Перейти к содержанию

Зліт бджолосімей


Рекомендуемые сообщения

7 хвилин тому, Гурович сказав:

Обрежьте маткам крылья и никто никуда не улетит.

Так, добра порада, але інші рої без обрізаних маткам кріил - не злітали. Я хотів би виявити причину зльоту. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Гурович сказав:

Обрежьте маткам крылья и никто никуда не улетит.

В августе довольно жарко, а семья не смогла нарастить силу до этого времени. Невозможность слабой семьи организовать нужный микроклимат в улье приводит семью к выводу, что нужно искать новое  жильё.

Подобное поведение ещё более заметно на нуклеусах - как только стало жарко - сразу на чемоданы и долой из дома.

Дякую, мабуть це могла бути однією із причин. А може і основною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Ріжте маткам крилам чи не ріжте.

Якщо сім'я вирішила злетіти злетить і без матки. У вулику лишиться мертва матка і декілька бджіл.

Я також такої думки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Вона злетіла від кліща, може потрібно поміняти підходи в обробітку бджіл.

Ні, кліща немає. Це точно. Я на цьому акцентував увагу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, niko сказал:

Ні, кліща немає. Це точно. Я на цьому акцентував увагу. 

Кліщ є однією з причин зльоту, якщо це повноцінна сім'я або відводок хоча б 3 рамки бджоли.

І навіть при умові, що на дату зльоту його немає.

Відповідь на "немає" може лише дати контроль в лабораторії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Wladimir_K сказав:

Кліщ є однією з причин зльоту, якщо це повноцінна сім'я або відводок хоча б 3 рамки бджоли.

І навіть при умові, що на дату зльоту його немає.

Відповідь на "немає" може лише дати контроль в лабораторії.

Дякую. Ви праві - однією з причин. А які інші ? Буда аналізувати далі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, niko сказал:

А які інші ?

Вырождение пасеки, длительные близкородственные связи маток-трутней, отсутствие "свежей" крови. 

Старое гнездо, полностью состоящее из черных рамок.

Неподходящее место для расположения ульев - сырость, сквозняки, солнцепек, грызуны, птицы и.т.п. 

Пренебрежение дозировками препаратов для профилактики и лечения болезней пчел - (многократное "простреливание" дым-пушкой, злоупотребление сублиматором щавельной кислоты, передозировки при проливании бипином, насильное прокармливание антибиотиками "для профилактики")

НО. Основной причиной слета пчелинных семей все-же является чрезмерная заклещенность

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую панове всім, хто був небайдужим до мого послання і виказав свої думки.

Буду аналізувати далі.

Думаю, що якщо ми всі будемо вважати за причину зльоту тільки кліща, то можемо пропустити нарастання іншого зла у житті бджіл.

Ще раз всім небайдужим дякую.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, niko сказал:

Дякую панове всім, хто був небайдужим до мого послання і виказав свої думки.

Буду аналізувати далі.

Думаю, що якщо ми всі будемо вважати за причину зльоту тільки кліща, то можемо пропустити нарастання іншого зла у житті бджіл.

Ще раз всім небайдужим дякую.

 

Про кліща Вас попереджав раніше.

Причина віруси, які несе з собою кліщ, а ключова причина то пасічник його методи бджільницва.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Про кліща Вас попереджав раніше.

Кліщ при зльоті бджолосімей як ягідка на торті, остання крапля.

Насправді бджолину сім"ю до зльоту спонукає значна кількість супутніх факторів, кожен з яких сам по собі може здаватися незначним.

В мене був наступний випадок: на пасіці з"явилася зла сім"я, зміна матки не допомогла. Восени злетіли.

На той час я тримав два десятки сімей у кума на подвір"ї, територія була дуже обмежена.

Наступної весни на місце злетілої сім"ї зробив відводок. Знову злючі як собаки. Восени злетіли.

На третій рік на те ж місце зробив відводок - знову злючі. Зрозумів, що виною злобливості є місце розташування вулика.

Підозра впала на високовольтний стовб під яким я розміщував вулик. Коли до нього прикладаєшся головою або вухом він гуде.

Досвіду було мало але я зкумекав. Переставив вулик на метр, через тиждень ще на метр. Злоба пройшла одразу, більше не злітали.

Ще одна історія -  у знайомого бджоляра кожної осені злітають сім"ї. Біля пасіки розташована олійниця. Бджоли постійно тягають "обножку" з кучі на яку відвіюють пилюку з соняшникового насіння - гіркуча така, що й чорти не їстимуть. Я йому кажу що причина зльоту саме ця "обножка". Він з мене сміється й крутить пальцем біля скроні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ысч сказал:

Кліщ при зльоті бджолосімей як ягідка на торті, остання крапля.

Насправді бджолину сім"ю до зльоту спонукає значна кількість супутніх факторів, кожен з яких сам по собі може здаватися незначним.

В мене був наступний випадок: на пасіці з"явилася зла сім"я, зміна матки не допомогла. Восени злетіли.

На той час я тримав два десятки сімей у кума на подвір"ї, територія була дуже обмежена.

Наступної весни на місце злетілої сім"ї зробив відводок. Знову злючі як собаки. Восени злетіли.

На третій рік на те ж місце зробив відводок - знову злючі. Зрозумів, що виною злобливості є місце розташування вулика.

Підозра впала на високовольтний стовб під яким я розміщував вулик. Коли до нього прикладаєшся головою або вухом він гуде.

Досвіду було мало але я зкумекав. Переставив вулик на метр, через тиждень ще на метр. Злоба пройшла одразу, більше не злітали.

Ще одна історія -  у знайомого бджоляра кожної осені злітають сім"ї. Біля пасіки розташована олійниця. Бджоли постійно тягають "обножку" з кучі на яку відвіюють пилюку з соняшникового насіння - гіркуча така, що й чорти не їстимуть. Я йому кажу що причина зльоту саме ця "обножка". Він з мене сміється й крутить пальцем біля скроні.

У більшості випадків зліт саме вірусних занесені кліщем, а далі інші екзотичні фактори.

Включно з голодом температурою, міллю і т.д.

Останні реальні зльоти к мене були в 2001 році, коли відкриваєш вулик, а бджіл там немає, потім у брата в 2007 р. частина злетіла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Wladimir_K сказав:

Про кліща Вас попереджав раніше.

Причина віруси, які несе з собою кліщ, а ключова причина то пасічник його методи бджільницва.

Мабуть Ви не зрозуміли, що я написав.

Кліщ у моїх випадках не є причиною зльоту. Можете повірити за цим я дивлюся.

Скоріше за все, що ця невелика ділянка нових вуликів розташована на лінії перехресття силових полів і ці два вулика найближчі до негативної зони. Інші стоять хоч і поруч та на них не накладають негативу ці поля.

Тому буду дивитись далі - вулики з цього міста приберу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, niko сказал:

 ділянка нових вуликів розташована на лінії перехресття силових полів

Тому буду дивитись далі - вулики з цього міста приберу.

Не поможет 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора під вечір о 16-30 прибилась сімейка доволі величенька, на чотири рамки дадана, густо покриті. Такої величини зльотних бджіл до мене не прилітало.Завжди було десь пригорща бджоли. Добре роздивлявся бджіл - кліща не видно. Думаю - іх припекло сонце. Ввечері закинув у вулик, підгодував, і залишив до вівторка. Думаю, що і відмене злетить.

Якщо не злетить, то буду обробляти від кліща і т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, dust сказав:

 

Якщо не злетить, то буду обробляти від кліща і т.д.

Одразу в термокамеру, замінити матку і вже 100% не злетять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
22.08.2020 в 16:51, niko сказав:

Мабуть Ви не зрозуміли, що я написав.

Кліщ у моїх випадках не є причиною зльоту. Можете повірити за цим я дивлюся.

Скоріше за все, що ця невелика ділянка нових вуликів розташована на лінії перехресття силових полів і ці два вулика найближчі до негативної зони. Інші стоять хоч і поруч та на них не накладають негативу ці поля.

Тому буду дивитись далі - вулики з цього міста приберу.

Ви не помічали, по сусідніх вуликах бджіл не прибавилось? Як густо вулики стоять на пасіці? В мене при проблемах з маткою часто ніби розлітається частина бджіл по сусідніх вуликах. Причому бували майже критичні ослаблення сімей.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В сентябре уже прилетает второй роек, семьи не пускают и начинается бойня.IMG_20200907_172459.thumb.jpg.f23286160ca42ac44699ef515a6fffb8.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...
17.08.2020 в 16:35, niko сказав:

Зліт бджолосімей

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17.08.2020 я розповів про зліт бджолосімей, кому цікаво можете перечитати.

Причиною не мог бути кліщ і треба було знайти ще причини, які приводили бджіл до зліту.

Думаю, я знайшов причину і хотів би поділитись з шановним панством - може і у вас таке було.

Так ось причиною було те що обидва вулика були розташовані у негатівних зонах по сіткі Хартмана. Як знаходити такі зони багато написано на сторінках інтернету.

Після перевірки розташування всіх вуликів, було знайдено, що у одного ліжак пів вулика теж розташовано у такій зоні. І бджолосім'я, розташована там другий рік поспіль розвивалася тільки на пів вулика і не переходила до негативної зони. Навесні я передвинув цей вулик так щоб вийти з негативної зони і сім'я ожила. На сьогодні одна з кращих по розвитку (займає 27 рамок).

Тож раджу перевіряти і таку причину, коли є зльоти, або поганий розвиток сімей.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, niko сказал:

обидва вулика були розташовані у негатівних зонах по сіткі Хартмана.

Улыбнуло :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилин тому, niko сказав:

17.08.2020 я розповів про зліт бджолосімей, кому цікаво можете перечитати.

Причиною не мог бути кліщ і треба було знайти ще причини, які приводили бджіл до зліту.

Думаю, я знайшов причину і хотів би поділитись з шановним панством - може і у вас таке було.

Так ось причиною було те що обидва вулика були розташовані у негатівних зонах по сіткі Хартмана. Як знаходити такі зони багато написано на сторінках інтернету.

Після перевірки розташування всіх вуликів, було знайдено, що у одного ліжак пів вулика теж розташовано у такій зоні. І бджолосім'я, розташована там другий рік поспіль розвивалася тільки на пів вулика і не переходила до негативної зони. Навесні я передвинув цей вулик так щоб вийти з негативної зони і сім'я ожила. На сьогодні одна з кращих по розвитку (займає 27 рамок).

Тож раджу перевіряти і таку причину, коли є зльоти, або поганий розвиток сімей.

 

а як пояснити випадки зьоту бджіл якщо вони з року в рік стоять на одних і тих місцях, а зліт раз на 5-8 рр?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.06.2021 в 13:05, Мико сказал:

Улыбнуло :rofl:

Чому ? То так як секс з рідною  жінкою :umora: Розвернув ліжко і вже не то:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

08.06.2021 в 13:02, niko сказав:

Після перевірки розташування всіх вуликів, було знайдено, що у одного ліжак пів вулика теж розташовано у такій зоні.

Цікаво....як же це "було знайдено"???:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

08.06.2021 в 13:20, Лавр сказав:

а як пояснити випадки зьоту бджіл якщо вони з року в рік стоять на одних і тих місцях, а зліт раз на 5-8 рр?

ну так Земля ж крутиться... сітка зміщається

4 години тому, Павло Михайлович сказав:

Цікаво....як же це "було знайдено"???:hmm:

гайкою на шнурочку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, gardener сказав:

гайкою на шнурочку.

:blink::Jumpy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...