Перейти к содержанию

План породного районування бджіл: за і проти


realto

План породного районування бджіл  

184 пользователя проголосовало

  1. 1. Чи потрібен план породного районування бджіл в Україні?

    • так, потрібен
      54
    • ні, не потрібен
      103
    • важко відповісти
      27


Рекомендуемые сообщения

В 26.03.2016в14:33, Паланочка сказал:

Читаю книгу міжнародного конгресу Апімондія в Аргентині. і там про цю бджолу досить багато інформації. на A. m. scutellata немає ніяких посилань , а мова ведеться саме про проблему африканізованих бджіл і на увазі саме A. m. adansonii .

Паланочка:az: прогугліться.Вже багато пройшло часу.Медопродуктивність бджіл в Бразідії виросла.Злобливість африканизованих вдаеться зменшити. По тесту на чорній замші було 500 жал тепер 200. .для порівняяння європейка 5-10.Домовитись всеж прийдеться.Не вийде нічого по селекції у Всіх заводчиків порід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, bercik сказал:

Паланочка:az: прогугліться

Олександр  інтренет це таке місце де можливо знайти все що хочеш, а от довіряти терба всеж більш авторитетним ресурсам. Книга Апімондії один із таких ресурсів.. та всеж ось вам з інтренета http://www.activestudy.info/pchely-afriki/    Пчелы Западного побережья Африки (Apis mellifera adansonii). Распространены как в дождливой сельве, так и в засушливой саванне. Пчелы живут в дуплах деревьев, в земле, в расщелинах скал и т. д. Грудной щиток и первые два — четыре тергита имеют ярко-оранжевую окраску. Опушение тела редкое. Размеры тела примерно такие же, как и у пчел Восточной Африки. Хоботок 5,85—6,26 мм. Пчелы остро реагируют на резкие запахи, чрезвычайно агрессивны, сильно возбудимы, отличаются ярко выраженной склонностью к миграции, хорошо приспособлены к жизни в тропических условиях. Их агрессивность варьирует в зависимости от климатических условий. Причинами, побуждающими этих пчел к миграции, могут стать прекращение медосбора при отсутствии кормовых запасов, тесное гнездо, грубое вмешательство в их жизнедеятельность. При наличии медосбора мигрирует около 5% пчелиных семей, а при его отсутствии — 40—60%. Матки исключительно плодовиты. Сила семей достигает 6—7 кг. В период сильного медосбора могут летать даже ночью. При нападении врагов заделывают прополисом входы в гнездо, при частых беспокойствах или осмотрах могут убить свою матку. В определенных условиях у рабочих пчел развиваются яичники, и они начинают откладывать неоплодотворенные яйца. Из подавляющего большинства этих яиц выводятся трутни и 1—2% партеногенетических женских особей. Зимостойкость очень низкая. Пчелы чрезвычайно ройливы. В тропиках в течение года семья может отпустить до 50 роев и более, из которых в тот же сезон начинают выходить рои с интервалами 2—3 недели. Роение также носит миграционный характер, так как позволяет этим пчелам стремительно осваивать новые территории.

При хороших условиях медосбора пчелиная семья может собрать до 170 кг меда.

Пчелы этой породы, будучи завезенными в Латинскую Америку в 1957 г., вследствие присущего им мощного репродуктивного потенциала (высокая плодовитость маток и чрезвычайная ройливость пчелиных семей) к 1981 г. распространились от Аргентины до Венесуэлы. В результате интенсивного размножения и стремительного расселения Apis mellifera adansonii энергично и последовательно метизируют пчел европейских пород, населяющих Латинскую Америку, путем поглотительного скрещивания. Этот процесс приобрел характер настоящей экспансии, сопровождаемой иногда драматическими инцидентами, вызванными невероятной злобливостью пчел Apis mellifera adansonii. Однако многие пчеловоды этих стран отказываются от чистопородных пчел европейских пород — переходят к работе с африканизированными пчелами из-за их высокой продуктивности. Например, в Бразилии под влиянием «африканизации» местных пород резко возросли численность пчелиных семей и производство меда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще гугліть.:az:Американці прогнозують подальший рух африканизованих бджіл.Ті адаптуються до холода та і другий кінець палички глобальне потепління їм на руку.Також є печальний прогноз по ввезенню цих "чудових бджіл(вони мають ряд сутьевих переваг над іншими рассами)  на другі континенти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минуту назад, bercik сказал:

Ще гугліть.

дякую :wave: мене це цікавить в останню чергу, тому якось вже переживу без "гугля" ;):az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минуты назад, bercik сказал:

Ще гугліть.:az:Американці прогнозують подальший рух африканизованих бджіл.Ті адаптуються до холода та і другий кінець палички глобальне потепління їм на руку.Також є печальний прогноз по ввезенню цих "чудових бджіл(вони мають ряд сутьевих переваг над іншими рассами)  на другі континенти. 

Породне районування допоможе? Ніяк.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так!То папір! Як і Будапештський меморандум Ще люди кажуть "Кождий Іван мае свій план":hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, bercik сказал:

Домовитись всеж прийдеться.Не вийде нічого по селекції у Всіх заводчиків порід.

Що маєте на увазі ? домовитись про що ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про сумісну прозору селекійну працю .Про порядок ввезеня порід .Про толерантне відношення до ізольованих селекційних облітників...та про інше Ви доповніть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Маркіян сказал:

Статистика голосування досить вірно выдображає суть проблеми.

Ну уявіть що Мінсільгосп подав план породного районування птиці або великої рогатої худоби. Маразм? Ні. Виробники порід лобіюють свій інтерес. Те ж саме і в бджільництві.

Міністерство агрополітики  рекомендує, на основі інформації з наукових закладів, в першу чергу  це УААН, і ніяк не може навязувати чи забороняти! Це все вже закінчилося. Є діякі " науковці"  що , як в старі часи,  хотіли б забороняти і контролювати!  Тепер це називається - корупція!  Що нам запропонували науковці інституту ім.Прокоповича, за останні 25 років?   Я сьогодні пів дня потратив , намагаючись зателефонувати в інститут, чомусь не хотіли підіймати телефон!  А я хотів  купити у них племінний матеріал  карпатки !   Завтра буду продовжувати  :hi:.

4 часа назад, Паланочка сказал:

дякую :wave: мене це цікавить в останню чергу, тому якось вже переживу без "гугля" ;):az:

не витрачайте час на непотрібне. готуйте  програми селекції.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.03.2016в21:39, Іван Михайлович сказал:

Що нам запропонували науковці інституту ім.Прокоповича, за останні 25 років?   Я сьогодні пів дня потратив , намагаючись зателефонувати в інститут, чомусь не хотіли підіймати телефон!  А я хотів  купити у них племінний матеріал  карпатки !   Завтра буду продовжувати  :hi:.

не витрачайте час на непотрібне. готуйте  програми селекції.

Цілий відділ  ІНСТИТУТ  працює над Українською степовою і станом на 2016 рік напрацювали аж 206 сімей на цілу УКРАЇНУ.  Це зі слів на семінарі -нараді  Олександра Міщенка  і то не за перевіреною інформацією. Я телефонував Притулі  Федору Івановичу (0955951897). Він повідомив, що ситуація з Матками буде відома після 15 квітня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.03.2016в21:39, Іван Михайлович сказал:

 А я хотів  купити у них племінний матеріал  карпатки !   Завтра буду продовжувати  :hi:.

не витрачайте час на непотрібне. готуйте  програми селекції.

Да видел я как то...там у них сторож на проходной продавал маток из одной коробки...кому карпатку кому степовичьку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

В кого є контакти  Людмили Миколаївни Григорків?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, igorte сказал:

В кого є контакти  Людмили Миколаївни Григорків?

Напиши в личку Паланочке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to План породного районування бджіл: за і проти
  • 10 months later...
В 11.02.2016 в 22:56, Паланочка сказал:

Так для чого кавказянка була в плані породного районування подумали ?

а де кавказянка в плані природного районування? http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0736-00

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, gru.v сказал:

а де кавказянка в плані природного районування?

В теперішньому немає, бо його переписували вже за України і тут просто не було розплідників кавказянки які б претендували на свою територію збуту маток. Але якщо ви звернетесь до вихідної концепції породного районування і першого плану то там буде і кавказянка і там не буде мови про збереження місцевих бджіл на тих територіях де план прописує ту чи іншу породу . Обгрунтування використання тої чи іншої бджоли в плані породного районування  повязане виключно з вагою отриманого меду і ні з чим іншим. Прочитати про те можна в книгах десь 70-90 років ... Що ж до теперішноього плану, то він не витримує жодної критики в розміщенні порід по мапі України , тому що все що за карпатами то карпатка все що з цієї сторони карпат то все ареал Української степової бджоли. навіть зараз бджолу з промірами морфометрії і екстерєром степової знаходять в місцях куди ніколи і ніхто не завозив її з розплідників , а це Львівська, Чернівецька і так далі обл. Тому маю таку думку що десь в районі 70 - 80 років відбулась (скажу словами Гайдара В.А.) осознана диверсія по захопленні значної частини ареалу Українських степових бджіл , Карпатськими бджолами. По тихому було наседженна недостовірна інформація про ареал Карпатки. І слідом за СГК яка завдала значного удару по УС бджолі , ще потужніший удар нанесла Карпатка. Яка і до сьогодні являється основною породою яка метезує ареал степової, під загальний одобрямс.  Сьогодні я би волів говорити про те що можна зробити і хотів би бачити добру волю до цього маткарів різних порід , на томість бачу що мінятись ніхто не готовий... на жаль..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Паланочка сказал:

Обгрунтування використання тої чи іншої бджоли в плані породного районування  повязане виключно з вагою отриманого меду і ні з чим іншим.

оптимізація і уніфікація робочого часу, все, іншого ніколи і не вкладалось, коли одна порода на пасіці і на одній визначеній території то і виробничі процеси зводяться до одного знаменника. Селекційна робота до районування взагалі ніякого відношення не має

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

    Трошки історії : В недалекі девяності роки   професор Іполіт іванович  Кораблев захищав десертацію по конструкції і виготовленню українського вулика в Уманьському сільхоз училищі  було виготовлено близько 300вуликів і передано для експеременту - в село Дзензелівка де знаходилось 4 пасіки на одні з цих пасік працював мій дід потім після діда я  от що він говорив Кораблев :  ))бережіть свою районіровану пчелу тому що  місцева районірована пчела стійка  до захворювань витривала до клімату і непогані показники по медозбору )) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Районування бджіл у нас на Україні тільки на папері, на даний момент ніхто його не дотримується. Кожна жабка хвалить своє болото! А якщо треба щось продати то ще більше хвалять:) Взяти до прикладу Івано-Франківську обл. де є Карпатка(і не тільки), Одні тримають Кавказянку, інші Бакфаст і за словами пасічників кращої бджоли їм не потрібно і про карпатку чути не хочуть. Скільки людей скільки думок. Бакфаст, Карпатка, Італійка, Кавказянка, Карніка, Українська Степова, СередньоРосійська т.д то все є добрі джілки і коже вирішує з чим він хочепрацювати:IMHO:А далі якщо це можливо щоб не було міксу.....На рівні держави, ще раз підкреслимо якщо це можливо закріпити зони чистопороднього розведення Карпатки, Української Степової , Карніка, Бакфаст та іних якщо потрібно, де забороняється завозити і розводити інші, крім однієї з вказаних. В кожному регіоні (хоч би область) визначити місця для контрольованих облітників, де розведення бджіл також регламентовано. Чітко визначити контроль і відповідальність за порушення. На всіх інших територіях дозволити вільне розведення. Виникає питання, як це контролювати якщо завтра Вася, Петя захочуть в цих районах тримати щещось ексклюзивне........

п.с. (а ще краще зробити ривок над нашою бджолою щоб нікому не хотілося чужого, а то замельдувалися з Карпаткою, і білье нічого не робили, стригли овець ,а треба було тримати все на високому рівні, а то просрали майже все, а тепер  кричимо позавозили.....так позавозили, бо може імпортне краще......?) 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, М.А.К. сказал:

 

п.с. (а ще краще зробити ривок над нашою бджолою щоб нікому не хотілося чужого, а то замельдувалися з Карпаткою, і білье нічого не робили, стригли овець ,а треба було тримати все на високому рівні, а то просрали майже все, а тепер  кричимо позавозили.....так позавозили, бо може імпортне краще......?) 

 

 

Виновна обычная лень. :IMHO1: Смысл напрягаться и заниматься селекцией, если и так брали  и небыло конкуренции столько лет? :umora: Импорт, действительно интереснее по многим покаателям, по сравнению с нашей не отселекционированой, гибридизированой пчелой. И все равно, по показателям чистоплотности превышают показатели многих (если ни всех) отселекционированых пород, а по показателям соотношения зимостойкости и злобливости обгоняем многие европейские породы, плюс устойчивость к многим заболеваниям. Можно только представить что можно соорудить с породой при плотном занятии селекцией...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.01.2018 в 02:08, Паланочка сказал:

 Сьогодні я би волів говорити про те що можна зробити і хотів би бачити добру волю до цього маткарів різних порід , на томість бачу що мінятись ніхто не готовий... на жаль..

 

Интересно, на собраниях ОМУ выносились ваши предложения? В чем они зпключаются? в том чтоб определить заповедные зоны обитания аборегеных пчел,  создать заповедники ,  создать карту, вручить каждому матководу, запретить отправлять туда иноматок под угрозой дисциплинарной ответственности, например увольнения с рядов членов ОМУ? В чем сложности? жадные матководы не хотят жертвовать копейкой ради будущего пчеловодства Украины? :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.02.2016 в 09:17, ВАДОС сказал:

Прочитав всю тему, вимальовується картина, що не так і багато "любителів" районування.

Колеги, може треба організувать якесь голосування??? Щоб знять питання "за" і "проти"

Так не дуже,тому що у бджільницство поступово увійшов бізнес.Це інтереси як найбільше отримати виручки зодного,або іншого  типу бджіл.Якщо хтось хоче займатися племінною пасікою  одним чи іншим типом бджіл нехай іде з Богом від інших пасік у ліс ,степ....в гори зігідно закону України в той радіус кілометражу де ніхто нікому не буде мішати,і з Богом йому на допомогу,якщо у нього буде така порода,яку я захочу купити ,я перестану купляти в іншого,а куплю у нього,ЯЩО ЦЕ ТАК БУДЕ,НЕ НА СЛОВАХ,А НА ДІЛІ.Бджола одна на світі,тут часто вже пахне націоналізмом бджоли.Вище говорилося шановним у три пункти,а я добавлю пункт №4 після того коли людина умішується біль у бджолу,після появлення людини ,вона ще більше починає зникати...Усі типи бджіл....мають право на землі,і в законі України як бджола.Поки буде бізнес-інтерес типу бджоли,настільки пасічники будуть гристи кожному глотки.З Богом нам у поміч.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, М.А.К. сказал:

підкреслимо якщо це можливо закріпити зони чистопороднього розведення Карпатки, Української Степової , Карніка, Бакфаст та іних якщо потрібно, де забороняється завозити і розводити інші, крім однієї з вказаних. В кожному регіоні (хоч би область) визначити місця для контрольованих облітників, де розведення бджіл також регламентовано. Чітко визначити контроль і відповідальність за порушення. На всіх інших територіях дозволити вільне розведення. Виникає питання, як це контролювати якщо завтра Вася, Петя захочуть в цих районах тримати щещось ексклюзивне........

але як проконтролювати, що інших порід не буде в зоні чистопородного розведення? думаю це найскладніше в даному питанні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Патриот17 сказав:

Виновна обычная лень:IMHO1: Смысл напрягаться и заниматься селекцией, если и так брали  и небыло конкуренции столько лет? :umora: Импорт, действительно интереснее по многим покаателям, по сравнению с нашей не отселекционированой, гибридизированой пчелой. И все равно, по показателям чистоплотности превышают показатели многих (если ни всех) отселекционированых пород, а по показателям соотношения зимостойкости и злобливости обгоняем многие европейские породы, плюс устойчивость к многим заболеваниям. Можно только представить что можно соорудить с породой при плотном занятии селекцией...:hmm:

Тут зіграла захладність, жити сьогоденням.....а там як буде. Так в тому і біда. За скільки років...... Ну як жити в Карпатах і не мати належних ізольваних облітників!? Вже не кажучи про ШО:( Десь років пару назад почали чухатися,але селекція  не робиться за два 2-3роки.  Просто трохи прикро чути як люди які віддали багато років бджільництву зараз розказуть, що Бакфаст, Карніка, Італійка, Кавказянка тут, там і це біда, біда в наших головах, а що зробили ми? щоб  конкурувати на рівні з цими відомими відселекціонованими породами. Тому має те, що маємо. І як би все так було чудово з Карпаткою, Українською Степовою то на імпорт навіть би не дивилися:IMHO: 

Тому потрібно не жалітися, а закотити рукава і працювати, працювати і ще раз працювати:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, gru.v сказав:

але як проконтролювати, що інших порід не буде в зоні чистопородного розведення? думаю це найскладніше в даному питанні

Я теж так ввжаю. Знаю де в одному районі пасічники тримають Карпатку(вони так думають що в них Карпатка....думаю процентів 1% якщо там є чистато це добре, в більшості то все гібрид) А в сусіньому районі пасічники тримають Кавказянку!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...