Jump to content
Форум на ТочкУ
ДобровоЛ

Що сьогодні вага контрольного вулика показала?

Recommended Posts

13 хвилин тому, Cfif сказав:

я вперше бачу липу не медоносну при погоді і , власне, вперше таку зиму....

Так може це і є взаємопов'язані фактори? Через аномальний збій у погоді відбувся збій і в природі. Як таке може бути - ряд лип цвіте і нічого не виділяє, а за триста метрів за таких же умов запах дух забиває. Більш того, навіть поряд таке ж само дерево в цвіту, а запаху - нуль.:dntknw:

• Like 2

56 минут назад, Cfif сказал:

Я теж таке чув. Але акація повинна запасати крохмаль з осені. а липа може і з весни.... . І головне які фактори і коли на це дійство впливають... може на липу впливає холод зимою чи його відсутність... бо я вперше бачу липу не медоносну при погоді і , власне, вперше таку зиму....

Якщо конкретніше то акація досліджується навесні до початку чи на початку вегетації, а липа перед цвітінням. Можливо так тому, що як ви кажете липа має можливість запасти крохмаль і навесні

Щодо факторів то звісно що я не спеціаліст але думаю для запасів крохмалю є важливим наявність вологи у відповідний критичний період, для акації це мабуть осінь, хоча це все лише мої припущення

• Like 1

7 годин тому, Cfif сказав:

Ви впевнені що з липи??? взяток так іде. але ж не з липи...

Питав своїх бджіл-не признаються.:dntknw:

Edited by Немолодий
  • Haha 2

6 годин тому, Cfif сказав:

А оці: відомо, якщо, нектарники, блискавка і проча лабуда - все здогадки і не підтверджуються наявними спостереженнями.Це все з розряду духів якщо нема поясненя. то звісно хто винен - форсмажорні сили..)))

Юрій Сенчук: "То вірити старим дідам чи ні?
Чотири дні тому їдемо з Русланом на пасіку. Дорога веде через ліс, в якому мається чимала площа липи.
- А давай поглянемо, що вона там робить?
Зупиняємо машину, виходимо. Липа в суцільному масиві цвіте зовсім не так, як одиноке дерево - на нижніх гілках, які знаходяться в тіні, цвіту майже немає. Але на одній деревині бачу ще не розквітлі квіти. А ось поряд і кілька маленьких відкритих квіток.
Підіймаємо голови догори і поміж гіллям бачимо, що на верхівках дерев крутяться темні цятки. Прислухаємося - і о чудо! - чуємо як гудуть бджоли!!!
- Слава Богу! Пішов взяток!!!
Окрилені радістю доїжджаємо до пасіки - і тут картина радує. Пасіка, яка ще вчора ледве дихала, сповнена робочим гулом! Всі спішать, всі в роботі, навіть духом липовим потягло між вуликами! Радість, що нас охопила, не варто і описувати - пасічники зрозуміють і так, для непасічників словами цей стан просто не опишеш...
Літали наші бджоли, тішили наші серця... Аж тут всі дружно кинулися тікати додому - до льотків черги, над головою бджіл аж кишить, але всі до вулика і ні одна - в поле.
За п'ять хвилин насунула чорнюща хмара, заблискала блискавками, загриміла громами... робочий день для бджіл та нас закінчився...
А наступного ранку Руслан віз батьківські сім'ї та молодих маток на острів. Контрольні ваги переставили під іншу сім'ю під щасливим номером 21! Виставили на нуль і Руслан поїхав.
День минув у роботі, до вагів ходити було просто ніколи... Приїхав Руслан ввечері, підійшли ми до вагів - і отетеріли. На них - величезний круглий НУЛЬ!!!
І сьогодні минув уже четвертий день, а той нуль і досі нахабно сміється нам межи очі. Про липу нагадує лише смак кількох комірок з медом у свіжих "язиках"...
Ось тут і згадав я про давню розмову зі старим пасічником. А говорив він про те, що якщо над квітнучою липою прогримить гроза - взятку кінець.
До цього року не траплялося нагоди перевірити. А тут - все зійшлося. От і думай - "совпадєніє" чи дійсно так і буває? Колеги, хтось мав такий гіркий досвід?"  (
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005350682015)

• Like 2

1 час назад, Немолодий сказал:

Питав своїх бджіл-не признаються.

З бджолами непотрібно розмовляти, за ними треба спостерігати..)))

55 минут назад, Немолодий сказал:

Юрій Сенчук: "То вірити старим дідам чи ні?

Ви коментарі почитайте!! А то як в тому старому анегдоті.. кажіть і Ви, дедушка.....

Гроза і блискавка самі по собі нічого для липи не несуть....

9 часов назад, язичник сказал:

кристалізується

Я думаю высыхает

2 години тому, Cfif сказав:

Ви коментарі почитайте!!

Вмію читати з 1956 року. Читав. Думки різні. Все як завжди.

Прийшло СМС повідомлення з показниками ваги контрольного вулика

26 червня. Ліс. Липа.jpg

• Like 1

10 годин тому, Cfif сказав:

Це все кабінетна теорія

Як липа дає!!! то ваги показують 7 - 10 кг. за добу і ліс бджола підриває від Землі цілий день і навіть вночі поодиноку нетерплячі в місяц вилітають!!! Незнаю як Вам відомо. але я таке бачив.... і погода була не кращою за теперішню.

+1,4 кг за день. Рекорд в цьому році, в сумі 3 кіло є - вже до соняшника вистачить, годувати не треба

літали при місяці, молодому, правда

• Like 2
  • Thanks 1

3 часа назад, Cfif сказал:

Не знаю у кого как а мне на липу грех жаловаться... Липа выделяет.. Правда странно как-то .... Как уже было подмечено в основном с утра и под вечер но приносы хорошие...

Кстати тоже есть это явление пчелы в сумерках летают раньше такого не замечал...

31 минуту назад, Немолодий сказал:

За цветение липы было в этом году две грозы... Одна так гремела била молнией и дуло ветром что думал и липы поломает в яру под лесом... Но выделение нектара в эти дни просело незначительно...

• Like 1

А у меня липы таки загудели!!:ole_ole:Сегодня доложили с пасеки, правда без ажиотажа. но начало есть и днём гудели в жару. Главное ветра северного не было. Вот такая барыня эта липа. во вторник северок подул. жару сбил и она 3 дня в себя приходила))) Надежда есть...))

• Like 2

Круто - у людей липа. А у мене -300 грам за 4 дні... 

1 хвилину тому, Sanich сказав:

Круто - у людей липа. А у мене -300 грам за 4 дні... 

Без відчаю. Буде і на Вашій вулиці свято. До 21 червня в мене було щодоби по мінус 500-700 г. Годував більше місяця через день-два по 1 л сиропу.

3 хвилини тому, Немолодий сказав:

Без відчаю. Буде і на Вашій вулиці свято. До 21 червня в мене було щодоби по мінус 500-700 г. Годував більше місяця через день-два по 1 л сиропу.

Та який відчай. У мене бджоли для душі. У відчаї будуть ті, хто живе з бджіл, але у них і підхід інший - кочуюють до медоносів. 

• Like 4
  • Thanks 1

З 24 по 26 число +10кг.

• Like 6

15 часов назад, Sanich сказал:

У відчаї будуть ті, хто живе з бджіл, але у них і підхід інший - кочуюють до медоносів. 

Первый подсолнух расцветет недели через 2-3. А сейчас хоть кочуй хоть не кочуй ни хрена нету, от слова вообще. Сахар наше все. Днепровщина.

6 часов назад, Север сказал:

З 24 по 26 число +10кг.

О 5гк . за сутки это уже что то, я думаю завтра послезавтра будет пик.

31 минуту назад, Cfif сказал:

О 5гк . за сутки это уже что то, я думаю завтра послезавтра будет пик.

З вашого досвіду скільки липа може медувати за сприятливих умов?

4 минуты назад, Север сказал:

З вашого досвіду скільки липа може медувати за сприятливих умов?

Якщо липа росте в лісовому масиві, а той стоїть по яругах... то до 2 неділь.

Це максимум з можливого.

• Like 2

5 часов назад, Ысч сказал:

хоть кочуй хоть не кочуй

Все равно получишь ...

Если бы не было двух весов, а только одни - думал бы что сломались. Уже неделю на обеих ноль. Поставлю кружку с кофе - работают. Буркуна полно, пчелы на нем нет.

• Like 1

На одной пасеке (около 90 семей) мед съели почти под ноль,пришлось срочно дать по 2.5 литра сиропа.Притом что на других точках поднесли разнотравья.

Разница только в том что этот голодный точек расположен на возвышенности

Edited by ved
  • Sad 1

+3300. ЛИПА!

• Like 3

10 минут назад, Немолодий сказал:

+3300. ЛИПА!

Фігасе!!! :blink:

• Haha 3

2 часа назад, Рус сказал:

Буркуна полно, пчелы на нем нет.

Такого буркуна как в этом году я в жизни не видел, реально по шею. Но пчела его не посещает. Рядом поле сильно забурьянено осотом, цветет во всю а пчелы на нем нет. Хорошо посещаются только синяк и яснотка, даже в самую жару, но в ульях ветер все равно гуляет.

Edited by Ысч
  • Like 1