Перейти к содержанию

Подушка для пчёл


C@Ш@

Рекомендуемые сообщения

сегодня был в "строительном" магазине, мешок крошек ... что-то около 20 гривен с копейками!

Так теперь тары пенопластовой всякой разной полно. Зачем 20 грн. ? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов в журналі "Пчеловодство" 2008, №2 стаття и.Родионова, Ю.Кабанов "100-летний спор о вентиляции зимнего клуба пчел". Найкращий матеріал визнаний для верхньої подушки сфагновий мох. З сучасних матеріалів полімерна плівка та матерія, але обов"язковий отвір біля задньої стінки 1-2 см. Обов"язково засітчаний та закритий або дубовим листям, матрасиком тощо; тобто щоб не було протягу, але була повільна вентиляція.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сегодня был в "строительном" магазине, мешок крошек ... что-то около 20 гривен с копейками!

Так теперь тары пенопластовой всякой разной полно. Зачем 20 грн. ? :dntknw:
Ему лень пенопласт крошить! :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас раньше пользовались для утепления подушками из высушеных морских водорослей. Их называли камка.

А чем они такие замечательные? А то может мне после шторма к морю сходить...?
Ему лень пенопласт крошить!

Дык занятие не для слабонервных.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сейчас много выкидывают старые диваны между оббивкой и пружиной есть два матраса которые режутся ножом на нужный размер с одного дивана получается 16подушек в лежак.жена штопает наволочки и порядок. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друзья! Я вне политики.хотелось бы чтобы СНГ овский сайт был полезен всем пчеловодам . У меня сложилось мнение что тут встречаются люди которым время не в ущерб . Ессть вопрос - есть ответ , а если есть тема давайте обсудим , а так ,каждый говорит что ему на душу идет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Житня солома "січка" зашита в мішковину по розмірах, мох, ватні ковдри, сінтампон. Головне щоб "дихала" й під кришою добра вентиляція. А шматки піноплату (суцільні) як пропустять вологе повітря в зимку? А якщо відсиріє яка подушка так нато є пасічник щоб замінив на суху, а вологу висушив. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Житня солома "січка" зашита в мішковину по розмірах, мох, ватні ковдри, сінтампон. Головне щоб "дихала" й під кришою добра вентиляція. А шматки піноплату (суцільні) як пропустять вологе повітря в зимку? А якщо відсиріє яка подушка так нато є пасічник щоб замінив на суху, а вологу висушив. :IMHO1:
Трудно сказати. Я тут читав, що дехто взагалі використовує поліетиленову плівку. Як в тому випадку з вертиляцією? В мене в лежаках з півдня немає нічого, з півночі пінопласт, з верху одіяло ватне. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трудно сказати. Я тут читав, що дехто взагалі використовує поліетиленову плівку. Як в тому випадку з вертиляцією? В мене в лежаках з півдня немає нічого, з півночі пінопласт, з верху одіяло ватне. :hi:
Читаючи Ваше повідомлення, упіймав себе на думці, що такі завзятість та наполегливість у прагненні створити бджолам сприятливі умови, заслуговують на повагу. Але ж давайте трошки подумаємо. В якому дуплі можна уявити наявність верхньої вентиляції, та ще й ватяну ковдру зверху, яка дуже добре приваблює міль? А де в природі можна побачити бічне утеплення лише з півночі і повну його відсутність з півдня? Адже ми знаємо що бджолам легше підняти температуру в гнізді ніж знизити. Де логіка? Тому знов висловлюючи свою власну думку, без бажання образити прихильників дідівських технологій, закликаю звернути увагу на сучасні матеріали для облаштування вуликів, про які йдеться тут на форумі зокрема. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рогаті роблю з глухим дашком, внизу сітка. Згідно публікацій, вологе повітря від клуба опускається вниз і виходить через нижній льоток, чи сітчасте дно... В лежаках наразі нічого не міняю - хіба спробую в деяких плівку на зиму, але з відкритими верхніми і нижніми льотками. Дотепер зимував тільки з відкритими верхніми і пористим утепленням. Втім волога з"являлася тільки навесні з розплодом. Та ще в морози по краях утеплення намерзало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згідно публікацій, вологе повітря від клуба опускається вниз і виходить через нижній льоток, чи сітчасте дно...
Mapet, я никогду не видел, чтоб конденсат выпадал на полу- всегда на потолке... ну или сначала на потолке а потом уже и на полу :) Или тут другие принципы? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Или тут другие принципы?

Так. Мова іде не про конденсат, а про вологе повітря. Саме тому що вгорі закрито все наглухо теплоізоляцією, тому конденсат і не утворюється, а вологе повітря опускається вниз. Про це і в УП і в БК писали. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХЗ, однак не розумію.. Де береться вологе повітря? Його видихають бджоли, а значить воно тепліше в порівнянні з навколишнім (зима все таки). Тепле і вологе повівтря піднімається вгору. А потім раптом опиняється внизу.. :dntknw: Яким чином? В когось читав, здається в Коржа, що воно піднімається вгору, потім там охолоджується і опускається вниз.. а чому воно охолоджується? зверху повинно бути тепліше за рахунок повітря, що видихається бджолами... мабуть.. :ah: Можливо в вуликах з сітчастим дном, або з широким нижнім льотком, або відкритими верхнім і нижнім літком повутря сухіше за рахунок вітру (протягу) і збільшеного газообміну, а не тому, що тепле вологе повітря опускається вниз? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, якщо повітря вологе, воно важче за невологе, тому й опускається вниз. А Ви виписуєте БК?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Один пчеловод меня спросил че делаеш??? Гаварю буду ехать в магазин по пенопласт. утеплять пчел на зиму.. :af: А оно тебе надо. тоись мне.. гаварит не занимайся ерундой как летом стояли пусь так и идут в зиму.. Сперву не верилось. но я проверил боялся потерять пчелок. Зима была долгой и холодной но пчелки лучше всего перезимовали без отепления.. В етом году буду пускать всех и без ничего... :ae: Спасибо другу за потсказку.... :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

einar, якщо повітря вологе, воно важче за невологе, тому й опускається вниз. А Ви виписуєте БК?
Як проходить повтря обмін восини коли йдуть холодни дощи покілька тижнів й вологість повітря за 90% при температурі близкої до 0*С ? Коли взимку мокрий сніг переходить в дощ, а а на вулиці стоїть каша з води й снігу? Коли тумани по кілка днів? Чи в ці дні бджоли не харчуються, а чекають на покращення погоди? В дуплі льоток завжди з самого низу чи може бува й по вище? Чому люди в своїх домівках кватирки в вікнах роблять в верхній частині вікна, а не в низу вхідних дверей? Чому бджоли перед зімівлую запрополюсовують (скорочують розмір льотка) як верхній так і нижній льоток до необхідного їм самим розміру? Й бува порізному нижній, більше ніж верхній, й навпаки? Чи селився у вас чи в когось з ваших знаїомих рій в пустий пінопластовий вулик самостійно без стороньої допомогі? Тілкі не ображайтесь мені хотілось просто почути вашу думку. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи селився у вас чи в когось з ваших знаїомих рій в пустий пінопластовий вулик самостійно без стороньої допомогі? До речі, цікаве запитання, хотілося б дізнатися чи бджоли самі поселяться у такий вулик. Один мій знайомий розповідав, що в нього в селі бджоли поселилися в металевий обеліск на братській могилі полеглих воїнів. Пам"ятник був старий і в одному кутку проіржавів: от це і був льоток. Прожили вони там років зо 5, а потім пропали, але я думаю, що не від дискомфорту, а просто кліщ доконав, адже за ними ніхто не доглядав. А щодо того, жо рої влітають у щілини в будинках, так у діда моєї жінки в одному й тому ж місці двічі селився рій. Цікаво так, взимку вухо притулиш до стіни і чути як гудуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав колись , що бджоли дуже добре зимували з повністю закупореними льотками, а ще вулики в часи війни закопували повністю у землю,,, Скільки років і скільки науково-дослідних інститутів досліджують бджіл, а одної думки нема про зимівлю бджіл- чи треба вентиляцію і утеплення, чи навпаки -не треба... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки років і скільки науково-дослідних інститутів досліджують бджіл, а одної думки нема про зимівлю бджіл- чи треба вентиляцію і утеплення, чи навпаки -не треба

Ще і дискутують, кожний свій метод хвалячи і доказуючи що саме так і повинно бути, а по іншому ніяк. І тільки бджоли всі ці роки, зимують мучаться і не дочекаються коли ж ми до вірного рішення прийдем :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав колись , що бджоли дуже добре зимували з повністю закупореними льотками, а ще вулики в часи війни закопували повністю у землю,,, Скільки років і скільки науково-дослідних інститутів досліджують бджіл, а одної думки нема про зимівлю бджіл- чи треба вентиляцію і утеплення, чи навпаки -не треба... :dntknw:
Ви й зараз можете викопати траншею в метер шириною й десь також завглибшки. Гарно просушити на дно покласти дві колоди по довжені траншеї на які поставити вуликі кути в якіх повинні бути обиті залізом, а льотки засітковані(від мишей). З верху траншею накриваете досками, щитами, колодами, потім соломою, отавою, сухою травою з городу шаром десь 10-20см , а потім землею з траншеї. Приблизно по середині цього сховища ставиться труба 100-150мм, або збиваеться короб з досок й опускаеться майже на дно. Щоб було як під час війни чимось за москувати. Доречі під час війни дай після неї багато людей жило по землянках тяжки часи були. Мені тільки цікаво під час окупації заховав восини вуликі мов би й не було, алеж навесні їх потрібно було витягати як не крути бджоли ж невинні що війна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

На днях был в пчеловодном магазине,там продаются только синтепоновые подушки утепления.Кто использовал такие подушки и какое мнение? :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На днях был в пчеловодном магазине,там продаются только синтепоновые подушки утепления.Кто использовал такие подушки и какое мнение?

В настоящее время подушка, из чего бы она не была сделана, уже стала лишним элементом в улье. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Когда заводил пчел, купил синтипоновые подушки. Так они и лежат без надобности, жена хочет их котам постелить. Вверху пленка, крыша - в деревяной раме пенопласт накрытый сверху оцинковкой, снизу фольгоизолом. По первым морозам наблюдал за расположением конденсата. Так образуется он только по краях, средина сухая. И объясняется это элементарно. Клуб хоть немного, но нагревает воздух, который поднимается вверх. Снизу его подпирает новая порция теплого воздуха. И ему просто ничего не остается, кроме как идти в направлении стенок улья. Там он и конденсируется. Если вместо пленки будет положек, пропускающий воздух, подушка, то конденсат осядет в них, поднимая общую влажность улья.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На днях был в пчеловодном магазине,там продаются только синтепоновые подушки утепления.Кто использовал такие подушки и какое мнение?

В настоящее время подушка, из чего бы она не была сделана, уже стала лишним элементом в улье. :IMHO1:
Добый вечер ,а насчёт лишнего э лемента поподробней можно?Я свои накрыл синтепоновым одеялом в несколько слоёв ,и с вот такой летней вентиля циейpost-2518-1293302487_thumb.jpgрасчитывая нато,что влага будет выходить через синтепон!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

влага будет выходить через синтепон!

Если по ту сторону синтепона минус, то не долго она будет выходить. Пока не замерзнет. Хотя сам не пробовал. Вполне устраивает пленка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Подушка для пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...