Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Робин-Гут

Проволока

Recommended Posts

В 23.01.2020 в 23:32, Серж 82 сказал:

Можете більш детально розказати?

Кінець жала електропаяльника потужністю 40 ват сточую на наждаку на конус на кінці самого жала. Далі овальним з обох сторін невеличким надфільком з набору надфільків кінчик конуса жала паяльника трохи сточую, роблячи невеличку щілину в ньому. Роблю з дерева чи фанери шаблон для рамки таким чином, щоб рамка з натягнутою проволокою вільно лягала на цю дощечку-шаблон. На шаблон перед навощуванням кладу лист вощини, на неї рамку з натягнутою на неї проволокою. А далі просто ставлю жало паяльника на проволоку щілинкою і протягую вздовж проволоки паяльник. Щілинка на кінці жала для того, щоб при протягування паяльника він не зіскочив з проволоки і не пошкодив вощину. Ця щілинка як направляюча виходить. І так почергово протягую паяльником по всіх 3-4 проволоках на рамці. Від високої температури жала проволока намертво вплавляється в лист вощини. Знімаю навощиняну рамку, на шаблон ложу новий лист вощини і кладу нову рамку з проволокою, і так далі все повторюється.

Достоїнство даного метода в тому, що все робиться швидко, проволока повністю вплавляється в товщу вощини, тому виходить міцне кріплення. В порівнянні з процесом навощування «шпорою»  (колесиком ) немає дірочок у вощині, які роблять зубці «шпори», тому бджоли навощену таким способом вощину не розгризають.

• Like 5

46 хвилин тому, Анатолий Крутий сказав:

Достоїнство даного метода в тому, що все робиться швидко, проволока повністю вплавляється в товщу вощини, тому виходить міцне кріплення. В порівнянні з процесом навощування «шпорою»  (колесиком ) немає дірочок у вощині, які роблять зубці «шпори», тому бджоли навощену таким способом вощину не розгризають.

Спробуйте   електронавощування, про паяльник зразу забудете

• Like 10

Помню пацаном,лет 10-12,наващивал рамки колесом и паялником -жесть.А потом появились электронаващиватели, он у меня по сегодняшний день работает. Вещь!!!!!

• Like 2

В 26.01.2020 в 20:16, davolodya сказал:

Спробуйте   електронавощування, про паяльник зразу забудете

Паяльником ни когда не пробовал, наващиваю трансформатором ( первое мое зарядное еще пацаном клепал, сейчас без диодного моста ) рамку  на 300 5-ть рядов проволоки 7 - 9 секунд от производителя фощины , 145-тая 3 секунды.

6 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Паяльником ни когда не пробовал, наващиваю трансформатором ( первое мое зарядное еще пацаном клепал, сейчас без диодного моста ) рамку  на 300 5-ть рядов проволоки 7 - 9 секунд от производителя фощины , 145-тая 3 секунды.

Раніше теж навощував всі 4 ряди дроту зразу, зараз навощую по 2 ряда, так виходить швидше і акуратніше.

• Thanks 1

7 минут назад, davolodya сказал:

так виходить швидше і акуратніше.

Ви напевно використовуте нержавійку ?

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

Ви напевно використовуте нержавійку ?

Ні, звичайний  дріт, навіть неоцинкований. Навощую зарядним пристроєм, струм ставлю приблизно 4-5 ампер, якщо навощувати некомфортно, то тоді струм трошки збавляю, регулювання струму плавне. Лекалом некористуюся, вощину кладу поверх рядів дроту

Edited by davolodya
  • Like 2
  • Thanks 1

17 минут назад, davolodya сказал:

Раніше теж навощував всі 4 ряди дроту зразу, зараз навощую по 2 ряда, так виходить швидше і акуратніше.

Я по одному

• Like 1

14 години тому, VВиталий сказав:

Помню пацаном,лет 10-12,наващивал рамки колесом и паялником -жесть

Ну якщо шпорою прикатувати роботу ви так означили, то щоб ви сказали помахавши в вугільному забої(або в будь -якому іншому) кіркою? Самому не приходилось, але пам'ятаю слова Толіка "Деда"(в кінці 70-х йому було близько 30-ти і він приймав участь в наших іграх,не так щоб бігав наравних, здебільше органузовував і керував)-"Я обушком(думаю маеться на увазі кірка) "костилі"(гвозді шпалоподвоек для перев'яних шпал) перерубую". Оце думаю-невже в ті рокі в шахтах Донбаса щось кірками рубали? І що то за "суперова" кірка, що як зубило рубае метал перерізом 1,5х1,5см.за один удар? Про важку роботу шахтаря від нього не чув.А тот шпоркою покатать по верньому брускові-"жесть", може він нехватки слів в лексиконі?

• Like 1

Ув.Винодел, в 1976г. я строил самую глубокую шахту в союзе - Ждановская Капитальная, глубиной 1,5км.Так что представте себе, что такое забой и кирка, я знаю.Ну а слов в моем лексиконе достаточно,просто выразился на молодежном сленге.Ну, а если Вы поняли  слово ,,жесть,, как работа шахтера, то єто Ваша проблема. С ув.Виталий Иванович.

• Like 1

Колеги всим доброго вечора.Для навощування рамок я використовую стальну  проволоку в коткшках по 0,5кг.діаметром 0,5мм. але ніколи небачив інформації про метраж,проволоки в котушці, бо продається вона  без упаковки.Якщо є така інформація то підкажіть будьласка.

26 хвилин тому, Пасічник+ сказав:

Колеги всим доброго вечора.Для навощування рамок я використовую стальну  проволоку в коткшках по 0,5кг.діаметром 0,5мм. але ніколи небачив інформації про метраж,проволоки в котушці, бо продається вона  без упаковки.Якщо є така інформація то підкажіть будьласка.

Користуйтесь на здоровя.

Калькулятор довжини дроту.xls

• Like 1

Дякую за інформацію.

Вчора "підігнали" котушку дроту,але натягнувши в рамки,попробував їх навощити,казали що нержавійка,але звичним трансом на 12 вольт,небуло ніякої реакції,навощилось аж на 42 вольтах,тепер думаю що це напевне ніхром,хоч і мякий,хто що думає,товщина 04 мм?:hmm:

P_20200517_093039_1_p.jpg