Перейти к содержанию

Подсадка маток


siverit

Рекомендуемые сообщения

6 часов назад, Valeriy74 сказал:

Когда пчелы приймут, тогда и начинает сеять

Пчёлы примут ,а сеять начнет когда начнут кормить м.молочком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Valeriy74 сказал:

Когда пчелы приймут, тогда и начинает сеять

 

7 часов назад, Valeriy74 сказал:

То на следующий день есть засев,  Если неплодка, то ждите пока облетитца.

менял маток в основных семьях, брал плодных маток с микронуклеусов

посадил в клеточку и в улей, через сутки открыл отсек с канди и через сутки видел меченую матку на сотах, а вот засева еще небыло (возможно не видел засева но это значит что его еще минимум)

тоесть матка не всегда начинает сеять "сразу", а период её тормоза думаю зависит от периода прибывания в клеточке

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, valik1986 сказал:

 

не всегда начинает сеять "сразу", а период её тормоза думаю зависит от периода прибывания в клеточке

Больше всего зависит от настроения семьи.Неднократно встречал что подсаженая матка прямо с нука неделю ходит по рамках и не сеет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Другий рік терплю невдачу при підсадці маток в основні сім'ї. В минулому році за тиждень до одержання маток видалив старих з намічених сімей. Отримав маток, вирізав всі маточники і поклав кліточки з матками на верхні бруски рамок. Через день відкрив мале кормове відділення, потім більше. Матки вийшли і почали сіять, а через деякий час їх грохнули, на відкладених яйцях потягнули свищеві маточники. В цьому році з намічених сімей забрав весь розплід і відкритий і закритий. кліточку на верхні бруски, по черзі відкривав відділення, матки вийшли, але їх теж грохнули, крім одної, яку я встиг забрати з клубка. Підсадка через невеличкі відводки проходить без проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Valeriy74 сказал:

То на следующий день есть засев,  Если неплодка, то ждите пока облетитца.

Цікаво, а як зрозуміти, що вона почала червити через 7 днів, що у перший день зразу обліталась? (шустара:umora:)

Дивіться ситуацію зверху у постах у вітці. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Петр Павлович сказал:

Другий рік терплю невдачу при підсадці маток в основні сім'ї. В минулому році за тиждень до одержання маток видалив старих з намічених сімей. Отримав маток, вирізав всі маточники і поклав кліточки з матками на верхні бруски рамок. Через день відкрив мале кормове відділення, потім більше. Матки вийшли і почали сіять, а через деякий час їх грохнули, на відкладених яйцях потягнули свищеві маточники. В цьому році з намічених сімей забрав весь розплід і відкритий і закритий. кліточку на верхні бруски, по черзі відкривав відділення, матки вийшли, але їх теж грохнули, крім одної, яку я встиг забрати з клубка. Підсадка через невеличкі відводки проходить без проблем.

Попробуйте  убрать старую и сразу дать в клеточке молодую плодную матку.открывайте кормовое через три четыре дня,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.06.2017 в 19:49, Rom999 сказал:

Але цікаве слідуюче: дивився у вулик вчора - черви не було, дивився зараз - УРА!!! - є черва на двух рамках :ole_ole:

Рано я зрадів, та і помилково;), як кажуть "епопея продовжується" - це не її засів, я просто переносив рамки із

розплодом - він там і був. Більш ніде нема свіжого засіву і матка як правило находиться лиш на двух рамках, по вулику

далеко не переміщається.

Після підсадки, точніше часу випускання матки пройшло уже 11 днів, в кліточці матка була у вулику 2 дня \потім випустив/ - слідів засіву нема.

По словах продавця - матка плідна.

Див. ситуацію у постах вище, там є і відео поведінки матки.

Питання: Як дальше поступати:ah:???

Дякую.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.06.2017 в 07:07, новичок сказал:

Пчёлы примут ,а сеять начнет когда начнут кормить м.молочком.

Які можуть бути варіанти, що бджоли не годують молочком? Можливо бджоли хворі, або молоді, або щось їм бракує?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Rom999 сказав:

бджоли не годують молочком? Можливо бджоли хворі, або молоді, або щось їм бракує?

Це не в бджолах проблема, а в матці - вона їх не влаштовує.

Колись матку підсаджував іншої породи - днів десять вона сиділа на крайній медовій рамці і харчувалась медом, а вони не годували її молочком (це при тому що відкритого розплоду не було щоб вони могли вивести собі нову). Але переселив її в іншу сім'ю, через пару днів пішов засів - видно бджоли її нормально прийняли і відразу почали годувати маточним молочком...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Колись матку підсаджував іншої породи - днів десять вона сиділа на крайній медовій рамці і харчувалась медом, а вони не годували її молочком (це при тому що відкритого розплоду не було щоб вони могли вивести собі нову). Але переселив її в іншу сім'ю, через пару днів пішов засів - видно бджоли її нормально прийняли і відразу почали годувати маточним молочком...

Цікаво...перше - як бджоли виробляють молочко? друге-у вулику бджола молода, не вилітає (відводок) - може бути у цьому проблема?

третє -якщо матка їм не подобається, що робити,? вона їм колись сподобається, чи ні?

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолопотам все вірно пише. Я лише можу доповнити, була зтрутневіла сім'я(карпаток), я їх витрусив за межами пасіки, в вулик поставив сушини+ медові+ з пергою. Підсадив матку бакфаст, прийняли, матка довго не сіяла і почала худнути. Підставив рамку з розплодом  на виході і через деякий час матка почала збільшуватися в розмірах і з часом засіяла, часу правда трохи пройшло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перевіряв маток на засів, заодно мічу. В одному відводку облетілась, засіву дві рамки. Після як помітив, відпустив на сот, обмазав медом з їх гнізда, так краще приймають. А вони її в клуб і зразу ж грохнули. Матка їхня рідна була, ройова. Зовсім дуріють в цьому році.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Иван Ш сказал:

Перевіряв маток на засів, заодно мічу. В одному відводку облетілась, засіву дві рамки. Після як помітив, відпустив на сот, обмазав медом з їх гнізда, так краще приймають. А вони її в клуб і зразу ж грохнули. Матка їхня рідна була, ройова. Зовсім дуріють в цьому році.

Навіщо відразу після початку червління мітити,тим більше в відводку І навіщо обмазувати медом?Спокійно береш розчервлену матку мітиш , подув на неї і випускаєш на ту саму рамку. по Якій причині мають не приймати?:dntknw::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, СЄРЖ сказал:

Бджолопотам все вірно пише. Я лише можу доповнити, була зтрутневіла сім'я(карпаток), я їх витрусив за межами пасіки, в вулик поставив сушини+ медові+ з пергою. Підсадив матку бакфаст, прийняли, матка довго не сіяла і почала худнути. Підставив рамку з розплодом  на виході і через деякий час матка почала збільшуватися в розмірах і з часом засіяла, часу правда трохи пройшло.

Я матку всегда подсаживаю под колпачёк именно на рамку с расплодом на выходе, вышедшие пчёлы  составляют  свиту матку и под колпачком должны быть пустые ячейки под яйцекладку и не много ячеек с мёдом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, vladimir5 сказав:

Я матку всегда подсаживаю под колпачёк именно на рамку с расплодом на выходе, вышедшие пчёлы  составляют  свиту матку и под колпачком должны быть пустые ячейки под яйцекладку и не много ячеек с мёдом.

3-4 дня и семья заходит под колпачек. Если за это время не приняли матку по каким либо причинам, то матке конец. :(  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Пахомич сказал:

Навіщо відразу після початку червління мітити,тим більше в відводку І навіщо обмазувати медом?Спокійно береш розчервлену матку мітиш , подув на неї і випускаєш на ту саму рамку. по Якій причині мають не приймати?:dntknw::hi:

А по какой причине примут ? Дуй не дуй , на ту рамку не на ту  :ah: тут может всё быть и рамка тут не всегда . у меня было что с четырёх три убивали и это их родные . были случаи когда даже клеточка Титова не помогала . Всё зависит от запаха , чем метем и долготы запаха . мёдом я не мажу , а росинкой пользуюсь . матка не так суетится и пчёлам достаётся водичка . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Sanich сказал:

3-4 дня и семья заходит под колпачек. Если за это время не приняли матку по каким либо причинам, то матке конец. :(  

Не знаю , но у меня за сутки выпустили из под колпочка . Забыл выпустить , когда вспомнил прошло чуть больше суток . открыл колпачёк , а там яма и естественно матки нет . Она ходит на другой уже рамки .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, blek-269 сказал:

А по какой причине примут ? Дуй не дуй , на ту рамку не на ту  :ah: тут может всё быть и рамка тут не всегда . у меня было что с четырёх три убивали и это их родные . были случаи когда даже клеточка Титова не помогала . Всё зависит от запаха , чем метем и долготы запаха . мёдом я не мажу , а росинкой пользуюсь . матка не так суетится и пчёлам достаётся водичка . 

Зараз мічу ПФ-115, то проблем нема, а як мітив смердючим маркером то була агресія, або ще гірше-як залиєш матку тим маркером. Вобшем викинув я його.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Серж 82 сказал:

Зараз мічу ПФ-115, то проблем нема, а як мітив смердючим маркером то була агресія, або ще гірше-як залиєш матку тим маркером. Вобшем викинув я його.

мічу водоемульсійкою, жодного випадку агрессії до цього не спостерігав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Иван Ш сказал:

мічу водоемульсійкою, жодного випадку агрессії до цього не спостерігав.

Фасадною?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

Фасадною?

так, фарбекс. нею і вулики крашу, і маток заодно..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, blek-269 сказал:

А по какой причине примут ? Дуй не дуй , на ту рамку не на ту  :ah: тут может всё быть и рамка тут не всегда . у меня было что с четырёх три убивали и это их родные . были случаи когда даже клеточка Титова не помогала . Всё зависит от запаха , чем метем и долготы запаха . мёдом я не мажу , а росинкой пользуюсь . матка не так суетится и пчёлам достаётся водичка . 

З таким ділом як агресія після мічення мені не траллялось.Дую тому ,що краска ацетонова Де на рамці матка там і її свита .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.06.2017 в 02:50, Rom999 сказал:

Дякую. А от скільки чекати? Час працює проти . І чи є якісь признаки плідна вона чи ні і чи ходила на обліт і чи взагалі збирається?

Дякую.

Плідна матка ходить під бджоли .Матка ,  неплідна бігає на повні ноги.Що робити- повідомити продавця.щоб поміняв.Був такий випадок в мене кажись на черкащину відправяли матки і одна не зачервила . Директор матковивідрої попросив  подивитись чи плідна .Дістав спермоприймач і досдідив-матка була плідна. Можливо яйце застрядо в непарному яйцеводі,а можливо щось інше,Був випадок і не один, коли матка відкладапа на 1-2сотах по 2-3 яйця в кожну чарунку  і ніяке розширення не допомогало. Зараз в мене такй випадок на Миколавщині не зачервила- відіслав другу.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.06.2017 в 23:51, Бджолопотам сказал:

Це не в бджолах проблема, а в матці - вона їх не влаштовує

Сеяла матка в нуке, пересадил в семью, два дня под колпачек на расплод выходящий, матка пару дней, как бегает по рамкам, не сеет.Что лучше, 1)подождать, 2)дать расплода на выходе, 3)дать расплод открытый, молочком.Матка бакфаст, семья карпатки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Владимир Татомир сказав:

Что лучше

Я б зачекав ще пару днів.... Наскільки я знаю матка може і 5-6 не сіяти - видно поки з бджолами не домовиться...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...