Андрей Сумчанин

Осінь і Зима 2016/2017

3 692 сообщения в этой теме

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Із моллю у цей час треба тримати вухо "Востро!":IMHO:За п"ять-сім  теплих днів можуть знищити великий запас стільників.:hmm:

Да міль нищить все підряд це точно ,поки був налікарняному 3 тижні,вчора як приіхав всело а в літній кухні залиилось 40рамок суші після відкачки меду а там молі кишить аж уже запах пішов,все зжерла:( зараза.

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

16 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Все супер. А ось Із моллю у цей час треба тримати вухо "Востро!":IMHO:За п"ять-сім  теплих днів можуть знищити великий запас стільників.:hmm:

Ні в якому разі.Суш відбираю пізно температура нижче 10гр і зразу ж складаю в корпусах.Корпус ставлю на випалене дно. Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.

9 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, ex_edc сказал:

Перший осінній огляд завершено. Виявив відсутність трьох маток :(. Одну підсадив (була запасна) а що робити з цими двома не знаю. Буде видно. 

В цілому пасіка у доброму стані. Вперше не буду годувати зовсім. Черговий раз переконався що корпусні вулики значно вигідніші по часу у обслуговуванні :). Практично готові на зиму. У наступний огляд через два тижні гадаю що 70% вже запакую на зиму. 

У меня на оборот,  плане подготовки в зиму и самой зимовки лежаки круче. А вот на медосбор конечно МК

50 минут назад, Захар58 сказал:

Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.

Вы листья какого ореха кладете?
Я пробовал листья грецкого вместе  полынем, эффекта не обнаружил...

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

3 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

5-7 рамок расплода это семьи сильные но поджимать их все равно надо :hi:

Та куда ж их еще поджимать, и так сидят на 10 рамках. В некоторых даже бороды до вечера висят...

А бы рои не полетели =)))

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, Захар58 сказал:

Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.

В таком случае главным фактором для развития моли является температура, а листья, травы и т.д. никакой роли не играют! 

Поделиться сообщением

1 час назад, Захар58 сказал:

Ні в якому разі.Суш відбираю пізно температура нижче 10гр і зразу ж складаю в корпусах.Корпус ставлю на випалене дно. Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.

Я магазинні рамки в більшості вже відібрав після осушки - поскладав в шкаф і туди дим-гарматою пару пострілів щавельки з тимолом:umora: запах стоїть неймовірний - не знаю... кілька разів так робив - до літа може стояти - головне весною по менше двері відчиняти щоб міль не залетіла.

Так само роблю з корпусами з рамками - 7-8 корпусів - нижній з льотком - верх і низ закриті - пару пострілів, льоток закривається і так сидять до весни - проблем з міллю не було...

P.S. Тимол - ядрьона штука, колись розлив розчинений в спирту, то кілька днів запах в кухні стояв, так що з ним треба обережно...

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

2 часа назад, Захар58 сказал:

Не понял,- что именно - "ни   в якому рази". С молью точно нужно быть на чеку.

24 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Я магазинні рамки в більшості вже відібрав після осушки - поскладав в шкаф і туди дим-гарматою пару пострілів щавельки з тимолом:umora: запах стоїть неймовірний - не знаю... кілька разів так робив - до літа може стояти - головне весною по менше двері відчиняти щоб міль не залетіла.

Так само роблю з корпусами з рамками - 7-8 корпусів - нижній з льотком - верх і низ закриті - пару пострілів, льоток закривається і так сидять до весни - проблем з міллю не було...

P.S. Тимол - ядрьона штука, колись розлив розчинений в спирту, то кілька днів запах в кухні стояв, так що з ним треба обережно...

А как пчелы после этого осваивают эти рамки?

Поделиться сообщением

6 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Я пробовал листья грецкого вместе  полынем, эффекта не обнаружил...

Листья грецкого ореха.А по поводу эфекта за последние 20 лет ни одна рамка не была повреждена,подчеркиваю ни одна.

Поделиться сообщением

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Я молюся, На той рік виводитиму маток лише для своїх..

Для своiх бджолородин ,чи для своiх покупцiв маток :dntknw:

Поделиться сообщением

6 часов назад, luka сказал:

Не понял,- что именно - "ни   в якому рази". С молью точно нужно быть на чеку.

А как пчелы после этого осваивают эти рамки?

Да нормально... я ж зараз і бджіл у вулику таким чином обробляю... До весни запах звичайно вивітрюється... Головне щоб зараз поки тепло до перших холодів зберегти рамки... а далі вже мороз робить свою справу

Поделиться сообщением

13 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Головне щоб зараз поки тепло до перших холодів зберегти рамки... а далі вже мороз робить свою справу

А найкраще рамки зберігаються у вулику з бджолами.Через це аідбираю рамки на зберігання після настання холодів.Зразу ж відпадае купа проблем.Зберігання,окурювання і тд.

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

26 минут назад, Захар58 сказал:

А найкраще рамки зберігаються у вулику з бджолами.Через це аідбираю рамки на зберігання після настання холодів.Зразу ж відпадае купа проблем.Зберігання,окурювання і тд.

Те ж так роблю, тепер чекаю, щоб впала температура. Єдине можна ховати світлу суш, в такій міль фактично не розводиться і бажано прохолодне приміщення.

Поделиться сообщением

40 минут назад, Захар58 сказал:

В б\к - так також роблю. Але в лежаках в гніздо не залізеш поки магазинні рамки не забереш. Тому спочатку магазині рамки викачую, осушую і на зберігання - далі займаюсь з гніздом....

Поделиться сообщением

8 часов назад, Бджолопотам сказал:

А можно точный рецепт раствора с тимолом. для рамок и для обработки пчёл в улье. и сроки обработки дым пушкой.

Поделиться сообщением

9 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

У меня на оборот,  плане подготовки в зиму и самой зимовки лежаки круче. А вот на медосбор конечно МК

10 часов назад, Захар58 сказал:

Лежаки: поступове скорочення розмірів сім"ї і формування гнізда на зиму. Це вимагає перебирання майже всіх рамок кожного огляду. 

Корпусні: під час відкачки соняшника я залишаю у верньому курпусі 6-7 зимових рамок (мед/перга) і вся підготовка зводиться до відбору рамок у нижньому корпусі. Принаймні у мене це виходить швидше ніж у лежаках.

Для розуміння витрат часу - вдвох з братом огляд майже 60-ти сімей займає один день (з 8 до 18 з перервою на обід)

Изменено пользователем ex_edc

Поделиться сообщением

1 час назад, torr сказал:

А можно точный рецепт раствора с тимолом. для рамок и для обработки пчёл в улье. и сроки обработки дым пушкой.

Там в інструкції до дим-гармати написано. 100 мл спирту+ 15 г. щевлевої кислоти+ 10 грам тимолу  (спирт підігрівається на водяній бані 50-60 градусів і розчиняється спочатку щавелька потім тимол)- це засіб від кліща - 1-2 клуби диму у вулик - обробляти тільки якщо є розплід. Якщо розплоду не має - може статись зліт сім'ї - дуже вже ядрьоний запах...

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Погодка,як для осені просто прелість,по прогнозу в нас на цілий тиждень до 30гр.

Изменено пользователем Женя Циба

Поделиться сообщением

19 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Написал ы теме Весна_Лето, новижу она уже больше не актуальна, повторюсь тут.

В общем после осмотр семей я в шоке...

В семьях от 5 до 7 рамок расплода, сокращены были на 10 рамках без утепления, медовыми остались  только крайние...принос пыльцы обильный...В одной экспериментальной семь в лежку рамки были установлены с улочкой в 15 мм, там засева только 3 рамки.                 

Все уже закормили в зиму?

Я еще не кормил, по тому как много расплода, матки сеят, со вторых корпусов маломедные рамки не хотят обсушивать... такого у меня еще не было. Не знаю что и делать

Закармливать начну завтра( посокращяю-лишак уберу)- и маткам не где будет больше червить

Поделиться сообщением

Народ, хто коли вибраковує рамки на перетопку? Зараз (восени) чи весною? 

Поделиться сообщением

1 минуту назад, ромео сказал:

Як назбирається партія на перетопку-  так і вибраковувую. 

Поделиться сообщением

6 минут назад, ромео сказал:

Вибраковував завжди весною, але думаю у кого є час найкраще зараз, тоді вони не займають зайвого місця. та й спокійно натягувати дріт можна зимою. Та й міняти краще на вощину осінню. Вощина яка полежить на морозі більш міцніша.

Цього року дійшов до того, що не плавив, а здав вирізану суш, можливо і програв за то в часі виграв в декілька днів.

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

42 минуты назад, ромео сказал:

Раніше весною робив перетопку, але цього року стикнувся з ситуацією коли воску не має на обмін з вощиною, вощина також закінчилась, а  треба ставити рамки на весняний розвиток і все було на купу - не вистичало часу... Тепер зараз рамки які мають  йти на перетопку зразу на осушку бджолам, пергу вирізаю і зразу перетоплюю... Зараз часу більше ніж весною...:IMHO:

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

22 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Я пробовал листья грецкого вместе  полынем, эффекта не обнаружил....

+ уксусна кислата.:IMHO:

7 часов назад, ромео сказал:

А я потроху усе літо на сонячній воскотопці перетоплюю.

Поделиться сообщением

20 часов назад, Владимир@ сказал:

Закармливать начну завтра( посокращяю-лишак уберу)- и маткам не где будет больше червить

Дал вчера сироп пчелам...

Большинство семей отказались его брать=(

В лежаках взяли, но сложили в рамки за заставной, это ваще ппц. Хотя места в гнезде хватает. 

Чет осень как будто сглазили....

Пчелы несут белую матовую пыльцу, и сами прилетаю все белые, измазаны этой же пыльцой. 

Поделиться сообщением

В 4 сентября 2016 г. в 00:17, Юрий Ник.12 сказал:

В таком случае главным фактором для развития моли является температура, а листья, травы и т.д. никакой роли не играют!

Були роки коли частково відбирав суш по теплу.З листям зберігається 100%.

Поделиться сообщением