Перейти к содержанию
Sanich

Окрас пчёл в селекции и возможные значения

В теме 60 сообщений

8 минут назад, Серж 82 сказал:

Я від бакфаста дуже далекий, але є поняття про спадковість і мінливість, і це говорить про те що при успадковуванні і закріпленні бажаних ознак, так само передаються і небажані ознаки рецесивного характеру, які рано чи пізно вилазять на поверхню, тому в селекції проводять штучний добір, при якому бракують особин з небажаними (непритаманними) ознаками. 

Лучше и не скажешь. Ошибка в восприятии коллегами данного понятия в том, что мы идеализируем матку, трутня. Считаем их идеальными и пытаемся последующие поколения разложить на составляющие. (Такое себе книжное знакомство с понятием и выбор начальной точки отсчета на своё усмотрение)..   А они уже сами и каждый  имеют  рецессивный ген, который неизвестно как, когда, и в какой комбинации себя проявит.   Нам остается только 

24 минуты назад, Серж 82 сказал:

тому в селекції проводять штучний добір, при якому бракують особин з небажаними (непритаманними) ознаками. 

:ay:

Поделиться сообщением

10 минут назад, Kumpel сказал:

Пан Череватов вже висловлював публічно власну думку стосовно цієї (аналогічної, з попередньою карпаткою) проблеми. Суть у тому, що неможливо повернутися до того, що успішно "гикнулося" завдяки нашим "старанням" і "стараням" наших попередників. Неможливо!!! Можна намагатися повернути екстер'єр  і т.д., але чи варта це ставити за мету? У будь якому випадку мова йде про метизовану бджолу, а "гени пальцем не вишкребеш". Пан Володимир пропонує творити потрібну бджолу з того кращого, що є, а не займатися реставрацією первісних форм. Важко з ним не погодитися і особливо, якщо ситуація настільки запущена.:IMHO:

Ті ж німці чромусь не соромляться припускати, що в деяких їхніх лініях карніки є помітна присутність крові темної лісової, але ж ми всі в захопленні від ГКО цих ліній...

Мав на увазі те - яким чином і при яких обставинах вилазять на поверхню рецесивні спадкові ознаки, Федорович спец по цих питаннях.  

По поводу карпатки з вами погоджуюсь, Іван Михайлович писав що кожного року іде  вибраковка у Вучковому по кубіталці, але чому ніхто не описує як ідуть справи з добором по ГКО, чи нас тільки кубіталка цікавить.

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Мав на увазі те - яким чином і при яких обставинах вилазять на поверхню рецесивні спадкові ознаки

Я відреагував лише на Вашу пропозицію стосовно пана Череватова...:)

Поделиться сообщением

27 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Іван Михайлович писав що кожного року іде  вибраковка у Вучковому по кубіталці, але чому ніхто не описує як ідуть справи з добором по ГКО, чи нас тільки кубіталка цікавить.

Незнаю як у них (у Вучковому) з добором по ГКО, але результат мене цілком задовільняє: якщо раніше, під час огляду, коли ще не було вучківчанки, улюблені грядки куми відпочивали, то тепер, буквально в кількох метрах від вуликів кума дефілює майже топлес.:) Ну а мед бджілки звичайно ж носять, носять...:)

Поделиться сообщением

Мав на увазі те - яким чином і при яких обставинах вилазять на поверхню рецесивні спадкові ознаки, Федорович спец по цих питаннях.  
По поводу карпатки з вами погоджуюсь, Іван Михайлович писав що кожного року іде  вибраковка у Вучковому по кубіталці, але чому ніхто не описує як ідуть справи з добором по ГКО, чи нас тільки кубіталка цікавить.
Я думаю що беруться матки, бджоли яких мають гарні гко, та ще і вибраковуються по куб індексу.

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk

Поделиться сообщением

11 час назад, Kumpel сказал:

Незнаю як у них (у Вучковому) з добором по ГКО, але результат мене цілком задовільняє: якщо раніше, під час огляду, коли ще не було вучківчанки, улюблені грядки куми відпочивали, то тепер, буквально в кількох метрах від вуликів кума дефілює майже топлес.:) Ну а мед бджілки звичайно ж носять, носять...:)

Бездоганності не має меж, тож працювати і працювати...і буде :ay:

Поделиться сообщением

54 минуты назад, Олег Мороз сказал:

Я думаю що беруться матки, бджоли яких мають гарні гко, та ще і вибраковуються по куб індексу.

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk

Та воно то понятно, але хотілося б почитати, наприклад як спрацювали рекордистки, чи чи було зроблено ШО між рекордистками, як себе показують внучки правнучки тих чи інших родоначальниць, бо як мені  відомо там є багато ліній і полюбому ведуться спостереження за ними, тож хочеться почути результати.

Поделиться сообщением

12 часа назад, Kumpel сказал:

Трохи не по темі, але взяв в цьому році дві матки від Плиски, нажаль одна пропала чи задавив, але від неї лишилось три дочки свищеві, думаю що в наступному сезоні мене порадують як і декілька років назад. Від купленої буду виводити для пакетних сімей(додам синевиркам свіжої крові).

Поделиться сообщением

12 години тому, Серж 82 сказав:

Та воно то понятно, але хотілося б почитати, наприклад як спрацювали рекордистки, чи чи було зроблено ШО між рекордистками, як себе показують внучки правнучки тих чи інших родоначальниць, бо як мені  відомо там є багато ліній і полюбому ведуться спостереження за ними, тож хочеться почути результати.

Та воно би не погано почитати ті звіти, але особисто я вдячний хлопцям хоча б за те, що зберігають цю бджолу в чистоті. Потенціал у неї вже досить гатний, а найбільша цінність у тому, що це природна популяція. Дещо ширша варіаційна крива кубітального індексу, у порівнянні з іншими типами карпатки, якраз і говорить про її більшу генетичну розмаїтість, а значить і більшу цінність в якості генетичного резерву карпатської карніки:IMHO:. А вже далі будь хто з нас, маючи такий чудовий вихідний матеріал, а ще вміння, бажання і можливість, може проявити свої творчі здібності...

Изменено пользователем Kumpel

Поделиться сообщением

В 07.08.2017 в 13:25, Sanich сказал:

Мені цікаве наступне питання. Оператори ШО свідомо відбирають жовтого трутня при заплдіненні, навіть якщо трутень різнокольорови. Це із того, що я читав на форумі. Питання в тому, чи може бути що темний трутень породжує темну бджолу? При вільному ізольованому паруванні такий відбір відсутній. 

да свидомо ,для более ровного по цвету потомства ,что бы нам доказать что это ИО , я бы добавил что у тёмного трутня возможно  лучшие ХПП ...

Изменено пользователем ЖекаNL

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти