Перейти к содержанию

Окрас пчёл в селекции и возможные значения


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Я сірих бджіл, в себе на пасіці, зробив за 3 роки, як інструмент селекціїселекції використовував тільки банальний відбір, а от ГКО і його передачу зазь, тут вже треба контроль спарювання (ІО, ізоляція). Думаю до мене вже хтось виділив, в тих бджолах, домінантні аллелі, що відповідають за колір, тому мнені треба було довго возиться. 

Додам, що медопродуктивність пасіки тоді впала. Ту сетуацію, я порівнюю з цукеркою, коли обгортка гарна, а сама цукерка (ГКО) г..но. 

Я сам сторонник однорідності бджіл, тим паче в расах чи популяціях, але коли це все в купі з корисними ознаками.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Вадим Василюк сказал:

Я сірих бджіл, в себе на пасіці, зробив за 3 роки, як інструмент селекціїселекції використовував тільки банальний відбір, а от ГКО і його передачу зазь, тут вже треба контроль спарювання (ІО, ізоляція). Думаю до мене вже хтось виділив, в тих бджолах, домінантні аллелі, що відповідають за колір, тому мнені треба було довго возиться. 

Додам, що медопродуктивність пасіки тоді впала. Ту сетуацію, я порівнюю з цукеркою, коли обгортка гарна, а сама цукерка (ГКО) г..но. 

Я сам сторонник однорідності бджіл, тим паче в расах чи популяціях, але коли це все в купі з корисними ознаками.

 

В том-то все и дело, что  гордиться тем, как хорошо передается цвет-это ошибочный путь.  И по бакфасту так-же считаю, что отбирать из отцовской семьи для ИО трутня одного рыжего окраса -ошибочно. Для коньюктуры рынка подходит, но это больше бизнес, а не селекция. Слава богу многие это понимают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Олег Мороз сказал:

По промірам і бакфаст як УС.

Зато это очень удобно. Можно легко исправить злобливость,  улучшить ГКО и побить все рекорды по скорости  улучшения ХПП.  Поймал на прилетке бакфаста, отнял сперму, тело в ведро, концы в воду, крыло под микроскоп. Батюшки, так это УС. Можно в доказательство отправить крыло для проверки.  Но это не наш метод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені цікаве наступне питання. Оператори ШО свідомо відбирають жовтого трутня при заплдіненні, навіть якщо трутень різнокольорови. Це із того, що я читав на форумі. Питання в тому, чи може бути що темний трутень породжує темну бджолу? При вільному ізольованому паруванні такий відбір відсутній. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені цікаве наступне питання. Оператори ШО свідомо відбирають жовтого трутня при заплдіненні, навіть якщо трутень різнокольорови. Це із того, що я читав на форумі. Питання в тому, чи може бути що темний трутень породжує темну бджолу? При вільному ізольованому паруванні такий відбір відсутній. 
На пасіці різні породи а от трутневий набір кожного вулика майже однаковий. І рижі і чорні і жовті і червоні і полосаті і...

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Граніт сказал:

Зато это очень удобно. Можно легко исправить злобливость,  улучшить ГКО и побить все рекорды по скорости  улучшения ХПП.  Поймал на прилетке бакфаста, отнял сперму, тело в ведро, концы в воду, крыло под микроскоп. Батюшки, так это УС. Можно в доказательство отправить крыло для проверки.  Но это не наш метод.

це булоб смішно якби писалось не серйозно. :unsure:А так тільки показує ваш рівень,:frusty: Сергій нажаль ви не можете вести предметну дискусію так як не розумієте про що мова. те що ви описуете вище просто абсурдне по суті,  не так давно ви писали про інбредну депресію як спосіб отримати чистий кордован, хоча її там і близько не потрібно , тут ви вже пишете про степову з бакфаста , на лице ваша повна некомпетентність.....:IMHO: з бакфаста отримати степову то треба було мабуть довго думати :evrika::Jumpy:

 

1 час назад, Sanich сказал:

Питання в тому, чи може бути що темний трутень породжує темну бджолу?

Санич у бакфаста ген кольору який відповідає за жовтий окрас домінантний, а сірий рецесивний. це означає що матка при спарюванні з бакфастським трутнем темного окрасу, всерівно дає жовту бджолу , бо домінантний жовтий з рецесивним сірим дасть жовтий окрас. Але звичайно якщо провести ціленаправлену роботу то можливо отримати і темну матку з темним рецесивним окрасом і такого ж трутня . рецесивний + рецесивний дасть рецесивний сірий.  Але це при конкретно направленій роботі , а при природньому спарюванні ймовірність отримати сіру бджолу при спарюванні бакфаст на бакфаст звичайно є але мінімальна. Така мала що ні ти ні я до цього часу не бачили маток ШО чи з ізольованих облітників (европейських) які б давали сіру бджолу поряд з жовтою, чи це не так ? Напроти при спарюванні бакфаста на природньому фоні в сперматеку матки попаде сперма від трутнів (наприклад карніки чи іншої сірої породи) які несуть в собі домінантний сірий, а тому  домінантний жовтий + домінантний сірий дасть жовтий і сірий - середне значення. враховуючи що трутнів декілька і в кожного гени кольору будуть різні , то як правило навіть в першому поколінні не контрольованого спарювання відсоток сірої бджоли буде менший ніж 50 % Коли мова йде про те що у бакфаста немає стандарта на екстерєр це означає що він насправді може бути любий і сірий в тому числі, тому що в основу покладенна не географічна раса , а окрема система селекції. Зрозуміло що при спарюванні різних рас бджіл на початку створення лінії можливі і будуть проявлятись різні окраси в перших поколіннях, але до того часу коли лінія перетвориться на бакфаст і отримає букву В, окрас бджоли стане більш рівномірним і якщо лінія не створюванлась окремо від всієї популяції бакфаста то і домінантний колір цієї популяції.(жовтий) А тому при спарюванні таких ліній як B81(GBI) і B03(GBI)  які самі по собі несуть надзвичайно жовтий окрас в бджолі і матках ймовірність отримати сіру бджолу можна сказати відсутня повністю. В нашому випадку сімя бакфаста з бджолою в різниці не в кількості жовтих тергітів, а взагалі в різниці жовтий - сірий говорить про пристуність генів кольору зі сторони іншої бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Граніт сказав:

Батюшки, так это УС

 

3 хвилини тому, Паланочка сказав:

так тільки показує ваш рівень,:frusty: Сергій нажаль ви не можете вести предметну дискусію так як не розумієте про що мова. те що ви описуете вище просто абсурдне по суті,  не так давно ви писали про інбредну депресію як спосіб отримати чистий кордован, хоча її там і близько не потрібно , тут ви вже пишете про степову з бакфаста , на лице ваша повна некомпетентність.....:IMHO: з бакфаста отримати степову то треба було мабуть довго думати :evrika::Jumpy:

Це перебор. Попередження обом за перехід на особистості. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Sanich сказал:

 

Це перебор. Попередження обом за перехід на особистості. 

 

2 часа назад, Граніт сказал:

 Батюшки, так это УС. 

Я прочёл выделенное как возглас , ну типа ОЙ .

Никакого отношения не имеющий к сану оппонента по переписке 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Мико сказав:

 

Я прочёл выделенное как возглас , ну типа ОЙ

Згоден - не так прочитав. Дякую. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Олег Мороз сказал:

По промірам і бакфаст як УС.

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk
 

Я мерял Бакфаст и писал в других темах .Три пика и не чего нет общего с Укр.ст.нет Бакфаст из севера Европы и распространеный в Украине. .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Я мерял Бакфаст и писал в других темах .Три пика и не чего нет общего с Укр.ст.нет Бакфаст из севера Европы и распространеный в Украине. .

Олег мова йде про мої проміри В21МАА пару років назад, де середній куб індекс показував 2,47 (по памяті) мова була про конкретну сімю, ні про який можливий стандарт куб індексу в бакфаста не може бути і мови. Тут справа в тому що дехто повторює те що десь почув без розуміння почутого. Справа була просто в цікавості а що покажуть проміри , так проміри куб індекса показали середне значення степової ,але є і інші ознаки , ніхто ж не визначає належність бджоли до якоїсь раси за одним куб індексом (хоча помиляюсь дехто і визначає , але то його справа) адже якщо дивитись лише на це індекс то ця бджола підходилаб під цілий ряд географічних рас ну хочаб до прикладу Apis. mellifera. adansonii 2.39 або Apis. mellifera.lamarckii 2.37 чи Apis. mellifera. monticola 2.35, а взагалі ідеально Apis. mellifera. siciliana 2.47 Тому не звертай увагу це розмова ні про що. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мерял Бакфаст и писал в других темах .Три пика и не чего нет общего с Укр.ст.нет Бакфаст из севера Европы и распространеный в Украине. .
Я міряв сірий бакіаст від Котелевського бльзько 60% в 17 класі.

Надіслано від мого GT-I9500, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може я лізу куди не треба, але можу припустити що як  крути не крути а все ж таки рицесивний ген присутній, і в якомусь енному поколінні чи при певних комбінаціях може вискочити, може Череватов В.Ф. проллє світло в дебрях генетики, щоб ми тут не гризли глотки один одному, бо чесно кажучи ми тут на Точку як одна велика родина і читаючи такі "дуелі" якось неприємно самому за те що хлопці гризуться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Паланочка сказал:

це булоб смішно якби писалось не серйозно. :unsure:А так тільки показує ваш рівень,:frusty: Сергій нажаль ви не можете вести предметну дискусію так як не розумієте про що мова. те що ви описуете вище просто абсурдне по суті,  не так давно ви писали про інбредну депресію як спосіб отримати чистий кордован, хоча її там і близько не потрібно , тут ви вже пишете про степову з бакфаста , на лице ваша повна некомпетентність.....:IMHO: з бакфаста отримати степову то треба було мабуть довго думати :evrika::Jumpy:

 

Артем, А почему это именно вас беспокоит. ? Вы ведь тут непричем, или это на так?  Я предположил, что такое возможно, сказал, что это на наш метод, а тут такая реакция. Почему-то вспомнил пословицу про шапку и вора. 

Я и не мечтаю сделать из бакфаста -УС,  только предположил, что можно улучшить  ХПП этой пчелы, а тут истерия про мою некомпетентность и обвинения в том, что я делать не собираюсь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Граніт сказал:

Артем, А почему это именно вас беспокоит. ? Вы ведь тут непричем, или это на так?  Я предположил, что такое возможно, сказал, что это на наш метод, а тут такая реакция. Почему-то вспомнил пословицу про шапку и вора. 

Я и не мечтаю сделать из бакфаста -УС,  только предположил, что можно улучшить  ХПП этой пчелы, а тут истерия про мою некомпетентность и обвинения в том, что я делать не собираюсь.

Сергій , на відміну від адміна я розумію на що направленне ваше повідомлення, можете святкувать, я роблю собі відпустку з форуму, а тому заважать вам писати про космічні човни які бороздять більше не буду.. думаю у вас знайдуться слухачі, успіхів :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Паланочка сказал:

Сергій , на відміну від адміна я розумію на що направленне ваше повідомлення, можете святкувать, я роблю собі відпустку з форуму, а тому заважать вам писати про космічні човни які бороздять більше не буду.. думаю у вас знайдуться слухачі, успіхів :hi:

Артем, ну что вы так все близко к сердцу принимаете. Чуть что - сразу обида и побег. Вы для меня как стимул узнать что-то новое. Ну что мне еще сделать, что-бы мы общались.  Извинения просил- просил и не раз, оскорбления простил, простил и не раз. Все внимаю ваши слова и сверяю. Если что не сходиться -извините. Если что-то не складывается или может я не до понимаю, то тоже извините -молчать не буду, так как хочу больше узнать. Про космічні човни в теме  снова не понял. Что мне так  в этом не везет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Граніт сказал:

Артем, А почему это именно вас беспокоит. ? Вы ведь тут непричем, или это на так?  Я предположил, что такое возможно, сказал, что это на наш метод, а тут такая реакция. Почему-то вспомнил пословицу про шапку и вора. 

Я и не мечтаю сделать из бакфаста -УС,  только предположил, что можно улучшить  ХПП этой пчелы, а тут истерия про мою некомпетентность и обвинения в том, что я делать не собираюсь.

Гранит .Не надо говорить такое что на вору шапка горит.!Мы матководы и ведем диалог о пчелах. Такие посты обидны:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Гранит .Не надо говорить такое что на вору шапка горит.

А я и не говорил, я вспомнил и записал два слова, для памяти. А обидно это тем (по Фрейду) у кого совпало внутреннее содержание с наружным, но среди нас воров нет и о шапке вспомним ближе к зиме. Давайте если можно по теме.  Надеюсь Санычь почистит тему. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Граніт сказал:

А я и не говорил, я вспомнил и записал два слова, для памяти. А обидно это тем (по Фрейду) у кого совпало внутреннее содержание с наружным, но среди нас воров нет и о шапке вспомним ближе к зиме. Давайте если можно по теме.  Надеюсь Санычь почистит тему. 

По теме и без личностей.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Граніт сказав:

Надеюсь Санычь почистит тему. 

Представители Совета могут сделать это без чей либо помощи...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Серж 82 сказал:

Може я лізу куди не треба, але можу припустити що як  крути не крути а все ж таки рицесивний ген присутній, і в якомусь енному поколінні чи при певних комбінаціях може вискочити, може Череватов В.Ф. проллє світло в дебрях генетики, щоб ми тут не гризли глотки один одному, бо чесно кажучи ми тут на Точку як одна велика родина і читаючи такі "дуелі" якось неприємно самому за те що хлопці гризуться.

Тезка, вы абсолютно правы и Артем тоже прав, но он пишет о первичном, поверхностном расщеплении, Вы-же смотрите глубже.. Если не ошибаюсь речь идет о промежуточном наследовании.  Учитывая многократное спаривание таких согрегаций может быть тысячи.  Понятие племенная матка по сути обозначает, что эта матка используется в разведении, только и всего.  Например в таких породах как УС, Карпатка, Бакфаст на сегодня не может идти речи о расовой чистоте. Без отбора не обойтись, если кто-то заигрался, то это делает сама матушка природа. Нам еще аукнуться отборы для селекции одноцветных трутней. Поэтому немцы по бакфасту четко для себя обозначили приоритеты. Селекция бакфаста по окрасу пчел маток, трутней не ведется. Все разговоры об этом не что иное, как забалтывание, самолюбование и отвлечение от более важных проблем.  

Другое дело карника, там по другому.  Возможно через годы будущие поколения пчеловодов -матководов подойдут с такими критериями и к бакфасту, УС, карпатке, но я до этого не доживу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Получается так .Что если по цвету есть какие то отклонения то порода пока еще не стабильна. Я вопрос подымал этот в теме про Карнику .Ответили что при любых кроссах пчела серая. Значит по Степной еще очень много работы. Но повторюсь что по промерам КИи ДС. это все укр.ст.

У класичній характеристиці УС допускалася жовтизна одного тергіта у частини бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Серж 82 сказав:

Може я лізу куди не треба, але можу припустити що як  крути не крути а все ж таки рицесивний ген присутній, і в якомусь енному поколінні чи при певних комбінаціях може вискочити, може Череватов В.Ф. проллє світло в дебрях генетики, щоб ми тут не гризли глотки один одному, бо чесно кажучи ми тут на Точку як одна велика родина і читаючи такі "дуелі" якось неприємно самому за те що хлопці гризуться.

Я просто рву тєльняшку і інструментом виправлення генетичних похибок молоток, вношу безкомпромісний аргумент:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Граніт сказал:

Тезка, вы абсолютно правы и Артем тоже прав, но он пишет о первичном, поверхностном расщеплении, Вы-же смотрите глубже.. Если не ошибаюсь речь идет о промежуточном наследовании.  Учитывая многократное спаривание таких согрегаций может быть тысячи.  Понятие племенная матка по сути обозначает, что эта матка используется в разведении, только и всего.  Например в таких породах как УС, Карпатка, Бакфаст на сегодня не может идти речи о расовой чистоте. Без отбора не обойтись, если кто-то заигрался, то это делает сама матушка природа. Нам еще аукнуться отборы для селекции одноцветных трутней. Поэтому немцы по бакфасту четко для себя обозначили приоритеты. Селекция бакфаста по окрасу пчел маток, трутней не ведется. Все разговоры об этом не что иное, как забалтывание, самолюбование и отвлечение от более важных проблем.  

Другое дело карника, там по другому.  Возможно через годы будущие поколения пчеловодов -матководов подойдут с такими критериями и к бакфасту, УС, карпатке, но я до этого не доживу.

Я від бакфаста дуже далекий, але є поняття про спадковість і мінливість, і це говорить про те що при успадковуванні і закріпленні бажаних ознак, так само передаються і небажані ознаки рецесивного характеру, які рано чи пізно вилазять на поверхню, тому в селекції проводять штучний добір, при якому бракують особин з небажаними (непритаманними) ознаками. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Серж 82 сказав:

Може я лізу куди не треба, але можу припустити що як  крути не крути а все ж таки рицесивний ген присутній, і в якомусь енному поколінні чи при певних комбінаціях може вискочити, може Череватов В.Ф. проллє світло в дебрях генетики, щоб ми тут не гризли глотки один одному, бо чесно кажучи ми тут на Точку як одна велика родина і читаючи такі "дуелі" якось неприємно самому за те що хлопці гризуться.

Пан Череватов вже висловлював публічно власну думку стосовно цієї (аналогічної, з попередньою карпаткою) проблеми. Суть у тому, що неможливо повернутися до того, що успішно "гикнулося" завдяки нашим "старанням" і "стараням" наших попередників. Неможливо!!! Можна намагатися повернути екстер'єр  і т.д., але чи варта це ставити за мету? У будь якому випадку мова йде про метизовану бджолу, а "гени пальцем не вишкребеш". Пан Володимир пропонує творити потрібну бджолу з того кращого, що є, а не займатися реставрацією первісних форм. Важко з ним не погодитися і особливо, якщо ситуація настільки запущена.:IMHO:

Ті ж німці чромусь не соромляться припускати, що в деяких їхніх лініях карніки є помітна присутність крові темної лісової, але ж ми всі в захопленні від ГКО цих ліній...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...