Перейти к содержанию

Селекція Української степової породи бджіл


Паланочка

Рекомендуемые сообщения

7 минут назад, MaikMay сказал:

Ніхто не знає бо мало хто міряв до цього часу, а щоб знати КІ матки потрібно міряти, так як я зрозумів що і @Паланочка (і не тільки він мабуть) і роблять, а щоб точніше....чим більше промірів зробиться, а це все статистика і тим точніше можна буде визначити КІ для матки(середнє  значення):IMHO:

Отут я з вами цілком згідний, потрібно шукати довго і вперто:az::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

:umora::rofl: Супперррр! :wave:

Я за вас незабув,  на вас невистачє часу :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пахомич сказав:

Отут я з вами цілком згідний, потрібно шукати довго і вперто:az::hi:

Терпіння і труд все перетруть:wave: головне почати і працювати, а критикувати можуть всі :) хотя критика(об'єктивна) потрібна, вона надає мотивацію!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, MaikMay сказал:

Терпіння і труд все перетруть:wave: головне почати і працювати, а критикувати можуть всі :) хотя критика(об'єктивна) потрібна, вона надає мотивацію!!!

Я з вами  цілком , діло не в критиці, а КІ  2,18 - 2, 62  "УХм" фейк !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.01.2018 в 18:17, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Пахомич сказав:

Я за вас незабув,  на вас невистачє часу :wave:

:rofl: Тільки "не" тут пишеться окремо. В обох випадках. А в селекції я не дока. Тож знімаю шляпку перед вами Пахомовичу! :hi::wave: І наперед складаю зброю перед вашим авторитетом @Пахомич як селекціонера УС. Я ж вже давно перейшов на "готовеньке" - давно і надійно відселекціонованих і перевірених баків голандських із-за кордону.:umora: А тут про УС.Тож, пробачте, це не моя тема...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Извините если не в тему.
Для промеров крыльев можно использовать вот такой цифровой микроскоп. Стоит вроде как не дорого 3 тыс. грн.Сегодня игрались ним на работе.
ffcbe8a15b70ce9e07856f09a7ffb4b7.jpgca697eb50df3e670040ca9f4ce25199c.jpg65c5cbba27195a8eb59375d8d70fe76c.jpg

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Извините если не в тему.
Для промеров крыльев можно использовать вот такой цифровой микроскоп. Стоит вроде как не дорого 3 тыс. грн.Сегодня игрались ним на работе.

Отправлено с моего SM-G7102 через Tapatalk
 

Можно. Но его цена завышена раз в 8...9:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, amator сказал:

Можно. Но его цена завышена раз в 8...9:)

Есть конкретные предложения ? типа аналог но за 400 - 500 грн?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Брониславович сказав:

Есть конкретные предложения ? типа аналог но за 400 - 500 грн?

Mihail-ves

вибирайте

https://www.olx.ua/list/q-микроскоп-цифровой/

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, amator сказал:

А можно ещё конкретней, хотя-бы пару ссылок что бы было от чего отталкиватся :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

15 минут назад, tuda сказал:

взяв такий але ясна річ, що там збільшення 1000 не має, спробував продивитись на нозему, марна справа не дає нормального збільшення, думаю там реально до 200, але для крил достатньо 

ось на нозему максимум, що вдалося добитися від нього але чіткості так і не добився

 

5a7210c9c6f8d_WedJan2417-19-11.thumb.jpg.b3447da8aefd2fe3d01fa33a95ac9aff.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, gru.v сказал:

взяв такий але ясна річ, що там збільшення 1000 не має, спробував продивитись на нозему, марна справа не дає нормального збільшення, думаю там реально до 200, але для крил достатньо 

Это как пример, по отзывам можно найти лучше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, tuda сказав:

Это как пример, по отзывам можно найти лучше.

Можно. При условии, что цена должна быть не 450 грн, а $450 и выше. И цену будет определять не дешевая ВЭБ_камера, а оптическая головка микроскопа с приемлемым шгативом и микролифтом. Оптика дает необходимое увеличение, дешевая ВЭБ_камера фиксацию изображения. Всего лишь:).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.01.2018 в 09:30, Mihail-ves сказав:

Наскільки уважно запам'ятав з попередніх повідомлень у темі, то говорилось про КІ для УСП піки графіків повинні знаходитись у діапазоні 2-2.75 (16-19 клас).

Не так. У звичайної породистої сім'ї в цих межах (2-2.75) має знаходитись не менше 66% бджіл. За логікою програми, якщо в цих межах опиниться від 91,5% і більше бджіл, то така сім'я буде оцінена як засновниця нової лінії.

Пік графіків КІ для "правильної" степової слід очікувати в межах 2,16...2,53 (17-18 класи). Гляньте графіки реальної сім'ї, котра отримала статус репродуктора чистопородних маток:

chart_ci.thumb.png.9d82eb826ef6422d44b5d0b7f7a36835.png

chart_hi.thumb.png.6079fb44ff426176841de2850f30b16b.png

chart_dsa.thumb.png.b6fbb66797a4a2b09b65af76956e780e.png

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, gru.v сказав:

взяв такий але ясна річ, що там збільшення 1000 не має, спробував продивитись на нозему, марна справа не дає нормального збільшення, думаю там реально до 200, але для крил достатньо 

ось на нозему максимум, що вдалося добитися від нього але чіткості так і не добився

Наявність нозематозу, за звичай, вивчають по зрізу кишечника хворої бджоли. Х100 - цілком достатньо. Те що пише "дідусь Лі" про мікроскоп із дешевої ВЕБ_ки - маркетинговий трюк:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть ли разработки селекции УС направленные не на мёдозбор, а на  пергу? С  реализацией мёда будет туго, хоть обножку будем собирать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, tuda сказал:

Есть ли разработки селекции УС направленные не на мёдозбор, а на  пергу? С  реализацией мёда будет туго, хоть обножку будем собирать.

С пергой можно работать, с пыльцой у меня были большие проблемы, УСП не шла через пыльцеуловитель.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, tuda сказал:

Есть ли разработки селекции УС направленные не на мёдозбор, а на  пергу? С  реализацией мёда будет туго, хоть обножку будем собирать.

Да есть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 years later...
29.01.2018 в 13:00, Пахомич сказав:

В  межах КІ  2 - 2,75 ніхто не виділить УС навіть і через 100 років

Пахомич, не пройшло і 100років, а лише якихось 5 років і Ми вже маємо УС в межах 2-2.75:ole_ole:. Погана з Вас Ванга.;)

 

s152-2023-01-16-3.jpg

Хто робить той завжди досягає УСПІХУ.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А окрім морфмометрії, інші характерні ознаки породи перевіряються?

Наприклад, кардинальне зменшення активності за відсутності матки, помісі карпатки працюватимуть без матки. Печатка принципово суха, чи все ж змішана, що може бути впливом кавказянки. 

Єдиним однозначним тестом буде, генетичний аналіз. А це дорого і складно. Є тестові набори для ампліфікації нуклеїнових кислот, для вірусів, для людей, із перевіркою на різні хвороби. А для бджіл, все тільки через складні і дорогі дослідження, нажаль. Як взірець, треба шукати по музеях, якісь засушені столітні зразки бджіл, або пробувати з македонікою порівнювати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Grygorii сказав:

А окрім морфмометрії, інші характерні ознаки породи перевіряються?

Наприклад, кардинальне зменшення активності за відсутності матки, помісі карпатки працюватимуть без матки. Печатка принципово суха, чи все ж змішана, що може бути впливом кавказянки. 

Єдиним однозначним тестом буде, генетичний аналіз. А це дорого і складно. Є тестові набори для ампліфікації нуклеїнових кислот, для вірусів, для людей, із перевіркою на різні хвороби. А для бджіл, все тільки через складні і дорогі дослідження, нажаль. Як взірець, треба шукати по музеях, якісь засушені столітні зразки бджіл, або пробувати з македонікою порівнювати. 

Без матки не працюють, в середині вересня розплоду немає або може бути тільки на виході, бджоли сірі, до зимової яйцекладки не схильні, до речі зиму перенесли нормально виключно на соняшнику. Після 16:00 можна працювати тільки в перчатках, мокрої печатки вже давно не бачив, чернівецький університет генетичних досліджень на замовлення наразі не проводить (так мені сказали)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...