Андрій Сумчанин

Осінь і Зима 2016/2017

3 692 сообщения в этой теме

Попередній сезон завершено. Йде підготовка сімей до наступного, зокрема до зимівлі. Прошу до теми всіх висвітлювати свою роботу з бджолами.

Щодо нинішньої осені - кліща небагато, і це радує. Сімї в нормальному стані і мають досить хорошу силу як на цей період. Готую до зимівлі, бо вона - найголовніший екзамен в пасічницькому році.

14 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Підтримую цю тему. Зимувалі сім'ї підійшли до цього періоду гарні, бджоли і розплоду багато. У відводках пізніх гірше, але на мою думку не критично. Трутня у вуликах ще дуже багато і літають по всій пасіці, ніхто їх ще не проганяє. Одна сімейка пішла на ТЗ думаю є шанси матці облітатись і дати гарний розплід.

До стажовитих питання - в деяких сім'ях бджоли на 16-18 рамок обсиджених по 70-80%, якщо від них взяти молоду бджолу та струсити в відводки - їх приймуть чи буде бійка? І чи не спровокую такими діями напади?

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Те що кліща в цьому році мало то це факт. Я відразу після відкачки соняха поставив полоски, посипалось мало. Я здуру поїхав накупляв інших, теж такий результат. Потім стрельнув з пушки, кліща немає. Думаю що він паскуда затаївсь щоб інтенсивно розмножуватись в наступному році. Так що треба завжди бути пильним. По силі сімей можу сказати що йдуть у зиму потужними, розплоду ще багато, зараз проводжу загодівлю в зиму

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

2 часа назад, Укроп сказал:

Те що кліща в цьому році мало то це факт. Я відразу після відкачки соняха поставив полоски, посипалось мало. Я здуру поїхав накупляв інших, теж такий результат. Потім стрельнув з пушки, кліща немає. Думаю що він паскуда затаївсь щоб інтенсивно розмножуватись в наступному році. Так що треба завжди бути пильним. По силі сімей можу сказати що йдуть у зиму потужними, розплоду ще багато, зараз проводжу загодівлю в зиму

Поганий підхід, перебір з обробітком нічого доброго не принесе.

Поделиться сообщением

Качнув  сьогодні трохи меду з золотарника, працювали без палатки, правда точок малий 8 вуликів і 7 відводків і до найближчої пасіки 2 км на інших бажання качати не маю так як точки побільше і в селі, хоча й меду піднесли непогано. Ріпак у нас зійшов хоча про якість сходів говорити ще рано, але пару сотень га. якщо зимою не вимерзне буде. Що там казати потрібен дощ.

Изменено пользователем Wladimir_K
1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

16 минут назад, Wladimir_K сказал:

Я не спорю, але я вже навчений гірким досвідом, коли від кліща лягла майже вся пасіка. Тепер веду боротьбу з ним безпощадну

9 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

3 часа назад, Укроп сказал:

Я не спорю, але я вже навчений гірким досвідом, коли від кліща лягла майже вся пасіка. Тепер веду боротьбу з ним безпощадну

Я тоже так считаю- клещь больше зло чем обработки-я по пчеле не наблюдал что после обработак ----пошел какой то спад в осеннем развитии и тд! А от клещя видел горы осыпавшихся пчёл_)

9 часов назад, Mihail-ves сказал:

Підтримую цю тему. Зимувалі сім'ї підійшли до цього періоду гарні, бджоли і розплоду багато. У відводках пізніх гірше, але на мою думку не критично. Трутня у вуликах ще дуже багато і літають по всій пасіці, ніхто їх ще не проганяє. Одна сімейка пішла на ТЗ думаю є шанси матці облітатись і дати гарний розплід.

До стажовитих питання - в деяких сім'ях бджоли на 16-18 рамок обсиджених по 70-80%, якщо від них взяти молоду бджолу та струсити в відводки - їх приймуть чи буде бійка? І чи не спровокую такими діями напади?

Если у вас сейчас такие семьи 16-18 улочек -я думаю вы на интуитивном уровне уже всё знаете)

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Написал ы теме Весна_Лето, новижу она уже больше не актуальна, повторюсь тут.

В общем после осмотр семей я в шоке...

В семьях от 5 до 7 рамок расплода, сокращены были на 10 рамках без утепления, медовыми остались  только крайние...принос пыльцы обильный...В одной экспериментальной семь в лежку рамки были установлены с улочкой в 15 мм, там засева только 3 рамки.                 

Все уже закормили в зиму?

Я еще не кормил, по тому как много расплода, матки сеят, со вторых корпусов маломедные рамки не хотят обсушивать... такого у меня еще не было. Не знаю что и делать

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Пчеломучитель_ua сказал:

В семьях от 5 до 7 рамок расплода, сокращены были на 10 рамках без утепления, медовыми остались  только крайние...принос пыльцы обильный...В одной экспериментальной семь в лежку рамки были установлены с улочкой в 15 мм, там засева только 3 рамки.                 

Я еще не кормил, по тому как много расплода, матки сеят, со вторых корпусов маломедные рамки не хотят обсушивать... такого у меня еще не было. Не знаю что и делать

Розплід це добре, але потрібно буде масово закормити за пару днів до похолоданням, а потім забрати все утеплення і  все стане в норму.

Поделиться сообщением

1 час назад, Пчеломучитель_ua сказал:

У вас потужні сім"ї, якщо 5-7 рамок розплоду, отже і бджоли багато. Що тут казати годувати, годувати. 

В мене сім"ї в цьому році ідуть слабшими, від 5до7 рамок.  Розплід на 3-4 рамках (порізному є наполовину рамок, а є невеликі п"ятаки).Вже майже місяць стоять пластини, лишилось докормить, ще обробити одним, або двома препаратами і в зиму. Сани готуєм з літа, а бджіл з осені.

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

5-7 рамок расплода это семьи сильные но поджимать их все равно надо :hi:

Поделиться сообщением

1 час назад, Wladimir_K сказал:
1 час назад, Wladimir_K сказал:

Розплід це добре, але потрібно буде масово закормити за пару днів до похолоданням, а потім забрати все утеплення і  все стане в норму.

Та що ви пишете, Володимере?! Масове закормлення завершується у нас , в Україні, 5 вересня! Про це у всіх довідниках написано і повинен знати це найперший початківець .:dntknw::( А вже пізніше можна виставляти поступово перероблений сироп у маломедних рамках за заставну.

З 5 вересня  у нашій зоні народжується зимова бджола, що різниться від літньої присутністю жирового тіла. І ці бджоли не повинні переробляти сироп та виснажуватися. Вони зберігають свої сили до весни.  Сироп переробляти повинні літні бджоли, що не йдуть у зиму. Це найелементарніші речі, про які повинен знати кожен українець, що заводить бджоли, а не те щоб, вибачте, модератор Точка...:IMHO:

А дійсні похолодання настають лише в жовтні...:hmm:

Изменено пользователем ДобровоЛ
10 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

1 час назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Не переживайте. В сильних сім"ях - спасіння. А кормить потрібно . Сиропом заллють пусті соти, як при сильному взятку, і все стане по місцях...:IMHO:

Поделиться сообщением

13 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Та що ви пишете, Володимере?! Масове закормлення завершується у нас , в Україні, 5 вересня! Про це у всіх довідниках написано і повинен знати це найперший початківець .:dntknw::( А вже пізніше можна виставляти поступово перероблений сироп у маломедних рамках за заставну.

З 5 вересня  у нашій зоні народжується зимова бджола, що різниться від літньої присутністю жирового тіла. І ці бджоли не повинні переробляти сироп та виснажуватися. Вони зберігають свої сили до весни.  Сироп переробляти повинні літні бджоли, що не йдуть у зиму. Це найелементарніші речі, про які повинен знати кожен українець, що заводить бджоли, а не те щоб, вибачте, модератор Точка...:IMHO:

Зараз 4 вересня на дворі 28 по Цельсію, чи 20 років назад були такі температури? Через 7 днів почнеться зниження температури і які проблеми? У людей повні вулики бджоли, яка зношуваність, якщо частина переробить сироп абсолютної ніякої, якщо цим не зловживати.

Бджола зараз у нас народжується і після 5 і у жовтні так було останні роки, а далі і у лютому і був масовий  відхід бджіл?

Чи порадите знову кормити і знову нагнати розплоду на який піде вся закормка, може закупити меду чи інвертоного  сиропу. На дворі зовсім інша погода ніж 20-30 років.

Изменено пользователем Wladimir_K
12 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Может кто подскажет кто из форумчан продает саженцы липы не могу найти тему:hi:

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Зараз 4 вересня на дворі 28 по Цельсію, чи 20 років назад були такі температури? Через 7 днів почнеться зниження температури і які проблеми? У людей повні вулики бджоли, яка зношуваність, якщо частина переробить сироп абсолютної ніякої, якщо цим не зловживати.

Бджола зараз у нас народжується і після 5 і у жовтні так було останні роки, а далі і у лютому і був масовий  відхід бджіл?

Чи порадите знову кормити і знову нагнати розплоду на який піде вся закормка, може закупити меду чи інвертоного  сиропу. На дворі зовсім інша погода ніж 20-30 років.

:IMHO:Якщо розплід на 7 рамках, я б наприклад: ще залишив одну пергову, решта забрав і почавби закормлювати великими порціями сиропу ось і вирішення та і не забуваєм боротись із кліщем.

Поделиться сообщением

7 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Может кто подскажет кто из форумчан продает саженцы липы не могу найти тему:hi:

їдемо в сторону лісу і копаємо молодняк. безплатно

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

А впевнені,  Володимере, що погода минулого року повториться ? Я - ні. Вона вередлива, як балована дівчина. Отож потрібно загодувати до 5 вересня і давати на 3-4 літри сиропу ложку столову настоянки червоного гіркого перцю.  Бо бджоли зимові народжуються саме після 5, не дивлячись на погоду.:IMHO:

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Yaroslav сказал:

:IMHO:Якщо розплід на 7 рамках, я б наприклад: ще залишив одну пергову, решта забрав і почавби закормлювати великими порціями сиропу ось і вирішення та і не забуваєм боротись із кліщем.

Все правильно, але є тут одне але це висока температура на дворі і це активізує маток знову до червління, тому після закормки потрібно по максимуму охолодити гнізда, щоб матки заспокоїлися, а при такій температурі повітря це марна справа.

Поделиться сообщением

А если нет в округе леса 

Поделиться сообщением

Только что, ДобровоЛ сказал:

А впевнені,  Володимере, що погода минулого року повториться ? Я - ні. Вона вередлива, як балована дівчина. Отож потрібно загодувати до 5 вересня і давати на 3-4 літри сиропу ложку столову настоянки червоного гіркого перцю.  Бо бджоли зимові народжуються саме після 5, не дивлячись на погоду.:IMHO:

І Ви так робити і у Вас зараз повно корму і матки призупинили червління?

Поделиться сообщением

все таки треба враховувати занадто спекотне засушливе літо і довгу осінь. Строки робіт по підготовці до зими здвигаються, та і пилку в цей час мої бджоли несуть більше. Погано що продовжується період розвитку кліща.

Поделиться сообщением

Только что, Лавр сказал:

все таки треба враховувати занадто спекотне засушливе літо і довгу осінь. Строки робіт по підготовці до зими здвигаються, та і пилку в цей час мої бджоли несуть більше. Погано що продовжується період розвитку кліща.

Ставте болгарський "Варостоп". :IMHO:

Поделиться сообщением

6 часов назад, Wladimir_K сказал:

Ліпше у цьому питанні. як казали класики, : "Перебдєть, ніж недобєть".:umora::IMHO:

Поделиться сообщением

15 минут назад, ДобровоЛ сказал:

З якою метою додаете до сиропу перець?

Поделиться сообщением