Перейти к содержанию

Осінь і Зима 2016/2017


Андрій Сумчанин

Рекомендуемые сообщения

а до нас щастя привалило. гречка цвіте. красота. до обіда льот і принос гречки супер. в обід обрив взятку з гречки. після обіду у бджіл народні гуляння. маски шоу на пасіці. гречкою пахне фантастично. бджоли її по запаху шукають. то просто ужас осінню гречка. хоть на пасіку незаходи. найбільшої прикурки получив біля вулика зі Склінаром F1/ 47G10. вуликів не відкриваю. ще на протязі тижня три ройка приблизно 0.5 літра  чужих прилетіло. одного наші грохнули бо нагло лізли у вулик а двох віддав в добрі руки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось вам що таке значить слово  ''летописец'' - це літо закічилось:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, пасічник сказал:

З якою метою додаете до сиропу перець?

Против нозематозу, пан Добровольский порадив в тому роцi, ноземи не було!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, владислав78 сказал:

Против нозематозу, пан Добровольский порадив в тому роцi, ноземи не було!

 

:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, roman-1 сказал:

а до нас щастя привалило. гречка цвіте. красота. до обіда льот і принос гречки супер. в обід обрив взятку з гречки. після обіду у бджіл народні гуляння. маски шоу на пасіці. гречкою пахне фантастично. бджоли її по запаху шукають. то просто ужас осінню гречка. хоть на пасіку незаходи. найбільшої прикурки получив біля вулика зі Склінаром F1/ 47G10. вуликів не відкриваю. ще на протязі тижня три ройка приблизно 0.5 літра  чужих прилетіло. одного наші грохнули бо нагло лізли у вулик а двох віддав в добрі руки.

мда, а сила сімей ще є, бо в зиму з гречкою, то є не дуже,якщо це підтримуючий взяток то є одне, не так страшно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Wladimir_K сказал:

І Ви так робити і у Вас зараз повно корму і матки призупинили червління?

Я молюся, щоб вони працювали на повну. Матководство ослабило пасіку повністю. На той рік виводитиму маток лише для своїх...:IMHO:Отож, кормитиму далі грамів по 200 через день- два,  як стимулюючу підкормку. Основну даванку завершив сьогодні. Згодовував літрів по 2-3 за раз. :ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

мда, а сила сімей ще є, бо в зиму з гречкою, то є не дуже,якщо це підтримуючий взяток то є одне, не так страшно

У нас хто стояв на пожнивній гречці по медозбору досить слабо. Та що у мене по сусідству взагалі в стала коричневою від посухи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

мда, а сила сімей ще є, бо в зиму з гречкою, то є не дуже,якщо це підтримуючий взяток то є одне, не так страшно

В мене подібна ситуація, годую сиропом. Розбавляю гречку, щоб не дуже тиснуло бджіл на задню частину тіла. Цього року вперше так зимую, весна покаже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Я молюся, щоб вони працювали на повну.

у впійманих роях і пізніх відводках теж стимулюю яйцекладку для нарощування, але  тенденція до зменшення розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Yaroslav сказал:

:IMHO:Якщо розплід на 7 рамках, я б наприклад: ще залишив одну пергову, решта забрав і почавби закормлювати великими порціями сиропу ось і вирішення та і не забуваєм боротись із кліщем.

 

37 минут назад, roman-1 сказал:

їдемо в сторону лісу і копаємо молодняк. безплатно

:ay::ay::evrika:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Wladimir_K сказал:

У нас хто стояв на пожнивній гречці по медозбору досить слабо. Та що у мене по сусідству взагалі в стала коричневою від посухи.

завтра в області дощ має бути тому нектаровиділення у квітів як найбільше,був на пасіці перед вечором на предмет скорочення гнізд,в сусідському ставку жаби як весною концерт давали.З гречкою я вже обпікся пару раз, може зими тоді були холодні і затяжні і не було можливостей для обльоту, трохи вона їм заважка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

завтра в області дощ має бути тому нектаровиділення у квітів як найбільше,був на пасіці перед вечором на предмет скорочення гнізд,в сусідському ставку жаби як весною концерт давали.З гречкою я вже обпікся пару раз, може зими тоді були холодні і затяжні і не було можливостей для обльоту, трохи вона їм заважка.

Мед з гречки зараз можна сказати навіть розкіш, дуже вже у наших краях останні роки сухо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Wladimir_K сказал:

Все правильно, але є тут одне але це висока температура на дворі і це активізує маток знову до червління, тому після закормки потрібно по максимуму охолодити гнізда, щоб матки заспокоїлися, а при такій температурі повітря це марна справа.

Ну так, скорочуєте гніздо, забираєте утеплення і годуєте велики порціями, тут вже про це писали. Для червління маток потрібно, щоб у вулик поступав і пилок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Yaroslav сказал:

В мене подібна ситуація, годую сиропом. Розбавляю гречку, щоб не дуже тиснуло бджіл на задню частину тіла. Цього року вперше так зимую, весна покаже.

то Ви так робите для помічі їм, ніби вареники на ніч з кислим молоком:umora:,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Yaroslav сказал:

Ну так, скорочуєте гніздо, забираєте утеплення і годуєте велики порціями, тут вже про це писали. Для червління маток потрібно, щоб у вулик поступав і пилок.

Будуть червити так як пилок в природі, в цю пору ще є, для того щоб заспокоїти потрібно, щоб температура впала хоча б до +20, а вночі хоча б нижче  +10 і забрати будь-яке утеплення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Укроп сказал:

Те що кліща в цьому році мало то це факт. Я відразу після відкачки соняха поставив полоски, посипалось мало. Я здуру поїхав накупляв інших, теж такий результат. Потім стрельнув з пушки, кліща немає. Думаю що він паскуда затаївсь щоб інтенсивно розмножуватись в наступному році. Так що треба завжди бути пильним. По силі сімей можу сказати що йдуть у зиму потужними, розплоду ще багато, зараз проводжу загодівлю в зиму

мавріком,тактіком, ще чимось, пильність понад усе:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, miro сказал:

то Ви так робите для помічі їм, ніби вареники на ніч з кислим молоком:umora:,

А що пропонуєте відкачати?! Скоротити,ще на 2 рамки і загодовувати! Сім"ї і так по силі не великі і підуть на 4 рамках. Сподіваюсь, що вони ще принесли і з  інших медоносів, тому це не чиста гречка. Розраховую на удачу і зимові вікна, якщо притисне, щоб могли облетітись. Що забігати на перед, час покаже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Wladimir_K сказал:

Будуть червити так як пилок в природі, в цю пору ще є, для того щоб заспокоїти потрібно, щоб температура впала хоча б до +20, а вночі хоча б нижче  +10 і забрати будь-яке утеплення.

з однієї сторони Yaroslav має рацію, в даній ситуації загодівля великими порціями, чи не єдиний вихід.

1 минуту назад, Yaroslav сказал:

А що пропонуєте відкачати?! Скоротити,ще на 2 рамки і загодовувати! Сім"ї і так по силі не великі і підуть на 4 рамках. Сподіваюсь, що вони ще принесли і з  інших медоносів, тому це не чиста гречка. Розраховую на удачу і зимові вікна, якщо притисне, щоб могли облетітись. Що забігати на перед, час покаже.

завтра дощ, дати їм порцію сиропу і залиють гніздо, не думаю що гречка пізня ще так сильно замедує, може і спокійно віднестись до того є підтримуючий взяток нехай червлять, а потім загодівля.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Любомир сказал:

але  тенденція до зменшення розплоду.

готуються до зими, вже час настав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Любомир сказал:

у впійманих роях і пізніх відводках теж стимулюю яйцекладку для нарощування, але  тенденція до зменшення розплоду.

Я, земляче, й кажу, що бджолу з її біологічним годинником ніхто й ніколи не обдуре!:ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Я, земляче, й кажу, що бджолу з її біологічним годинником ніхто й ніколи не обдуре!:ay::umora:

Це правда,сіют матки то нехай собі сіють,нетреба там нічого придумувати,їм невпервой в зиму собиратися,наша задача щоб в них був корм і кліща сняти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Mihail-ves сказал:

До стажовитих питання - в деяких сім'ях бджоли на 16-18 рамок обсиджених по 70-80%, якщо від них взяти молоду бджолу та струсити в відводки - їх приймуть чи буде бійка? І чи не спровокую такими діями напади?

В цей час відводки  ніколи не підсилюю.В кінці осені, коли бджоли вже в клубі,беру від сильних сімей 1-2 крайні рамки з бджолою із зовнішньої сторони рамки змітаю бджіл у відводок.Підсилені таким чином відводки чудово зимують,по холоду ніяких бійок не виникає.І взагалі в цей час і аж до того часу поки вийде останній розплід,ніяких робіт на пасіці не проводжу.Роздав полоски і все.Ніяких підгодівель,ніяких скорочень і тд.Як привіз з кочівлі так і стоять по 4 корпуси до пізної осені.Меду залишаю 12-14 запечатаних рамок,плюс маломедки.Після виходу останнього розплоду остаточно формую гнізда поповнюю кормові  запаси із медового резерву(вдводкам,роям спабим сім,ям)Знову ж ніяких проблем із сушшю,в цей час воскової молі вже немає .Відводки зимують у сараї з терморегулятором,основні сім,ї на волі.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто який холстик( матеріал) використовує в зиму,хочу замість потолочин щос поставити ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перший осінній огляд завершено. Виявив відсутність трьох маток :(. Одну підсадив (була запасна) а що робити з цими двома не знаю. Буде видно. 

В цілому пасіка у доброму стані. Вперше не буду годувати зовсім. Черговий раз переконався що корпусні вулики значно вигідніші по часу у обслуговуванні :). Практично готові на зиму. У наступний огляд через два тижні гадаю що 70% вже запакую на зиму. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Захар58 сказал:

В цей час відводки  ніколи не підсилюю.В кінці осені, коли бджоли вже в клубі,беру від сильних сімей 1-2 крайні рамки з бджолою із зовнішньої сторони рамки змітаю бджіл у відводок.Підсилені таким чином відводки чудово зимують,по холоду ніяких бійок не виникає.І взагалі в цей час і аж до того часу поки вийде останній розплід,ніяких робіт на пасіці не проводжу.Роздав полоски і все.Ніяких підгодівель,ніяких скорочень і тд.Як привіз з кочівлі так і стоять по 4 корпуси до пізної осені.Меду залишаю 12-14 запечатаних рамок,плюс маломедки.Після виходу останнього розплоду остаточно формую гнізда поповнюю кормові  запаси із медового резерву(вдводкам,роям спабим сім,ям)Знову ж ніяких проблем із сушшю,в цей час воскової молі вже немає .Відводки зимують у сараї з терморегулятором,основні сім,ї на волі.
 

Все супер. А ось Із моллю у цей час треба тримати вухо "Востро!":IMHO:За п"ять-сім  теплих днів можуть знищити великий запас стільників.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...