Перейти к содержанию

Осінь і Зима 2016/2017


Андрій Сумчанин

Рекомендуемые сообщения

3 минуты назад, Sanich сказал:

Можливо. Тим більше коментарі в нейтральному тоні - це нормально.  Але я в дописі автора не побачив що він просить оцінити його рівень як бджоляра.  З його досвідом та кількістю сімей, думаю, з цим немає проблем. ;)  

Автора ніхто не коментує, звичайний коментар фото, яке показує нинішній стан зимівлі його сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Андрей Сумчанин сказав:

Автора ніхто не коментує, звичайний коментар фото, яке показує нинішній стан зимівлі його сімей.

ок. Мені, можливо. здалося. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На вихідних захидив в свою хату-зимівник. Нажаль фото незробив. Так там де вулики стоять в 4 ряди і льотки в з обох боків від підмору, то під вуликами підмору як на фото в Винодела, а середина проходу більш-менш чиста. А де в три ряди, чи лежаки в два ряди, то картина звичайно інша. Тут правильо написали вище - треба кількість підмору ділити на кількість сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Мужики, виставте свої фото - пообговорюємо.  Ато всі занадто розумні вчити інших, коли їх про це не питають. :IMHO:

У меня  2 дна остались старые( на новые не успел набить сетку и проварить в парафине) и там большие летки..  пришел  на пасеку а крошка уже сыпится из летка мышкам зимовалось не плохо... на выходных постараюсь снять и выложить..  ну а остальные нормально. я и чистить не собираюсь 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Снег активно тает. Вот 2 фото с разницей в 2 дня. 

 

pasika20170221_123234_0790.jpg

pasika20170223_084720_7061.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, MaXUA123 сказал:

Тут правильо написали вище - треба кількість підмору ділити на кількість сімей.

Еще надо учитывать какая температура в зимовнике, когда тепло пчелки чистят подмор, а старая пчела покидает улик. При весенней ревизии обычно в таких семьях подмора нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці, будьте уважні при роботі з електроінструментом.Вчора товариш позбувся двох пальців.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

У меня  2 дна остались старые( на новые не успел набить сетку и проварить в парафине) и там большие летки..  пришел  на пасеку а крошка уже сыпится из летка мышкам зимовалось не плохо... на выходных постараюсь снять и выложить..  ну а остальные нормально. я и чистить не собираюсь 

Я уже снял такие косяки 

сейчас залью на канал 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, MaXUA123 сказав:

На вихідних захидив в свою хату-зимівник. Нажаль фото незробив. Так там де вулики стоять в 4 ряди і льотки в з обох боків від підмору, то під вуликами підмору як на фото в Винодела, а середина проходу більш-менш чиста. А де в три ряди, чи лежаки в два ряди, то картина звичайно інша. Тут правильо написали вище - треба кількість підмору ділити на кількість сімей.

Доповню, при найменьшому ЧП при такій загущеності вуликів бджоли збуджуються і втрати зростають. Навіть одна неблагополучна сімья здатна призвести до лиха. Не треба перегружати зимівники. Сильні сім*ї в Україні чудово зимують на вулиці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Лавр сказал:

Доповню, при найменьшому ЧП при такій загущеності вуликів бджоли збуджуються і втрати зростають. Навіть одна неблагополучна сімья здатна призвести до лиха. Не треба перегружати зимівники. Сильні сім*ї в Україні чудово зимують на вулиці.

А яке нормальне навантаження на зимівник?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Андрей Сумчанин сказал:

Нужно выставлять НЕМЕДЛЕННО и немного их остудить на свежем воздухе,

Считаю совет правильным.Это не обсуждение а дельный совет и во время.Совет из учебников,классика.В любом случае на воздухе будет лучше.И наличие корма желательно сразу проверить.Пчелы начали волноваться,не сидят.Ну а прислушаться или поступить иначе -дело каждого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу порадити:
1. Чи варто вже виставляти бджіл із зимовника? 
2. Чи ще рано і тоді може на 1-2 чи 5-6 днів виставити, бджоли облітаються і поставити назад поки температура не стабілізується?
3. Чи пора вже весіннє утеплення вуликів робити, плівку ставити?

В мене 4 сімї, у всіх різний стан (одні ще посередині рамок, інші вкінці, одним вже ставив рамку зверху).

Дякую!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі як визначити коли виносити? Хто має досвід з зимівником, розясніть. В мене зимівник-хата.

Минолого року зимував в зимівнику вперше, винесли ми їх на 8 березня. 9 березня вони облетілись. Потім було пару днів гарної погоди, а потім погода погіршилась, дожь, холодно сиро. Думаю може я тоді й поспішив, хай би ще посидили з тижник другий. Думаю треба дивитись на температуру всередині, тай вологість повітря теж має впливати. Можливо треба поглядати коли кількість пропавших бджіл на полу різко мочне збільшуватись? Хотілося б почути конкретну відповідь хто як визначає, цей важливий момент, бо рано винесеш не добре, пізно теж зле.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Oleg_P сказал:

Прошу порадити:
1. Чи варто вже виставляти бджіл із зимовника? 
2. Чи ще рано і тоді може на 1-2 чи 5-6 днів виставити, бджоли облітаються і поставити назад поки температура не стабілізується?
3. Чи пора вже весіннє утеплення вуликів робити, плівку ставити?

В мене 4 сімї, у всіх різний стан (одні ще посередині рамок, інші вкінці, одним вже ставив рамку зверху).

Дякую!

Олег,давать советы не видя картину-тяжело.Это все равно что врач по телефону.Не любят они это делать.Если бы я выносил-назад бы не заносил.Есть запах испражнений из улья-выноси те у которых это есть(остальных  желательно не тревожить).Если у задней стенки-лепешка поможет(или рамка сверху.Благополучной-ничего не нужно.Пленку пока бы не ложил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Oleg_P сказал:

Прошу порадити:
1. Чи варто вже виставляти бджіл із зимовника? 
2. Чи ще рано і тоді може на 1-2 чи 5-6 днів виставити, бджоли облітаються і поставити назад поки температура не стабілізується?
3. Чи пора вже весіннє утеплення вуликів робити, плівку ставити?

В мене 4 сімї, у всіх різний стан (одні ще посередині рамок, інші вкінці, одним вже ставив рамку зверху).

Дякую!

Якось ми синхроно майже написали.

Можу сказати по пункту два - точне не треба.

1. мабуть ще ранувато.

3. краще зробете як винесете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, Oleg_P сказав:

Прошу порадити:
1. Чи варто вже виставляти бджіл із зимовника? 
2. Чи ще рано і тоді може на 1-2 чи 5-6 днів виставити, бджоли облітаються і поставити назад поки температура не стабілізується?
3. Чи пора вже весіннє утеплення вуликів робити, плівку ставити?

В мене 4 сімї, у всіх різний стан (одні ще посередині рамок, інші вкінці, одним вже ставив рамку зверху).

Дякую!

Давно пора! І після  гарного скорочення - тобто видалення пустих та напівпустих стільників - добре утепліть. Зараз їм тепло потрібне, тобто утеплення гарне й плівка не завадять. Перевірте заодно корми. Виставляти бажано в сонячну й маловітрену погоду з +10С і більше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, MaXUA123 сказав:

Доречі як визначити коли виносити? Хто має досвід з зимівником, розясніть. В мене зимівник-хата.

Минолого року зимував в зимівнику вперше, винесли ми їх на 8 березня. 9 березня вони облетілись. Потім було пару днів гарної погоди, а потім погода погіршилась, дожь, холодно сиро. Думаю може я тоді й поспішив, хай би ще посидили з тижник другий. Думаю треба дивитись на температуру всередині, тай вологість повітря теж має впливати. Можливо треба поглядати коли кількість пропавших бджіл на полу різко мочне збільшуватись? Хотілося б почути конкретну відповідь хто як визначає, цей важливий момент, бо рано винесеш не добре, пізно теж зле.

 Невже ви не посягли істини, що чим раніше облітаються, тим ліпше. А далі хай хоч сніг випадає! Бджола холоду не боїться. Та й ви для чого ж - утепліть добре їх.

Зараз у 80-85 відсотків пасічників на вулиці зимують бджоли. Суджу по сусідських пасіках. Так що не бійтеся виставляти раніше. Колись науковці стверджували, що сім"ї розвиваються швидше і вони більш витриваліші, коли зимують надворі.

 А взагалі,- ця тема вже віджила своє! У нас ВЕСНА - красна! Правда, не відомо, чи це на довго ?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Oleg_P сказал:

Прошу порадити:
1. Чи варто вже виставляти бджіл із зимовника? 
2. Чи ще рано і тоді може на 1-2 чи 5-6 днів виставити, бджоли облітаються і поставити назад поки температура не стабілізується?
3. Чи пора вже весіннє утеплення вуликів робити, плівку ставити?

1. Винос з зимовника зазвичай планують відштовхуючись від двох факторів: 1) дата ймовірного обльоту за прогнозом (т-ра 8-10 в тіні),  на цей час пасіка вже має бути надворі. 2) Виносити бажано незадовго до того при т-рі 3-4 градуси. Менша температура буде шкідливою, бо клуб розпадеться і замерзнуть бджоли. Більша температура - спровокуєте обліт, блукання та бджоли будуть Вам заважати виносити та розставляти вулики.

2. Якщо правильно порахуєте дату виставлення (незадовго до дати обльоту), то після обльоту вже нічого не страшно навіть якщо температури знизяться. Так що заносити назад - то дурна робота.

3. При температурі 14 та вище в затінку разом з повною ревізією.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, MaXUA123 сказал:

Якось ми синхроно майже написали.

Можу сказати по пункту два - точне не треба.

1. мабуть ще ранувато.

3. краще зробете як винесете.

Рано виносити,тим більше якщо в зимівнику температура дозволя притримати.раніше казали виносити треба як мухи оживають,толку що рано облетілись потім тепла нема,розплід погнали по воду вилітають гинуть.Краще потерпіть більше терпіли:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Невже ви не посягли істини, що чим раніше облітаються, тим ліпше. А далі хай хоч сніг випадає! Бджола холоду не боїться. Та й ви для чого ж - утепліть добре їх.

Зараз у 80-85 відсотків пасічників на вулиці зимують бджоли. Суджу по сусідських пасіках. Так що не бійтеся виставляти раніше. Колись науковці стверджували, що сім"ї розвиваються швидше і вони більш витриваліші, коли зимують надворі.

 А взагалі,- ця тема вже віджила своє! У нас ВЕСНА - красна! Правда, не відомо, чи це на довго ?:ah:

Ну так був перший обліт у нас 26 лютого - на точку все в снігу, під вечір купа калюж. Як їх виносити і куди ставити? Чи вивести пару камазів снігу і грязь місити. Ні краще нехай ще посидять трохи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Черкасець сказал:

Рано виносити,тим більше якщо в зимівнику температура дозволя притримати.раніше казали виносити треба як мухи оживають,толку що рано облетілись потім тепла нема,розплід погнали по воду вилітають гинуть.Краще потерпіть більше терпіли:IMHO:

Отож і я так думаю, якщо сидять тихенько, хай ще посидять. Інша справа коли вже є проблеми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

 Невже ви не посягли істини, що чим раніше облітаються, тим ліпше. А далі хай хоч сніг випадає! Бджола холоду не боїться.

100%!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 С утра дождь моросил. Забееегали пчеловоды. Воспользовавшись моей ленью и сном переманили вчерашних моих работников выносить ульи из зимовников. Я теперь вот возьму и их назад не возьму. Они испортились.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скажу відверто: сумнівають в завтрашньому хеппі-енді. На термометрі +9. Та сніг, зараза, все тепло з'їдає. Пливемо в буквальному розумінні. Жодної бджілки в повітряному просторі...:(

Але, дай Боже, щоб я помилявся...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ромео сказав:

Скажу відверто: сумнівають в завтрашньому хеппі-енді. На термометрі +9. Та сніг, зараза, все тепло з'їдає. Пливемо в буквальному розумінні. Жодної бджілки в повітряному просторі...:(

Але, дай Боже, щоб я помилявся...

Теж не вірю в завтрашній хепі-старт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...