Перейти к содержанию

Золотарник


surovyj

Рекомендуемые сообщения

У наших краях активно проростає золотарник канадський. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BE%...%BA%D0%B8%D0%B9 Чому кажу про наявність достатньої кількості опадів, тому що коли ідемо на відпочинок, то золотарник з узбіч пропадає десь на межі Віницької і Черкаської обл. У Білорусі він вже карантина рослина, тому що на лугах витісняє інші види. Думаю, якщо він в Криму мав можливість закріпитися, то вже там були б глобальні масиви, як у нас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю, якщо він в Криму мав можливість закріпитися,

не можешь научим, не хочешь заставим :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

не можешь научим, не хочешь заставим

когда-то был проект -повернуть реки вспять. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

когда-то был проект -повернуть реки вспять. opr06K9J.gif

потом будешь завидовать а я злопамятный и зернышка не дам :ah::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто задайте фразу для пошуку "Золотарник канадский и как с ним боротся" и отримаете повну відповідь. Ось одне з посилань http://news.tut.by/society/355008.html. Ця рослина близька до борщівника Сосновського, який ще більш медоносніший і більш вологолюбивий, для мене добре що у великих масивах в наших краях він не приживається, невистачає вологи. А на рахунок золотарника, пробуйте, але можу з 100% точністю сказати,що для висівання в маштабах отримання медозбору це марні старання. Для моєї пасіки золотарник гарний медонос з середина серпня до початку вересня, можливо і трохи пізніше, він росте кругом, де не обробляється земля витісняючи поступово інші види фауни. Для тих рослин які у цій місцевості росли постійно, це погано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я злопамятный и зернышка не дам

А мы темной ночкой со стебельками -то повыдергаем и будет нам счастье :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

когда-то был проект -повернуть реки вспять.

А Ви знаєте, що до нього вже знову повернулись? І вже всерйоз. Але мене цікавить, чому золотарник не кожен рік дає гарні медозбори. Всі пишуть, що він посуховитривалий, але ж посуха видно добре впливає на його нектароносність! У мене на піску начеб то це так. А у Вас ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

когда-то был проект -повернуть реки вспять.

А Ви знаєте, що до нього вже знову повернулись? І вже всерйоз. Але мене цікавить, чому золотарник не кожен рік дає гарні медозбори. Всі пишуть, що він посуховитривалий, але ж посуха видно добре впливає на його нектароносність! У мене на піску начеб то це так. А у Вас ?
Ріки повернути одна справа, ніж заставити рослину рости у місцевості, де у неї не є досить спиятливі умови. При тому, що ця рослина толком користі ніякої, крім декоративної не несе. А на рахунок нестійких медозборів, то все залежить від погодніх умов, золотарник любить помірну теплу і вологу погоду (з теплими короткочасними дощами). В середині серпня у нас проходить часта зміна погоди, ночі і дні стають прохолодними та й з опадами бувають проблеми. У мене на пасіці медозбір з золотарника є завжди в 2013 р. був середньої потужності, в 2012 був всього 2 тижні досить слабкий, набільш потужним за моїх за спостережень був в 2007 р., було десь +26+29, до початку вересня, проходили періодично грозові дощі, за 2 тижні занесли всі рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на рахунок золотарника, ... він росте кругом, де не обробляється земля витісняючи поступово інші види фауни.
А я гадав, що золотарник це рослина, тобто флора :umora:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на рахунок золотарника, ... він росте кругом, де не обробляється земля витісняючи поступово інші види фауни.
А я гадав, що золотарник це рослина, тобто флора :umora:;)
Так, вибачаюсь, флори, але на місцях де він росте витісняється в основному травянистий бур'ян, що в свою чергу впиливає на фауну.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи розмножується золотарник насінням?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи розмножується золотарник насінням?

Так. Найкраще, вірніше - найефективніше, якраз насінням. Розсівається на кілька кілометрів за рік- два. Я перший раз розсіяв пух з кулька, а за років три там, на піщаному грунті, з'явилась ціла плантація.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Цікаво, а хтось стоїть зараз на золотарнику? Які привіси цими днями?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, а хтось стоїть зараз на золотарнику? Які привіси цими днями?
Нажаль ваги на пасіці не маю, але сьогодні біля вуликів стояв конкретний штин - і пилок і нектар несуть повним ходом - два дні тому був непоганий дощ, літ бджіл відразу покращився...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, а хтось стоїть зараз на золотарнику? Які привіси цими днями?

Робота на ньому щойно почалася, працюють бджоли на тому що росте вище- вдень робота ще слабенька а увечір гарна. Як зацвіте у низинах то працюватимуть увесь день.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікаво, а хтось стоїть зараз на золотарнику? Які привіси цими днями?

Робота на ньому щойно почалася, працюють бджоли на тому що росте вище- вдень робота ще слабенька а увечір гарна. Як зацвіте у низинах то працюватимуть увесь день.
В мене на роботі росте декілька кущів золотарнику але бджіл на ньому ніколи не бачив,можливо не той вид?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене на роботі росте декілька кущів золотарнику але бджіл на ньому ніколи не бачив,можливо не той вид?
В мене суто біля самої пасіки росте гектарів 2 і в окрузі ще.. не знаю скільки, так от ніколи не бачив щоб на золотарнику гула бджола так як на гречці чи на липі... видно поодинокі бджоли, але умудряються до вересня позаливати все медом :ay: можливо хіба літають за ліс, де земля краща, можливо там золотарник краще виділяє :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене на роботі росте декілька кущів золотарнику але бджіл на ньому ніколи не бачив,можливо не той вид?

Черкасець, Я тому й питаю. Бо постійне спостереження за золотарником нічого не дало. Бджіл на ньому майже не буває, в основному - оси та джмелі, дикі бджоли. Хоча позаторік у мене була качка меду саме із золотарника. Очевидно він виділяє добре нектар на болотах, сирих та чорних землях і після дощів. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Очевидно він виділяє добре нектар на болотах, сирих та чорних землях і після дощів.

Дуже багато залежить від ґрунтів, я вже писав про дерен. Інколи зовсім немедуючі рослини попадаючи на інші ґрунти починають виділяти нектар.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже багато залежить від ґрунтів, я вже писав про дерен. Інколи зовсім немедуючі рослини попадаючи на інші ґрунти починають виділяти нектар.

sij, І від дощів теж є залежність. Але золотарник аж дуже вже специфічний,- не кожен рік у нашій місцевості медоносить. А чому,- треба прослідкувати уважно. На ньому чомусь найчастіше я зустрічав ос та джмелів. :dntknw: Є неподалік мене лужок, спробую його засіяти золотарником. Там сирість постійна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є неподалік мене лужок, спробую його засіяти золотарником. Там сирість постійна.

В мене росте в городі, два кущі, коли зацвітає на ньому дуже багато бджіл і цвіте довго
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене росте в городі, два кущі, коли зацвітає на ньому дуже багато бджіл і цвіте довго

sij, А можливо ж дійсно це різні сорти?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

sij, А можливо ж дійсно це різні сорти?

Оце мій Szj1Kl93pzM
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оце мій
:ay: Я на своєму ніколи більше 2 бджіл на кущі не бачив.... правда в мене його гектарами :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оце мій
post-609-1407072210_thumb.jpg але в мене його тільки два кущі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...