Перейти к содержанию

Осінь і Зима 2016/2017


Андрій Сумчанин

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, Мико сказал:

Якби моi стояли в примiщеннi ,то ранiше 8 березня б не виносив 

А смысл их держать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:

Якби моi стояли в примiщеннi ,то ранiше 8 березня б не виносив 

Согласен, по всем признакам сильные благополучно зимующие семьи спокойно отсидели бы еще 2-3 недели без проблем. И это на уличной зимовке, а в помещении вообще говорить нечего. А через недельку грунт уже чуть подсушит, прогреет, само оно выставляться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, tolikmelnikov сказав:

Сьогодні - завтра повинні полетіти, я теж чекаю, вчора льотки відкрив, а на дачу не попаду вдень, бо робота... Як полетять Ваші, дайте знати... 

Фото не робив, з 13,00 як поляки обіцяли небо безхмарне в тіні +13 вітерець слабенький, всі сім'ї політали на славу. Я їхав з села в 16,00 то ще літали, якось так:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Mаксим сказал:

Вадиме, Ви якось знезаражуєте днища під час чистки?

Зараз ні, раніше коли вуликів було небагато вуликів, то вогнем паяльної лампи знезаражував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Rad сказал:

Согласен, по всем признакам сильные благополучно зимующие семьи спокойно отсидели бы еще 2-3 недели без проблем. И это на уличной зимовке, а в помещении вообще говорить нечего. А через недельку грунт уже чуть подсушит, прогреет, само оно выставляться.

А если в улье поставить унитаз,а в зимовнике кондиционер,то они могут и пол весны отсидеть:umora:Ну а если выставили и испортилась погода,то по бырыку назад в зимовник,мало ли что:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, tolikmelnikov сказав:

Сьогодні - завтра повинні полетіти, я теж чекаю, вчора льотки відкрив, а на дачу не попаду вдень, бо робота... Як полетять Ваші, дайте знати... 

:ole_ole:Полетіли!!!:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Мико сказав:

Якби моi стояли в примiщеннi ,то ранiше 8 березня б не виносив 

В наших краях, якщо орієнтуватись по прогнозу, то з 8 по 22 ніяк не льотна погода буде. Тому на мою думку, хто виніс, то ні каплі не прогадав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, yoksamytnyi сказал:

А если в улье поставить унитаз,а в зимовнике кондиционер,то они могут и пол весны отсидеть:umora:Ну а если выставили и испортилась погода,то по бырыку назад в зимовник,мало ли что:umora:

Ну я ж не в Одессе правильно, каждый по своим широтам судит. У меня например еще половина ульев тупо в воде стоит, надо еще 3-4 дня на просушку чтобы жижу не месить. Смысл бы мне сейчас их с зимовника носить, что это даст мне? Пыльценосы всё равно не работают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все пишут про облеты, я тоже думал что мои полетали, сегодня смотрю на градусник в тени +12 на солнце +18 пойду думаю посмотрю. Приехал а они как в танке1-2 любопытные вылазили но заметил что потихоньку днища от подмора чистят... корма вагон сидят себе в спокойствии но тепло уже гонят все кроме тех что на сетке...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, BVL_Studio сказал:

Все пишут про облеты, я тоже думал что мои полетали, сегодня смотрю на градусник в тени +12 на солнце +18 пойду думаю посмотрю. Приехал а они как в танке1-2 любопытные вылазили но заметил что потихоньку днища от подмора чистят... корма вагон сидят себе в спокойствии но тепло уже гонят все кроме тех что на сетке...

Все залежить, які вулики і чи на сонці стоять в затишку, мої сьогодні активно літали при +10.4 в затінку, крім в тих що в затінку і в пару старих утеплених вуликів, які ніяк не спишу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні, нарешті, облетілись. :ole_ole:Завтра, якщо прогноз справдиться, треба перевірити корма. Сезон розпочався:az: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вирішив і я заглянути у вулики на предмет кормів і загального стану сімей.

Нашвидкоруч переглядав лише крайні рамки. 7 сімей пробігся. Тих, у котрих мав сумніви.

Головний висновок: визимували всі,:ay: але робити огляд ще рано.:( Не дивлячись на п'ятничний обліт, ще дуже багато бджоли, що не облетілась. Вони сідали на мене і випорожнювались на одяг.

Є сім'ї, у яких меду ще добра половина, але є й такі, де меду зовсім трішки залишилось. Є рамки, на яких повиїдали лише верхню частину запечатано корму в комірці, далі - задубілий на камінь мед.

Окремо згадаю зимуючих на 145 рамці. Вчусь, це моя перша зимівля (2 вулики). Як і, раніше згадував, меду - НУЛЬ!!! Якби не підклав меду в пакетику на початку лютого, був би гаплик. Експеримент чомусь не вдався...:dntknw: Хоча все робив по плану: верхній корпус (8рам) - повномедки, нижній - маломедки, під низом - порожній корпус, у дні - сітка... Не розумію в чому проблема? Виходить, що треба два повномедових корпуси?:hmm: 

Мав план наступну зиму пустити майже половину пасіки (30 сімей) на 145 рамці. Цю зиму вони пройшли на 300 (рамка на два корпуси). Але тепер, напевне, почекаю. Переведу ще 4 сім'ї, щоб вдосконалити зимівлю:hmm:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, Андрей Сумчанин сказал:

Весь наступний тиждень прогнозують плюсову температуру. Пора бджолам на волю, поїхав виставляти з зимівника.

Сьогодні не виставив, весь день розчищав сніг, він влежаний, просочений водою, 10-20 см, відкопував піддони. Так весь день і рився в снігу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, MaXUA123 сказав:

Інакше б до мене недійшло.:umora::umora::umora:

Вчора за 3 часа 20 хв. в чотирьох всіх вивезли санками по снігу. Такщо сніг незаважав, а наоборот був корисним.

Покищо ітог мінус 9. Це ще без обєднання слабаків і без тих де матка пропала. Якась зімовка неособо. Минулого року, як виносив то усі були живі.

 

Та воно всяко буває... І головне , що тут багато що залежить від випадку.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ромео сказав:

далі - задубілий на камінь мед.

 

 

 

а що з таким медом робите!? при огляді теж побачив таку картини....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, MaikMay сказал:

а що з таким медом робите!? при огляді теж побачив таку картини....

Нічого. Головне, щоб у вулику ще були нормальні корми...

Піде процес - бджоли почнуть носити воду і перероблять його

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В субботу, при солнечной погоде, бегло осмотрел семьи. Все уже в активном состоянии, корма еще достаточно. К сожалению погиб трех рамочный отводок, не смог противостоять налету мышей.

3 минуты назад, ромео сказал:

Піде процес - бджоли почнуть носити воду і перероблять його

Уже видел пчелу бравшую воду

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ромео сказал:

Нічого. Головне, щоб у вулику ще були нормальні корми...

Піде процес - бджоли почнуть носити воду і перероблять його

Цих найближчих 2 дні обльот закінчиться і почнуть носити воду і пилок, з суботи по прогнозу ще більше тепло і почнеться активізація червління маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

відкопував піддони

Складываю поддоны стопками.....так рыться не нужно и не так гниют.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні і в мене був обліт.Поміняв дена , перевірив корма, скоротив ,утеплив.Розплоду мало, а от засів вже на великих площах. Завтра по прогнозу + 13буду оглядати лежаки.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Wladimir_K сказал:

Цих найближчих 2 дні обльот закінчиться і почнуть носити воду і пилок, з суботи по прогнозу ще більше тепло і почнеться активізація червління маток.

В нас ще обльоти і не починалися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Андрей Сумчанин сказал:

В нас ще обльоти і не починалися.

Знаю, трохи моніторю погоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Андрей Сумчанин сказав:

В нас ще обльоти і не починалися.

У мене також, хоча бачив що у Хуторного облетілися, хоча він ще пару десятків кіломентів північніше мене. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi:, у нас сьогодні літали знову,

1 час назад, BVL_Studio сказал:

 корма вагон сидят себе в спокойствии но тепло уже гонят все кроме тех что на сетке...

я своїм сітки позакривав іще в четвер (23.02), хоч у мене і невелике сітчасте вікно діаметром 125мм. сьгодні ходив на пасіку спеціально із-за слабачка який "обдєлався" , я його пересипав на чисті рамки та підсилив двума піврамками бджіл. сьогодні не втримався тай переселив їх в альпієць накрив плівкою, закрив сітку в дні, утеплив гарненько. і якщо не вбили матку (сьогодні я її не шукав, побачу через декілька днів) то можна вважати сім’ї вийшли із зими в повному обсязі. кормів вистачає, тому і вважаю цю зивівку значно кращою від минулої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, MaikMay сказал:

а що з таким медом робите!? при огляді теж побачив таку картини....

В моих ульях это не проблема сетка в дне пленка сверху конденсат на пленке есть пчелы разошлись и растворяют такой мед .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...