Перейти к содержанию

Осінь і Зима 2016/2017


Андрій Сумчанин

Рекомендуемые сообщения

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

 Із моллю у цей час треба тримати вухо "Востро!":IMHO:За п"ять-сім  теплих днів можуть знищити великий запас стільників.:hmm:

Да міль нищить все підряд це точно ,поки був налікарняному 3 тижні,вчора як приіхав всело а в літній кухні залиилось 40рамок суші після відкачки меду а там молі кишить аж уже запах пішов,все зжерла:( зараза.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Все супер. А ось Із моллю у цей час треба тримати вухо "Востро!":IMHO:За п"ять-сім  теплих днів можуть знищити великий запас стільників.:hmm:

Ні в якому разі.Суш відбираю пізно температура нижче 10гр і зразу ж складаю в корпусах.Корпус ставлю на випалене дно. Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.


 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ex_edc сказал:

Перший осінній огляд завершено. Виявив відсутність трьох маток :(. Одну підсадив (була запасна) а що робити з цими двома не знаю. Буде видно. 

В цілому пасіка у доброму стані. Вперше не буду годувати зовсім. Черговий раз переконався що корпусні вулики значно вигідніші по часу у обслуговуванні :). Практично готові на зиму. У наступний огляд через два тижні гадаю що 70% вже запакую на зиму. 

 У меня на оборот,  плане подготовки в зиму и самой зимовки лежаки круче. А вот на медосбор конечно МК

50 минут назад, Захар58 сказал:

 Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.


 

Вы листья какого ореха кладете?
Я пробовал листья грецкого вместе  полынем, эффекта не обнаружил...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

5-7 рамок расплода это семьи сильные но поджимать их все равно надо :hi:

Та куда ж их еще поджимать, и так сидят на 10 рамках. В некоторых даже бороды до вечера висят...

А бы рои не полетели =)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Захар58 сказал:

Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.

В таком случае главным фактором для развития моли является температура, а листья, травы и т.д. никакой роли не играют! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Захар58 сказал:

Ні в якому разі.Суш відбираю пізно температура нижче 10гр і зразу ж складаю в корпусах.Корпус ставлю на випалене дно. Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.


 

Я магазинні рамки в більшості вже відібрав після осушки - поскладав в шкаф і туди дим-гарматою пару пострілів щавельки з тимолом:umora: запах стоїть неймовірний - не знаю... кілька разів так робив - до літа може стояти - головне весною по менше двері відчиняти щоб міль не залетіла.

Так само роблю з корпусами з рамками - 7-8 корпусів - нижній з льотком - верх і низ закриті - пару пострілів, льоток закривається і так сидять до весни - проблем з міллю не було...

P.S. Тимол - ядрьона штука, колись розлив розчинений в спирту, то кілька днів запах в кухні стояв, так що з ним треба обережно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Захар58 сказал:

Ні в якому разі.Суш відбираю пізно температура нижче 10гр і зразу ж складаю в корпусах.Корпус ставлю на випалене дно. Між корпусами стелю листя горіха,бузини,виходить стопка 10-12 корпусів.З верху плівка притиснута підкришником.Аминь.


 

Не понял,- что именно - "ни   в якому рази". С молью точно нужно быть на чеку.

24 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Я магазинні рамки в більшості вже відібрав після осушки - поскладав в шкаф і туди дим-гарматою пару пострілів щавельки з тимолом:umora: запах стоїть неймовірний - не знаю... кілька разів так робив - до літа може стояти - головне весною по менше двері відчиняти щоб міль не залетіла.

Так само роблю з корпусами з рамками - 7-8 корпусів - нижній з льотком - верх і низ закриті - пару пострілів, льоток закривається і так сидять до весни - проблем з міллю не було...

P.S. Тимол - ядрьона штука, колись розлив розчинений в спирту, то кілька днів запах в кухні стояв, так що з ним треба обережно...

А как пчелы после этого осваивают эти рамки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Вы листья какого ореха кладете?
Я пробовал листья грецкого вместе  полынем, эффекта не обнаружил...

Листья грецкого ореха.А по поводу эфекта за последние 20 лет ни одна рамка не была повреждена,подчеркиваю ни одна.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Я молюся, На той рік виводитиму маток лише для своїх..

Для своiх бджолородин ,чи для своiх покупцiв маток :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, luka сказал:

Не понял,- что именно - "ни   в якому рази". С молью точно нужно быть на чеку.

А как пчелы после этого осваивают эти рамки?

Да нормально... я ж зараз і бджіл у вулику таким чином обробляю... До весни запах звичайно вивітрюється... Головне щоб зараз поки тепло до перших холодів зберегти рамки... а далі вже мороз робить свою справу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Головне щоб зараз поки тепло до перших холодів зберегти рамки... а далі вже мороз робить свою справу

А найкраще рамки зберігаються у вулику з бджолами.Через це аідбираю рамки на зберігання після настання холодів.Зразу ж відпадае купа проблем.Зберігання,окурювання і тд.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Захар58 сказал:

А найкраще рамки зберігаються у вулику з бджолами.Через це аідбираю рамки на зберігання після настання холодів.Зразу ж відпадае купа проблем.Зберігання,окурювання і тд.

 

Те ж так роблю, тепер чекаю, щоб впала температура. Єдине можна ховати світлу суш, в такій міль фактично не розводиться і бажано прохолодне приміщення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Захар58 сказал:

А найкраще рамки зберігаються у вулику з бджолами.Через це аідбираю рамки на зберігання після настання холодів.Зразу ж відпадае купа проблем.Зберігання,окурювання і тд.

 

В б\к - так також роблю. Але в лежаках в гніздо не залізеш поки магазинні рамки не забереш. Тому спочатку магазині рамки викачую, осушую і на зберігання - далі займаюсь з гніздом....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Бджолопотам сказал:

Я магазинні рамки в більшості вже відібрав після осушки - поскладав в шкаф і туди дим-гарматою пару пострілів щавельки з тимолом:umora: запах стоїть неймовірний - не знаю... кілька разів так робив - до літа може стояти - головне весною по менше двері відчиняти щоб міль не залетіла.

Так само роблю з корпусами з рамками - 7-8 корпусів - нижній з льотком - верх і низ закриті - пару пострілів, льоток закривається і так сидять до весни - проблем з міллю не було...

P.S. Тимол - ядрьона штука, колись розлив розчинений в спирту, то кілька днів запах в кухні стояв, так що з ним треба обережно...

А можно точный рецепт раствора с тимолом. для рамок и для обработки пчёл в улье. и сроки обработки дым пушкой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

 У меня на оборот,  плане подготовки в зиму и самой зимовки лежаки круче. А вот на медосбор конечно МК

10 часов назад, Захар58 сказал:

Лежаки: поступове скорочення розмірів сім"ї і формування гнізда на зиму. Це вимагає перебирання майже всіх рамок кожного огляду. 

Корпусні: під час відкачки соняшника я залишаю у верньому курпусі 6-7 зимових рамок (мед/перга) і вся підготовка зводиться до відбору рамок у нижньому корпусі. Принаймні у мене це виходить швидше ніж у лежаках.

 

Для розуміння витрат часу - вдвох з братом огляд майже 60-ти сімей займає один день (з 8 до 18 з перервою на обід)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, torr сказал:

А можно точный рецепт раствора с тимолом. для рамок и для обработки пчёл в улье. и сроки обработки дым пушкой.

Там в інструкції до дим-гармати написано. 100 мл спирту+ 15 г. щевлевої кислоти+ 10 грам тимолу  (спирт підігрівається на водяній бані 50-60 градусів і розчиняється спочатку щавелька потім тимол)- це засіб від кліща - 1-2 клуби диму у вулик - обробляти тільки якщо є розплід. Якщо розплоду не має - може статись зліт сім'ї - дуже вже ядрьоний запах...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погодка,як для осені просто прелість,по прогнозу в нас на цілий тиждень до 30гр.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Написал ы теме Весна_Лето, новижу она уже больше не актуальна, повторюсь тут.

В общем после осмотр семей я в шоке...

В семьях от 5 до 7 рамок расплода, сокращены были на 10 рамках без утепления, медовыми остались  только крайние...принос пыльцы обильный...В одной экспериментальной семь в лежку рамки были установлены с улочкой в 15 мм, там засева только 3 рамки.                 

Все уже закормили в зиму?

Я еще не кормил, по тому как много расплода, матки сеят, со вторых корпусов маломедные рамки не хотят обсушивать... такого у меня еще не было. Не знаю что и делать

Закармливать начну завтра( посокращяю-лишак уберу)- и маткам не где будет больше червить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Народ, хто коли вибраковує рамки на перетопку? Зараз (восени) чи весною? 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ромео сказал:

Народ, хто коли вибраковує рамки на перетопку? Зараз (восени) чи весною? 

 

Як назбирається партія на перетопку-  так і вибраковувую. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

Народ, хто коли вибраковує рамки на перетопку? Зараз (восени) чи весною? 

 

Вибраковував завжди весною, але думаю у кого є час найкраще зараз, тоді вони не займають зайвого місця. та й спокійно натягувати дріт можна зимою. Та й міняти краще на вощину осінню. Вощина яка полежить на морозі більш міцніша.

 Цього року дійшов до того, що не плавив, а здав вирізану суш, можливо і програв за то в часі виграв в декілька днів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, ромео сказал:

Народ, хто коли вибраковує рамки на перетопку? Зараз (восени) чи весною? 

 

Раніше весною робив перетопку, але цього року стикнувся з ситуацією коли воску не має на обмін з вощиною, вощина також закінчилась, а  треба ставити рамки на весняний розвиток і все було на купу - не вистичало часу... Тепер зараз рамки які мають  йти на перетопку зразу на осушку бджолам, пергу вирізаю і зразу перетоплюю... Зараз часу більше ніж весною...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

 У меня на оборот,  плане подготовки в зиму и самой зимовки лежаки круче. А вот на медосбор конечно МК

Вы листья какого ореха кладете?
Я пробовал листья грецкого вместе  полынем, эффекта не обнаружил....

+ уксусна кислата.:IMHO:

7 часов назад, ромео сказал:

Народ, хто коли вибраковує рамки на перетопку? Зараз (восени) чи весною? 

 

А я потроху усе літо на сонячній воскотопці перетоплюю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Владимир@ сказал:

Закармливать начну завтра( посокращяю-лишак уберу)- и маткам не где будет больше червить

Дал вчера сироп пчелам...

Большинство семей отказались его брать=(

В лежаках взяли, но сложили в рамки за заставной, это ваще ппц. Хотя места в гнезде хватает. 

Чет осень как будто сглазили....

Пчелы несут белую матовую пыльцу, и сами прилетаю все белые, измазаны этой же пыльцой. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 4 сентября 2016 г. в 00:17, Юрий Ник.12 сказал:

В таком случае главным фактором для развития моли является температура, а листья, травы и т.д. никакой роли не играют!

Були роки коли частково відбирав суш по теплу.З листям зберігається 100%.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...