Перейти к содержанию

Подсадка маток


siverit

Рекомендуемые сообщения

4 минуты назад, shersand сказал:

А как дело с взятком? Я тут три неплодки в отводки подсаживаю, из которых были убраны ранее облетевшиеся матки. Одну приняли через сутки без проблем, а вот остальные два отводка мордуют меня с этими неплодками уже четвертый день. Без взятка прием проходит в разы хуже.

Та вроде как липа цветет, на сколько сильно выделяет не скажу.

Кажется мне что надо было более сильный раствор мятных капель делать, и поливать сильней.

По поводу неплодок в этом году у меня вообще чуть половину плодных маток не загубили. Вот на досуге можно посмотреть.

При подсадке неплодок пчел с рамок трушу, а рамки с расплодом даю в семью. После приема возвращаю. Ище хорошо через клеточку Гайдара

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

При подсадке неплодок пчел с рамок трушу, а рамки с расплодом даю в семью. После приема возвращаю. Ище хорошо через клеточку Гайдара

Свои отводки я уже оставил на листе вощины - все равно бьют маток. Особо одарённые в клетоке Гайдара проели кормовой отсек, пробрались к матке и пытаются там матку приговорить. :blink: В общем, нескладуха какая-то у меня с ними. Чувствую, придется другие отводки формировать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

ну где то в течении часа

Одного часа мало пчелы не осиротели минимум 3 а лучше 4-5 часов 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Кажется мне что надо было более сильный раствор мятных капель делать, и поливать сильней.

Я когда-то делал и очень сильный раствор побрыскал все норм а через пол часа уже собрались тут нужно сиротство лично у меня так получается и без капель

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mixaskm сказал:

Одного часа мало пчелы не осиротели минимум 3 а лучше 4-5 часов 

Подсаживаю через два часа, ну + 15-20 минут.. Считаю 5 часов много, могут маточники начать тянуть. Хотя был случай, подсадил через сутки, и приняли..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, tuda сказал:

Подсаживаю через два часа, ну + 15-20 минут.. Считаю 5 часов много, могут маточники начать тянуть. Хотя был случай, подсадил через сутки, и приняли..

С маточниками не угадать могут и через 2 часа начать тянуть бывает и 3 суток без матки не тянут (Баки), тут какое у них настроение и взяток и тд тп я от 3 до 5 смотря куда посаживать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ех довелося нашвидкоруч зробити вулика щоб підсадити матку карніки. Зтрусив вчора молодої бджоли на суш і поставив кліточку з маткою до них, сьогодні заглянув а вони оточіли кліточку і танцюють навколо неї, випустив маточку і попостерігав щоб неображали, пішла вона бігати по сушнині і свитка за нею. Так що мабудь пан Микола Романович правий що краще підсаджувати на мободу бджолу без розплоду.

DSC04482.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Подскажите про подсадку маток через отводок.

В семье забрал матку и полил их   водой с настойкой мяты, поверх постелил газету и поставил сверху отводок. Драки между пчелами небыло, маток убили...

Что я сделал не так?

Хорошо бы ставить ещё и ганеманку. Чтоб матка оставалась несколько дней на сотах своего нуклеуса.  Ещё думается что газета не лучший вариант. Не известно сколько её будут прогрызать.за это время запах может и не перейти, а могут уже и маточники заложить. Я сначала ставлю на старую семью с маткой сплошную сетку,через которую пчелы не пройдут, брызгаю масло для бани (эвкалипт, мята) ставлю сверху нуклеус с молодой маткой. А через пару дней убирают старую маткуи вместо сплошной решётки ставлю ганеманку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Пчеломучитель_ua сказал:

Подскажите про подсадку маток через отводок.

В семье забрал матку и полил их   водой с настойкой мяты, поверх постелил газету и поставил сверху отводок. Драки между пчелами небыло, маток убили...

Что я сделал не так?

Саме главне и думаю одне важне правило в старому гнізді не повино бути відкритого розплоду

Откритий 100% нужно переставить.

Я перед соединением за пару дней переставляю расплод на виходе с семьї в отводок 

Чужая пчела на виході примет чужую матку

Перед соединением забираю відкритий полностью собираю гнездо в отводке 

Старая пчела через решотку и газету заходит наверх в новое гнездо з маткой

У не ї уже нема вихода, свого гнезда нема

Матка залишаєтся жива , но можуть заложить маточники заміни

І що означає маток убили , повинна бути одна матка у відводку

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, AVA сказал:

І що означає маток убили , повинна бути одна матка у відводку

Маток, по тому что обьеденял несколько отводков таким способом.

Все что вы написали это конечно улучшает прием,  но слишком много танцев. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Николай Ахтырка сказал:

Ех довелося нашвидкоруч зробити вулика щоб підсадити матку карніки. Зтрусив вчора молодої бджоли на суш і поставив кліточку з маткою до них, сьогодні заглянув а вони оточіли кліточку і танцюють навколо неї, випустив маточку і попостерігав щоб неображали, пішла вона бігати по сушнині і свитка за нею. Так що мабудь пан Микола Романович правий що краще підсаджувати на мободу бджолу без розплоду.

 

Я називаю правило пльонки 

Простелив перед вуликом пльонку назмітав ( бо молода бджола не трусется ) бджоли

Через 10 хвилин те залишилось на пльонкі у відводок

Хотя сам його не всігда соблюдаю , переставляю з рамкою , надіюсь злетить з вулика

але не всігда злітає стара бджола з вулика навідміну від пльонки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Пчеломучитель_ua сказал:

Маток, по тому что обьеденял несколько отводков таким способом.

Все что вы написали это конечно улучшает прием,  но слишком много танцев. 

Это в идеале , можно зделать все за 5 минут 

Но открытый нужно 100% переставить к той матке которою хочеш оставить

Заразом и гнездо собиреш

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, AVA сказав:

Простелив перед вуликом пльонку назмітав ( бо молода бджола не трусется ) бджоли

Через 10 хвилин те залишилось на пльонкі у відводок

А якщо плівку постелити на дно пустого вулика, де буде відводок? Почекати з півгодинки, поки вилетять льотні, а потм вже підставити пару рамок з печатним розплодом та кормову? Через пару годин підставити матку в кліточці. Можна так?
Власне, в цьому вмпадку й плівка не потрібна. Зсипати (згребсти) бджіл на дно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Svan сказал:

А якщо плівку постелити на дно пустого вулика, де буде відводок? Почекати з півгодинки, поки вилетять льотні, а потм вже підставити пару рамок з печатним розплодом та кормову? Через пару годин підставити матку в кліточці. Можна так?
Власне, в цьому вмпадку й плівка не потрібна. Зсипати (згребсти) бджіл на дно.

Можна тільки все рівно з вулика так не злітають . чують запах вулика

З плівки не зліта тільки та яка не літає ( це для особливо ціних маток і якщо є час )

Я це сам не всігда це роблю 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, AVA сказав:

Можна тільки все рівно з вулика так не злітають . чують запах вулика

Ще варіант: поставити пустий вулик спочатку біля старого. (Бо я боюсь, що нельотна бджола с тієї плвки почне розповзатись в сторони по землі. Чи ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, AVA сказал:

Простелив перед вуликом пльонку назмітав ( бо молода бджола не трусется ) бджоли

Труситься якщо її водичкою поприскати, а та що не струсилася назад до сімьї.

24 минуты назад, AVA сказал:

але не всігда злітає стара бджола з вулика навідміну від пльонки

Сьогодні льоту немає у тому відводку так як він стоїть недалеко від сімьї, тому льотна бджола вже повернулася назад у свій вулик.

Сидять тихо і мирно, матку годують і вона бігає по сушнині, вощіну вже відбудовують і треба давати мед або канді.

DSC04483.JPG

DSC04485.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Николай Ахтырка сказал:

Труситься якщо її водичкою поприскати, а та що не струсилася назад до сімьї.

Сьогодні льоту немає у тому відводку так як він стоїть недалеко від сімьї, тому льотна бджола вже повернулася назад у свій вулик.

Сидять тихо і мирно, матку годують і вона бігає по сушнині, вощіну вже відбудовують і треба давати мед або канді.

 

 

Як раз водою поливать не потрібно бо не  злитить поки не висохне і льотна

І тоді не понятно скільки молодої а скільки старої натрусив , потім приходиться добавлять

А змітать потрібно бо підчас взятка буває труснеш і заливаєш нектаром , знову стара не злитить

Я писав в загальному , вас поздравляю с прийомом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, AVA сказал:

Як раз водою поливать не потрібно бо не  злитить поки не висохне і льотна

Льотна бджола вилітає вранці і повертається до себе в вулик.

13 минут назад, AVA сказал:

тоді не понятно скільки молодої а скільки старої натрусив , потім приходиться добавлять

Шість 145 рамок залишилося.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Svan сказав:

Ще варіант: поставити пустий вулик спочатку біля старого. (Бо я боюсь, що нельотна бджола с тієї плвки почне розповзатись в сторони по землі. Чи ні?

Я ставлю до льотка трапик, можна використати кусок фанери,  широку дощинку, та ін., струшую на неї бджолу з відкритого розплоду, це все робиться в сонячний теплий день. Льотна бджола відразу злітає, молода поступово заходить у вулик. Ніхто нікуди нерозповзається. При таких підсиленнях маток ніколи неізолюю, бійки нема.

Точно так само формую відводки для нових маток- ІОшок, струшую всю бджолу на прильотку, розплід на виході без бджіл ставлю у вулик. Додатково дотрушую на прильотку ще  молодої бджоли з 2-3 рамок, на другий день там точно нема льотної бджоли, тільки молода, і тоді підсаджую матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Svan сказал:

Ще варіант: поставити пустий вулик спочатку біля старого. (Бо я боюсь, що нельотна бджола с тієї плвки почне розповзатись в сторони по землі. Чи ні?

Почне , для цього потрібний час , тому використовую не для всіх маток

Цей варіант використовував більше для чужих куплених неплідок ,другої породи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, davolodya сказал:

Я ставлю до льотка трапик, можна використати кусок фанери,  широку дощинку, та ін., струшую на неї бджолу з відкритого розплоду, це все робиться в сонячний теплий день. Льотна бджола відразу злітає, молода поступово заходить у вулик. Ніхто нікуди нерозповзається. При таких підсиленнях маток ніколи неізолюю, бійки нема.

Точно так само формую відводки для нових маток- ІОшок, струшую всю бджолу на прильотку, розплід на виході без бджіл ставлю у вулик. Додатково дотрушую на прильотку ще  молодої бджоли з 2-3 рамок, на другий день там точно нема льотної бджоли, тільки молода, і тоді підсаджую матку.

Такий варіант використовую также для підсиленя

тільки прильотка потрібна не менше метра і прислоняю до вулика через декілька хвилин після того як струсю ( змету )

Тільки полізли не туди так і прислоняю

Осінню в нельотну пасмурну погоду так зьєдную відводки

Тут як раз не потрібно щоб літали

просто збилися в кучу і посиділи ттрохи без рамок і матки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купил несколько маток Бакфаст Ф1свободного облета у МАА. всех маток приняли и они сеют, а одна под колпачком 4 дня и не сеет. Под колпачок залезло штук 15 пчел с улья. Пересмотрел все рамки и нашел 3 маточника которые оборвал. Матку переставил в без маточный отводок может там засеет, а если не засеет то и не знаю что делать!? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Артем7 сказал:

Купил несколько маток Бакфаст Ф1свободного облета у МАА. всех маток приняли и они сеют, а одна под колпачком 4 дня и не сеет. Под колпачок залезло штук 15 пчел с улья. Пересмотрел все рамки и нашел 3 маточника которые оборвал. Матку переставил в без маточный отводок может там засеет, а если не засеет то и не знаю что делать!? 

Це форсмажорний випадок і на таку матку напевне повинен повторно вислати матковод іншу з резерву.

І ще про матки ШО, все залежить від якості проведеної операції, тоді ніяких решіток і танців з бубном не потрібно, приймають, як звичайну матку і червлять не гірше, це з власного досвіду.

А якщо є якісь нюанси, а їх оператор просто не може визначити, то тут вже починаються проблеми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Потрібна порада. В одній сімї не спрацювала заміна матки на підставлений маточник. Вийшла свищова, але сіє погано, бджоли потягли маточник тихої заміни. Якщо замість маточника ТЗ підставити маточник на виході від ШО, спрацює тиха заміна чи ні? Чи краще підсадити плодну з нука?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вирішив і я спробувати "іншомовних" маток. Замовив кілька карнік (і плідних і неплідних). Зробив все по феншую. Плідних прийняли, вже нормально працюють. А от з неплодками проблема.

Відводки були абсолютно без розплоду. Спеціально витримав кілька днів, щоб маточників не було. Тоді підсадив у кліточках маток. Витримав три дні. Випустив. Ніби то прийняли. Почали сіяти. Вже й печатний розплід пішов. Сьогодні дивлюсь. Маток нема. Відкритого розплоду нема. Тільки критий. Маточників теж нема!!!

А в одному ходить взагалі немічена постороння матка і вже сіє! Де взялась?

Гемор однака!:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...