Перейти к содержанию

Осінь і Зима 2016/2017


Андрій Сумчанин

Рекомендуемые сообщения

12 минуты назад, охотник пчел сказал:

В нашем регионе по моим наблюдениям процентов 30 ушло,и это еще не конец, у некоторых пасеки целиком ушли.

На чому грунтуються такі висновки? Є конкретні факти? Чи все на рівні чуток?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, ромео сказал:

На чому грунтуються такі висновки? Є конкретні факти? Чи все на рівні чуток?

на общении с пчеловодами,цифра приблезительная конечно. ,  мое мнение  химию какуюто хватают  в сезоне.У многих легли сильные семьи ,мед остался.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, охотник пчел сказал:

на общении с пчеловодами,цифра приблезительная конечно. ,  мое мнение  химию какуюто хватают  в сезоне.У многих легли сильные семьи ,мед остался.

Особисто їх знаєте?

Я до чого так цікавлюся... Просто якщо інформація переходить вже через когось (тобто знайомий мого знайомого), то довіряти їй не варто... Або хоча б ділити на 2...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ромео сказал:

На чому грунтуються такі висновки? Є конкретні факти? Чи все на рівні чуток?

Это не выводы, а реальность, Я каждый день минимум по часу, а то и больше беседую по телефону с пчеловодами знакомыми и незнакомыми и люди рассказывают на своих конкретных примерах. Причины называют разные , в основном сетуют на химобработки полей, есть еще случаи, что  и подмора нет и пчелы в улее горсть остается, хотя в октябре сидели на семи рамках(это в тех, что зимуют на улице), есть и голод виноват и нозема, за трахейного клеща еще  в этом году никто не сообщал. И фамилии знаю и имена,  и номера телефонов, но рассказывают не для того, чтобы мы здесь смеялись с ихнего горя, а просто делятся информацией. И что характерно ни один не сказал, что все, не буду больше заниматься, а наоборот одни оптимисты.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, военрук сказал:

 но рассказывают не для того, чтобы мы здесь смеялись с ихнего горя,

Ніхто і не сміється... Навіть у думках ні в кого нема

5 минут назад, военрук сказал:

 в основном сетуют на химобработки полей

Без лабораторних досліджень - це лише виправдання власної безпечності... домисли і не більше...

7 минут назад, военрук сказал:

 И что характерно ни один не сказал, что все, не буду больше заниматься, а наоборот одни оптимисты.

А як можна відмовитись дихати? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, mukola-s сказал:

сьгодні пасіка повністю облетілась встиг повністю оглянути 40 сімей на мій подив  майже в всіх сімях повністю відсутній розплід кормів використано досить мало а  ті сімї що мають розплід то його настільки мало чо  можна і нерахувати .  

і ще підмору дуже мало  в окремих  сімях на дні тьльки воскові кришечки   

 

Теж сьогодні облетілись. Встиг оглянути 32 сім'ї, майже в усіх вже є печатний розплід. Деякі прийдеться підгодувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нам теж обіцяють +15*С на п'ятницю,з цього приводу в роздумах і клопотах.Відвідав точок.дав частині "НАДВІРНИХ" протеинову пасту.Лише в двох з переглянутих були ознаки вирощування роз.(температура під 20*С).Пасту отримали не тільки ті , що почали,це неправильно , бувае так інколи робиш неправильно виправдовуючи свої дії-єксперементом.В приміщенні в мишоловку потратили дві досить вгодовані дорослі особили польовок(одна на фото).Намірявся зробити фото дна і підмора на ньому-не вдалося,не придумав техніку з'йомки.Підмору на долівці кіла два,це вдруге в сумі 4-5кг. на цей час з 80 сім.На майбутне потепління бажано б винести для обльоту,обсяг робіт  тягне на невеличкий трудовий подвиг(де подіти сніг і носити по воді і таючому снігу).Розглядаю варіант залишити в приміщенні а щоб не вилазили вентилятором створити рух повітря в зоні льотків.Поки що не використовував такого прийому.

100_1005.JPG

100_1008.JPG

100_1010.JPG

100_1016.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ромео сказал:

Без лабораторних досліджень - це лише виправдання власної безпечності... домисли і не більше...

Им не перед кем оправдываться, каждый свою причину и без лаборатории знает, вот только не знают как противостоять химобработкам

 

7 минут назад, ромео сказал:

 

А як можна відмовитись дихати? 

с этим я согласен

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, военрук сказал:

Им не перед кем оправдываться, каждый свою причину и без лаборатории знает, вот только не знают как противостоять химобработкам

Хімобробки... Скільки років вони вже проводяться. У нашій місцевості так років із 10 мінімум... Але чому саме цього року падіж? Щось за останній рік змінилось у наших фермерів в обробітку полів?:dntknw: Навряд...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ромео сказал:

Без лабораторних досліджень - це лише виправдання власної безпечності... домисли і не більше...

 у меня к примеру несколько точков,работаю на всех одинаково,обработки,кормежки, и тд, один из точков кочевой.Так вот зимует хуже всех тот который по полям тягается,те что в лесах, зимуют нормально. Сегодня звонил чел у него пошло в зиму 40 семей на данный момент 12 , остальные легли  мед остался,подмору куча,от клеща обрабатывал, человек не первый год держит .И таких историй много.

17 минут назад, Винодел сказал:

Нам теж обіцяють +15*С на п'ятницю,з цього приводу в роздумах і клопотах.Відвідав точок.дав частині "НАДВІРНИХ" протеинову пасту.Лише в двох з переглянутих були ознаки вирощування роз.(температура під 20*С).Пасту отримали не тільки ті , що почали,це неправильно , бувае так інколи робиш неправильно виправдовуючи свої дії-єксперементом.В приміщенні в мишоловку потратили дві досить вгодовані дорослі особили польовок(одна на фото).Намірявся зробити фото дна і підмора на ньому-не вдалося,не придумав техніку з'йомки.Підмору на долівці кіла два,це вдруге в сумі 4-5кг. на цей час з 80 сім.На майбутне потепління бажано б винести для обльоту,обсяг робіт  тягне на невеличкий трудовий подвиг(де подіти сніг і носити по воді і таючому снігу).Розглядаю варіант залишити в приміщенні а щоб не вилазили вентилятором створити рух повітря в зоні льотків.Поки що не використовував такого прийому.

100_1005.JPG

100_1008.JPG

100_1010.JPG

100_1016.JPG

 Я в шоке

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, охотник пчел сказав:

 у меня к примеру несколько точков,работаю на всех одинаково,обработки,кормежки, и тд, один из точков кочевой.Так вот зимует хуже всех тот который по полям тягается,те что в лесах, зимуют нормально. Сегодня звонил чел у него пошло в зиму 40 семей на данный момент 12 , остальные легли  мед остался,подмору куча,от клеща обрабатывал, человек не первый год держит .И таких историй много.

Істину може встановити тільки аналіз. Тільки ніхто з тим не хоче морочитись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Холодна дощова осінь і температурні гойдалки також вплинули на якість зимівлі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, охотник пчел сказал:

 у меня к примеру несколько точков,работаю на всех одинаково,обработки,кормежки, и тд, один из точков кочевой.Так вот зимует хуже всех тот который по полям тягается,те что в лесах, зимуют нормально. Сегодня звонил чел у него пошло в зиму 40 семей на данный момент 12 , остальные легли  мед остался,подмору куча,от клеща обрабатывал, человек не первый год держит .И таких историй много

Обробляти можна але дія припаратів в нас на ринку самі знаєте. Потрібно робити провірку на закліщованість а не надіятись на те що обробили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Облітались і мої сьогодні, хоч день був не дуже теплим і досить вітряним. Самого обльоту не бачила, про інтенсивність нічого не скажу,  повернувшись з роботи мала змогу лише спостерігати сліди: дехто з дуже вже чепурних взявся відразу лад "у хаті" наводити, а дехто, на жаль, захолов, повертаючись додому. А десь у 20 відсотків сімей ніяких слідів не помітила, мабуть, у вуликах їм більше подобається, ніж по такій погоді літати. Завтра й післязавтра обіцяють теплішу погоду, то, може, ще й оглянути вдасться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, охотник пчел сказал:

 у меня к примеру несколько точков,работаю на всех одинаково,обработки,кормежки, и тд, один из точков кочевой.Так вот зимует хуже всех тот который по полям тягается,те что в лесах, зимуют нормально. Сегодня звонил чел у него пошло в зиму 40 семей на данный момент 12 , остальные легли  мед остался,подмору куча,от клеща обрабатывал, человек не первый год держит .И таких историй много.

 Я в шоке

Поповоду полів і соняшника , послухайте наших сусідів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можна зараз обробити бджіл щавлевою кислотою від кліща?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, охотник пчел сказал:

Я в шоке

Не совсем понял, от чего в шоке. От кол-ва подмора? 5 кг на 80 семей - это 60 грамм на семью - не так уж и тяжко.

Может картинка и выглядит жутковатой - в зимовнике ковер из мертвых пчел, но имейте ввиду, что улья стоят в 4 этажа и от того толщина "ковра" в 4 раза больше.

1 час назад, kit сказал:

Чи можна зараз обробити бджіл щавлевою кислотою від кліща?

Нет, температура не та. Придерживайтесь инструкции, там все написано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, охотник пчел сказав:

 

Я в шоке

В чем проблема?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, ромео сказал:

Хімобробки... Скільки років вони вже проводяться. У нашій місцевості так років із 10 мінімум... Але чому саме цього року падіж? Щось за останній рік змінилось у наших фермерів в обробітку полів?:dntknw: Навряд...:IMHO:

Суть можливо в хімобробці, а можливо в якості кормів в зиму, на власних кормах цього року зимівля на природі є гіршою.

А про пасіки на колесах, то тут є купа нюансів, досить часто при підгодівлі в зиму відбуваються напади, плюс корм, як не як сонях. У мене навпаки найкраща зимівля на батьківщині, але бджоли стоять там в 2 садах і буває є різниця в залежності від температурних показників, одне місце ідеально захищене від вітру, а інше трохи продувається, а от на лісовому важча осінь, медоносів фактично немає і зимують в основному гірше зимівля 2016 року правда була виключення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Sanich сказал:

В чем проблема?

 У меня зимовали в зимовнике,ТАКОГО количества подмора небыло,на фото видно что подмор не только на полу а и в ульях,это много:IMHO: да и при наличии мышей вкладыши вынимать не стоит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Винодел сказав:

Нам теж обіцяють +15*С на п'ятницю,з цього приводу в роздумах і клопотах.Відвідав точок.дав частині "НАДВІРНИХ" протеинову пасту.Лише в двох з переглянутих були ознаки вирощування роз.(температура під 20*С).Пасту отримали не тільки ті , що почали,це неправильно , бувае так інколи робиш неправильно виправдовуючи свої дії-єксперементом.В приміщенні в мишоловку потратили дві досить вгодовані дорослі особили польовок(одна на фото).Намірявся зробити фото дна і підмора на ньому-не вдалося,не придумав техніку з'йомки.Підмору на долівці кіла два,це вдруге в сумі 4-5кг. на цей час з 80 сім.На майбутне потепління бажано б винести для обльоту,обсяг робіт  тягне на невеличкий трудовий подвиг(де подіти сніг і носити по воді і таючому снігу).Розглядаю варіант залишити в приміщенні а щоб не вилазили вентилятором створити рух повітря в зоні льотків.Поки що не використовував такого прийому.

100_1005.JPG

100_1008.JPG

100_1010.JPG

100_1016.JPG

Я думав у мене підмору на підлозі багато, але зрозумів що майже немає. У Вас точно все добре з зимівлею? Бо таку кількість підмору на підлозі взагалі бачу вперше. :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, охотник пчел сказал:

 У меня зимовали в зимовнике,ТАКОГО количества подмора небыло,на фото видно что подмор не только на полу а и в ульях,это много:IMHO: да и при наличии мышей вкладыши вынимать не стоит.

Я тоже считаю что подмора ОЧЕНЬ МНОГО на полу, видно что пчела лезет сильно. Нужно выставлять НЕМЕДЛЕННО и немного их остудить на свежем воздухе, иначе пчелы из ульев "пересядут" на пол, это уже не подмор, а ковер из подмора.

Винодел,  выставляйте ульи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мужики, виставте свої фото - пообговорюємо.  Ато всі занадто розумні вчити інших, коли їх про це не питають. :IMHO:

Після подібних "обговорень" мало у кого виникне бажання ділитися інформацією чи фото. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Sanich сказал:

Мужики, виставте свої фото - пообговорюємо.  Ато всі занадто розумні вчити інших, коли їх про це не питають. :IMHO:

Санич, фото виставимо - не питання. І повчати не намагаємось. Але погодься, що коли підлога застлана бджолами наче килимом в палець-два товщиною, то там явно є якась причина, і найперше треба вулики виставити на двір.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Андрей Сумчанин сказав:

Але погодься, що коли підлога застлана бджолами наче килимом пальців в два товщиною, то там явно є якась причина,

Можливо. Тим більше коментарі в нейтральному тоні - це нормально.  Але я в дописі автора не побачив що він просить оцінити його рівень як бджоляра.  З його досвідом та кількістю сімей, думаю, з цим немає проблем. ;)  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...