Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
surovyj

Золотарник

Recommended Posts

Я так само перший раз збираю насіння. Дійсно пил.

Справді насіння надзвичайно дрібне,насінини мають зверху пух(мабуть розносяться вітром). :dntknw: А я ніяк не можу назбирати насіння-весь час волога погода... :(

Цитата(Struk 07 @ 31.8.2009, 22:15) Так хтось скаже голосно: можна зимувати на золотарнику, чи ні???
Зимую на золотарнику четвертий рік. Проблем з кристалізацією та з зимівлею через якість меду не виникало. Після вікачування меду з гречки перевожусь на золотарник і кочую до чила 10-15 вересня. Цукру не даю зовсім. Мед з золотарника янтарного кольору з приємним ароматом (ніби підпражений) Edited by Поліщук

Пчеловодам Харькова и его окрестностей.Кто захочет обзавестись золотарником,езжайте в городской Ботанический сад.Со стороны Канатной дороги,вниз к Источнику,его там уже гектарами мерять можно.Глубокой уже осенью наткнулся -- теперь весной с лопатой туда и наведаюсь.Вход там бесплатный и растения тоже "на халяву".

Золотарник найкраще розмножується поділом куща.Один кущ за рік розростається на метр в діаметрі.Бавитись з насінням марна справа.Знаю з досвіду.Є набагато потужніші медоноси,сніжноягідник наприклад,з золотарником не зрівняти. :baby:

Ну-ну,Сяво,не так категорично.Для чого ж порівнювати сніжноягідник і золотарник?У них різні сроки цвітіння,різні пилконосні властивост.Щодо розмноження останнього медоносу насінинками,так форум вже просвітили і тому в Ботсад я і подамся саме з лопатою.Всіляких гараздів!

Ну-ну,Сяво,не так категорично.Для чого ж порівнювати сніжноягідник і золотарник?У них різні сроки цвітіння,різні пилконосні властивост.Щодо розмноження останнього медоносу насінинками,так форум вже просвітили і тому в Ботсад я і подамся саме з лопатою.Всіляких гараздів!
НА РАХУНОК ЦВІТІННЯ МОЖУ ПОСПЕРЕЧАТИСЬ.СНІЖНОЯГІДНИК ЗАЦВІТАЄ НА МІСЯЦЬ РАНІШЕ І ЦВІТЕ НА ДВА МІСЯЦІ ДОВШЕ.ЩОБ РОЗМНОЖИТИ ДОСТАТНЬО ЗАПХАТИ ГІЛКУ В ЗЕМЛЮ.МЕДОПРОДУКТИВНІСТЬ ДО 400КГ. НА ВІДМІНУ ВІД ЗОЛОТАРНИКА ДЕ ЗАЛЕДВЕ ДО 40 ДОТЯГУЄ. Сообщения нельзя писать ПРОПИСНЫМИ БУКВАМИ. Прежде чем вступать в полемику, прочтите Правила. На первый раз - предупреждение. (Адм.)

Золотарник найкраще розмножується поділом куща.Один кущ за рік розростається на метр в діаметрі.Бавитись з насінням марна справа.Знаю з досвіду.Є набагато потужніші медоноси,сніжноягідник наприклад,з золотарником не зрівняти. :baby:
Цікаво! Прохання відкрийте нову підтему для такого рекордсмена. Бажано фото.

Така тема вже давно виявляеться є.Фотоpost-1609-1261508782_thumb.jpg

post-1609-1261510189_thumb.jpgФото золотарника

Така тема вже давно виявляеться є.Фотоpost-1609-1261508782_thumb.jpg
Дякую. Тепер ясно про що йдеться. Не можу повірити, що це медонос. Та ще й такий потужний. Зараз подивлюся в тему.

Фото золотарника

Та фото є, а де самого золотарника для розплоду взяти?

а де самого золотарника для розплоду взяти?

В Харкові...

В Харкові...

У Вас??? :ah:

У Вас???

Читай сообщение № 29... :hi:

:hi:
Читай сообщение № 29...

Отож, ет только для Харьковских пчеловодов..
Пчеловодам Харькова и его окрестностей.Кто захочет обзавестись золотарником,езжайте в городской Ботанический сад.Со стороны Канатной дороги,вниз к Источнику,его там уже гектарами мерять можно.Глубокой уже осенью наткнулся -- теперь весной с лопатой туда и наведаюсь.Вход там бесплатный и растения тоже "на халяву".

Остальным незя если заловлят то ....... Ботанический сад ет тебе не Хухи мухи и лопата...

Понятны твои вздохи и причитания,Славик!Дай дОжить до весны,а там будем посмотреть.Но,думается,такой сорняк произрастает и поближе к твоему имению.Поспрашивай!

Читай сообщение № 29...

Так
Пчеловодам Харькова и его окрестностей.

А ми ж не звідти. ;)

Ну просто барышни кисейные...Чего обижаться-то?Не станет же Бортник или Вован изХарькова ехать за золотарником в Ровно?Именно для местных и давал наводку.А кому надо,приезжайте и копайте или заказывайте аборигенам...

Фото золотарника

Та фото є, а де самого золотарника для розплоду взяти?
Кругом Львова його навалом,практично на кожному закинутому полі

Кто-то знает выделяет золотарник нектар в степных районах Голованевский р-н Кировоградской обл.? А то у нас я его не видел но хотелось бы попробовать этот поздний медонос? Заранее благодарен

Кто-то знает выделяет золотарник нектар в степных районах Голованевский р-н Кировоградской обл.? А то у нас я его не видел но хотелось бы попробовать этот поздний медонос? Заранее благодарен
Чув що золотарник краще медує при температурі близько 30 градусів,правда полюбляє і вологі місця.

Так якщо він у вас не росте, то хто може знати чи виділяє? :umora:

Трохи довідкової інформації з літератури:

золотарник, золотая розга, Solidago virga aurea - многолетнее травянистое растение семейства сложноцветных... (морфологію пропущу - не так цікаво) ... распространен по всей Украине, цветет с середины июня до середины августа, пчелы хорошо посещают его цветки, собирая нектар и пыльцу, сахаропродуктивность одного га сплошного посева - 45 кг (50-55 кг меду)
Цікаво чому у п. Станіслава вказано 700-800 кг? Невже така різниця між різними видами?

Цікаво чому у п. Станіслава вказано 700-800 кг? Невже така різниця між різними видами?

Інколи різниця не між різними видами, а між різним складом ґрунтів.На різних ґрунтах по-різному медує.

В нас за межами боліт є також немалі площі золотарника(ближче до пасіки) та бджіл там буває дуже мало. Тож він любить поживні і добре зволожені грунти...