Перейти к содержанию

Вулик на 12 українських рамок з надставками


melkart

Рекомендуемые сообщения

27 минут назад, torr сказал:

.....Совершенно верно освоювали магазины практически одинаково все породы. РР из 24 семей были только у 11 . Магазинные рамки стоят поперёк гнездовых. Магазины 9 рамочные стояло 8 рамок. Из 13 семей без РР засев в магазине был только в 2х (3-4рамки). На сильном взятке подсолнуха даже карника держала гнездо под мёд стояло 7-8 магазинов.

.....Маток стараюсь менять каждый год.

..... Рамки с разделителем. Но леревожу на безразделителя. 

...а про рамки можна детальніше? Ви кочуєте і від розділювачв вирішили відмовитись? Чому?

стосовно маток - стосовно маток я мав наувазі коли і яким чином....

магазини ставите з сушкою, в перемішку з вощиною? 

....різниці по меду  між тими сімями що з РР і без не відчутно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На одному з форумів наштовхнувся на технологію білоруса Лаврова. Його метод в цілому повторює метод Ващенка, але з гніздом на 12 українських рамок. В якості магазинної використовує рамку 1/3 української. Суть методу наступна:

1) В зиму йдуть лише сильні сім'ї;

2) Навесні робить відводок на стару матку;

3) Перед ГВ  з відводка забирає матку і ставить його найвищим магазином.

Таким чином старі стільники легко замінюються, спершу йдучи у відводок, згодом під мед.

А для полегшення конструкції є варіант зробити корпус для відводка не на 12, а на 6 рамок, і робити не один, а два відводки протягом весни.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, orest_73 сказал:

Для вибору того чи іншого варіанта українця, маю на увазі осучасненого а не класичного, необхідно знати яким чином він буде використовуватись. Тобто необхідно одразу прив"язуватись до технології роботи з ним. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, melkart сказал:

На одному з форумів наштовхнувся на технологію білоруса Лаврова. Його метод в цілому повторює метод Ващенка, але з гніздом на 12 українських рамок. В якості магазинної використовує рамку 1/3 української. Суть методу наступна:

1) В зиму йдуть лише сильні сім'ї;

2) Навесні робить відводок на стару матку;

3) Перед ГВ  з відводка забирає матку і ставить його найвищим магазином.

Таким чином старі стільники легко замінюються, спершу йдучи у відводок, згодом під мед.

А для полегшення конструкції є варіант зробити корпус для відводка не на 12, а на 6 рамок, і робити не один, а два відводки протягом весни.

Дозволю трохи скепсису. 1/3 то 415/3=138мм. Тепер уяви собі ці рамочки та іхню кількість. У трьох корпусах, що над гніздовим. А гніздо то також на трьох корпусах. Так піднімати легко, а от качати........... Питання також по зимівлі. Неперехід також можливий. 

Хтось тут вже писав, робить дві надставки на пів рамки. Це мені більше імпонує. І гніздо на українську!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.10.2016 в 13:04, siverit сказал:

три корпуса по 8 рамок 435х145 для лета получится аналогичное гнездо. И это будет уже многокорпусный с одинаковой рамкой во всём улье

Интересно - в зиму пускаете на 12 рамках? 

Зимують на 5-8 рамках, в залежності від сили сім'ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимує в гніздовому на 12 українських, скорочуючи до 7-9 рам. А стосовно надставок згідний цілком. Піврамка логічніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
В 24.10.2016 в 12:04, Петр Павлович сказал:

Користуюсь такими вуликами років 10. У гнізді 12 рамок, в 2-х надставках ставлю по 11 рамок 300х230. другі надставки освоюються не завжди, залежить від сили сім'ї та взятку, роздільну решітку не використовую. Буває матка заходить і в верхню надставку. Основна причина вибору таких вуликів це транспортування, на прицеп легкового автомобіля можу поставити 12 вуликів. Років зо два назад почав користуватись вуликами Паливоди, але українські не списую.

Може кому знадобиться (креслення мої)

Вулик Загальний вигляд.png

Вулик Дно.png

Корпус.png

Надставка.png

Піддашник.png

Дах.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 19 апреля 2017 г. в 10:33, Петр Павлович сказал:

Може кому знадобиться (креслення мої)

Вулик Загальний вигляд.png

Вулик Дно.png

Корпус.png

Надставка.png

Піддашник.png

Дах.png

Доброго дня. Як на вашу думку в надставці потрібен льоток чи ні. Якщо ні то чому

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.05.2017 в 12:11, Иваныч сказал:

Доброго дня. Як на вашу думку в надставці потрібен льоток чи ні. Якщо ні то чому

В окремих надставках є льотки. Встановлюю ці надставки на основні сім'ї, коли роблю відводок, або розміщую в них запасних маток. Для медозбору льоток в надставках закритий. Чомусь у мене не виникало питань чи потрібен льоток в надставці чи ні. А після вашого запитання я вже задумався.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забрал у папы старые корпуса. Под дадановскую рамку.  Корпуса имеют летки. Закрываются задвижкой с отверстиями. Либо под пчелу паз , либо под вентиляцию (3-4 мм отверстия). Когда идут надставкой, то - фиг его знает. Иногда пчелы активно из верхнего корпуса летают, иногда - нет. Тогда просто запрополисовывают лаз и все.   В общем, я так и не понял, как лучше. Решил - пусть сами определяются.. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Петр Павлович сказал:

В окремих надставках є льотки. Встановлюю ці надсдствкатавки на основні сім'ї, коли роблю відводок, або розміщую в них запасних маток. Для медозбору льоток в надставках закритий. Чомусь у мене не виникало питань чи потрібен льоток в надставці чи ні. А після вашого запитання я вже задумався.

12 рамок + надставка + надставка. Як на кресленні. Все ніби добре. Відкриття льотків у надставках призведе до того, що частина бджіл почне літати через верхні льотки. А якщо матка в нижньому? А саме так і працює ця конструкція. Виникає стан умовного осиротіння, бо бджоли менше контактують з мамкою. Отже можливий варіант закладки маточників. Бо хоч кілька рамок а засіє у надставці. Це при несильному взятку. В цьому ризик відкритих верхніх льотків.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 13.5.2017 в 16:05, Маркіян сказал:

12 рамок + надставка + надставка. Як на кресленні. Все ніби добре. Відкриття льотків у надставках призведе до того, що частина бджіл почне літати через верхні льотки. А якщо матка в нижньому? А саме так і працює ця конструкція. Виникає стан умовного осиротіння, бо бджоли менше контактують з мамкою. Отже можливий варіант закладки маточників. Бо хоч кілька рамок а засіє у надставці. Це при несильному взятку. В цьому ризик відкритих верхніх льотків.:IMHO:

с осиротением не совсем согласен, ведь пчела по любому знает присутствие матки. А про летки в надставках скажу следующее: пока леток закрыт - матка туда почему-то идти не хочет (испытано). чтобы пчее легче было, то летки в магазинах открываю только когда рамки полностью залиты мёдом и добавлен новый корпус. в новом леток закрыт до полного забрызгивания. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Виталий экспериментатор сказал:

с осиротением не совсем согласен, ведь пчела по любому знает присутствие матки. А про летки в надставках скажу следующее: пока леток закрыт - матка туда почему-то идти не хочет (испытано). чтобы пчее легче было, то летки в магазинах открываю только когда рамки полностью залиты мёдом и добавлен новый корпус. в новом леток закрыт до полного забрызгивания. 

Питання стояло чи потрібні льотки у верхньому. А я б додав і що з того може бути?

Сказав тільки те що було у мене. Маточники закладались на тій незначно зачервленій частині у надставці. А в нижньому їх не було. А інтерпретація факту то мої домисли.

Ще одне до цього ж домислу. Кілька раз було. Інколи хочу вибракувати старі медопергові. То переношу таку за заствню. І якщо там були яйця маточники закладуть обов"язково. ФАКТ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.05.2017 в 21:57, Маркіян сказав:

А я б додав і що з того може бути?

  Переживаю: Чи не перемудрив я з корпусами. Вимушено поробив хмарочоси для осушки рамок і від молі.

Знизу 2 корпуси на 300 з зимніми маломедками,  перед акацією вже  їх досушивали. Потім гніздо на 300, над ним через РР відводок з маточником на 300 в ньому 5 рамок з розплодом, 6 суші і 1 вощина, і над ним  через РР магазин на 145 теж з маточником  12 піврамок 6:6 суш-вощина. Льотки всі відкриті і в магазині теж. Замітив, що через нього не літають. Під магазином  у відводку вентилюють. Нижче гніздовий - робочі літають. Через нижній льоток тільки старі (зимні) вже поодинокі бджоли блукали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.05.2017 в 07:43, Любомир сказал:

  Переживаю: Чи не перемудрив я з корпусами. Вимушено поробив хмарочоси для осушки рамок і від молі.

Знизу 2 корпуси на 300 з зимніми маломедками,  перед акацією вже  їх досушивали. Потім гніздо на 300, над ним через РР відводок з маточником на 300 в ньому 5 рамок з розплодом, 6 суші і 1 вощина, і над ним  через РР магазин на 145 теж з маточником  12 піврамок 6:6 суш-вощина. Льотки всі відкриті і в магазині теж. Замітив, що через нього не літають. Під магазином  у відводку вентилюють. Нижче гніздовий - робочі літають. Через нижній льоток тільки старі (зимні) вже поодинокі бджоли блукали.

Ого. Нічого собі. Як каже мій синуля- все включено. Як за такою баштою слідкувати? Проблеми можуть бути бо сім"ї обезматоччені. Потягнуть свищі. І ...полетіли. З верхнього не літають. А чого ім літати?  Матки нема. Бджола неактивна . Чекає на плідну. Цікаво чим то все завершиться? Напиши потім.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Маркіян сказав:

Цікаво чим то все завершиться?

Довго не чекав. Позавчора магазин поставив між відводком і гніздом сімї.  Сьогодні перевірив. в двох є молоді матки. Свища потягли в одному, але це  по моїй провокації. Острах роїння все ж таки зіграв вирішальну роль. З молодою можуть здриснути. Пасіка віддалена за 20 км. не на очах. Я не контролюю роботу щоденно, а по вихідних та при потребі. Сьогодні відводки зняв поставив рядом, а магазини залишаються на гнізді сім'ї, в них маточники погризені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Маркіян сказав:

сім"ї обезматоччені.

 матки в сім'ях присутні в своєму рідному гнізді, над гніздом РР, над нею відводок з моточником над  ним РР над нею магазин з маточником.

У відводках вийшли матки тому над собою - в магазині погризли маточник.  В результаті в сім'і присутні були молода і стара матка, відводок з молодою вчора зняв і поставив рядом, а магазин залишив на сім'ї. На душі неспокій від загрози роїння, тому так робити  не має сенсу. Призвело мене до даного варіанту це холодні ночі, а для відводка над гніздом тепліше. А контролювати не важко. Відводок можна було ще не знімати, а перекласти положком між корпусами то було б їм і тепло і льотна бджола залишилася б, це як на півльоту ділити, але в майбутньому всеодно відводок прийдеться знімати тому саме зараз - хай розвивається, води дав корму теж на сонях буде сімя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в цьому році доробив(залишилось купити ручки) 10 українських вуликів на 13 рамок.Планую на слідуючий сезон доробити магазини (вони в мене на 200 мм) і на акацію,(попередньо ізолювавши маток в ізолятор міленіна).Зараз використовую для відводків.До речі в цьому році з акацією прольот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

В цьому році зробив 5 вуликів на 12 рамок украінських заселив 4,два з них на даний час мають по 10 рамок росплоду. Поставив ім дві неділі назад по магазину на 145 рамку з вощиною а бажання іі відтягувати вони не проявляють , струсив ім ще по рамці бжіл щоб підсилити а результату пока не видно не тянуть. В чому причина?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Иваныч сказал:

В цьому році зробив 5 вуликів на 12 рамок украінських заселив 4,два з них на даний час мають по 10 рамок росплоду. Поставив ім дві неділі назад по магазину на 145 рамку з вощиною а бажання іі відтягувати вони не проявляють , струсив ім ще по рамці бжіл щоб підсилити а результату пока не видно не тянуть. В чому причина?

Так взятка нет и зачем им та вощина над головой

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Иван Иваныч сказал:

Так взятка нет и зачем им та вощина над головой

Можливо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Иваныч сказав:

В чому причина?

воскові залози бджіл виділяють віск у відповідь на переробку цукрів нектару, сиропу, тощо. Дайте сиропу і будуть будувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
В 25.10.2016 в 21:38, Маркіян сказал:

Дозволю трохи скепсису. 1/3 то 415/3=138мм. Тепер уяви собі ці рамочки та іхню кількість. У трьох корпусах, що над гніздовим. А гніздо то також на трьох корпусах. Так піднімати легко, а от качати........... Питання також по зимівлі. Неперехід також можливий. 

Шановний . Перш ніж дозволяти собі скепсис,  насамперед ,  потрібно знати розміри рамки . Висота  української рамки 435 мм , а не 415 , а тому ,  відповідно висота магазинної буде не 138 мм , а 145 мм , що є на даний час значно поширеним стандартом як для рамки під мед , так і під розплід. Гніздовий корпус на 12 українських рамок розміром 300х435 мм , відповідно і зимують бджоли на українській рамці , то про який неперехід в зимовий період іде мова ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році,як і писав раніше,зробив три пробні вулики на 12 рамок українських і по 3 магазини до них на 145-ту даданівську рамку.В цілому залишився задоволений,на слідуючий сезон планую ще розширити вуликами такої системи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...