Перейти к содержанию

Золотарник


surovyj

Рекомендуемые сообщения

(одни гибриды без нектара)
А у нас все с нектаром И что интересно, его много :ay::az:И многие на нём зимуют
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

(одни гибриды без нектара)
А у нас все с нектаром И что интересно, его много :ay::az:И многие на нём зимуют
Я второй год ужэ пролетаю с ранним и первый с позним! И разнотравье по силе нето,што 10лет назад(у дяди до подсолнечника по фляге с семьи было акацыя+разнотравье).Так-што будет золотарник канадский,-уж лучшэ он чем амброзия!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

уж лучшэ он чем амброзия!

Яке ж воно краще, як від нього живий український світ страждає. Є набагато продуктивніші пізні медоноси, які гармонійно вписуються у фітоценоз української природи. Хвалитися власними лінощами і байдужістю це вже занадто :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хвалитися власними лінощами і байдужістю це вже занадто

Лінощі не у пасічників, лінощі у тих, що дозволяють золотарнику рости замість пшениці. Якби поля були в хлібах, не були б золотарнику :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є набагато продуктивніші пізні медоноси, які гармонійно вписуються у фітоценоз української природи.
Наприклад?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є набагато продуктивніші пізні медоноси, які гармонійно вписуються у фітоценоз української природи.
Наприклад?
Присоединяюсь,только вереск не предлагать!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є набагато продуктивніші пізні медоноси, які гармонійно вписуються у фітоценоз української природи.
Наприклад?
Присоединяюсь,только вереск не предлагать!
Якрім крутая більш ніякий продуктивних медоносів не знаю. Крутай гарний медонос, але досить тяжко його розвести велику площу, а золотарник сам розростається, по моєму кращого медоноса годі і шукати особливо враховуючи що на меду золотарника бджоли чудово зимують
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще серед пізніх додам буркун- однорічний в самий раз, а дворічний перед цвітінням скосити, відросте і буде осінню свято, тут одне- чи не спрацюємо бджолу?На соняшнику кажуть сімї можемо спрацювати, думаю і золотарник та будьякий інший пізній медонос в великій кількості не є добре. Викачати весь мед на Спаса і нехай собі на зиму тягають з золотарника, це вибачте явне жлобство! :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще серед пізніх додам буркун- однорічний в самий раз, а дворічний перед цвітінням скосити, відросте і буде осінню свято, тут одне- чи не спрацюємо бджолу?На соняшнику кажуть сімї можемо спрацювати, думаю і золотарник та будьякий інший пізній медонос в великій кількості не є добре. Викачати весь мед на Спаса і нехай собі на зиму тягають з золотарника, це вибачте явне жлобство! :IMHO1:
Буркун худоба полюбляє а також її власники :umora: В інших бджолярів не спрацьовуються на золотарнику а у нас з Вами спрацюються ? Хіба після соняшника іто не факт :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще серед пізніх додам буркун- однорічний в самий раз, а дворічний перед цвітінням скосити, відросте і буде осінню свято...
І скільки ви скосите - 1 гектар, 2? А в мене наприклад золотарника самосівом гектарів 30-40 і кожного року розростається. Викачую 1-2 відра з вулика( в перших числах вересня) і на зиму залишається і не скажу що бджоли зносились, нічого особливого
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Викачую 1-2 відра з вулика( в перших числах вересня) і на зиму залишається і не скажу що бджоли зносились, нічого особливого
Саме ТО! осінній тихий взяток для нарощування зимової бджоли. А мед з золотарника, (пощастило посмакувати - за це завдячую Бджолопотаму) за консистенцією дуже схожий на ріпаковий не закристалізований, навіть він мені здається ніжнішим. Саме такий полюбляє Європа.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наприклад?

Гісоп набагато продуктивніший і вигідніший для продажу і зимівлі, тільки на старті треба трохи попрацювати. Абсолютно неагресивний і ніяк негативно не впливає на природу. Для місцин з більш вологим кліматом можна додати леспедецу двокольорову- і худоба поїдає і меду буде
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не думаю, що від наших тут обговорень, щось зміниться. Інші медоноси потрібно вирощувати і розсівати насіння. А той самий золотарник канадський цю межу перетнув напевне в наших місцях десь рокі з 30-40 назад. Скільки себе пам'ятаю, у лісі даної рослини завжди було багато. Колись, щоб заготовити сіно, брали на сінокіс ділянку з молодою посадкою у лісі і там косили, а я малий носив золотарник оберемками. Зараз він спокійно росте повсюду де земля не обробляється і є достатньо світла і не думаю, що це настільки велика проблема. Так як і осот, у моїй місцевості, біля невеликою річечки є досить великий беріг, то осот розріся вже мабуть на декілька десятків гектарів і думаю наврядчи з ним хтось буде боротися. У селі залишилось з 20 голів корів в череді і стільких коней на пасовищі. А на рахунок меду, то колись коли було вуликів з 20 качав мед в перших числах вересня, правда не весь а в основному біля половини запасу, на даний момент рахую трохи це дивацтвом, з часом, хто цим займається мене зрозуміє. Бджола зношується від будь чого, аби був медозбір, а якщо брати весь мед то потім гудують цукром, бджоли у робочих сім'ях може і більше ніж після соняшника, але вона вся зношена і весною маємо проблеми з розвитком. В такому випадку потрібно мати велику кількість відводків, які будуть попвнювати резерв сімей у них в цей момент мед іде на нарощування бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гісоп набагато продуктивніший і вигідніший для продажу і зимівлі, тільки на старті треба трохи попрацювати. Абсолютно неагресивний і ніяк негативно не впливає на природу.

Для гіссопа треба орати землю, він так не зійде, дуже дрібненьке насіння, я садив його в горшки, а весною садив на вулиці, але для того щоб мати з нього товарний мед треба розробляти поле. Саджу і золотарник і ваточник, тільки рости вони у нас не хочуть, посаджені по кілька кущиків, років 7 тому, так кілька кущиків і росте
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для гіссопа треба орати землю, він так не зійде, дуже дрібненьке насіння, я садив його в горшки, а весною садив на вулиці, але для того щоб мати з нього товарний мед треба розробляти поле. Саджу і золотарник і ваточник, тільки рости вони у нас не хочуть, посаджені по кілька кущиків, років 7 тому, так кілька кущиків і росте
Оранка необов'язкова. Можна протягом літа кілька разів викосити і залишити викошене на полі. Головне косити до появи насіння і чим частіше, тим певніше, що зайві бур'яни зникнуть. Я сіяв восени під пізні дощі- граблями кілька разів грабав землю, сіяв насіння, поперечиною грабель пригрібав землю і легенько притоптав. Схожість насіння досить висока, довелося проріджувати наступного року. Ну і трохи бур'янів прополоти, але воно того варте. Ластовень швидше розростається, якщо лопатою розрубати кущ на 2-4 частини, але робити це можна на третій рік після посадки маточного корінця і потім кожного року розрубувати навпіл кожен новий кущ. Ну і звичайно органіки бажано дати хоч для старту
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оранка необов'язкова. Можна протягом літа кілька разів викосити і залишити викошене на полі. Головне косити до появи насіння і чим частіше, тим певніше, що зайві бур'яни зникнуть. Я сіяв восени під пізні дощі- граблями кілька разів грабав землю, сіяв насіння, поперечиною грабель пригрібав землю і легенько притоптав. Схожість насіння досить висока, довелося проріджувати наступного року. Ну і трохи бур'янів прополоти, але воно того варте. Ластовень швидше розростається, якщо лопатою розрубати кущ на 2-4 частини, але робити це можна на третій рік після посадки маточного корінця і потім кожного року розрубувати навпіл кожен новий кущ. Ну і звичайно органіки бажано дати хоч для старту

Гісоп не тільки для бджіл корисний він ще входить в список трав при виготовленні абсенту :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оранка необов'язкова. Можна протягом літа кілька разів викосити і залишити викошене на полі. Головне косити до появи насіння і чим частіше, тим певніше, що зайві бур'яни зникнуть. Я сіяв восени під пізні дощі- граблями кілька разів грабав землю, сіяв насіння, поперечиною грабель пригрібав землю і легенько притоптав. Схожість насіння досить висока, довелося проріджувати наступного року. Ну і трохи бур'янів прополоти, але воно того варте. Ластовень швидше розростається, якщо лопатою розрубати кущ на 2-4 частини, але робити це можна на третій рік після посадки маточного корінця і потім кожного року розрубувати навпіл кожен новий кущ. Ну і звичайно органіки бажано дати хоч для старту

Гісоп не тільки для бджіл корисний він ще входить в список трав при виготовленні абсенту :az:
Так это в корне меняет дело ;):ole_ole::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Кто что о нём знает?

Велике Вам спасибі, що опублікували фото цієї рослини. Знаю тепер її точну назву, а то доводилось всяке чути - і "Японська мімоза" і "Жовтяк"... А розводиться вона легко. Розкидайте її насіння у будь-який час - а воно як пух,- і Ви одержите через пару років цілу плантацію. Якраз нектаропродуктивність маленька, пилку більше. Але цвіте цей золотарник у безвзятковий період. Кому потрібне насіння , для мене це не проблема, допоможу по можливості. :):umora::wave:
А мед з золотарника, (пощастило посмакувати - за це завдячую Бджолопотаму) за консистенцією дуже схожий на ріпаковий не закристалізований, навіть він мені здається ніжнішим. Саме такий полюбляє Європа.

Земляче, мед із золотарника набагато приємніший і кольором, - дійсно периливається золотом, і смаком. Та й кристалізація у нього не смальцеподібна, а схожа кристалами до соняху. :umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та й кристалізація у нього не смальцеподібна, а схожа кристалами до соняху. :umora::wave:
В кожний рік по різному. Залежить чи багато дощів було під час цвітіння. З власного спостереження. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На соняшнику кажуть сімї можемо спрацювати, думаю і золотарник та будьякий інший пізній медонос в великій кількості не є добре.

А що голодом морити бджіл - це правильно? Сонях губить бджіл клейкими виділеннями, а в золотарника цього немає і квітоложе у нього зверху - легкодоступне. Щоб нарощувати сім'ї на зиму, чи під час скормлювання сиропу, - обов'язково необхідний пилок. А золотарник якраз ним і забезпечує і в безвзятковий період! Правда, за моїми спостереженнями з нього був найкращий медозбір з міжрядь у яблуневому саду, - мабуть постійна підкормка дерев давалась взнаки. І час від часу,- дощик теж гарно впливає на його медопродуктивність. :dntknw::umora::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Золотарник, золотая розга (Solidago virga aurea L.) — многолетнее травянистое р-ние сем. сложноцветных.

подскажите семена есть в продаже, порылся в нете только трава как лекарство :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Золотарник, золотая розга (Solidago virga aurea L.) — многолетнее травянистое р-ние сем. сложноцветных.

подскажите семена есть в продаже, порылся в нете только трава как лекарство :hi:
Насіння схоже на пух - дуже сумніваюсь що його можна купити в магазинах. Якщо треба, то восени вам можу назбирати :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо треба, то восени вам можу назбирати

спасибо буду должен :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо треба, то восени вам можу назбирати

спасибо буду должен :az::hi:
Спочатку прочитайте біологічні особливості золотарника канадського. Дана рослина росте кругом у нас, а це не означає, що вона буде рости з тим успіхом у місцях де мало опадів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що вона буде рости з тим успіхом у місцях де мало опадів.

у меня предгорье и кол-во осадков по сравнению с симферополем превышает в2-3 раза Золотарник, или солидаго (Solidago) - довольно привычное растение, но оно очень ценится цветоводами как яркое и неприхотливое, совсем бесхлопотное - засухоустойчивое и морозостойкое, нетребовательное к почвам. На солнечном месте золотарники формируют мощные кусты и обильно цветут, украшая сад мелкими, но многочисленными ярко-жёлтыми цветками в больших грациозных соцветиях. это данные инциклопедии у вас другие :hi::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...