Перейти к содержанию

Вулик на 12 українських рамок з надставками


melkart

Рекомендуемые сообщения

42 хвилини тому, a.g. сказав:

Человека из обезьяны сделала лень. 

Ізогнеться стан високий, Брови полиняють, І незчуєтесь, а люди Сміючись згадають Ваші літа молодії, Та й скажуть — ледащо! (Тарас Шевченко

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Жало сказал:

Ізогнеться стан високий, Брови полиняють, І незчуєтесь, а люди Сміючись згадають Ваші літа молодії, Та й скажуть — ледащо! (Тарас Шевченко

Я как присяду бува возле улика да как увижу как тяжело и печально летит груженая нектаром пчелка и как обессилено падает возле летка, так и подмывает схватить пипетку и бежать в поле нектар собирать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.02.2018 в 17:12, FES сказав:

У мене самого є 10 вуликів на 22 рамки  300х435.  З мінусів можу виділити важкий корпус:blink: (3 роки кочував, думав пуп лопне), більше часу займає в обслуговувані порівняно з Рутами. І коли перевів пасіку на Карніку, роїння немає, місця мало. (потрібно, або пакет продавати, але втрата по весняному медові, або робити відводок)

Ну і думаю зробити надставки на 145 рамку, яких в мене немає. Або позбавитись їх Зовсім Український вуликів. Правда замітив одну тенденцію, В українських вуликах меду чомусь більше качаю ніж в Рутах:hmm:

 

Не відмовляйтеся від Українських вуликів. Краще зробіть надставки на 145. Практикуємо так працювати на Українських вуликах. Результат подобається ))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Развитие - самое быстрое, зимовка идеальная, особенно с чуть приоткрытым верхним летком.  

Но без отводков роение в этом улье стремится к 100%. Если удастся удержать от роения, мед несет капитально, и гнездо никогда не заливается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка без решетки сеет максимум 2 рамки в магазине изредка и спускается обратно. С украинской на рутовскую да еще поперек матку сеять не тянет. Мед на зимовку практически всегда уже есть на рамках.  Минус - сама рамка неудобная в работе, проблемы с ротацией рамок, обязательны отводки и соответственно нужно много ульев той же конструкции. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, a.g. сказав:

С украинской на рутовскую да еще поперек матку сеять не тянет. 

Цікаве  спостереження. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 11.03.2018 в 09:57, a.g. сказав:

Матка без решетки сеет максимум 2 рамки в магазине изредка и спускается обратно. С украинской на рутовскую да еще поперек матку сеять не тянет. 

Друзі, підскажіть, чи має значення який розплід (критий чи відкритий ) підняти в верхній копус аби бждоли активно його освоювали і піднята матка разом з розплодом  (відділена від нижнього корпуса РР) активно червила.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Lefty сказав:

Друзі, підскажіть, чи має значення який розплід (критий чи відкритий ) підняти в верхній копус аби бждоли активно його освоювали і піднята матка разом з розплодом  (відділена від нижнього корпуса РР) активно червила.

краще відкритий , без матки і потрібно щоб в досталь було бджоли. а матку для чого підіймати над розподільчою решіткою. матка буде активно червити і з низу і з верху аби був свіжий принос пилку та нектару.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, СЄРЖ сказал:

краще відкритий , без матки і потрібно щоб в досталь було бджоли. а матку для чого підіймати над розподільчою решіткою. матка буде активно червити і з низу і з верху аби був свіжий принос пилку та нектару.

Піднімеш відкритий.матка в нижньому. Матимеш ранні маточники що легко відібрати. Піднімеш критий з маткою через решітку. Будеш мати маточнники в нижньому. Тоді легко і швидко забрати відводок зі старо та одержати ранню молоду в нижньому. Це непоганий. Варіант на акцію. Тільки треба основну ще підсилити печатним після того як забереш відводок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, СЄРЖ сказав:

краще відкритий , без матки і потрібно щоб в досталь було бджоли. а матку для чого підіймати над розподільчою решіткою. матка буде активно червити і з низу і з верху аби був свіжий принос пилку та нектару.

Акації практично нуль, найближчий невеликий взяток після садків кульбаба -малина-липа (якщо з погодою повезе і то липа не що року гарно виділяє) Відводки робити потрібно обовязково. Відводок на маточник на виході або неплідну матку (швидше друге), відповідно прийом практично 100% якщо там не буде відкритого розплоду. Тому маток за 9 днів до формування відводків переношу в верхній корпус. В минулому році спробував перенести просто матку без розплоду на верх на сушку і кормові з боків, как вона всі 10 днів  просиділа на РР, хоча бджоли в вулику було достатньо багато...

ЗІ: Правильно я зрозумів: в  моєму випадку значення особливого немає яким буде розплід що підніматиметься на верх з маткою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.04.2018 в 08:56, Маркіян сказав:

Піднімеш відкритий.матка в нижньому. Матимеш ранні маточники що легко відібрати. Піднімеш критий з маткою через решітку. Будеш мати маточнники в нижньому. Тоді легко і швидко забрати відводок зі старо та одержати ранню молоду в нижньому. Це непоганий. Варіант на акцію. Тільки треба основну ще підсилити печатним після того як забереш відводок

не завжди, в мене рідко тягнуть маточники коли стоїть р.р., практично ніколи не тягнуть.

 

В 13.04.2018 в 15:45, Lefty сказав:

Акації практично нуль, найближчий невеликий взяток після садків кульбаба -малина-липа (якщо з погодою повезе і то липа не що року гарно виділяє) Відводки робити потрібно обовязково. Відводок на маточник на виході або неплідну матку (швидше друге), відповідно прийом практично 100% якщо там не буде відкритого розплоду. Тому маток за 9 днів до формування відводків переношу в верхній корпус. В минулому році спробував перенести просто матку без розплоду на верх на сушку і кормові з боків, как вона всі 10 днів  просиділа на РР, хоча бджоли в вулику було достатньо багато...

ЗІ: Правильно я зрозумів: в  моєму випадку значення особливого немає яким буде розплід що підніматиметься на верх з маткою?

я мабуть не правельно зрозумів ваше запитання, якщо потрібно підняти бджолу в магазин коли вона туди не йде, то підіймаємо розплід перед запечаткою без матки. 

якщо потрібно відводок, то зовсім інша маніпуляція має бути. і там є кілька варіантів. пишіть що ви мали на увазі, або я не правильно вас зрозуміфв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, СЄРЖ сказав:

я мабуть не правельно зрозумів ваше запитання, якщо потрібно підняти бджолу в магазин коли вона туди не йде, то підіймаємо розплід перед запечаткою без матки. 

якщо потрібно відводок, то зовсім інша маніпуляція має бути. і там є кілька варіантів. пишіть що ви мали на увазі, або я не правильно вас зрозуміфв.

ставлю магазин і саме туди  потрібно підняти матку  на 9 днів але так щоб вона там червила ці 9 днів. (само собою розуміється що в сімї повинно бути достатньо бджіл), по суті потрібно підняти в магазин і матку і бджолу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.04.2018 в 15:45, Lefty сказал:

Акації практично нуль, найближчий невеликий взяток після садків кульбаба -малина-липа (якщо з погодою повезе і то липа не що року гарно виділяє) Відводки робити потрібно обовязково. Відводок на маточник на виході або неплідну матку (швидше друге), відповідно прийом практично 100% якщо там не буде відкритого розплоду. Тому маток за 9 днів до формування відводків переношу в верхній корпус. В минулому році спробував перенести просто матку без розплоду на верх на сушку і кормові з боків, как вона всі 10 днів  просиділа на РР, хоча бджоли в вулику було достатньо багато...

ЗІ: Правильно я зрозумів: в  моєму випадку значення особливого немає яким буде розплід що підніматиметься на верх з маткою?

А зачем матку в верхний корпус? Логичнее поднять часть расплода без матки вверх. Потом эти рамки проще забрать будет сверху, а не снимать все. корпуса. Матка внизу где больше пчёл будет продолжать нормально сеять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

теж не можу зрозуміти для чого підіймати туди матку. якщо для розвитку то пізніше ставиться корпус на 300 чи рут, матка підіймається і там відкладає яйця. росте см"я, уходим від роїння, а збільшуємо гніздо і потім можна сміло робити відводок.:IMHO: я ж вас зрозумів, як підняти в магазин бджолу, а ви все наполегливо й матку туди підіймаєте, для чого в магазині вам потрібна матка?

Тільки що, СЄРЖ сказав:

теж не можу зрозуміти для чого підіймати туди матку. якщо для розвитку то пізніше ставиться корпус на 300 чи рут, матка підіймається і там відкладає яйця. росте см"я, уходим від роїння, а збільшуємо гніздо і потім можна сміло робити відводок.:IMHO: я ж вас зрозумів, як підняти в магазин бджолу, а ви все наполегливо й матку туди підіймаєте, для чого в магазині вам потрібна матка?

 

1 година тому, Lefty сказав:

ставлю магазин і саме туди  потрібно підняти матку  на 9 днів але так щоб вона там червила ці 9 днів. (само собою розуміється що в сімї повинно бути достатньо бджіл), по суті потрібно підняти в магазин і матку і бджолу. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Lefty сказал:

ставлю магазин і саме туди  потрібно підняти матку  на 9 днів але так щоб вона там червила ці 9 днів. (само собою розуміється що в сімї повинно бути достатньо бджіл), по суті потрібно підняти в магазин і матку і бджолу. 

А про який розмір рамок йде мова?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.04.2018 в 19:44, Маркіян сказав:

А про який розмір рамок йде мова?

 

В 15.04.2018 в 22:19, siverit сказав:

А зачем матку в верхний корпус? Логичнее поднять часть расплода без матки вверх. Потом эти рамки проще забрать будет сверху, а не снимать все. корпуса. Матка внизу где больше пчёл будет продолжать нормально сеять.

Частина пасіки в 20-24 рамочних лежаках  на українську рамку, частина в вуликах на 12 укр. рамок. Виготовлялись для відводків, проте з часом, ще на них доробив по комплекту магазиних корпусів на 8 рамок 435*300. Саме про останні і йде мова.

 

В 15.04.2018 в 23:48, СЄРЖ сказав:

теж не можу зрозуміти для чого підіймати туди матку. якщо для розвитку то пізніше ставиться корпус на 300 чи рут, матка підіймається і там відкладає яйця. росте см"я, уходим від роїння, а збільшуємо гніздо і потім можна сміло робити відводок.:IMHO: я ж вас зрозумів, як підняти в магазин бджолу, а ви все наполегливо й матку туди підіймаєте, для чого в магазині вам потрібна матка?

 

 

Спробую розписати хід думок і своє бачення..... Підняттям в магазин матки переслідується в комплексі кілька цілей:

1. створення відводка на неплідній матці, а значить необхідно забезпечити виключення ймовірності  попадання яєць і відкритого розпліду що дасть практично 100% прийому неплідної матки(з подальшим його підсиленням від основної сімї), - чому саме на неплідній а не маточник або плідна - можливість хоча б візуально оцінити матку, відсутність нуклеусів і часу,

2. уникнення роїння і розширення пасіки (за рахунок створення відводків і підсилення їх 1-2 рамками розплоду після початку червління молодої матки.

3. оновлення гніздових рамок (завдяки відібраним для відводку)

4.  Заміна з максимальною ймовірністю успіху,  старої матки в основній сімї без "просідання" і віновлення сили сімї до головного взятку тобто до початок липня

вузьке місце це різні рамки в гніздовому корпусі і магазині (городити ще один  гніздовий корпус на верх це вже трохи занадто... а просто на 145  підніматись матка  не  хоче якщо гніздовий на 300 та щей українську і до тогож 145 в магазині стоїть перпендикурно гніздовим рамкам )

Тепер коротко що за чим роблю:  (ось тут і виникло питання стосовно  того який розплід бажано піднімати з маткою в магазин аби вона там працювала а не била байдики, при цьому враховуючи не привабливий розмір маг.рамки для червління в порівняні з гнідовою) якщо відкритий  тоді за 14-16 днів довиходу молодих маток в сімї-виховательниці і  планового створення відводків   , даю в гніздовий корпус два спарених 145 стільники (поставлених вертикально) під засів; за 9-10 днів ставлю РР і магазин, піднімаю туди матку і два 145 стільники уже з відкритим розплодом, доукомплектовую магазин 4 сушниками 2 маломедками, в гніздовий ставлю 1 вощину;  через 9-10 днів роблю відводок в стороні на 2 рамках розплоду на виході і неплідній матці (можливо маточник на виході), після чого опускаю стару матку в гніздовий корпус під РР не відшукуючи її (добре продимлюю  магазин або струшую всіх бджіл з маг. рамок в гніздо), де повно місця для червління + поставлено ще 2 вощини,  і немає  відкритого розплоду,  знову через 9 днів (вихід другої партії маток), в верхній корпус даю маточник на виході (відділяю глухою перегородкою від нижнього, або маточник в фользі) відкриваю в магазині льоток. Після обльоту і того як молода матка трохи розчервиться забираю РР  (чи рамку з москітною сіткою ), швидше всього без пошуку старої матки. Ну приблизно десь так. Можливо будуть зауваження, буду вдячний.

ЗІ: так все ж таки з яким розплодом піднімати матку в магазин?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Эксплуатирую у себя на пасеке 16р с магазинами на полурамку 300х213

Около 100шт

Улей достаточно удачный но большое гнездо делает его немного нетехнологичным - нужно убирать 4 рамки при закармливании в зиму после подсолнечника.  На практике я просто выкидываю на свежий воздух и пчелки резвятся на этой куче 

Требует двух магазинов. При одном на подсолнечнике нужно откачивать гнездо что в разы замедляет работу

Вот видео 

 

 

Я долго думал про 12р вариант. С точки зрения некоторых операций он был бы удобнее

Но если посмотреть с другой точки зрения по объему это 8р рут.  Маловато будет... Как для моих условий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, artemishe сказав:

Эксплуатирую у себя на пасеке 16р с магазинами на полурамку 300х213

Требует двух магазинов. При одном на подсолнечнике нужно откачивать гнездо что в разы замедляет работу

Я долго думал про 12р вариант. С точки зрения некоторых операций он был бы удобнее

Но если посмотреть с другой точки зрения по объему это 8р рут.  Маловато будет... Как для моих условий

при 12 рамочному гніздовому потрібно буде не 2 а 3 магазини чи  щось не вірно розумію? чи можливо ще є якісь нюанси?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Lefty ! З певними труднощами зрозумів, що відводок робиться саме на українських рамках. От тому і менінгіт з підняттям матки. А якщо відводок робити на 145 рамці то в піднятті матки нема потреби. Піднімай у верхній засіяні 145-и і все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Маркіян сказав:

Lefty ! З певними труднощами зрозумів, що відводок робиться саме на українських рамках. От тому і менінгіт з підняттям матки. А якщо відводок робити на 145 рамці то в піднятті матки нема потреби. Піднімай у верхній засіяні 145-и і все.

Дійсно потрібно було вказати що перший відводок робиться в стороні на українських рамках, проте думав що з контексту написаного зрозуміло....

На перший погляд все просто, дійсно якби можна на 145 рамці відводок зробити проте якщо подумати то клопоту то більше додасть а ніж підняття матки в магазин ІМХО

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.04.2018 в 20:22, Lefty сказал:

при 12 рамочному гніздовому потрібно буде не 2 а 3 магазини чи  щось не вірно розумію? чи можливо ще є якісь нюанси?

Минимум 3

И как это грузить? 

Я перевожу с одним магазином второй ставлю на взятке

Точно также как никто не возит многокорпусные на 4 корпусах максимум на 3

Но в 16р и магазин можно запихнуть любую семью и поехать а в 12 р и магазин нет

Будет сидеть всю ночь бородой на передней стенке

Это так,  один из нюансов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Добрый вечер! Тоже имею украинские ульи (лежаки на 24 рамки). Сейчас для пробы сделал несколько украинцев 12-ти рамочных с магазинами на полурамку (Использовал имеющиеся дадановские магазины и для гнездового корпуса.). Фото прилагаю, может кому пригодиться.:hi:

вуль.JPG

вуль.JPG

вуль.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго времени суток! Хотелось бы узнать, кто как борется с роением в данном типе улья ( украинский на 12 рамок с надставками)? Как обстоят дела с переходом пчел в надставку? Поделитесь опытом! Благодарю!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Дзікі сказал:

Доброго времени суток! Хотелось бы узнать, кто как борется с роением в данном типе улья ( украинский на 12 рамок с надставками)? Как обстоят дела с переходом пчел в надставку? Поделитесь опытом! Благодарю!

з роїнням міняю маток,якщо матка 15р то в17 міняю виходить на 3-тій рік.А з переходом в надставки ставлю рамку з розплодом з даданів 300 а якщо є то145.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня, шановні форумчани. Хочу почати пасічникувати у 12-рамковому українцю, але ще вирішую які надставки робити (8*145-х або 12*півукраїнок). Пасіка буде вихідного дня, суші немає. Що порадите? Більше схиляюсь до піврамки українки, бо буде можливість підняти рамку з засівом у магазин, щоб бджілки його освоїли пошвидше. Мінусом бачу великий магазин при разовому розширенні (12 піврам) та і не дуже поширена піврамка українка.

Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...