Перейти к содержанию

Отзывы о матках ИО


.....

Рекомендуемые сообщения

5 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А ваша основна робота не пов'язана , випадково , із метрологією?

Навчався в Одеській академії зв'язку ім. Попова, факультет телебачення та радіомовлення. Пропрацював більше 20 років в Укртелекомі, А там без вимірювань ніяк, тестером та генераторами різними треба було працювати, як за столом ложкою.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навчався в Одеській академії зв'язку ім. Попова, факультет телебачення та радіомовлення. Пропрацював більше 20 років в Укртелекомі, А там без вимірювань ніяк, тестером та генераторами різними треба було працювати, як за столом ложкою.:umora:
Знайома робота. Без вимірювань ніяк.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.07.2019 в 12:32, шмель сказав:

купив і я матку штучного запліднення. Підсадив, нормально прийняли, тут питань не виникло. Матка карніка. Оператор дав рекомендацію відносно лінії карніки:Дані три лінії я визначаю на основі свого багаторічного досвіду роботи з карнікою та відгуків моїх товаришів і колег-пасічників як найкращі по цілому переліку ГКО: зимостійкість, весняний розвиток, продуктивність, робота на весняних та літніх медозборах, нерійливість, миролюбність та усидчивість, сила сімей, вароатолерантні якості. І ось почала лупитись молоденька бджілка і я так розумію, що не зовсім карніка. Колір у бджіл у всіх різний. Є бджілка сіренька, є з жовтизною, а є й зовсім жовтюща, ще бакфасту далеко. Таке нормально для матки ШО????

Та назвіть же оператора, щоб не новодити тінь на усіх матководів ШО !:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.06.2019 в 09:49, Incap сказал:

Але його ш.о. строкатий розплід дає і що саме гірше бджолородина не розвивається.

Матка так работала сразу после получения, брали с проверкой на печатку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.08.2019 в 06:07, Mihail-ves сказал:

Пропрацював більше 20 років в Укртелекомі, А там без вимірювань ніяк, тестером та генераторами різними треба було працювати, як за столом ложкою.:umora:

Знайома робота. 37 років в службі звязку Північно-Кримського каналу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.08.2019 в 06:07, Mihail-ves сказав:

Навчався в Одеській академії зв'язку ім. Попова, факультет телебачення та радіомовлення. Пропрацював більше 20 років в Укртелекомі, А там без вимірювань ніяк, тестером та генераторами різними треба було працювати, як за столом ложкою.:umora:

Ага! От тепер і зрозуміло стало  ваше захоплення вимірами а не медами...?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

зрозуміло стало  ваше захоплення вимірами а не медами

Мед також треба міряти, спочатку на вагах КВ, потім в кілограмах товарного але вже в тарі. Тому все має вимір. :umora: До речі меду цього року на половину менше. Торік сімї рекордистки дали по 110-115 кг, а цього року 50-60 кг. ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Теме пять лет .На 15 стр.нашел всего один отзыв полезный,с указанием комбинации,что дочки матки ио не ройливые и медистые. О ф1 от ио хотелось бы услышать,или это не та тема?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Стахановский сказав:

Теме пять лет .На 15 стр.нашел всего один отзыв полезный,с указанием комбинации,что дочки матки ио не ройливые и медистые. О ф1 от ио хотелось бы услышать,или это не та тема?

Що конкретно Вас цікавить? Маю 8 ІОшок від Ліпатова і Запухляка, всі вони  добре передають свої ГКО  дочкам-ефкам. З цього року буду спостерігати за ефками вже від своїх ІОшок.  А взагалі ІО - це лиш спосіб заповнення сперматеки матки, він невпливає на передачу ГКО потомству, на це сильно впливає чистопородність материнки і наскільки вона здатна передати ці корисні ГКО

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, davolodya сказав:

Що конкретно Вас цікавить? Маю 8 ІОшок від Ліпатова і Запухляка, всі вони  добре передають свої ГКО  дочкам-ефкам. З цього року буду спостерігати за ефками вже від своїх ІОшок.  А взагалі ІО - це лиш спосіб заповнення сперматеки матки, він невпливає на передачу ГКО потомству, на це сильно впливає чистопородність материнки і наскільки вона здатна передати ці корисні ГКО

Але ГКО потомства матки впливає на70% ГКО  трутня,тому все відносно.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Ворон сказав:

Але ГКО потомства матки впливає на70% ГКО  трутня,тому все відносно.:hmm:

Якщо материнка ніяка, то і потомство буде таке ж погане, чудес небуває

До того ж, звідки візьмуться хороші трутні по ГКО, якщо матки будуть неважні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, davolodya сказав:

Якщо материнка ніяка, то і потомство буде таке ж погане, чудес небуває

Інтересно який йолоп бере ніяку матку на материнку,ти зрозумів,про що я.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилин тому, Ворон сказав:

Інтересно який йолоп бере ніяку матку на материнку,ти зрозумів,про що я.:hi:

Мова йшла про передачу гко трутнем:

 

20 хвилин тому, Ворон сказав:

Але ГКО потомства матки впливає на70% ГКО  трутня,тому все відносно.:hmm:

Тому і кажу, що який би трутень небув ідеальний, коли мама погана, то на хороших дочок розраховувати недоводиться. 

А що стосується материнки, при покупці ніхто незнає, яка вона буде в конкретних умовах, тому все треба тестувати, і вже по цих результатах приймати рішення - виводити від неї дочок, чи ні

Нажаль, не всі куплені дорогі матки  працюють на пасіці в якості племінних, інколи трапляється посередній матеріал...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, davolodya сказал:

Що конкретно Вас цікавить? Маю 8 ІОшок від Ліпатова і Запухляка, всі вони  добре передають свої ГКО  дочкам-ефкам. З цього року буду спостерігати за ефками вже від своїх ІОшок.  А взагалі ІО - це лиш спосіб заповнення сперматеки матки, він невпливає на передачу ГКО потомству, на це сильно впливає чистопородність материнки і наскільки вона здатна передати ці корисні ГКО

Интересует не взагали а конкретно отзывы о ф1от материнки,название комбинации и по порядку,зимостойкость,расход корма зимой,склонность к раннему расплоду,или поздней яйцекладке,о чень интересует роение в безвзяточный период,как складирует мед,медопродуктивность,сила семей.А если предлагаются непроверенные комбинации,не понятно от какого трута,то такого добра и на своей пасеке хватает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Стахановский сказав:

Интересует не взагали а конкретно отзывы о ф1от материнки,название комбинации и по порядку,зимостойкость,расход корма зимой,склонность к раннему расплоду,или поздней яйцекладке,о чень интересует роение в безвзяточный период,как складирует мед,медопродуктивность,сила семей.А если предлагаются непроверенные комбинации,не понятно от какого трута,то такого добра и на своей пасеке хватает.

Таких відгуків Вам скоріш за все ніхто недасть, бо у всіх умови різні. В моїх умовах всі мої материнки   і  їх дочки працюють чудово, якоїсь явної різниці між ними невидно. Різниця з'являється, коли ефки попадають на великий довготривалий медозбір, там одні лінії можуть залитися, а інші - чудово тримають гніздо. 

Те ж саме стосується і раннього чи пізнього розплоду -  ефки від однієї материнки в одних умовах починають виховувати розплід рано, в інших - значно пізніше

1 година тому, Стахановский сказав:

если предлагаются непроверенные комбинации,не понятно от какого трута,то такого добра и на своей пасеке хватает.

А по цьому пункту взагалі незнаю що Вам сказати...Якщо ІОшки - то трутень однозначно контрольований,  а якщо це Ф1 - можна гарантувати лиш походження матки-неплодки, а з ким вона спарувалася - нікому невідомо, тому що це неконтрольований обліт. 

Самий оптимальний варіант - це  тестувати ефки самому в своїх умовах, зараз і ліній, і матководів вистачає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, davolodya сказал:

Таких відгуків Вам скоріш за все ніхто недасть, бо у всіх умови різні. В моїх умовах всі мої материнки   і  їх дочки працюють чудово, якоїсь явної різниці між ними невидно. Різниця з'являється, коли ефки попадають на великий довготривалий медозбір, там одні лінії можуть залитися, а інші - чудово тримають гніздо. 

Те ж саме стосується і раннього чи пізнього розплоду -  ефки від однієї материнки в одних умовах починають виховувати розплід рано, в інших - значно пізніше

 

5 лет покупать маток и нечего сказать о их дочках,склонности к роению?Тогда эта тема ни о чем.Сказать что матка ио перезимовала сеет два года.И что с того.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Стахановский сказав:

5 лет покупать маток и нечего сказать о их дочках,склонности к роению?Тогда эта тема ни о чем.Сказать что матка ио перезимовала сеет два года.И что с того.

Особисто я маток некупую, я їх продаю. В попередньому посту ніби все розказав - в моїх умовах і материнки, і  ефки від них працюють чудово,  всі наявні лінії приблизно рівні, відрізняється лиш пернер - має відчутно менші сім'ї, хоч ефки, хоч ІО. Але як себе покажуть матки в Вашій місцевості - я можу лиш здогадуватися, бо інколи навіть за 15-20 км медоносна база кардинально відрізняється... 

По роїнню  - можу сказати лиш за карніку - бджола малорійлива, Ф1 практично невідрізняється від материнки, при входженні в ройовий стан легко з нього виводиться без танців з бубном. Але якщо бджола незавантажена роботою - буде роїтися люба, незалежно від породи...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.03.2020 в 10:09, davolodya сказал:

Мова йшла про передачу гко трутнем:

 

Тому і кажу, що я

А що стосується материнки, при покупці ніхто незнає, яка вона буде в конкретних умовах, тому все треба тестувати, і вже по цих результатах приймати рішення - виводити від неї дочок, чи ні

Нажаль, не всі куплені дорогі матки  працюють на пасіці в якості племінних, інколи трапляється посередній матеріал...

Вот и я о том же.Я так понимаю,что часто предлагаются к продаже комбинации которые ни что не проверял.По этому и хотелось бы услышать мнение покупателей о работе ф1 в условиях их региона.Вообще должна быть какая-то обратная связь между матководом и потребителем их продукции.Это помогло бы улучшить качество материала и избегать провальных комбинаций в дальнейшем.А так купил матку,надеешься на качество, вывел себе пол сотни маток и следующий сезон провалил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Стахановский сказал:

Вот и я о том же.Я так понимаю,что часто предлагаются к продаже комбинации которые ни что не проверял.По этому и хотелось бы услышать мнение покупателей о работе ф1 в условиях их региона.Вообще должна быть какая-то обратная связь между матководом и потребителем их продукции.Это помогло бы улучшить качество материала и избегать провальных комбинаций в дальнейшем.А так купил матку,надеешься на качество, вывел себе пол сотни маток и следующий сезон провалил.

Погоджуюсь. І принагідно додам, що мав/маю три комбінації ІО від двох відомих операторів. Комбінація Зінгер/Пернер - дуже гарна комбінація; комбінація Пехакер/Скленар - нічого особливого (хоча колись мав чистий Скленар, був просто супер);  комбінація Кройс/Пернер - буду тестить в цьому сезоні, поки що гарно перезимували і з миролюбністю теж все добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Медвідь сказал:

Погоджуюсь. І принагідно додам, що мав/маю три комбінації ІО від двох відомих операторів. Комбінація Зінгер/Пернер - дуже гарна комбінація; комбінація Пехакер/Скленар - нічого особливого (хоча колись мав чистий Скленар, був просто супер);  комбінація Кройс/Пернер - буду тестить в цьому сезоні, поки що гарно перезимували і з миролюбністю теж все добре.

Хотелось бы подробнее,где брали,родословную,и в чем прекрасная?Как сработали дочки,зимовка,ройливость,однороднось сестер,позняя яйцекладка присутствует?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Стахановский сказал:

Хотелось бы подробнее,где брали,родословную,и в чем прекрасная?Как сработали дочки,зимовка,ройливость,однороднось сестер,позняя яйцекладка присутствует?

Брав у Паланочки.  Мати - C-Zinger, трутні - C27 MA, осіменіння -8 мкл. Гарно працювала по меду, особливо акація/липа. Дочки були однорідні - великої розбіжності не було, відчувалось, що всі вони сестри, предача дочкам "ХПП" нормальна. Рійливість помірна, при своєчасному розширенні і наявності взятку - відсутня. Ті сім*ї, що заходили в ройовий стан (здебільшого із-за того, що я їх вчасно не розширяв) легко виводились з нього відбиранням двох-трьох рамок печатного розплоду з бджолами і постановкою замість них вощини. Зимівля на рівні іншої "карніки". Пізньої яйцекладки, начебто не було; пилку немає, тривалий холод - яйцекладка припинялась (хоча я не можу об*єктивно відповісти на це питання, так як стараюсь щороку міняти маток на молодих, а молоді часто сіють подовше). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Сьогодні своїми руками задавив півтори тисячі під номером 467. Короче, гарний був номер, найцінніше, що було за ті гроші. А решта... решта були мої нерви і злість, що я сам і оплатив.

А тепер все по порядку.

Пасіка росте, місцеві бджоли злі, от і назріло бажання купити племінну матку, або матку ШО і виводити далі самому. Влітку 18 року зв"язався з паном Майстерчуком, попросив матку УСП штучного осіменіння. Була названа сума, яку відразу ж оплатив, і пан Майстерчук прислав мені матку під вказаним вище номером. Зроблено відводок на 5 рамок, матка успішно підсажена. Все, чекаю результат. А результат не радує. Відцвів сонях, відцвів верес. Ройки, котрі сиділи на 3-4 рамках, коли робився відводок, до зими наростилися до 7, меду піднесли, а моя УС все сидить на 5 рамках і без меду. Ну, думаю, може матка ще не розкочегарилася, хоч і застали бджоли півтора місяця активного взятку. Наступного року буде краще.

(весною 19 року відправив бджіл на аналіз на породність до нашого форумчанина. Відповів, що УСП присутня)

Весною сім"я почала розвиватится, вийшла з зими на 5-ти рамках, у травні було 8, чи то 9. Прогрес. Я не нарадуюся. Привив пару разів на розплоді маток. Десь у другій половині травня заходжу на точок, аж в повітрі в"ється рій. А на точку тільки нуки, відводки... Відразу кинувся до вулика з моєю УС. Не встиг схилитися біля прильотки, як виходить мій 467 у всій красі. Зазвичай мої помісні полісянки можуть роїтися при силі в 9-12 рамок, коли приспичить, а не дають, та щоб племінні бджоли!!! Короче, зібрав я відводок на 4 рамки, кинув туди матку і... робіть що хочете. Будете розвиватися - добре, а ні... До зими вони так і залишилися на 4-х рамках, хоч я навіть рамочку розплоду їм підставив, трошки розрослися, потім знову просіли. І розплід гарний, кучний, і розвитку нема. А осінню знову підставляв 12 кг меду.

( для порівняння: у травні місяці мені прийшла матка ШО карніки іншого оператора. Зробив відводок на 4 рамки. До липня місяця взяв дві рамки розплоду на інші відводки. Вивіз на сонях силою в 7 рамок і розплоду в 4. Принесли десь 15 кіло соняха і 20 кіло золотарника)

Ну і нарешті нинішній рік. У березні ревізія. Сила в 4, меду нема, розплід в піврамки. Підставив кіло 4 меду. Початок квітня. Сила в 3, розплід на 2-х рамках, меду нема. Дав 2 кіло. Кінець квітня. Сила в 3, розплід гарний на 2, мед знову підставляв. І ось сьогодні мої півтори тисячі закінчили існування, а їм на заміну прийде F1 від карніки.

п.с. до речі, по агресії ці бджоли не набагато відстали від злобливих місцевих.

п.п.с. Разом з цими з зими вийшло ще декілька слабачків рівних по силі. Зараз вони займають 6-7 рамок бджоли і 4-5 розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ИО берём, выводим дочек. Как дочки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, бігунець сказав:

Сьогодні своїми руками задавив півтори тисячі під номером 467. Короче, гарний був номер, найцінніше, що було за ті гроші. А решта... решта були мої нерви і злість, що я сам і оплатив.

А тепер все по порядку.

Пасіка росте, місцеві бджоли злі, от і назріло бажання купити племінну матку, або матку ШО і виводити далі самому. Влітку 18 року зв"язався з паном Майстерчуком, попросив матку УСП штучного осіменіння. Була названа сума, яку відразу ж оплатив, і пан Майстерчук прислав мені матку під вказаним вище номером. Зроблено відводок на 5 рамок, матка успішно підсажена. Все, чекаю результат. А результат не радує. Відцвів сонях, відцвів верес. Ройки, котрі сиділи на 3-4 рамках, коли робився відводок, до зими наростилися до 7, меду піднесли, а моя УС все сидить на 5 рамках і без меду. Ну, думаю, може матка ще не розкочегарилася, хоч і застали бджоли півтора місяця активного взятку. Наступного року буде краще.

(весною 19 року відправив бджіл на аналіз на породність до нашого форумчанина. Відповів, що УСП присутня)

Весною сім"я почала розвиватится, вийшла з зими на 5-ти рамках, у травні було 8, чи то 9. Прогрес. Я не нарадуюся. Привив пару разів на розплоді маток. Десь у другій половині травня заходжу на точок, аж в повітрі в"ється рій. А на точку тільки нуки, відводки... Відразу кинувся до вулика з моєю УС. Не встиг схилитися біля прильотки, як виходить мій 467 у всій красі. Зазвичай мої помісні полісянки можуть роїтися при силі в 9-12 рамок, коли приспичить, а не дають, та щоб племінні бджоли!!! Короче, зібрав я відводок на 4 рамки, кинув туди матку і... робіть що хочете. Будете розвиватися - добре, а ні... До зими вони так і залишилися на 4-х рамках, хоч я навіть рамочку розплоду їм підставив, трошки розрослися, потім знову просіли. І розплід гарний, кучний, і розвитку нема. А осінню знову підставляв 12 кг меду.

( для порівняння: у травні місяці мені прийшла матка ШО карніки іншого оператора. Зробив відводок на 4 рамки. До липня місяця взяв дві рамки розплоду на інші відводки. Вивіз на сонях силою в 7 рамок і розплоду в 4. Принесли десь 15 кіло соняха і 20 кіло золотарника)

Ну і нарешті нинішній рік. У березні ревізія. Сила в 4, меду нема, розплід в піврамки. Підставив кіло 4 меду. Початок квітня. Сила в 3, розплід на 2-х рамках, меду нема. Дав 2 кіло. Кінець квітня. Сила в 3, розплід гарний на 2, мед знову підставляв. І ось сьогодні мої півтори тисячі закінчили існування, а їм на заміну прийде F1 від карніки.

п.с. до речі, по агресії ці бджоли не набагато відстали від злобливих місцевих.

п.п.с. Разом з цими з зими вийшло ще декілька слабачків рівних по силі. Зараз вони займають 6-7 рамок бджоли і 4-5 розплоду.

Брав в паланочкі бакфаст 24 на 100 був в захваті бджола дуже класна була по дочка.

Але через рік просто зникла можливо і я ненароком придавив.

В 2019 замовляю такуж комбінацію, щей наголошую чі можна повторити каже без проблем .

Отже прийшла матка взагалі на попередню не схожа набагато темніше сама і бджола ніна

А дочкі взагалі погнали різну бджолу тай ще і агресивну. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, бігунець сказал:

Сьогодні своїми руками задавив півтори тисячі під номером 467. Короче, гарний був номер, найцінніше, що було за ті гроші. А решта... решта були мої нерви і злість, що я сам і оплатив.

А тепер все по порядку.

Пасіка росте, місцеві бджоли злі, от і назріло бажання купити племінну матку, або матку ШО і виводити далі самому. Влітку 18 року зв"язався з паном Майстерчуком, попросив матку УСП штучного осіменіння. Була названа сума, яку відразу ж оплатив, і пан Майстерчук прислав мені матку під вказаним вище номером. Зроблено відводок на 5 рамок, матка успішно підсажена. Все, чекаю результат. А результат не радує. Відцвів сонях, відцвів верес. Ройки, котрі сиділи на 3-4 рамках, коли робився відводок, до зими наростилися до 7, меду піднесли, а моя УС все сидить на 5 рамках і без меду. Ну, думаю, може матка ще не розкочегарилася, хоч і застали бджоли півтора місяця активного взятку. Наступного року буде краще.

(весною 19 року відправив бджіл на аналіз на породність до нашого форумчанина. Відповів, що УСП присутня)

Весною сім"я почала розвиватится, вийшла з зими на 5-ти рамках, у травні було 8, чи то 9. Прогрес. Я не нарадуюся. Привив пару разів на розплоді маток. Десь у другій половині травня заходжу на точок, аж в повітрі в"ється рій. А на точку тільки нуки, відводки... Відразу кинувся до вулика з моєю УС. Не встиг схилитися біля прильотки, як виходить мій 467 у всій красі. Зазвичай мої помісні полісянки можуть роїтися при силі в 9-12 рамок, коли приспичить, а не дають, та щоб племінні бджоли!!! Короче, зібрав я відводок на 4 рамки, кинув туди матку і... робіть що хочете. Будете розвиватися - добре, а ні... До зими вони так і залишилися на 4-х рамках, хоч я навіть рамочку розплоду їм підставив, трошки розрослися, потім знову просіли. І розплід гарний, кучний, і розвитку нема. А осінню знову підставляв 12 кг меду.

( для порівняння: у травні місяці мені прийшла матка ШО карніки іншого оператора. Зробив відводок на 4 рамки. До липня місяця взяв дві рамки розплоду на інші відводки. Вивіз на сонях силою в 7 рамок і розплоду в 4. Принесли десь 15 кіло соняха і 20 кіло золотарника)

Ну і нарешті нинішній рік. У березні ревізія. Сила в 4, меду нема, розплід в піврамки. Підставив кіло 4 меду. Початок квітня. Сила в 3, розплід на 2-х рамках, меду нема. Дав 2 кіло. Кінець квітня. Сила в 3, розплід гарний на 2, мед знову підставляв. І ось сьогодні мої півтори тисячі закінчили існування, а їм на заміну прийде F1 від карніки.

п.с. до речі, по агресії ці бджоли не набагато відстали від злобливих місцевих.

п.п.с. Разом з цими з зими вийшло ще декілька слабачків рівних по силі. Зараз вони займають 6-7 рамок бджоли і 4-5 розплоду.

Я так розумію починається мода на у.с. ))).   Запасаємось попкорном. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...