Перейти к содержанию

Вулик на 12 українських рамок з надставками


melkart

Рекомендуемые сообщения

Дісталися після покійного діда кілька вуликів та запас рамок на українську рамку. Хочеться наступного року нарешті пустити їх в діло. В пошуках по форуму неодноразово зустрічав використання форумчанами вуликів із гніздовим корпусом на 12 українських рамок із різноманітними надставками: на піврамки української, на піврамки дадана, на рутівську, і навіть на ще один корпус української.

Прошу форумчан, які використовують/али цей вулик, описати свою технологію роботи з ним, його переваги та недоліки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожна місцевість має свої особливості. І вам самому треба попробувати цей вулик в себе.Я маю  пару вуликів  на українську рамку на 14 рамок з надставкою на півукраїнської рамки. Задоволений. В першу чергу тим, що матки не йдуть червити в надставку і якщо природа дає мед, то буде мед, а якщо нема меду, то будуть рої літати. Так що пробуйте, експериментуйте. За один рік Вам все самому буде зрозуміло. Ще дуже треба працювати з матками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, melkart сказал:

Дісталися після покійного діда кілька вуликів та запас рамок на українську рамку. Хочеться наступного року нарешті пустити їх в діло. В пошуках по форуму неодноразово зустрічав використання форумчанами вуликів із гніздовим корпусом на 12 українських рамок із різноманітними надставками: на піврамки української, на піврамки дадана, на рутівську, і навіть на ще один корпус української.

Прошу форумчан, які використовують/али цей вулик, описати свою технологію роботи з ним, його переваги та недоліки.

12 рам малувато. У мене 14. Надставки рутівські на 10-12 рамок. Впоперек. Бо 8 виявилось замало. А ще одна надставка то вже якийсь "башенний кран".

Обов"язкова перегородка. Приблизно посередині. В зиму йде одна сім"я . От сьогодні нарешті дотиснув до 10 рам. Але бджоли так багато що з обох боків заставень по 1кг висить. Весною як тільки появляться неплідні ділю. Тому з них майового немаю. А вже на липу стару забираю у відводок і об"єдную. Гніздо добиваю вощиною. Буває до 10 рамок. І нагору надставку з сушшю. Сюди не більше 2-х вощин, а частіше виключно суш. Бо липку треба занести.

Липу відкачаю. Потім різнотрав"я. З гнізда беру 2-4 медові на відкачку. В цьому році мед є. Тому і не підгодовував.

Недолік для стаціонара один - незручно витягати високі рамки. А ще як вони трохи перекособачені, то поготів.

Зимівля супер. Весняний розвиток стрімкий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Щось не зовсім второпаю конструкцію....як на гніздовий 14 рамковий корпус стає 10-12 рамковий рутівський?

Чому на 12 рам замало? як на мене для гніздового то саме те. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, k.an сказал:

Щось не зовсім второпаю конструкцію....як на гніздовий 14 рамковий корпус стає 10-12 рамковий рутівський?

Чому на 12 рам замало? як на мене для гніздового то саме те. 

Можеш і 20 поставити.  Та над гніздом буде тільки 8 а інші поза ним. Саме вони і погано освоюються. Тому після заповнення цих 8-и переформатовую верхній корпус. Медові на краї, Суш всередину. Конструкція вулика трохи дивна. Але у Львові таких будинків де другі поверхи сягають проїзджої частини і нависають над тротуаром багато. Спочатку робив надставки саме на 8. Та потім подумав і переробив на 12. Бо в гніздо за медовими не лізу, а медку то хочеться.... 

Стосовно 14 рамок. У мене так порівняльна практика показала. Це я у Кривчикова скопіював. Роїння значно менше і матка не лізе у верхній. І ще один важливий аспект це менша кількість втручань у гніздо. Напакував вощини і все до закінчення взятку. Потім чорні забрав а відбудовані залишив у зиму. А взагалі маю і на 16. Вважаю що це ще краще. Бо тоді можна пускати в зиму дві сім"ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.09.2016 в 18:07, melkart сказал:

В пошуках по форуму неодноразово зустрічав використання форумчанами вуликів із гніздовим корпусом на 12 українських рамок із різноманітними надставками: на піврамки дадана, на рутівську

Маю три таких вулики. Нічого доброго в них не має. Щоб бджола йшла в магазин треба щоб гніздо аж тріщало від бджіл. І то за умови що в магазині сушина.

Єдине - іх легко перевозити. Підрамочне 10 см.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конструкція повинна бути зручна для тих цілей і завдань, які ставить пасічник. І я б не придумував би велосипед, як люблять багато хто робити є відпрацьовані технології і їх можна легко лише підправити для свої потреб.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня такая система нижний корпус 12 украинских рамок и с верху стоит на главном взятке по три 4 корпуса на 145 по 8 рамок проблем с тем чтоб пчела не шла в верхний корпус не было никогда ведь это в перещете на украинку всего 24 рамки... Если пчела не идет в верхний корпус это или не та пчела или такая система уликов не подходит пчеловоду... Зимуют на узковысокой рамке на ура... Во время ревизии смотрю только в рамок с корпуса. Рамки с края гнезда в основном медовоперговые

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Цікаво, чи можливо в такому корпусі не скорочувати гніздо на зиму. Хочу використати варіант з одним льотком внизу, тавідємним  дном-сіткою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сокращать полюбому нужно я оставляю 6-7 рамок из 12

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.10.2016 в 21:48, BVL_Studio сказал:

у меня такая система нижний корпус 12 украинских рамок и с верху стоит на главном взятке по три 4 корпуса на 145 по 8 рамок

Якщо не таємниця опишіть будь-ласка саму технологію.

ЗІ: да і ще цікавить сільки у Вас таких вуликів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в этом году сделлал таких 25 в добавок к 11 уже существующим

WP_20150430_006[1].jpgWP_20150411_001[1].jpg

а вот так стоят рамки и полукорпуса правда тут 9 в полукорпусе сейчас ставлю 8 и более широко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А про технологію....Тобто, що як коли робите, як обновлюєте гніздо, як і коли міняєте маток ітд....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пока у меня нет много опыта это всего третья зимовка... Пока учусь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, BVL_Studio сказал:

пока у меня нет много опыта это всего третья зимовка... Пока учусь...

Трохи невірно розставлено оцінки.:IMHO:Потрібно писати " это уже моя третья зимовка..." :ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

два роки назад зробив  десяток таких вуликів (для відводків, але з перспективою постановки магазинів 8рамочних на 145 рамку). В наступному сезоні планую  змінити рамку (на разі рамку використовується з верхнім бруском 36-37 мм) і спробувати ці вулики для сімей. Ось і обдумую технологію для своєї місцевості. З обновленям гніздових рамок є питання, розширяти гнізда напевно прийдеться одразу вощиною. Застосовувати чи незастосовувати РР теж однозначно не вирішив, напевно треба експрементувати, більше схиляюсь не застосовувати РР чисто теоретично матка не повинна йти сіяти на маленький стільник тим більше що гніздовий корпус досить просторий  і  на гніздових рамках зверху буде (а він практично завжди є) медовий поясок,  а якщо і піде якись процент від загальної кількості то він буде зовсім незначним, без РР бджоли значно краще повині освоювати магазині корпуса, плюс купувати РР не потрібно і відпадають рухи їх використанням і обслуговуванням - але то все теорія а як на практиці буде треба дивитися. По плановій заміні маток- теж хотілосьби  цей момент використати з максимальною користю і дотого ж з мінімальною кількість рухів....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Користуюсь такими вуликами років 10. У гнізді 12 рамок, в 2-х надставках ставлю по 11 рамок 300х230. другі надставки освоюються не завжди, залежить від сили сім'ї та взятку, роздільну решітку не використовую. Буває матка заходить і в верхню надставку. Основна причина вибору таких вуликів це транспортування, на прицеп легкового автомобіля можу поставити 12 вуликів. Років зо два назад почав користуватись вуликами Паливоди, але українські не списую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10/16/2016 в 18:59, k.an сказал:

Застосовувати чи незастосовувати РР теж однозначно не вирішив, напевно треба експрементувати, більше схиляюсь не застосовувати РР чисто теоретично матка не повинна йти сіяти на маленький стільник тим більше що гніздовий корпус досить просторий  

На жаль теорія не працює. Матка засіває там, де їй зручно. З решітами набагато менше мороки. Особливо, якщо магазин та гніздо різна рамка, то решітка обов"язкова! :IMHO: 

В 10/16/2016 в 18:59, k.an сказал:

плюс купувати РР не потрібно

Це єдиний плюс. :IMHO:  

В 10/16/2016 в 18:59, k.an сказал:

без РР бджоли значно краще повині освоювати магазині корпуса,

З нормальною решіткою також нормально освоюють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Петр Павлович сказал:

Користуюсь такими вуликами років 10. У гнізді 12 рамок, в 2-х надставках ставлю по 11 рамок 300х230. другі надставки освоюються не завжди, залежить від сили сім'ї та взятку, роздільну решітку не використовую. Буває матка заходить і в верхню надставку. Основна причина вибору таких вуликів це транспортування, на прицеп легкового автомобіля можу поставити 12 вуликів. Років зо два назад почав користуватись вуликами Паливоди, але українські не списую.

три корпуса по 8 рамок 435х145 для лета получится аналогичное гнездо. И это будет уже многокорпусный с одинаковой рамкой во всём улье

Интересно - в зиму пускаете на 12 рамках? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я пускаю на 6-7 украинских рамках зимуют на них хорошо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Планую ради експеримента зробити 3 таких вулики,в перспективі купівлі другого точка без занесення на зиму вуликів.Цікавлять мінуси утримання по такій системі,буду вдячний якщо власники відгукнуться.

 

 

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Черкасець сказал:

Планую ради експеримента зробити 3 таких вулики,в перспективі купівлі другого точка без занесення на зиму вуликів.Цікавлять мінуси утримання по такій системі,буду вдячний якщо власники відгукнуться.

 

 

 

 

 

 

Найбільший мінус це вага корпуса.  Зимувати в 1 корпусі оптимально і перевозити не досить зручно, на додачу 2 типи рамок на пасіці. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

Найбільший мінус це вага корпуса. 

Цікаво,хіба на12-ти рамочний дадан і на 12-ти украінець така велика розбіжність у вазі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Черкасець сказал:

Цікаво,хіба на12-ти рамочний дадан і на 12-ти украінець така велика розбіжність у вазі?

Ніякої і там і там важкий корпус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Wladimir_K сказал:

Найбільший мінус це вага корпуса.  Зимувати в 1 корпусі оптимально і перевозити не досить зручно, на додачу 2 типи рамок на пасіці. 

а вот с перевозкой не соглашусь, ульи узкие высокие в транспорт ставить уж очень удобно, особенно если есть апилифт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...