Перейти к содержанию

Зліт бджолосімей


Рекомендуемые сообщения

4 минуты назад, Серж 82 сказал:

:dntknw: все на твій розсуд, ти писав що беруть воду і пилок тягнуть, значить є розплід, то кліщ може бути в розплоді

Ні розплоду нема,по крайній мірі коли збирав бджіл то не було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Женя Циба сказав:

Закинув я ту димпушку неподобається вона мені,одного року дув-дув, кліщ випадав одиницями, а потім пролив розчином тоді сипанувся реально.

не знаю корестуюсь 4 рік все гут , бо від шприця пальці покорявіють:umora: якщо лить 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Wladimir_K сказал:

Давно уже книг, українських і СРСР не читаю, крім деяких закодонних  по селекції і вважаю по них вести велику сучасну пасіку нереально, через помилки.

Поясню, щоб говорити про звикання повинні всі обробляти одним і тим же препаратом N років підряд при умові, що кліщ нікуди не переселяється. А кліщ має властивість перебиратися з одного вулика до іншого між різними пасіками в окрузі, а те що у нас не вміють виробляти препарати це факт.

про звикання все дуже просто :коли  ставлять полоски назви різні а діюча речовина Амітраз одна на всіх пачках під різними назвами окрім деяких(  байварол) от вмісто того щоб витягти через 3 неділі полоски спокійнісінько зимують а повесні поновому потрібно обробляти профілактично от і результату нема тому що потрібно вести журнал  і записувати всі профілактичні заходи які виконуеш на пасіці у мене таких журналів 4  я учився встарі  радянськічаси у відповіному закладі    у дуже люблю старі книги читати і аналізувати і поновому читати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Женя Циба сказав:

Закинув я ту димпушку неподобається вона мені,одного року дув-дув, кліщ випадав одиницями, а потім пролив розчином тоді сипанувся реально.

Три роки обробляю тільки пушкою, венгерським Тактіком, цього року ще і Мавріком, також пушкою. Якби пушка була така погана, вже б без бджіл до цього часу лишився, а так все нормально, кліщ сипеться, бджілки спокійно зимують, і так з року в рік. Все залежить як обробляти і чим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Безработный 20лет сказав:

не знаю корестуюсь 4 рік все гут , бо від шприця пальці покорявіють:umora: якщо лить 

На полуавтоматі для прививок за 15 років лише м'язи підкачуютья. Так що  подвійна вигода.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, davolodya сказал:

Три роки обробляю тільки пушкою, венгерським Тактіком, цього року ще і Мавріком, також пушкою. Якби пушка була така погана, вже б без бджіл до цього часу лишився, а так все нормально, кліщ сипеться, бджілки спокійно зимують, і так з року в рік. Все залежить як обробляти і чим.

Не знаю, но мені щось не очень.Тай в ютубі є пару відео про те що після димпушки обдробили розчином і прозріли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Жало сказал:

На полуавтоматі для прививок за 15 років лише м'язи підкачуютья. Так що  подвійна вигода.

 

шприц безприривної дії шилова  для прививок так 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Женя Циба сказав:

Ні розплоду нема,по крайній мірі коли збирав бджіл то не було.

А коли збирали? Я також думав, що вже нема, а з понеділка,як потепліло, заліз в вулики і побачив , в половині сімей матки сіють як весною, тепло, пилок носять, хоч пилкозбірники став, ще й кормів під'їли порядно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Дід Василь сказав:

шприц безприривної дії шилова  для прививок так 

Він самий. І дозу дотримаєш і знаєш та бачиш куди препарат попадає. На пасіку в 60-100 вуликів те що треба.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

А коли збирали? Я також думав, що вже нема, а з понеділка,як потепліло, заліз в вулики і побачив , в половині сімей матки сіють як весною, тепло, пилок носять, хоч пилкозбірники став, ще й кормів під'їли порядно

Сьогодні пару штук проглянув,то не було,але все може бути.Завтра ще пару виборчого загляну.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Жало сказал:

Він самий. І дозу дотримаєш і знаєш та бачиш куди препарат попадає. На пасіку в 60-100 вуликів те що треба.

в мене е такий але розбив самого шприца 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Женя Циба сказав:

Сьогодні пару штук проглянув,то не було,але все може бути.Завтра ще пару виборчого загляну.

Сім*ї з молодими матками і куди несуть пергу перевірити в першу чергу. Є по 1.5 рамки відкритого розплоду і засіву.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.10.2017 в 08:10, Иван Иваныч сказал:

Ну или намешанный винегрет это же сейчас приобретает массовость,а это его последствия.Привыкайте будут слетать не только осенью,но и в затяжные периоды поддерживающих взятков. Слет от клеща  всегда происходит с маткой,в другом случае когда семью заедает клещ и если осталась матка с горсткой будет расплод представляющий жуткую картину и погрыженный пчелами в попытке очистить и загнивший .А так остается в лучшем случае горсть пчелы,а основная масса слетает вместе с маткой в основном улей остается пустым

О каком слёте вы пишите ? 

Ясно же написано 

В 19.10.2017 в 07:32, Мико сказал:

Это 100 % результаты работы клеща 

Клещ побил пчелу ,она вылетела или выползла из улья и пропала 

Только зимой погибшая пчела остаётся на дне 

В семье осталась жменя пчелы с маткой 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Женя Циба сказал:

 в ютубі є пару відео про те що після димпушки обдробили розчином і прозріли.

Виробники шахрайських полосок закачали на Ютуб 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот и я присоединился к тем у кого произошёл слёт. Неделю назад наблюдал как облетались все семьи и слетевшая тоже нормально летала. Сироп закончил давать 15.09.2017. На семью давал 6-8 кг сахара. Клеща обрабатывал 3 раза венгерским тактиком в первой половине сентября (обработки с интервалом в неделю). Клеща сыпалось после первой обработки 50-150 шт, после второй и третьей 10-20. Этот отводок был сделан в июне, молодая матка. В общем ничем семья не выделялась, была середнячком по пасеке. Вчера делал контрольную обработку от клеща, а в улье полно мёда и штук двадцать пчёл. Причины непонятны.  Ещё обратил внимание что семьи идут в зиму слабее чем в прошлом году. 

Ещё общался с двумя недалеко живущими пчеловодами. У одного всё нормально, а у другого павильён и из 18 семей 5 слетело.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Вопрос такой , Может ли сильная и здоровая семья слететь из улья ?  Кто был свидетелем такого явления ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, крымлы сказав:

Вопрос такой , Может ли сильная и здоровая семья слететь из улья ?  Кто был свидетелем такого явления ? 

Те що Ви візуально не виявляли ознак хвороб не означає що сім"я здорова. Але по суті Вашого запитання: в мене злітали і звичайні сім"ї, що були візуально здорові, мали молодих маток, були як і решта на пасіці оброблені від кліща і мали вдосталь корму для осені-зими. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, konoval_am сказал:

...злітали і звичайні сім"ї, що були візуально здорові, мали молодих маток, були як і решта на пасіці оброблені від кліща і мали вдосталь корму для осені-зими. 

Антон,вопрос не только к тебе.

Интересно узнать статистику кто-то вел(ведет) какие семьи слетают больше ,с какими матками,когда по срокам и т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Антон,вопрос не только к тебе.

Интересно узнать статистику кто-то вел(ведет) какие семьи слетают больше ,с какими матками,когда по срокам и т.д.

Відповім за себе. Злітало близько 10-12 сімей, точну статистику не вів. Але по пам"яті можу сказати що не помітив залежності між злітом і породою/силою/запасами корму/розміщенням вулика на пасіці. Для себе все ж зараховую зліт до певних аномалій, що відбуваються з невідомих і навіть сказав-би незалежних від мене причин. Також не вгледів привязок зліту до віку матки. Були випадки як зліту відводка з маткою поточного року народження від Пернера так і зліти з маткою, котрій 2+ роки. По строкам складно відповісти, коли не живеш на пасіці. Але це ближче до кінця вересня-жовтня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 В прошлом году, вторая половина августа . Слетела самая сильная семья. Сразу после откачки подсолнуха, 5-7 августа, были поставлены полоски Варостоп. Осталось 1.5 уллочки, мед на зиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, крымлы сказав:

Вопрос такой , Может ли сильная и здоровая семья слететь из улья ?  Кто был свидетелем такого явления ? 

У мене саме така карпатянка й злетіла першою, років десь з 15 тому, коли кліщ тільки щойно  почав з"являтися. Тож ще не оброблялася від кліща. :dntknw:

Тоді ще про причини ніхто й не знав...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Ильич (альп) сказав:

 В прошлом году, вторая половина августа . Слетела самая сильная семья. Сразу после откачки подсолнуха, 5-7 августа, были поставлены полоски Варостоп. 

Десь так і злетіла вона   під кінець серпня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

Антон,вопрос не только к тебе.

Интересно узнать статистику кто-то вел(ведет) какие семьи слетают больше ,с какими матками,когда по срокам и т.д.

 @Егор Юрьев , у мене злетіло всього сімей п"яток - не більше - за весь період. Це, якщо не враховувати природній зліт нуків. З одого вулика злетів цього року нук, матку потім ніяк туди не міг вдало підсадити вже у новий відводок. А потім звідти ж злетіла гарна сімейка - за період протягом всього літа.:hmm: І це при тому , що у другій частині того Дадана живе сім"я, що по збиранню обніжки видавала її щодня вдвічі більше від усієї пасіки!:dntknw:

Торік одна сімейка спробувала злетіти. Але не тут то було... У мене на роботі один колега якось сказав: як Добровольський народився , єврей заплакав.:umora: Тож утікти так просто у мене не вийде: майже усі матки у мене з одним укороченим крилом. Причому, сталося це вже після обробітку від кліща... Вивалилися перед льотком - матка ж з укороченим крилом. Пересадив їх у інший вулик - з весни вийшла гарна сім"я.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 @Егор Юрьев , у мене злетіло всього сімей п"яток - не більше - за весь період. Це, якщо не враховувати природній зліт нуків. З одого вулика злетів цього року нук, матку потім ніяк туди не міг вдало підсадити вже у новий відводок. А потім звідти ж злетіла гарна сімейка - за період протягом всього літа.:hmm: І це при тому , що у другій частині того Дадана живе сім"я, що по збиранню обніжки видавала її щодня вдвічі більше від усієї пасіки!:dntknw:

Торік одна сімейка спробувала злетіти. Але не тут то було... У мене на роботі один колега якось сказав: як Добровольський народився , єврей заплакав.:umora: Тож утікти так просто у мене не вийде: майже усі матки у мене з одним укороченим крилом. Причому, сталося це вже після обробітку від кліща... Вивалилися перед льотком - матка ж з укороченим крилом. Пересадив їх у інший вулик - з весни вийшла гарна сім"я.:ay:

А що обробіток в цій ситуації щось змінює, коли інстинкт зльоту вже присутній.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, konoval_am сказал:

Те що Ви візуально не виявляли ознак хвороб не означає що сім"я здорова. Але по суті Вашого запитання: в мене злітали і звичайні сім"ї, що були візуально здорові, мали молодих маток, були як і решта на пасіці оброблені від кліща і мали вдосталь корму для осені-зими. 

Получается, что если мы не знаем причины (почему улетели здоровые пчелыт), то все равно они могут слететь. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...