Перейти к содержанию

Профилактика нозематоза


Рекомендуемые сообщения

Кто, чем, как и вообще нужна ли профилактика ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конечно нужна 

вот один из методов 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна проводиди дезінфекцію вуликів і рамок.

Вибраковка медових рамок від пропавших сімей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Що сподобалось - Срібна вода і її вплив на хвороби бджіл.

А от щодо взаємодії амітраз та флюваліната з медом та воском відповідно то тут може хто прокоментує. Як на мене то тут попахує отсебятіною.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Маркіян сказал:

Що сподобалось - Срібна вода і її вплив на хвороби бджіл.

А от щодо взаємодії амітраз та флюваліната з медом та воском відповідно то тут може хто прокоментує. Як на мене то тут попахує отсебятіною.

 

Далекий дядько від реальності і в підсумку колись відчує свою методику. А від нозематозу нічим не обробляю і нічого не застосовую. У мене на пасіці опоношення весною останні роки не зустрічав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну чому ж? Дію свяченої води ще ніхто не заперечив. Навпаки підтверджено наукою. У більшості також нозематоз та аскофероз явище не масове. Але регулярне. Бо обумовлене погодними чинниками особливо для слабих сімей. Схиляюсь до думки, що срібна вода в змозі протидіяти цим хворобам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, Маркіян сказал:

Ну чому ж? Дію свяченої води ще ніхто не заперечив. Навпаки підтверджено наукою. У більшості також нозематоз та аскофероз явище не масове. Але регулярне. Бо обумовлене погодними чинниками особливо для слабих сімей. Схиляюсь до думки, що срібна вода в змозі протидіяти цим хворобам.

Цих дві хвороби більше відносяться до роботи пасічника з бджолами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Опоносился слабий отводок зимовал на улице, и некоторие семми по несколько ипорожнений на рамках, что делать, чтобы всю пасеку не заразить? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Tedo сказав:

Опоносился слабий отводок зимовал на улице, и некоторие семми по несколько ипорожнений на рамках, что делать, чтобы всю пасеку .не заразить? 

Опоношені сім'? не обов'язково хворі нозематозом. Причина поносу може бути зовсім інша, наприклад неякісний корм, або занадто мала сила сім'?, можливо бджіл зимою що -небуть тривожило. 

У Вашому випадку опоносився слабий відводок, скоріш завсе, щоб обігрітися, спожили забагато корму, а кишківник то не резиновий...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Tedo сказал:

Опоносился слабий отводок зимовал на улице, и некоторие семми по несколько ипорожнений на рамках, что делать, чтобы всю пасеку не заразить? 

Щоб дізнатися остаточно причину опоношення бджіл, потрібно здати бджіл на дослідження даної проблеми. Без даного аналізу можна все на світі вигадувати, навіть до дзвону церковного чи годинника на бані, що кожні пів години повідомляє годину на все місто;). І в мене в цьому році слабонькі відводки мають сліди опоношення. Причини можуть бути різні:починаючи від нозематозу і закінчуючи неякісними кормами.Повірте, тут на точку багатьом бджоли опоносились, просто мовчать:hmm:

:IMHO:Якщо не велике опоношення по кілька капель, то стамескою заберіть, якщо у бджіл відбувся понос, то вже гірша справа і такі рамки на вибраковку. Я б так робив би. Думаю тут є бувалі і краще підкажуть за мене, що робити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 26.02.2017 в 22:18, Tedo сказав:

Опоносился слабий отводок зимовал на улице, и некоторие семми по несколько ипорожнений на рамках, что делать, чтобы всю пасеку не заразить? 

Як я вже не один раз повідомляв, - для попередження і профілактики нозематозу (без антибіотиків) - настоянка червоного гіркого перцю (в аптеці є) одна столова ложка за звичай на три - чотири літри сиропу. У вашому випадку можна й крутіше. Сироп - по півлітири в день на сім"ю. 3-4 даванки , думаю, буде предостатньо.:ay: Повідомте результат.:hi::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я таке відвідав місцеву ветлабу і повчився у лаборантів як робити препарат для визначення спор ноземи в калових массах бджіл.схоже на те .що я робив все правильно.Природньо,що спор ноземи може и небути(чомусь думав,що вони присутні обов'язково.тільки в різних кількостях.Більша ймовірність їх там знайти взявши для дослідження  кал з рамок та частин вулика.Недоречі але вам буде цікаво.В нашій ветдільниці " проштамповка" ветпаспорта з заявлених 90 сім. коштуватиме мені 1425гр.Дослідження 9проб і клинічний огляд 10% відсотків сім. пасіки.Чому б і ні?Нехай досліджують і приїджають оглядають цим самим підтримують свій проф. рівень,можливо і мене чомусь навчать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Винодел сказал:

.В нашій ветдільниці " проштамповка" ветпаспорта з заявлених 90 сім. коштуватиме мені 1425гр.Дослідження 9проб і клинічний огляд 10% відсотків сім. пасіки.Чому б і ні?Нехай досліджують і приїджають оглядають цим самим підтримують свій проф. рівень,можливо і мене чомусь навчать.

я тоже отметил паспорт .Сперва сопроводительную взял ,потом в другой конец города в лабораторию ,потом в банк оплатил Анализ одна проба +7 гривен услуга банка 

подмор 001.JPG

На второй день с результатом экспертизы в районную ветеринарку там ещё За каждый десяток семей 

подмор 002.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сделал  и я профилактику нозематоза

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...
В 11.03.2017 в 21:50, ДобровоЛ сказав:

Як я вже не один раз повідомляв, - для попередження і профілактики нозематозу (без антибіотиків) - настоянка червоного гіркого перцю (в аптеці є) одна столова ложка за звичай на три - чотири літри сиропу. У вашому випадку можна й крутіше. Сироп - по півлітири в день на сім"ю. 3-4 даванки , думаю, буде предостатньо.:ay: Повідомте результат.:hi::IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.10.2019 в 22:25, nibond сказав:

 

цікаво, який же ш результат експерименту з ізоляторами? На самому цікавому обірвали :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Олександр Коваль сказав:

цікаво, який же ш результат експерименту з ізоляторами? На самому цікавому обірвали :hmm:

Це вже другий ролик з цієї наради, мабуть буде і третій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

       Перець червоний гіркий стручковий - настоянка  в аптеці є. Десь ст. ложка на літрів три сиропу. Підкормка в зиму  десь тричі по три літри. Дуже класна профілактика нозематозу, перевірено вже роками.  :ay: :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

       Перець червоний гіркий стручковий - настоянка  в аптеці є. Десь ст. ложка на літрів три сиропу. Підкормка в зиму  десь тричі по три літри. Дуже класна профілактика нозематозу, перевірено вже роками.  :ay: :IMHO:

а я перевіру лише цього року, кожен рік давав 25мл на бідон сиропу,полину40мл, а того року нічого не дав, бо забув:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, miro сказав:

а я перевіру лише цього року, кожен рік давав 25мл на бідон сиропу,полину40мл, а того року нічого не дав, бо забув:umora:

На бідон 40л я даю по дві пляшечки аптечної настоянки. :ay:

Полин теж хороша справа. Але я якось його передав був, з тих пір більше не застосовував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ДобровоЛ сказав:

На бідон 40л я даю по дві пляшечки аптечної настоянки. :ay:

нічого собі, то вони трохи пяніют:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, miro сказав:

нічого собі, то вони трохи пяніют:umora:

А я методом втику перевіряв. То після такого "компоту" бачив, як Вароа навіть падав. А бджолам - хоч би що.:umora:  Але на сім"ю більше 6 літрів цього питва не давав - це все давав у передзимову підкормку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

       Перець червоний гіркий стручковий - настоянка  в аптеці є. Десь ст. ложка на літрів три сиропу. Підкормка в зиму  десь тричі по три літри. Дуже класна профілактика нозематозу, перевірено вже роками.  :ay: :IMHO:

 

Нозему можливо вбиває, але, як каже Єфіменко, разом з бджолами. У мене не має підстав їй не вірити.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, nibond сказав:

 

Нозему можливо вбиває, але, як каже Єфіменко, разом з бджолами. У мене не має підстав їй не вірити.

 

 

   Я її теорію не перевіряв. Але ще ті науковці (я про союзних настоящих, не дутих за взятки) довели корисність перцю  своїми працями. Він має такі речовини, які бджоли вживають , збираючи нектар і які благотворно впливають на них. Так що шкоди вони від перцю одержують не більше за нас, коли ми їмо борщ. А знаєте скільки видів перцю за Ільченком ("Козацькому роду немає переводу, або козак Мамай і чужа молодиця...") мав мудрий борщ ? - аж 96!:Jumpy:  У мене гастрит.То його не вживаю. А бджілки мої - то із задоволенням .:umora: Але тільки в підкормках на зиму. І вживають  потім зимуючи без поносів.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, ДобровоЛ сказал:

   Я її теорію не перевіряв. Але ще ті науковці (я про союзних настоящих, не дутих за взятки) довели корисність перцю  своїми працями. Він має такі речовини, які бджоли вживають , збираючи нектар і які благотворно впливають на них. Так що шкоди вони від перцю одержують не більше за нас, коли ми їмо борщ. А знаєте скільки видів перцю за Ільченком ("Козацькому роду немає переводу, або козак Мамай і чужа молодиця...") мав мудрий борщ ? - аж 96!:Jumpy:  У мене гастрит.То його не вживаю. А бджілки мої - то із задоволенням .:umora: Але тільки в підкормках на зиму. І вживають  потім зимуючи без поносів.:wave:

Самодеятельность и самонадеяность...тут одна формула -"Что нас сразу не убило - то  нам на пользу! "

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...