Перейти к содержанию

Електронний журнал пасічника. Загальні питання.


Рекомендуемые сообщения

Доброго дня Шановні Пасічники

 

Хочу запропонувати до вашої уваги нову автоматизовану систему обліку робіт на пасіці, або  іншими  словами - онлайн  журнал пасічника.

 

Трішки вступу та передісторії.

Без пафосу і не кривлячи душею зізнаюсь вам, що задумка створити таку систему мене переслідувала вже кілька років. Із самого початку була ідея створити такий сайт особисто лише для себе, так як мені з часом набридли пасічні журнали в паперовому варіанті, які постійно рвалися, губилися, та які все таки оставалися на пасіці і я ніколи не мав їх під рукою, коли хотілося  у міжсезоння провести аналіз минулого сезону та зробити якісь висновки, спланувати роботу і т.д. Особливо, це було актуально для мене - пасічника вихідного дня. Крім того, час від часу виникало питання, в тому числі і на Точку, створення сайту, який би містив інформацію по селекційній роботі із українськими породами, а справа все не зрушувалася із мертвої точки. І коли у мене виникла можливість реалізувати свою ідею -вхопився за неї двома руками.

 

Отже, сам сайт тимчасово знаходить за адресою http://bj.tochok.info та має доволі просту назву "Пасічний журнал", або "Журнал пасічника", як кому подобається. Якщо проект знайде всого користувача та буде розвиватися - подумаємо про окремий сайт. Можливо, хтось із користувачів придумає більш цікаву назву.

 

При побудові сайт переслідувалися такі основні цілі:

  • Онлайн журнал пасічника, який знаходиться в інтернеті та доступний з будь-якого комп"ютера з доступом до мережі інтернет
  • Зручне та швидке введення данних до журналу
  • Зручний інструмент для збору статистичних даних та їх аналізу
  • Планування роботи на пасіці та інформування пасічника про нагайні роботи без необхідності з"являтися на пасіці чи переглядати записи в паперовому журналі
  • Інструмент для ведення селекційної роботи на власній пасіці та в межах породи. Створення автоматичної та загальнодоступної системи для систематизації селекційної роботи українських порід бджіл в першу чергу: УС та Карпатка. Система пристосована для ведення селекції по будь-якій породі.
  • Забезпечення зворотнього зв"язку між  матководом/селекціонером та користувачем його маток
  • Автоматичне формування родоводу будь-якої матки, доданої до системи на основі введенних даних різними користувачами
  • Зруний пошук матководів, перегляд та аналіз їх племінного матеріалу
  • Створення набору аналітичних інструментів та інших агрегуючих звітів, які дозволили б пасічникам аналізувати результати совєї роботи.

 

 

Дехто із вас задасть питання - в чому відмінність нашого сайту над іншими журналами пасічника, розміщенними в інтеренеті.  Ключові відмінності від інших нам відомих систем наступні:

  • Зв"язок пасічник - матковод. Матковод зможе оцінювати результативність роботи його маток порівняно з іншими. 
  • Автоматичне формування родоводу будь-якої матки на основі введенних даних без залучення адміністрації ресурсу.
  • Відкритість системи для будь-якого пасічника у якого є доступ до інтернету.

 

Хочу звернути увагу, що  продукт досі в розробці та буде поповнюватися новими і новими функціями. Крім того, команда розробників, в першу чергу приділяє увагу функціональності та зручності використання сайту і в останню чергу ми дивимося на різні "красоти ". Весь процес розробки проходить під девізом - головне функціональність. Красота оформлення - другорядне.

 

Хочу подякувати пасічникам, які брали участь у попередньому тестуванні сайту та його функціоналу та залишили цінні відгуки про зручність роботи з системою.

 

На даний момент йде розробка мобільного додатка для телефонів які працюють під операційною системою Android.  На першому етапі  для роботи з програмою буде потрібний інтернет на пасіці - хоча б нешвидкий мобільний. На другому планується, додати в програму можливість працювати повністю без доступу до інтернету із можливістю синхронізації даних мобільного додатка з сайтом, коли з"являєтсья доступ до інтернету.  Тобто на пасіці можна вводити дані до програми, не турбуючись про доступ до інтернету, а коли пасічник приїзжає додому, де є інтернет - вся інформація автоматично буде додана до сайту.

 

Близько місяця том  я створив кілька відео по роботі із сайтом. Але з тих під функціонал сайту значно розширився.  Ми працюємо над додатковими відеоуроками по роботі із функціоналом сайту. Але оскільки багато речей  інтуітивно зрозумілі, то не вважаємо це за першочергове завдання.  Відео розміщені за адресою:

 

https://www.youtube.com/channel/UCHGCSNsvwlaan0EoxA-l3Gw

 

Важливо зауважити, що база даних системи знаходиться у Хмарі, тому користувачі системи можуть не турбуватися за збереження їх данних. Сайт може мати тимчасові проблеми з роботою, так як ми лише розпочинаємо його повноцінну експлуатацію і, як завжди, можуть виникати деякі труднощі в роботі, але я можу вас запевнити, що ваші дані надійно зберігаються.

 

Трошки додам про команду розробників. Сайт розробляєтсья та адмініструється командою розробників, які в загальному вже потратили  по нашим підрахункам  близько 2000 годин. 2000 годин роботи високоосвідчених інженерів!  В сайт квладено дуже багато зусиль, зроблено багато роботи та плануєтсья ще зробити у кілька разів більше.

 

Цим повідомленням ми відмічаємо офіційний вихід нашого програмного продукту в світ та початок повноцінної експлуатації системи. Всі питання по роботі програми задавайте в цій темі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У блозі розпочав серію записів про роботу із системою. Перший запис про механізм зв"язку між матководами та пасічниками-користувачами їх маток. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Хорошее дело.Нужно будет попробовать.Параллельно работаю с двумя программами,одна онлайн другая устанавливается на комп.У каждой свои плюсы и минусы,а хочется 2в1.

Какая стоимость или ограничения?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Dima 71 сказал:

Какая стоимость или ограничения?

Пока все бессплатно. :) 

1 час назад, Dima 71 сказал:

Хорошее дело.Нужно будет попробовать.Параллельно работаю с двумя программами,одна онлайн другая устанавливается на комп.У каждой свои плюсы и минусы,а хочется 2в1.

Будет инетресно узнать результат сравнения.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А коли можна розраховувати на появу мобільного додатку?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, dlinnujbyt сказал:

А коли можна розраховувати на появу мобільного додатку?

Важко відповісти. Сподіваюся, за пару місяців. В будь-якому випадку, актуальне це питання буде в новому сезоні Поточний сезон добігає кінця. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зарегистрировался. Думаю за такими технологиями будущее. Будет свободное время изучу и с следующего года планирую полноценно пользоваться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Sanich

Подскажите,как удалять не нужные строки?Безимени-1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Dima 71 сказал:

Sanich

Подскажите,как удалять не нужные строки?

Пока никак. Их можно редактировать, изменяя дату осмотра. При нормальном использовании программы не должно возникать ситуации, что данный осмотра нужно удалить. Я так понимаю, что это результат отестирования. Нужно подумать - может нужно и вправду добавить возможность удалять историю осмотров. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо.Я Вам еще надоем :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Dima 71 сказал:

Спасибо.Я Вам еще надоем :).

Я благодарен за все отзывы и конструктивную критику! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Sanich сказал:

Я так понимаю, что это результат отестирования. Нужно подумать - может нужно и вправду добавить возможность удалять историю осмотров. 

я тобі вже говорив про редагування. поки людина розбереться що там куди писати , так понаписує що сама  ради не виведе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Планировка задания по ульям нашел,а для точка в целом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Dima 71 сказал:

Планировка задания по ульям нашел,а для точка в целом?

Для точка планирования нету. Пока что. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не плохо былобы сделать самому моделировать тип ульев,очень наглядно помагает.

Безимени-2.jpg

Не хватает графы"по ульям" по продукции.

Безимени-1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Dima 71 сказал:

Не плохо былобы сделать самому моделировать тип ульев,очень наглядно помагает.

Чем именно помогает? По моим наблюдениям типов ульев столько, что пытаться их все визуализировать - бессполезно. Выглядит красиво, но к реальности отношения никакого не имеет. Мы рассматривали пример программы на скрине выше. Для иднтификации улья есть его номер + в ближайших планах добавить QR code,  который поможет мгновенно идентифицировать правильный улей в мобильном приложении, чтобы не искать его на карте. 

 

22 минуты назад, Dima 71 сказал:

Не хватает графы"по ульям" по продукции.

Действительно. Это недоработка. Спасибо! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Sanich сказал:

Чем именно помогает? По моим наблюдениям типов ульев столько, что пытаться их все визуализировать - бессполезно.

У Вас частично реализовано(вводится тип"количество рам и т.д" осталось визуализировать.

Когда ульев много и наглядно видно где медовики,а где нуки-очень удобно,особенно для перестановки,объединения и т.д ИМХО

Заполнять параметры в см. или мм.?Безимени-1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Dima 71 сказал:

Заполнять параметры в см. или мм.?

Все таки в см. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не плохо ввести функцию "копировать",заполняются параметры одного улья,а дальше копируется.Очень удобно при начальном заполнении.

Безимени-2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Dima 71 сказал:

У Вас частично реализовано(вводится тип"количество рам и т.д" осталось визуализировать.

Визуализация потребовала бы много усилий, и, на мой взгляд, большой пользы это не несет. Хотя, я обещаю обдумать этот вопрос, если будут еще подобные замечания. :) 

1 минуту назад, Dima 71 сказал:

Не плохо ввести функцию "копировать",заполняются параметры одного улья,а дальше копируется.Очень удобно при начальном заполнении.

Согласен. Добавил в планы разработки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хорошая функция "Улий на весах".

"Динамика веса", "Динамика взятка" ,для планировки основного медозбора и т.д

 

Безимени-1.jpg

Безимени-2.jpg

Визуализация заболиваний.Безимени-3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Финансовый журнал-очень помогает считать цену на мед.:)Безимени-1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:
1 час назад, Dima 71 сказал:

Планировка задания по ульям нашел,а для точка в целом?

Для точка планирования нету. Пока что. 

Выглядит вот так:Безимени-1.jpg

Или так:Безимени-2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підкажіть пробував хтось користуватися сервісом в браузері телефону? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, bodjachok сказал:

Підкажіть пробував хтось користуватися сервісом в браузері телефону? 

На моем не пошло.Думаю нужна прога для работы через телефон.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Sanich changed the title to Електронний журнал пасічника. Загальні питання.

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...