до цих вуликів більше не повернусь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, k.an сказал:

тобто з ваших спостережень освоюють магазини без проблем однаково що карніка що баки , що місцеві чи є всетаки різниця? РР застосовуєте і які, якщо ні то чи часто трапляється що матка засіває  в магазинах?

...на рахунок двух маток не зрозумів: мається наувазі була тиха заміна і дві матки якись час сіяли в одному вулику, при цьому РР не стояла?

.... і ще питання як Ви планово  міняєте маток?

....рамки з розділювачами? 

.....Совершенно верно освоювали магазины практически одинаково все породы. РР из 24 семей были только у 11 . Магазинные рамки стоят поперёк гнездовых. Магазины 9 рамочные стояло 8 рамок. Из 13 семей без РР засев в магазине был только в 2х (3-4рамки). На сильном взятке подсолнуха даже карника держала гнездо под мёд стояло 7-8 магазинов.

.....Маток стараюсь менять каждый год.

..... Рамки с разделителем. Но леревожу на безразделителя. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...