Перейти к содержанию

Сравнение пород в Украине. Практический опыт


Рекомендуемые сообщения

1 година тому, Граніт сказав:

Я вважаю, що  то не перевага, в Україне вже такий-же,  цінність забугорного матеріалу в тім, що він новий, а це  на більший срок унеможливить близькорідне парування.

не лише новий матеріал, це не завжди новий,  за останні 5 років завезено не дуже багато розмаїтого матеріалу, (як для України).Ми знаємо 5-6  самих " розкручених" матководів  і їх матеріал. В останні роки маємо доступ до бібріда, і це ще більше відкрило нам інформаційне поле до селекційного матеріалу.  Цінність завезеного матеріалу  в його селекційному напрацюванні. Це завжди матеріал  з яким вже працюють селекціонери Европи.  Завдяки завезеному матеріалу карніки, ми маємо можливість одержати гарні кросс комбінації з нашою карпатською бджолою. Завдяки наявності в Україні пасік генетичного резерву , пасік на відалених хуторах, в горах, вдається знайти автентичний  матеріал та комбінувати його з кращими селекційними  формами завезеними з Европи. 

Окремо хочу звернути увагу матководів . Не весь привезений матеріал годиться для репродукції!  швидше , дуже мало привозиться дійсно відселекціонованого та перевіреного матеріалу. Ми купуємо в Европі, в основному, маток  "чистопородних" і свято віримо що все що привезене " звідти" то вже племматеріал. Це далеко не так!!! 

До прикладу. У 2016 році ми одержали Sklenar  від 3-х маткарів. Найбільше матеріалу  від Йохана Фукса. В кожній групі  ( по 6-8 маток облітаних на островах  або гірських облітниках ) які я залишив у себе , завжди виділялися 1-2 матки, все інше  звичайний матеріал, зрозуміло що не "дворняги", але і  для репродукції  не дуже підходить.

Крім того , маємо ще одну дуже серйозну проблему - відсутність місць парування . Матки які ми виводимо,  вільного парування. От тут і виникає найбільша проблема, особливо в насичених бджолами регіонах.  У маткарів Європи цієї проблеми немає. Там працюють місця парування, і маткар - селекціонер має можливість вибрати оптимальну комбінацію для своїх маток. У нас це поки зароджується. В цьому році ( завдячуючи Григорків Л.М та групі активістів УС) вдалося одерджати перші острівні матки УС контрольованого парування. Діло зрушилося з місця. Крім цих маток ( а це більше 150 маток що облетілися на Жовнівському острові) є ще групи ШО . Честь і хвала! 

На черзі гірський облітник у карпатах. Теж створено ізольований,  високо в горах облітник , де розміщена батьківська  8-ма генеологічна сестринська  група Синевір і там теж завезено та випробовується кілька сотень маток карпатських ліній та карніки. Карніка яка завезена на обліт  походить  від відомих селекціонер,  дочки  класових маток які ми одержали  від Карла Пернер (99-120-71503-2015)  та Яна  Краутер  ( 8-209 -664 -2015к).  Таким чином ми уникаємо близькоспорідненого парування, а  генетична експертиза,   яку проводять наші та німецькі вчені  , в скорому часі, дасть відповідь  чи  споріднені карпатка  та  карніка . На даний час ми спостерігаємо чудові  результати  при поєднанні  цих двох популяцій бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Вадим Василюк сказал:

Ну ти сам почитай форум, перевага все ж в забугорного матеріала. 

Вадим те що я мало пишу останній час не означає що не читаю, я на форумі практично кожен день, і я не бачу переваги про яку ти пишеш, я бачу лише перевагу в різноманітності доступного матеріалу. Якщо говорити за карніку то у наших матководів вона завжди буде меншою ніж з Європи, адже у нас це завізна бджола, але ми використовуем туж саму (генетично) бджолу що і європа тобто генетично матки Українських матководів нічим не гріші за європейскі, а по якості часто кращі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Паланочка сказав:

Вадим те що я мало пишу останній час не означає що не читаю, я на форумі практично кожен день, і я не бачу переваги про яку ти пишеш, я бачу лише перевагу в різноманітності доступного матеріалу. Якщо говорити за карніку то у наших матководів вона завжди буде меншою ніж з Європи, адже у нас це завізна бджола, але ми використовуем туж саму (генетично) бджолу що і європа тобто генетично матки Українських матководів нічим не гріші за європейскі, а по якості часто кращі. 

наші аборигенні бджоли  ( особливо не метизовані ) мають сильнішу імунну систему, є стійкіші  до захворювань. Наші бджоли не зазнали настільки сильно імунної депресії через відсутність цілеспрямованого селекційного процесу.  Німці своїх бджіл настільки близько підігнали, витягуючи  ГКО , що у них є проблема з імбредною депресією,  нам це не грозить ще років 10-15 . Хоча ? хто його знає.

У нас інша проблема: неконтрольована метизація . Якщо, не дай Боже, перекриють доступ до  свіжого  відселекціонованого  матеріалу, а інститути і надалі будуть скорочувати пасічників на пасіках генетичного резерву, і тих пасік не стане , то буде " гаплик"  . Тих кілька десятків добровольців, маткарів-селекціонерів, не зможуть забезпечити потреби ринку в якісному материнському матеріалі  і  наслідки можуть бути непередбачувані :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю стоит ли создавать отдельную тему, по этому спрошу здесь. 

Из личного опыта пчеловодов с юга Украины с взятком акации и подсолнуха. Какая порода пчел показывает наилучший результат в нашем регионе. Буду благодарен если откликнитесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Джаз сказал:

Не знаю стоит ли создавать отдельную тему, по этому спрошу здесь. 

Из личного опыта пчеловодов с юга Украины с взятком акации и подсолнуха. Какая порода пчел показывает наилучший результат в нашем регионе. Буду благодарен если откликнитесь.

Джаз имею товарища в Херсонсокй обл. с его слов в етом году на акацыи лучшая карника, на подсолнухе и бакфст со степной не хуже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Как мне кажется на подсолнухе заливаются все породы:IMHO1:. Главное что бы пчела в улье была и подсолнух выделял=) 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Джаз сказал:

Не знаю стоит ли создавать отдельную тему, по этому спрошу здесь. 

Из личного опыта пчеловодов с юга Украины с взятком акации и подсолнуха. Какая порода пчел показывает наилучший результат в нашем регионе. Буду благодарен если откликнитесь.

Как писал Теплов "все хотят летом бакфаста, а зимой карнику")))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Пчеломучитель_ua сказал:
  • Как мне кажется на подсолнухе заливаются все породы:IMHO1:. Главное что бы пчела в улье была и подсолнух выделял=) 

Залились даже молочные Итальянки и их дочки с Укр.ст. :helpme:Маточники плохо воспитывают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Залились даже молочные Итальянки и их дочки с Укр.ст. :helpme:Маточники плохо воспитывают.

Если не ошибаюсь, Рутнер писал про это. Что при сильном взятке маточники плохо воспитываются. Хотя у меня есть две семьи Укр.степ которые начали роится на подсолнухе, при том что половина рамок еще свободны. А одна семья наоборот ощутила взяток и бросила маточнкики, молоко в них есть, а вот личинок нет. 

А вот на домашнем точке, из за того что подсолнух отдален на 3,5км взяток далеко не такой обильный, и на нем бы выводить маток было бы самое то=)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Богдан1 сказал:

і стартує на неділю швидше і в сумі на 50 кг меду більше)))

Богдане, а ти розкажи для загалу скільки карпатки і карніки поприносили на ріпакові і інших взятках цього року, все те що ти мені по телефону говорив. І хай люди знають і думають чого в одних і тих же вуликах, на одних і тих вже взятках одна бджола спрацьовує так, а інша - так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.07.2017 в 09:24, Пчеломучитель_ua сказал:
  • Как мне кажется на подсолнухе заливаются все породы:IMHO1:. Главное что бы пчела в улье была и подсолнух выделял=) 

После сегодняшней поездки к пчелам, беру свои слова обратно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Андрій Сумчанин сказал:

@Богдан1 а ти розкажи для загалу скільки карпатки і карніки поприносили на ріпакові і інших взятках цього року, все те що ти мені по телефону говорив. І хай люди знають і думають чого в одних і тих же вуликах, на одних і тих вже взятках одна бджола спрацьовує так, а інша - так.

Просимо .  Розкажи ,може до карпатки вернемось ,чи на карнику переключимось 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.07.2017 в 09:24, Пчеломучитель_ua сказал:
  • Как мне кажется на подсолнухе заливаются все породы:IMHO1:. Главное что бы пчела в улье была и подсолнух выделял=) 

Сжал расплодное гнездо заставными, убрал лишние по бокам и тянут мед в верх.матка местная,этого года,май. Улей на 10 дадан + магазины на

145. Полторы недели взятка и только задний венец на рамке залит. Не успевают заливать гнездо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, Патриот17 сказал:

Сжал расплодное гнездо заставными, убрал лишние по бокам и тянут мед в верх.матка местная,этого года,май. Улей на 10 дадан + магазины на

145. Полторы недели взятка и только задний венец на рамке залит. Не успевают заливать гнездо.

То скільки рамок залишалив 10 рамковому корпусі  8 чи 7 рамок ,а може 6?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Stol сказал:

То скільки рамок залишалив 10 рамковому корпусі  8 чи 7 рамок ,а може 6?

:(прозевал написать -7 рамок...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Патриот17 сказал:

:(прозевал написать -7 рамок...:hi:

В мене 8 рамкові дадани з магазинами ,то гніздо ніколи не заливають,а матка  перший магазин залишає  наприкінці соняшника

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Stol сказал:

В мене 8 рамкові дадани з магазинами ,то гніздо ніколи не заливають,а матка  перший магазин залишає  наприкінці соняшника

Порода? Способ вывода матки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Stol сказал:

В мене 8 рамкові дадани з магазинами ,то гніздо ніколи не заливають,а матка  перший магазин залишає  наприкінці соняшника

Напевне у Вас соняха не бувало ще за 10 кг. в день, тому і місце залишається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.07.2017 в 10:24, Пчеломучитель_ua сказав:
  • Как мне кажется на подсолнухе заливаются все породы:IMHO1:. Главное что бы пчела в улье была и подсолнух выделял=) 

ні, бак і українка при правильному забеспечені не заливаються. У мене принаймні так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Лавр сказал:

ні, бак і українка при правильному забеспечені не заливаються. У мене принаймні так.

От части согласен,  УС не заливается по тому что роится и не носит мед. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Лавр сказал:

ні, бак і українка при правильному забеспечені не заливаються. У мене принаймні так.

изините, что вставлю свои пять копеек.

у меня еще и карпатка есть, по мимо бака и степной, некоторые на четырех корпусах дадана по 12ть рамок, никто не заливается и не печатает  - они просто утонули в нектаре...от гнезда осталось 2-3 рамки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Пчеломучитель_ua сказав:

От части согласен,  УС не заливается по тому что роится и не носит мед. :az:

Дурниці, не більше однієї сім*ї в рік роїться. І не факт що то чистопородні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

УС не заливается по тому что роится и не носит мед. :az:

Интересно, а чем она питается раз мед не носит ?;):hmm::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Шахматист сказав:

изините, что вставлю свои пять копеек.

у меня еще и карпатка есть, по мимо бака и степной, некоторые на четырех корпусах дадана по 12ть рамок, никто не заливается и не печатает  - они просто утонули в нектаре...от гнезда осталось 2-3 рамки. 

 Так,карпатка раніше за інших порід досягає межі розвитку. І при масовому принесені нектару нижній корпус дійсно займуть нектаром і пилком. Вибачаюсь, футбол.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є у мене сім'я місцевої пород, на моїй пасіці за 140 одиниць уже протягом 3 років є найкращою по всьому, звичайно крім спокійної поведінки  і, хоча не сказав би, що мають хоча б трохи агресивний характер, породисті по цій ознаці кращі, особливо бакфаст. Дійсно у неї медозбір за 100 кг. і цього року те ж, маток виводити з неї не пробував, зараз 36 на 300 і надставка запечатані, буду скачувати на вихідних сфотографую.

Але ж вона лише одна і дочки наврядчи повторять характеристики матері.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...