Перейти к содержанию

Подсадка маток


siverit

Рекомендуемые сообщения

В 25.06.2019 в 21:01, chajka2005 сказал:

Я обєднував 2 відводки- забирав перегородку, і матку, щоб випадково не вбили посадив в гайдарівську кліточку обидва виходи закрив вощиною. А матку не випустили. Прогризли обидва відділення, те відділення, де мала вийти матка прогризли так, що бджоли проходять, а матка вийти не може. Передивився уважно сім'ю , а там із свища матка вийшла. Знайшов її тільки за 3 разом, ну дуже малесенька. Перезарядив кліточку повторно, і знову під вощину. Чекаємо результатів.:) 

Правда посылочных и других порох держу два дня закрытыми а потом клею вощинку чтобы не рисковать.

И пчелу на пушистиков с семи которая будет принимать меняю во всех случаях, даже если матка со своего нука,  агрятся они обычно на чюжих кормилиц. но тут если старую пчелу в клетку сунуть тоже может матку зажалить , для не опытных нужно росинку под рукой держать , и желательно шоб струей брызгала. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Виктор ... сказал:

для не опытных нужно росинку под рукой держать , и желательно шоб струей брызгала. 

Можна детальніше?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Виктор ... сказав:

Правда посылочных и других порох держу два дня закрытыми

??????????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Павло Михайлович сказал:

??????????

Пород

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Серж 82 сказал:

Можна детальніше?

к стати вопрос. сегодня запорол старушку, я их в нуки иногда сажу чтоб червили , бросил в нук через леток ради эксперимента , открыл она в клубе и не помогла росинка.  даже мысли появились что навредила  росинка, когда пчел мокрых размел матка на глазах зажмурилась.  не знаю, возможно дымарь лучше, обычно нет у меня его под рукой когда надо. может у форумчан есть еще какие способы но рознятию матки с клуба клуба. наверно надо было пальцами давить агресивных. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.05.2019 в 23:27, Лавр сказал:

На основну сімью поклади сітку вікону, глуху перегородку видали і на сітку постав відводок. Через 3-4 доби сітку забереш, а на місце неї поклади РР. Буде сімья  з двома матками. Якщо це для тебе складно то РР не став, з часом бджоли залишать кращу матку.  Тільки гратися з двома корпусами на 300 складно, не виходять рівноціні сім*ї. 

Скільки можна тримати обидві матки через ганеманку після того як забрати москітку? Хотілося б замінити стару матку на молоду. Можливо опустити корпус з молодою вниз а корпуса де була стара матка поставити зверху і стару матку забрати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, zctym68 сказал:

Скільки можна тримати обидві матки через ганеманку після того як забрати москітку? Хотілося б замінити стару матку на молоду. 

У меня сейчас половина ульев с двумя матками через РР. Убирать прошлогодних старушек буду как зацветет подсолнух. Первую неделю цветения подсолнуха у нас привесов нет, какраз за это время запечатают расплод и семьи подойдут к взятку с максимальной силой.

1 час назад, zctym68 сказал:

 Можливо опустити корпус з молодою вниз а корпуса де була стара матка поставити зверху і стару матку забрати. 

Если  бы ульи были как у Вас, то так и делал бы, но у меня в двуматочных каждая матка на двух 8 рамочных корпусах 145. Третий снизу ставлю вниз и на взятке гнездо становится трёхкорпусным. Так и ротация корпусов и гнездо не так подзаливают

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, zctym68 сказав:

Скільки можна тримати обидві матки через ганеманку після того як забрати москітку? Хотілося б замінити стару матку на молоду. Можливо опустити корпус з молодою вниз а корпуса де була стара матка поставити зверху і стару матку забрати. 

 Стару матку і ганеманку видаліть, корпуса не чіпайте.Через 2-3 доби робіть що забажаєте. По вашому варіанті стара льотна бджола може знищить молоду в нижньому корпусі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавий такий момент,чи можна підсажувати матку, разом з бджолами,які з нею в кліточці ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Цікавий такий момент,чи можна підсажувати матку, разом з бджолами,які з нею в кліточці ?

ІМХО не варто. чужі бджоли додатковий подразнювач

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Цікавий такий момент,чи можна підсажувати матку, разом з бджолами,які з нею в кліточці ?

якщо злука проходить протягом не менш за добу чи через канді чи вощину - то всі бджоли у вулику стають однорідними по запаху і смаку і під впливом єдиного феромону матки - всі свої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Любомир сказал:

якщо злука проходить протягом не менш за добу чи через канді чи вощину - то всі бджоли у вулику стають однорідними по запаху і смаку і під впливом єдиного феромону матки - всі свої.

Виходить,що можна і не випускати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Любомир сказав:

якщо злука проходить протягом не менш доби чи через канды чи вощину - то всі бджоли у вулику стають однорідними по запаху і смаку і під впливом єдиного феромону матки - всі свої.

якби так все було просто то підсажувати маток було б просто за виграшки.....

ЗІ:Час від часу доводиться спостерігати як дубасять своїх бджіл які контактували з маткою що підсажується, в сімю яка не хоче приймати цю матку, не дивлячись на те що матка під ковпачком в цій сімї пробула кілька днів.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Lefty сказав:

якби так все було просто то підсажувати маток було б просто за виграшки.....

ЗІ:Час від часу доводиться спостерігати як дубасять своїх бджіл які контактували з маткою що підсажується, в сімю яка не хоче приймати цю матку, не дивлячись на те що матка під ковпачком в цій сімї пробула кілька днів.....

спостереження такі і в мене є, але як правило є і  причини такого неприймання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Любомир сказав:

спостереження такі і в мене є, але як правило є і  причини такого неприймання.

Звісно причина є, і часом такою причиною ІМХО можуть бути саме бджоли в кліточці з чужої сімї.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Женя Циба сказал:

Виходить,що можна і не випускати.

Можна! У матководiв заказiв бiльше буде)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
10 минут назад, Вадим Попов сказал:

Ці питання краще задавати матководу.
А ціна питання - 40 грн доставки.
Володимир мені її подарував як новачку, коли я розказав, як мені мої дали прикурити при огляді. Пожалів мене, так би мовити. Тобто сіяти вона в мене почне не раніше як через 10 днів ±

На будуще купіть металічні ковпачки , щоб накривать матку на рамкі на розплоді на виході

Під ковпачком матка обично уже на третій день сіє image.jpeg.c74a24c49fc3fc6a5381057726dca35f.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це напевно не в цю тему... Але модератори хай вирішують.

:IMHO:...  Після 6 днів у кліточці перед випуском матки бажано  перевірити  чи не заклали свищові маточники.

...Металевий ковпачок добре у відводку, у повноцінній сімї якщо не схочуть зразу прийняти - прогризають сот наскрізь і під ковпачком матку вбивають. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Міхал-69 сказал:

прогризають сот наскрізь і під ковпачком матку вбивають. 

Ни разу такого не наблюдал 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Мико сказав:

Ни разу такого не наблюдал 

У мене таке було два рази. Можливо тому що сімі були невідомі помісі і ще й досить злі. Тепер коли всі сімї дальше ф1 не заходжу - матку забрав і   через годину у кліточці  Титова через вощину підсадив нову без жодних проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Міхал-69 сказав:

У мене таке було два рази.

Сказати що наскрізь то ні, але підгризали повністю втоплений ковпачок і вбивали матку під ним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я про це і казав. Але неправильно пояснив. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...
В 09.07.2019 в 21:15, Женя Циба сказал:

Цікавий такий момент,чи можна підсажувати матку, разом з бджолами,які з нею в кліточці ?

Щойно мав розмову з клієнтом якому у середу відправив 4 матки. У понеділок він зробив відводки, а в четверг вирвав маточники і дав маток в кліточках разом з бджолою. Дві доби бджоли тягли маточники і маток побили. Йому сказали старі пасічники що я вислав неплідок. Ось такі бувають  неприємні ситуації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щойно мав розмову з клієнтом якому у середу відправив 4 матки. У понеділок він зробив відводки, а в четверг вирвав маточники і дав маток в кліточках разом з бджолою. Дві доби бджоли тягли маточники і маток побили. Йому сказали старі пасічники що я вислав неплідок. Ось такі бувають  неприємні ситуації.
Абсурд , навіть якщо і з бджолою , щось тут клієнт недоговорює якщо він зробив би все як описано прийом мав би бути 90%.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, Серж 82 сказал:

Йому сказали старі пасічники що я вислав неплідок. Ось такі бувають  неприємні ситуації.

Не переживайте ,это издержки матководства 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...