Перейти к содержанию

Італьянка Кордован (Cordovan Italian Bees) в Україні


Рекомендуемые сообщения

3 часа назад, konoval_am сказал:

видавати бажане за дійсне то не дуже порядно. :IMHO:

Антон , когда я поднял этот вопрос на форуме,мне задали вопрос: " а судья кто", но то такЭ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, konoval_am сказал:

Я б віддав перевагу (що і роблю) доплатити і отримати маток з ізольованого облітника, що дадуть рівних доньок.

Ми говоримо про різні речі і мабуть Ви не находитесь в ситуації, коли в радіусі 3 км розташовані  десятки пасік і більше 1000 бджолосімей. Ви маєте на увазі племіних маток для подальшого розведення, яких ми купуємо по декілька штук і з Вами я повністю згоден про необхідність надійної ізоляції. Я ж веду мову про маток F1, яких ми потім масово виводимо в себе. Їх якість можна значно покращити і мати прогнозовані результати, коли б вони облітувались на умовно ізольованих точках, де кожен пасічник може розмістити свої нуклеуси. Таких облітників потрібно в кожному районі мінімум чотири:УС, карпатка, карніка і бакфаст. Відстань до таких облітників не повина перевищувати 50 км.
Як би ми не хотіли, але всім нам доведеться рухатись в цьому напрямку в умовах породної свободи. Вже складається ситуація, коли один пасічник, нехай в нього і 200 бджолосімей, не зможе забезпечити перевагу свого трутневого фону. Теорія про "насичений трутневий фон на пасіці" просто не працюватиме. А саме на цю теорію зараз покладається більшість матководів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, nibond сказал:

Ми говоримо про різні речі і мабуть Ви не находитесь в ситуації, коли в радіусі 3 км розташовані  десятки пасік і більше 1000 бджолосімей. Ви маєте на увазі племіних маток для подальшого розведення, яких ми купуємо по декілька штук і з Вами я повністю згоден про необхідність надійної ізоляції. Я ж веду мову про маток F1, яких ми потім масово виводимо в себе. Їх якість можна значно покращити і мати прогнозовані результати, коли б вони облітувались на умовно ізольованих точках, де кожен пасічник може розмістити свої нуклеуси. Таких облітників потрібно в кожному районі мінімум чотири:УС, карпатка, карніка і бакфаст. Відстань до таких облітників не повина перевищувати 50 км.
Як би ми не хотіли, але всім нам доведеться рухатись в цьому напрямку в умовах породної свободи.

Це дуже хороша ідея щоб в районі був облітник  насичений трутом однрі породи з50-100сімей,  наприкла спілказ 4-5 пасічників кожен виділив  10-20 сімей звезли в одне місце, в цих сімях одноі породи розмістити маток в яких вивели трутня ну і облітують своіх маток ,а тажож приймають заказ від інших пасічників 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Шулянский Александр сказал:

Це дуже хороша ідея щоб в районі був облітник  насичений трутом однрі породи з50-100сімей,  наприкла спілказ 4-5 пасічників кожен виділив  10-20 сімей звезли в одне місце, в цих сімях одноі породи розмістити маток в яких вивели трутня ну і облітують своіх маток ,а тажож приймають заказ від інших пасічників 

Практично це цілком реально, навіть без ніяких зусиль можна відшукати місця з ізоляцією в 5 км. А якщо попрацювати з місцевими пасічниками в невеличких селах, які б створювали необхідний трутневий фон, то зона реально розшириться до радіуса 10 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, nibond сказал:

Практично це цілком реально, навіть без ніяких зусиль можна відшукати місця з ізоляцією в 5 км. А якщо попрацювати з місцевими пасічниками в невеличких селах, які б створювали необхідний трутневий фон, то зона реально розшириться до радіуса 10 км.

Дивіденти член асоціаціі спільного облітника отримує від загального прибутку від кількості виділених сімей і днів відпрацьованих на пасіці створеного облітника .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, nibond сказал:

Практично це цілком реально, навіть без ніяких зусиль можна відшукати місця з ізоляцією в 5 км. А якщо попрацювати з місцевими пасічниками в невеличких селах, які б створювали необхідний трутневий фон, то зона реально розшириться до радіуса 10 км.

С опаской я смотрю на такие идеи.Почему?Как мне кажется такие места и мероприятия должны быть подконтрольны контролирующей организации.Т.е. иметь официальный статусЕсли уже выделили какое то место,то оно должно быть вместе с пасекой сертифицировано и их(этих мест) должно быть не более необходимого количества.А то если мы себе все подряд начнем участки захватывать не пуская остальных пчеловодов-так и до боевых действий недалеко будет И так за места конфликты возникают..В этом случае считаю необходимо централизованное регулирование .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Шулянский Александр сказал:

Це дуже хороша ідея щоб в районі був облітник  насичений трутом однрі породи з50-100сімей,  наприкла спілказ 4-5 пасічників кожен виділив  10-20 сімей звезли в одне місце, в цих сімях одноі породи розмістити маток в яких вивели трутня ну і облітують своіх маток ,а тажож приймають заказ від інших пасічників 

Какая ж это хорошая идея,если это утопия изначально.Надо стремиться о насыщении территории однородным материалом ,что намного легче,дешевле и перспективно.А не рассуждать о теории вероятности.Сколько бы не рассуждали о F1 и что каждый во что горазд,но со временем всеравно прийдем к осознанию, что другого выхода нет как насыщать территорию однородным материалом.И это даже хорошо,что появилось сразу много пород это поможет быстрей прийти к осознанию

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Иван Иваныч сказал:

Какая ж это хорошая идея,если это утопия изначально.Надо стремиться о насыщении территории однородным материалом ,что намного легче,дешевле и перспективно.А не рассуждать о теории вероятности.Сколько бы не рассуждали о F1 и что каждый во что горазд,но со временем всеравно прийдем к осознанию, что другого выхода нет как насыщать территорию однородным материалом.И это даже хорошо,что появилось сразу много пород это поможет быстрей прийти к осознанию

Німці через це вже пройшли. Спочатку завозили кучу всяких порід і фіг знає чого, а коли побачили що з року в рік підвищується роїння, злобивість, і падають медозбори , о тоді вони і прозріли. І почали на державному рівні відроджувати карніку. А ми тепер купуєм у них за ЄВРИКИ!:umora:!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Серж 82 сказал:

Німці через це вже пройшли. Спочатку завозили кучу всяких порід і фіг знає чого, а коли побачили що з року в рік підвищується роїння, злобивість, і падають медозбори , о тоді вони і прозріли. І почали на державному рівні відроджувати карніку. А ми тепер купуєм у них за ЄВРИКИ!:umora:!

Ну не знаю :hmm:Мабуть багато Нiмцiв ще в пiтьмi:af: А можливо, пiшли по другому шляху:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, nibond сказал:

Ми говоримо про різні речі і мабуть Ви не находитесь в ситуації, коли в радіусі 3 км розташовані  десятки пасік і більше 1000 бджолосімей. Ви маєте на увазі племіних маток для подальшого розведення, яких ми купуємо по декілька штук і з Вами я повністю згоден про необхідність надійної ізоляції. Я ж веду мову про маток F1, яких ми потім масово виводимо в себе. Їх якість можна значно покращити і мати прогнозовані результати, коли б вони облітувались на умовно ізольованих точках, де кожен пасічник може розмістити свої нуклеуси. Таких облітників потрібно в кожному районі мінімум чотири:УС, карпатка, карніка і бакфаст. Відстань до таких облітників не повина перевищувати 50 км.
Як би ми не хотіли, але всім нам доведеться рухатись в цьому напрямку в умовах породної свободи. Вже складається ситуація, коли один пасічник, нехай в нього і 200 бджолосімей, не зможе забезпечити перевагу свого трутневого фону. Теорія про "насичений трутневий фон на пасіці" просто не працюватиме. А саме на цю теорію зараз покладається більшість матководів.

Не можливо бути трішки вагітним, трішки правим, трішки татом своєї дитини. Так само і обліт... Ви або контролюєте або ні, інших самопереконань про те, що до Вас не приїде якась кочова пасіка в 100+ сімей і не стане за 2 км не потрібно, то все лукавство. Зрозумійте, насичений фон і т.д. то все добре, але то наш обов"язок, не те, що ми маємо озвучувати і чим пишатись. Я думаю що жодний з нас не повинний купувати племінних, чистопородних маток в кожного другого маткаря середньої руки... за них треба віддати певні гроші, будь то імпорт, ШО,ізольваний (реально) облітник і вже потім "масово виводити" "чистих" дочок. Бо з Вашою логікою то я у Вас, "насиченого" (уявімо що Ви матковод-репродуктор) куплю матку, і буду тішитись (частково і Ви тому посприяєте своїми казками про ізоляцію, що на фоні моєї некомпетентності дасть плоди) що за 200-300 грн. маю від кого виводитись... І продукувати щось далеке від своїх думок і уяв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, андрейКАЕ сказал:

С опаской я смотрю на такие идеи.Почему?Как мне кажется такие места и мероприятия должны быть подконтрольны контролирующей организации.Т.е. иметь официальный статус

Я ж озвучив тільки мету, до якої потрібно прагнути, а шлях до її досягнення потрібно шукати. Найкраще, щоб законодавчо було врегульовано такі облітники на заміну плану породного районування. При бажанні це може бути врегульовано на рівні органів місцевого самоврядування, але це вже робота на рівні спілок пасічників, які мають право і повинні працювати з органами влади.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, nibond сказал:

Я ж озвучив тільки мету, до якої потрібно прагнути, а шлях до її досягнення потрібно шукати. Найкраще, щоб законодавчо було врегульовано такі облітники на заміну плану породного районування. При бажанні це може бути врегульовано на рівні органів місцевого самоврядування, але це вже робота на рівні спілок пасічників, які мають право і повинні працювати з органами влади.

Самое главное чтобы те кто уполномочен будет принимать решения не принимали это под себя или за деньги.(аж не верится что такое может быть,во довели)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, konoval_am сказал:

Бо з Вашою логікою то я у Вас, "насиченого" (уявімо що Ви матковод-репродуктор) куплю матку, і буду тішитись (частково і Ви тому посприяєте своїми казками про ізоляцію, що на фоні моєї некомпетентності дасть плоди) що за 200-300 грн. маю від кого виводитись... І продукувати щось далеке від своїх думок і уяв.

Повторюю ще раз, мова не йде про чистопородних маток, мова про те, щоб кожен пасічник міг вивести собі F1 і облітати на трутні, який він  може вибрати і це можна забезпечити на таких облітниках з більшою ймовірністю чистоти спаровування, ніж в себе на пасіці. Якщо навіть і буде відсотків 20 "неправильного" спаровування, то це краще, ніж у мене зараз - сусід через дорогу з такою ж як і в мене за кількістю пасікою і повним набором всіх порід від карпатки до бакфаста.  Два -три облітника на Україну з гарантованою ізоляцією прблему маток F1 не вирішать.

От, як Ви бачите вирішення питання спаровування маток F1.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, kudla14 сказал:

Ну не знаю :hmm:Мабуть багато Нiмцiв ще в пiтьмi:af: А можливо, пiшли по другому шляху:umora:

Ви хочете сказати, що ми купляєм маток по 100 євро у неуків які в пітьмі? Це ми тут "місим саламаху", а в них острова і плем.робота. Племінна значить племінна, це як та корова з Голландії яка дає 20 тисяч літрів молока за лактацію. А де наші племінні(карпатка, степова) - в кращому випадку - чистопородні ну ніяк не племінні. Так що є над чим працювати. Добре що хоч наші хлопці можуть зробити ШО маткам, ато би був повний фарш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Серж 82 сказал:

в кращому випадку - чистопородні ну ніяк не племінні.

Я ,так думаю:-что даже не чистопородные! А Германия не вся перешла на Карнику!!!!! Вот именно это я и написал. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, konoval_am сказал:

Я б віддав перевагу (що і роблю) доплатити і отримати маток з ізольованого облітника, що дадуть рівних доньок. Всі ті "напівізольовані" і т.д. то дешевий піар і обман покупця.

Обліт можна або контролювати, або ні. А видумувати "пальцем в небо" відсотки і видавати бажане за дійсне то не дуже порядно. :IMHO:

Це все каміння в мій город? Все ж і я скажу свою думку, так як маю такий облітник: 1) при продажі маток ніхто не стверджує, що всі вони будуть давать чистопородних бджіл і призначаються вони для товарних сімей, а не для подальшого розведення. 2) про 86% пороності, я це не придумав і зі стелі зняв, а проводились досліди, не мною, вченим. 3) якщо в мене є можливість організувать такий облітник, то я так і роблю і інформую про те (а покупець має право обирать) не вважаю це за піар, чи якимось обманом.

П.С ціна маток L513 (кордован) ф1 200грн, навіть дешевше ніж в деяких з "центру села". От оце вже, настоящий піар.:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, Вадим Василюк сказал:

Це все каміння в мій город? Все ж і я скажу свою думку, так як маю такий облітник: 1) при продажі маток ніхто не стверджує, що всі вони будуть давать чистопородних бджіл і призначаються вони для товарних сімей, а не для подальшого розведення. 2) про 86% пороності, я це не придумав і зі стелі зняв, а проводились досліди, не мною, вченим. 3) якщо в мене є можливість організувать такий облітник, то я так і роблю і інформую про те (а покупець має право обирать) не вважаю це за піар, чи якимось обманом.

П.С ціна маток L513 (кордован) ф1 200грн, навіть дешевше ніж в деяких з "центру села". От оце вже, настоящий піар.:umora:

 

При всій повазі до тебе друже ми неможем вказувати якісь проценти бо матка спаровується з багатьма трутнями і якого спер а мігрує більше це тоже секрет а от на життєву сили додасть повнна вийти

непогана робоча бджола тай ціна помірна

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, kudla14 сказал:

Я ,так думаю:-что даже не чистопородные! А Германия не вся перешла на Карнику!!!!! Вот именно это я и написал. :)

Я не кажу що ми маємо тримати одну породу, но і не все в кучу, бо тоді треба буде постійно купляти плем матеріал, а нові умови це не адаптованість в першу чергу до взятків. Там де тисячі гектарів соняшнику хай хлопці тримають  і бакфаст і італійку, я нічого не маю проти. А що тримати мені якщо з кінця липня а то із середини вже взятку немає( як в таких умовах поведе себе кордован?), чим буде годувати розплід?). Поки  є карпатка тож  беру її і не хотілося б щоб хтось з округи мені їх метизував       :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Вадим Василюк сказал:

Це все каміння в мій город? Все ж і я скажу свою думку, так як маю такий облітник: 1) при продажі маток ніхто не стверджує, що всі вони будуть давать чистопородних бджіл і призначаються вони для товарних сімей, а не для подальшого розведення. 2) про 86% пороності, я це не придумав і зі стелі зняв, а проводились досліди, не мною, вченим. 3) якщо в мене є можливість організувать такий облітник, то я так і роблю і інформую про те (а покупець має право обирать) не вважаю це за піар, чи якимось обманом.

П.С ціна маток L513 (кордован) ф1 200грн, навіть дешевше ніж в деяких з "центру села". От оце вже, настоящий піар.:umora:

 

Ні Вадос, в жодному разі, ніяких персоналій. Це камінь в город тим, хто розказує про ізоляцію там, де її немає. Вони просто собі так захотіли і нафантазували. Вже писав про те, що треба зробити для перевірки ізоляції. Просто в одних умовах 2 пасічники заспівають по різному. 1 скаже: обліт маток на неконтрольованому трут. фоні, інший почне городити про напівізоляцію, потрібних маток у сусідів, і надзвичайну спритність його трутнів у аж 10 (наприклад) батьківських сім'ях, що маток мало не в нуклеусах шпарять. 

Якщо ми не досягли повної ізоляції і не можемо сказати хто батько, то все решта фантазування, що в кожного протікає по своєму. В когось воно поруч з правдою, а в когось лине аж за рожеві хмари.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, konoval_am сказал:

Якщо ми не досягли повної ізоляції і не можемо сказати хто батько, то все решта фантазування,

Питання яке ми обговорюємо, мабуть, більш ширше ніж просто обліт маток. Питання стоїть про те, як в умовах повної породної свободи займатись чистопородним розведенням. Доцільність чистопородного розведення, думаю, сумніву не підлягає. До цього всі покладались на план породного районування, але він нині не діє, хоч його ніхто не притримувався і раніше. Якщо ми погоджуємось на долю "наркоманів" і задовільнятимось матками F1 непрогнозованої якості, то розмову далі можна не вести. Якщо ні, то яке Ваше бачення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.12.2016 в 23:41, nibond сказал:

Але з радіусом 5 км можна знайти. Правда, не факт, що там не буде кучі бджіл.

облітник радіус.jpg

Було б непогано, якби на такі місця в кожному районі можна було б накладати мораторій на завезення бджолосімей бодай на червень місяць. Пасічники медового напрямку від цього нічого не втрачають, бо від акації до соняшника у нас, наприклад, реального взятку не має.
 

Сегодня ничего нет а завтра посеют кориандр. гречку. ярый рапс или горчицу.  И что Вы мне скажите что Вы наложили на эту территорию мараторий и кроме Ваших 100 ульев там никто не станет.:umora:

И кто Вам разрешит разогнать пасеки с такой территории засеяной подсолнухом.?  Депутаты разных уровней которые являются хозяевами этих полей согласятся нести убытки от недоопыления чтоб Вы на их полях игрались со своими маточками.?

Идея Всех разогнать под любым предлогом и стоять одному мне нравиться но я реалист и понимаю последствия. 

15 часов назад, nibond сказал:

 радіусі 3 км розташовані  десятки пасік і більше 1000 бджолосімей.       кожному районі мінімум чотири:УС, карпатка, карніка і бакфаст. Відстань до таких облітників не повина перевищувати 50 км.
 

Ничего что тема Итальянка Кордован а для них ещё минимум 2 облётника в своём районе Вы не выделили:dntknw:

Ну короче  6-10 своих облётников на район и территория района под пчеловодство захвачена.:ay:

14 часа назад, Шулянский Александр сказал:

Дивіденти член асоціаціі спільного облітника отримує від загального прибутку від кількості виділених сімей і днів відпрацьованих на пасіці створеного облітника .

Саша это не банк. про что ты говориш. какие и откуда дивиденты.    Не нужно считать прибыль там где её не может быть.

    Я понимаю что зима. Есть время для фантазий.  Но давайте возвращаться в реальность.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

И что Вы мне скажите что Вы наложили на эту территорию мараторий и кроме Ваших 100 ульев там никто не станет

А Ви з таким не зустрічались? Тоді поспілкуйтесь з Клюєвим, у Володимирівці крім своїх нікого більше на свою територію не пускають самі пасічники і розмови з чужаками там короткі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, nibond сказал:

Питання яке ми обговорюємо, мабуть, більш ширше ніж просто обліт маток. Питання стоїть про те, як в умовах повної породної свободи займатись чистопородним розведенням. Доцільність чистопородного розведення, думаю, сумніву не підлягає. До цього всі покладались на план породного районування, але він нині не діє, хоч його ніхто не притримувався і раніше. Якщо ми погоджуємось на долю "наркоманів" і задовільнятимось матками F1 непрогнозованої якості, то розмову далі можна не вести. Якщо ні, то яке Ваше бачення.

ШЗ, облітники. От саме тому, що доцільність чистопородного розведення і не підлягає сумніву, я так наполегливо відстоюю чистопородність !!! Не на скількись % як Галатюк в Умані розповідав а на 100. Зрозумійте, я не є оператором ШЗ, не живу на косі як Граніт... але я краще скористаюсь послугами цих людей, ніж буду робити те, що й так дисятиліттями відбувається: безконтрольне спарювання. Щоб зрушити з мертвої точки потрібно 100%. Не 50 і не 90 ! 

30 минут назад, nibond сказал:

А Ви з таким не зустрічались? Тоді поспілкуйтесь з Клюєвим, у Володимирівці крім своїх нікого більше на свою територію не пускають самі пасічники і розмови з чужаками там короткі.

Ви зараз кого в приклад приводите? Чи мені з вогнеметом ходити якщо хтось приїде в Сигнаївку? І скажіть, будь-ласка, якщо я матиму всі папери яке право Клюєв і т.д. мають право не пустити мене туди, куди я планую? Спалять пасіку чи морду наб"ють? А якщо відповідь не забариться?! Так це вже Чікаго якесь ))). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, nibond сказал:

А Ви з таким не зустрічались? Тоді поспілкуйтесь з Клюєвим, у Володимирівці крім своїх нікого більше на свою територію не пускають самі пасічники і розмови з чужаками там короткі.

не знаю кто такой Клюев но когда кочевал далеко то видел кучу разных идиотов начиная от пчеловодов и заканчивая хозяевами полей но ни разу я не переехал потому-что так кому-то так захотелось.   Тем более что речь по Вашим словам идёт о большой територии.           

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, konoval_am сказал:

 

Ви зараз кого в приклад приводите? Чи мені з вогнеметом ходити якщо хтось приїде в Сигнаївку? І скажіть, будь-ласка, якщо я матиму всі папери яке право Клюєв і т.д. мають право не пустити мене туди, куди я планую? Спалять пасіку чи морду наб"ють? А якщо відповідь не забариться?! Так це вже Чікаго якесь ))). 

Ну писал же, что так и до боевых действий недалеко.А еще только зима,ничего еще не сеяли(не считая рапса)Ау многихтаки в мечтах занять круговую оборону вокруг гречки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...