Перейти к содержанию

Вулик на 12 українських рамок з надставками


melkart

Рекомендуемые сообщения

11 минут назад, Черкасець сказал:

В цьому році,як і писав раніше,зробив три пробні вулики на 12 рамок українських і по 3 магазини до них на 145-ту даданівську рамку.В цілому залишився задоволений,на слідуючий сезон планую ще розширити вуликами такої системи.

В мене було на початку сезону 5 вуликів на 12 украінських по два магазини на 145 і два 12на пів украінськоі рамки. З магазинами на 145 результати по медозбору були кращі. Заливали і печатали бистріше але це все було на соняху так як на 145 рамку суші не було починав все з вощини. Пока результатом задоволений. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зимовка приятно удивит если правилино гнездо в зиму собрали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Иваныч сказал:

В мене було на початку сезону 5 вуликів на 12 украінських по два магазини на 145 і два 12на пів украінськоі рамки. З магазинами на 145 результати по медозбору були кращі. Заливали і печатали бистріше але це все було на соняху так як на 145 рамку суші не було починав все з вощини. Пока результатом задоволений. 

я також починав з вощини,для того щоб добре відбудувалили ставив в магазини в перемішку з 300-тими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Черкасець сказал:

я також починав з вощини,для того щоб добре відбудувалили ставив в магазини в перемішку з 300-тими.

Нажаль вуликів на 300 рамку не маю на пасіці . Це уже буде забагато рамок.На пів украінськоі я використовую як строітельні а в мвгазинах це марна трата часу на відкачці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Черкасець сказал:

я також починав з вощини,для того щоб добре відбудувалили ставив в магазини в перемішку з 300-тими.

В магазинних рамках не пробував використовувати трутову вощину?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Черкасець сказал:

я також починав з вощини,для того щоб добре відбудувалили ставив в магазини в перемішку з 300-тими.

Я коли немав відбудованих магазиних рамок 145,ставив їх в гніздо,як воскобудівні по дві на вулик,бджоли зверху будували вощину,знизу трутневий язик,за неділю мав 100 магазиних рамок і купу воску капанцю з язиків.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.11.2017 в 17:59, Корыфей сказал:

Шановний . Перш ніж дозволяти собі скепсис,  насамперед ,  потрібно знати розміри рамки . Висота  української рамки 435 мм , а не 415 , а тому ,  відповідно висота магазинної буде не 138 мм , а 145 мм , що є на даний час значно поширеним стандартом як для рамки під мед , так і під розплід. Гніздовий корпус на 12 українських рамок розміром 300х435 мм , відповідно і зимують бджоли на українській рамці , то про який неперехід в зимовий період іде мова ? 

138 мав на увазі корисну площу. Якщо гніздо на укр.рамку питань нема. Але мені здається що там йшоль саме про малу рамку. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Маркіян сказал:

138 мав на увазі корисну площу. Якщо гніздо на укр.рамку питань нема. Але мені здається що там йшоль саме про малу рамку. 

Якщо брати корисну площу в 145 -ій рамці , то вона буде максимум 130 мм : товщина верхнього бруска - 10 мм і нижнього - 5 мм , а гніздова рамка малася на увазі саме українська - 300 х 435 мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.11.2017 в 07:33, Иваныч сказал:

В магазинних рамках не пробував використовувати трутову вощину?

трутову пробував,але трутова виходила якщо навощував полосками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.11.2017 в 19:24, Черкасець сказал:

В цьому році,як і писав раніше,зробив три пробні вулики на 12 рамок українських і по 3 магазини до них на 145-ту даданівську рамку.В цілому залишився задоволений,на слідуючий сезон планую ще розширити вуликами такої системи.

Можливо по Ваших взятках це буде саме те,  що треба, а  в мене потрібен вулик на 40 рамок Дадана тож  8 рамок на 145 в магазині мені мало треба 10 інакше буде зависоким.  Стосовно гнізда на 12 українських  рамках, то відчуваю, що треба пробувати такий варіант, хоч в нас  традиційно  прижилась даданівська рамка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Николай S сказал:

Можливо по Ваших взятках це буде саме те,  що треба, а  в мене потрібен вулик на 40 рамок Дадана тож  8 рамок на 145 в магазині мені мало треба 10 інакше буде зависоким.  Стосовно гнізда на 12 українських  рамках, то відчуваю, що треба пробувати такий варіант, хоч в нас  традиційно  прижилась даданівська рамка.

якраз з за гнізда все і почалось,потім пішли магазини на 145-ту з можливістю використовувати і даданівську рамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Черкасець сказал:

якраз з за гнізда все і почалось,потім пішли магазини на 145-ту з можливістю використовувати і даданівську рамку.

от і я сижу і думку гадаю, існуючи вулики мене не влаштовують, саме із за гнізда, що і як  пробувати змінити???? залишивши медові корпуси 10 рамочні на 145даданіввську.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

продовжу, виникла думка взяти за основу вже існуючи медовий корпус на 10 рамок дадана добавити магазин на 145мм  бокові стінки по висоті обох корпусів утеплити ППУ з шпоном, було ширина корпуса 38см  утеплюємо 30мм х2=32см., в верхній частині даревяну рейку з четвертью під рамки І вийде гніздовий корпус під 12 українських  рамок  з холодним заносом.  мабуть треба попробувати декілька вуликів в наступному сезоні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Николай S сказал:

от і я сижу і думку гадаю, існуючи вулики мене не влаштовують, саме із за гнізда, що і як  пробувати змінити????

Приступаю до виготовлення вуликів на 12 українських рамок, досвід виготовлення є, тримав такі на пасіці в молодості. Для магазинів думаю використати корпуси на 230, зменшивши з 10 рамок до необхідних 8-9, та на 145, хоча раніше магазини були в мене на 300, зараз вже важкувато з такими поратися. На мою думку, з досвіду утримання пасіки, українська рамка найкраще відповідає природі бджіл, оптимальні розміри гнізда, забезпечена зимівля, ранній розвиток весною. А для меду магазини на любий розмір рамки, що кому подобається і під силу обслуговувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Сусідович сказал:

......На мою думку, з досвіду утримання пасіки, українська рамка найкраще відповідає природі бджіл, оптимальні розміри гнізда, забезпечена зимівля, ранній розвиток весною. А для меду магазини на любий розмір рамки, що кому подобається і під силу обслуговувати.

Повністю з Вами згоден, лозунг одна рамка на пасіці нарешті я визнав помилковим, так як вимоги до гнізда та медового корпусу дуже різні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Николай S сказал:

Повністю з Вами згоден, лозунг одна рамка на пасіці нарешті я визнав помилковим, так як вимоги до гнізда та медового корпусу дуже різні.

Все повертається на "круги свої". Повертаюся я до початку свого пасічникування у 80 роки 20 сторіччя. Не влаштовує мене в гнізді ніяка система крім утримання на українську рамку. Мій дід все життя тримав пасіку на українській рамці в Галичині, я тримав на Одещині, продовжу на славній землі 5 Січей Запорозьких.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Сусідович сказал:

Все повертається на "круги свої". Повертаюся я до початку свого пасічникування у 80 роки 20 сторіччя. Не влаштовує мене в гнізді ніяка система крім утримання на українську рамку. Мій дід все життя тримав пасіку на українській рамці в Галичині, я тримав на Одещині, продовжу на славній землі 5 Січей Запорозьких.

починав і я в ті часи, але в нас української немає, основна дадан і трохи рута, що з колгоспу можна було взяти, буду першим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:
1 час назад, Николай S сказал:

починав і я в ті часи, але в нас української немає, основна дадан і трохи рута, що з колгоспу можна було взяти, буду першим.

 

На мою думку що це була помилка українських пасічників перейти на Дадан. Прокопович перший зробив рамку. Левицький удосконалив її для умов України, хоча він поляк, але умови майже однакові. Але природу бджоли не переробиш, зимовий клуб 300 мм якраз і є для української рамки. Але в колгоспах був план, та ще й "Догнати Захід", пасічники, що "паслися " з колгоспів підлаштовувалися під загальноприняту систему, Мій швагер (чоловік сестри) завжди тримав пасіку на Дадані і не розумів мене, чому я почавши з Дадана, перейшов на Українську рамку. Бували зими що в нього сипалися сім"ї а в мене на українці зимували нормально, а відстань між пасіками була всього 5 км. Обидва робили все однаково, обидва разом. Але я робив вулики з 50мм дошки, після обробки виходило 45. Зараз це дорого. Буду робити з 40мм гніздовий, з 30мм надставки. А першим бути завжди престижно! Щасти Вам!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Сусідович сказал:

На мою думку що це була помилка українських пасічників перейти на Дадан. Прокопович перший зробив рамку. Левицький удосконалив її для умов України, хоча Щасти Вам!!!

Не помилка, а свідома політика командно-адміністративної системи! Про це є спогади В.А. Нестерводського, учня І.І.Корабльова. Саме після примусового переводу колгоспних пасік на даданівську рамку  він запропонував і впровадив 20-рамковий лежак щоб можна було використовувати методи, напрацьовані в Україні для 16 і 20 рамкових "українців"...

 В мене 16 рамкові "українці" на рамку 435х300, з магазинами 210х300 ( для мене вже важкі). При всій зайнятості - для бджіл 1 вихідний на тиждень, вони мене влаштовують і кращого я не знаю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сусідович сказал:

Буду робити з 40мм гніздовий, з 30мм надставки.

А 40 мм навіть для гніздового не забагато ? На мою думку для фальцевих вуликів товщина стінки  має бути максимум 35 мм , а то й 30 мм. Я впевнений , що в Дніпропетровській обл. зими не холодніші , чим  у мене  , на півночі Сумської . При цьому у мене зимують нормально надворі , в багатокорпусних безфальцевих вуликах , зі стінкою : передня та задня - 25 мм , бокові - 20мм. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цому році з зими на украінську рамку вишли всі сімьі і даже два відводки на 3 і4 рамки в 12 рамковому через перегородку. При першому огляді ще на рамках було  8-10 см меду. По сосідству з 14 сімей на даданівську рамку -5 сімей. Неповірив що перезимували добре приходив , подивитися. зробив висновки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Корыфей сказал:

А 40 мм навіть для гніздового не забагато ? На мою думку для фальцевих вуликів товщина стінки  має бути максимум 35 мм , а то й 30 мм. Я впевнений , що в Дніпропетровській обл. зими не холодніші , чим  у мене  , на півночі Сумської . При цьому у мене зимують нормально надворі , в багатокорпусних безфальцевих вуликах , зі стінкою : передня та задня - 25 мм , бокові - 20мм. 

Я роблю своі фанера 6-8 мм в середині ппс 20 мм. Виходить тіх сами 34 мм. Дно роблю з підрамочним 7 см  для кращоі зимівлі. Магазини фанера без ппс тільки на 9 рамок 145 , ставив 8 то сильно роздуті.Що вулики , що магазини набагато легші за дерев'яні . Зимою думаю зробити ще 5 вуликів тілики з наружі оббити вагонкою( зробив ремонт на балконі)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дванадцяти рамкові українці роблю з трьох 8 рамочних магазинів на 145 рамку, так як внутрішні розміри 315*452мм. Працював перший сезон з ними, заселив рої, розвинулись гарно, але в магазин на 145 не пішли, клав тільки вощину, суші ще не мав, думаю через це.  З кормами на зиму все в порядку, нанесли самі, чого не скажу про 10 рамкові дадани, там і в зиму мало бджоли пішло і загодовував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.11.2017 в 20:03, Корыфей сказал:

А 40 мм навіть для гніздового не забагато ? На мою думку для фальцевих вуликів товщина стінки  має бути максимум 35 мм , а то й 30 мм. Я впевнений , що в Дніпропетровській обл. зими не холодніші , чим  у мене  , на півночі Сумської . При цьому у мене зимують нормально надворі , в багатокорпусних безфальцевих вуликах , зі стінкою : передня та задня - 25 мм , бокові - 20мм. 

не давно дивився передачу де науковець розказував що Україна і не тільки Україна,змістилась на 400 км на південь.Тому Сумська обл. так як Черкаська по клімату була кілька десятків років тому.Стосовно рамок,як я думав для своєї пасіки,в мене були даданівські на 300 і почав робити корпуси на 145,щоб не заводити полурамку українську,на надставки на укр.вулик, вирішив робити на 145 рамку надставки щоб мінімізувати рамки різних розмірів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Как больше используется улей, на холодный или теплый занос? При изготовлении ульев  волокна древесины распологаются обычно горизонтально, некоторые украинский улей делают вертикально.У кого, какой опыт?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...