Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
Андрій Сумчанин

Сравнение пород в Украине. Практический опыт

Recommended Posts

У мене карніка обльотувалась на лігустікі 117 ....жесть .,..неусидчива і злоба шкалить!!

Только что, asot сказал:

лігустікі

позбудься лігустіки. і незаводь на пасіці венігрету. і буде ок.

То було в минулому часі ...

У мене не венегрет! 

Венегрет у навколишні окрузі ,якщо всіх разом узяти - бо тримають те ,що кому подобаеться !!(( 

В мене кордован мама ,тато лугустіка.

Дочкі спокійні і усидчіві 

порівняння весняного розвитку станом на 11.05.2020

маю бджіл: (карпатка, карніка, бакфаст) і місцева - визначаюсь із породою для своєї пасіки опишу тільки сімї (матки 2019р.):

Карпатка в зиму і з зими на 5-6 рамках, весна розвиток бомба станом на сьогодні 18-20 рам бджоли і по дві рамки печатки забрано, відбудовано по 5 вощин  на 300(із 6 -  2 заходили в ройовий - зруйнував маточники, натовкав відкритого розплоду що забрав із відводків і ще по 3 вощини поки мисочки пусті, рамки намітив заберу якщо не почне виділяти акація) немає ранніх медозборів від безділля мабуть  і ройовий ( булиб ранні медозбори було б куди діти робочу силу)

Місцеві (дід розмножує ройовими маточниками)Дві місцевих купував весною для виховалок - розвиток супер, але обидві зайшли в глуху ройку (навіть формування відводка з старою маткою не позбавило ройового настрою, у відводку продовжують тягнути ройові маточники спробував використовувати, як стартер, але з маткою, двічі давав рамку-  причому з 14 приймають 10-12, після чого струсив всю бджолу на вощину, і хай роблять що хотять) для цілей одноразового виведення маток підходить, але працювати дуже складно.

Карніка (ф1 від шо) в зиму і з зими 6-7 рам, розвиток добрий, але не настільки як у карпатки. на сьогодні стоїть 18 рам, але реально бджоли десь на 14-16 , 1 рамку печатки забрав у відводки всі 6 в робочому стані і на відміну від карпатки на кожній рамці з розплодом є мед, сухих рамок немає.

Баки від 4 матководів ф.1 по 2 шт,   від 3 старт повільніший від карніки,  але наростаючий(за рахунок того, що в зиму йшли сильніші 8-10) займають 18 рам,  1 рамку печатки забрав у відводки. Всі в робочому стані (вощини покищо відбудували меньше ніж карніка та карпатка, я так розумію - було менше молодої бджоли нікому було будувати).

- Ще 2 сімї - матки баки від одного із матководів (з його слів: "матеріал з германії і він себе проявить пізніше, в ройовий не входить ні прияких умовах і мед споживає економно, а носить добре" - побачим) в зиму на 6-7 рамках з зими на 6-5 на сьогодні бджоли на 8 рамках +( магазин на піврамку -магазин без бджоли) розпід пішов пізно і по малу нарощувала оберти, перший розплід був з пропусками зараз вроді рівніший пішов доки добре не прогріється повітря навіть на льоток не вилазять. В березні всі носили пилок, а ці навіть носа не показували, зараз аналогічно мокро чи прохолодно сидять дома (телефонував матководу - сказав не переживй свет так і має бути)  поки не чіпаю ці дві сімї хочу глянути, що буде з ними далі (але на перший погляд відвертий брак, хоча слова, що економна підтверджуються - розширював 1 маломедною і 1 медовою і мед в сімї ще є(інші сімї отримали по більше але ж і бджоли там в двічі більше),   що в ройовий не входить це точно - з таким розвитком хоч бине скопитились, навіть цікаво що дадуть по меду.)

• Like 14

03.06.2020 продовження попереднього посту. Результат весняного розвитку. Сади відійшли по заморозках, ріпаку не було, акація стоїть без квіту.

Карпатка 24 рамки бджоли меду 0 ділю на півльоту, бо стають на крило яйця в мисочках.саджу в другу частину плодку карніку і   годую, може хоч липу побачу.

Карніка 20-24 бджоли в робочому стані із меду копито над розплодом, в магазинах в центральних наприск. Із двох сімей відкидаю по 3 рамки формую зборний даю плідну. 

Місцева вся розформована на відводки, використана для виховалок.   Дуже складна в роботі. Якщо в ройовий то хоч плач.

Баки-  від 3 матководів бджоли 24 рамки в робочому на рамках із розплодом тільки розплід перга на крайніх, а мед в магазинах але малувато, візуально менше чим у карніки.    Із двох роблю ще один і сажу плідну бак.

І дві сім'ї баків  від 4-го матковода  від яких я чухаю головову  і не знаю що з ними робити. Зимувала сімя - На сьогодні сидять у 8 рамочнику + магазин з яких: 6 рам розплоду  дві медовопергових і 8 піврамки меду щоправда не всі повні і не печатний. Їхав з впененісю що буду розформовувати на нуки, а виходить що вони єдині в кого можна смикнути меду.  Але по розвитку ...

• Like 6
  • Haha 1

В 03.06.2020 в 15:30, слава 1987 сказал:

Їхав з впененісю що буду розформовувати на нуки, а виходить що вони єдині в кого можна смикнути меду.  Але по розвитку ...

Вам шашечки или ехать?

• Like 3

В 03.06.2020 в 15:30, слава 1987 сказал:

дві сім'ї баків  від 4-го матковода  від яких я чухаю головову  і не знаю що з ними робити. Зимувала сімя - На сьогодні сидять у 8 рамочнику + магазин з яких: 6 рам розплоду  дві медовопергових і 8 піврамки меду щоправда не всі повні і не печатний. Їхав з впененісю що буду розформовувати на нуки, а виходить що вони єдині в кого можна смикнути меду.  Але по розвитку ...

От нормальна бджола попалась як для стаціонара. Нема взятку сидять тихенько. Я тих мясних карпаток раніше теж спробував і позбавився, розплід гонять чи є взяток чи ні, а потім годуй або вези десь на сонях чи ще куди...

Edited by sitava
  • Like 2

В цьому році помітен контраст між сім. На одному точку (всі "баки" або місцеві)  в одних сухо і треба годувати в інших видно мед в маг. (можна забрати і дати "голодним").Може одні крадуть в інших? Не розбій, а так, тихенькі "кишенькові" крадіжки? В мене з 21-ї купленої сім. "баків"(дочок ШЗ) і карніки щонайменше  7 роїлись. У "Папи" куплених бджіл  з зоставшихся 150-170вул. війшло в РС і відпустило рої не більше 5-ти .Це що? Вдача пасічника чи і мови місцевості, бо утримувались в  однакових-10Рута + маг. вул. і годувати почав раніше. Не все можна пояснити силою людського розуму, сила обмежена (в кожного своя) і пояснення  неможливо перевірити , оцінити ціфрами, приладами , вимірюванням. Лікарі жартують, що лікарська наука на другому місці за точністью ,впевненністью, однозначності після... Богословія. Нехай Бджільництво за ціми ознаками буде вже на третьому місці.

• Like 1

5 часов назад, Винодел сказал:

В цьому році помітен контраст між сім. На одному точку (всі "баки" або місцеві)  в одних сухо і треба годувати в інших видно мед в маг. (можна забрати і дати "голодним").Може одні крадуть в інших? Не розбій, а так, тихенькі "кишенькові" крадіжки? 

Вже декілька років спостерігаю за такими "медовими" сім ями.

В цьому році теж три такі завелися.

Їх роботу дуже добре видно з ранку коли холодно. Особливо добре видно коли кормлю нуклеуси.

З ранку виходиш на пасіку льоту нема,літають лише ці.

Легко між нуклеусами спостерігати за їх поведінкою.

Прилітає якщо на льотку є охорона вона незалітає летить у сусідній .шукає де нема охорони.

Зато в них магазини повні даже цього року.

Таких маток давлю безжально.

• Like 4

4 часа назад, дочинец сказал:

Вже декілька років спостерігаю за такими "медовими" сім ями.

В цьому році теж три такі завелися.

Їх роботу дуже добре видно з ранку коли холодно. Особливо добре видно коли кормлю нуклеуси.

З ранку виходиш на пасіку льоту нема,літають лише ці.

Легко між нуклеусами спостерігати за їх поведінкою.

Прилітає якщо на льотку є охорона вона незалітає летить у сусідній .шукає де нема охорони.

Зато в них магазини повні даже цього року.

Таких маток давлю безжально.

Мені б таких маток , наскільки менше було б бджолам літать за медом ;):umora:

Кругом пасіки сотні сімей , пасіка находится якраз по центру , весною перший пилок я бачу на пару днів пізніше і в десятки раз менше за колегу в якого пасіка на краю точка ( село)

• Like 4

5 часов назад, дочинец сказал:

Таких маток давлю безжально

А якої вони породи? 

1 час назад, AVA сказал:

Мені б таких маток , наскільки менше було б бджолам літать за медом ;):umora:

Кругом пасіки сотні сімей , пасіка находится якраз по центру , весною перший пилок я бачу на пару днів пізніше і в десятки раз менше за колегу в якого пасіка на краю точка ( село)

Так купите у Дочинця.:ah:

• Like 1

Виходить мої підозри мали місце, принаймі на одній пасіці. Абсолютна  більшість пасічників не спостерігае за льотом бджіл, зосереджені на виконанні робіт. Добре , що п. Василь опинивсь в потрібному місці в відповідний час і спостеріг і осягнув явище. Намагавсь пригадати випадки тихих крадіжок , не зміг. Злодійка  поводиться інакше на прильотній дошці, інакше і вилітае(начебто піднімаеться по передній стенці вгору і злітае). В мене дуже рідкі випадки наглого пограбування серед білого дня слабких відводків. Колега розказував про неможливість створення нуклеуса- грабують.