Перейти к содержанию

Рои неизвестного происхождения


Sanich

Рои неизвестного происхождения  

132 пользователя проголосовало

  1. 1. Попадались ли вам рои неизвестного происхождения последние 5 лет

    • Да, регулярно ловлю рои неизвестного происхождения
      59
    • Попадались иногда
      39
    • Нет, попадались только рои, которые я знаю откуда вылетели
      11
    • Я рои не ловлю
      23


Рекомендуемые сообщения

В 15.02.2016в09:39, кузмич сказал:

Так вот ловля роёв для меня, это дополнительное время на природе , возможность изучить и понять пчелу, и не редко наблюдаю за другими животными

Вот это сказал. :ay: Настоящий Кузмич. :umora: Аж себе захотелось роя поймать, хотя мне его особо и не надо. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 2012 році вирішив зайнятися бджільництвом, і до цього часу жалкую що не раніше. Було 5 батьківських укр. лежака що стояли пустими десь 30 років, підремонтував, зробив 4 ловушки і повісив у лісі. Прилетіло в тому році 5 роїв - зробив 3 сім"ї. Так і почалося моє пасічникування. Тепе вже і не треба мені "диких" роїв але це дійсно як рибалка і мисливство - азарт. Кожен рік прилітає по 5-6 роїв, часом не хочу їхати забирати але мушу бо жалко що бджоли пропадуть. Минулого року одного не забирав більше місяця (стояла жара ) а коли забрав то в роя не було ні краплі меду - все вигоріло і не було нектару в природі- дав медові рамки і годував, а восени з"єднав з сім"єю бо все одно не вижив би цей рій. Два роя віддав брату. Мабуть цього літа знову вивішу ловушки - є 4 місця де кожен рік прилітають рої а якщо забрати і знову повісити то ще можна по 2-3 зняти з одного місця. Ставлю полоски від кліща при переселені в вулик і далі восени біпін. Ніяких болячок за 4 роки не було.:az:   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.02.2016в10:13, кузмич сказал:

Согласен, на охоте можно подцепить клеща, может напасть бешенная лисиза, упасть в заброшенный колодец, и т.д.

Тогда ружья не брать , с автобуса не выходить !:umora::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?13?.?02?.?2016в11:53, Alexsey Ivanovi4 сказал:

Мы все в том числе я ценим каждый рой наверное это от бедности. У меня есть знакомый который  собирает только свои рои. Он всегда пройдёт мимо чужого роя  и наверное это правильно!! Из за чужого роя можно потерять всю свою пасеку. Разговоры о лечении о  карантине это  самоуспокоения. Мы много не знаем от чего гибнут пасеки!!!

Від контакту ваших бджіл з тим же, хоч і не зловленим вами,  роєм ніхто і ніщо вас не спасе. Навіть, якщо ви пройдете мимо нього...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В юнацьки роки коли мав бажання створити пасіку, ловив досить багато, рекорд з одного місця на дереві за 10 днів зняв 5 добрячих роїв, користуючись  2 ловушками міняючи їх по черзі, ставив туди з розрахунку, знав що за два кілометри стоїть колгоспна пасіка, дерево те  по напрямку льоту на липовий ліс а пасічник місяць в лікарні.

В данний час це суто спортивний інтерес вішаю ловушки по наявності  вільного часу.

В позаминулому сезоні уговорив молодого  коллегу  занятись бджолами, виділів пару чужих роїв йому, перезумували відмінно, пісьля чого  його азарт побільшав, почав складати плани..... в маю минулого року  були разом на роботі, коли звонить його кум і каже висить рій дома сусідський у дворі, поїхав допомогти, зняв підкаскою з полотняною торбою, поведінка здалась підозрілою давай роздивлятись і ловити спічною коробкої маток, у нас спічні коробки  закінчились:umora:, кум ще виносив, в результаті 8 маток з одного рою, але це не все....... з за сусідського забору побачили виліт слідуючого, сів на груші високовато:umora:, появився і пасічник, махнув рукою, забирайте й цього каже, зняли там було ще 6 маток, більше не чекали так як у сусіда лише 2 вулики. це рекорд по кількості маток в одному рої. Саме цікаве те, що матки були дуже різнобарвні парочка чорних як сажа, були і сіренькі як поліськи , декілька підходило по забарвленню  під УС, одна була жовтюча далі нікуди, її для проби і залишили  от і думай яка то порода, як на мене то той суржик не можна навіть назвати  гібридом даючим стабільне потомство..........

Звісно рої завжди пропускаю через карантинний точок, дома,  з заміною матки, але міняти краще ближче до осені, там де ройова матка краще працюють чим своя молодуха хоч і породна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.02.2016в12:47, Fabro сказал:

Ловлю рои в округе, мне очень нравится это занятное дело, единение с природой, спортивный интерес и тд. и тп., короче "кайфую" от этого. Когда рои ловлю, обязательно их обрабатываю от клеща, переганяю на вощину и меняю матку.

 

 

від Пирятина, Ви далеко?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Охота за роями для меня, это азарт, увлечение, отдых , общение с природой, спорт и много чего познавательного и поучительного. В свои 65, я с большим удовольствием залажу на деревья не ради выгоды, а ради увлечения. По поводу болячек: риск приобретения их с роями на много меньше, чем поймать на своей, пасечной поилке. Да и практически все пчеловоды нормально относятся к своим пчелам. Пойманному рою необходимо делать профилактику и осенью заменить матку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.02.2016в14:23, Fabro сказал:

А Задорнов совсем другого мнения:umora:. Извините за флуд:ah:

Извиняюсь за флуд:

 
С момента основания и до 2010 года Нобелевскую премию вручали 543 раза.
21 гражданин России и СССР получили 16 нобелевских премий
представители США - 326, Великобритании - 115, Германии - 102 и Франции - 57.
 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рои ловлю по-большей части свои. В прошлом сезоне косячил много, вот и получил результат. Специально охотой на пчел не занимаюсь. В округе больше 400 семей. Далеко не все хозяева адекватно подходят к пчеловождению. Занимаюсь только аборигенной пчелой, условно украинская степная. Конечно, занимаюсь выводом маток для нужд своей пасеки. Поскольку матку держать более двух сезонов не вижу смысла - срабатываются. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згоден з усіма. Ловля роїв -це як рибалка))) Коли у відпустці тільки цим і займаюсь. І всім раджу. одне слово ПРИРОДА!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, miro сказал:

від Пирятина, Ви далеко?

Майже 200 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.02.2016в12:05, Fabro сказал:

Майже 200 км.

Так, Полтава це чудовий край був тільки в Пирятині на симінарі з роботи, які там кавуни.....з самогоном, галушки............ех треба знову відвідати якийсь симінар.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.02.2016в12:31, Sanich сказал:

Как мы все знаем, рои могут улетать на десятки километров. И это все имеет большое отношение к племенной работе и районированию в частности. Интересно узнать сколько пчеловодам попадались рои, о происхождении и родословной которых они не ведают. :IMHO1:

А мне было бы интересней знать: кому в ловушки залетали рои с известной родословной и происхождением.)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Cfif сказал:

А мне было бы интересней знать: кому в ловушки залетали рои с известной родословной и происхождением.)

Имеется ввиду свои или соседские, к примеру, рои. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Беру рій обов"язково бо знаю що його доля невтішна. На власні очі бачив дві загиблі сім"ї. Одна в Карпатах. Кілометрів з 10 від села. Осінню на грибах побачив. На другий рік спеціально прийшов подивитись. Не вижили. Інший аналогічно біля моєї пасіки в лісі. Знайомі лісники порадили піти забрати рій. Полінувався. А весною прийшов то вже відійшли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

14 декабря забрали пень с семьей в зимовник.

14 декабря 003.jpg

Пчелы зашли в колоду у самой земли.Срезали верх и низ, закрыли двп, и перевезли в зимовник

14 декабря 005.jpg

14 декабря 006.jpg

Немого и медка досталось, прикрутили ручки и перевезли на место зимней дислокации.

14 декабря 008.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А нащо їх ловити? Своїх нема,чужі не потрібні.Хто його зна ,що то воно таке на дерево всілося???І як казав мій покійний "шеф",від гулящої мами небуде путящої дочки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ловить рои приходится не только для увеличения пасеки .Я ловлю вокруге и давлю маток .Способ конечно не очень эфективный но за сезон 10-15 маток роевых можно убрать с округи .Все равно они куда то прилетят и дадут трута :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Сонечко сказал:

А нащо їх ловити?

Спортивний інтерес ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну,пане Іване,якщо є час і натхнення,тоді зрозуміло)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Сонечко сказал:

Ну якщо є час і натхнення))) 

І Ви попробуйте, затягує добре:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, Mihail-ves сказал:

І Ви попробуйте, затягує добре:umora:

Я первый раз попал на 2 в 1 . Приехал проверить ловушку , а там как раз рой заходил . Я , тогда , земли под собой не чувствовал - от счастья . Ощущение было , что ни в сказке сказать , ни пером описать . :ay:.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, vovchik13033 сказал:

Я первый раз попал на 2 в 1 . Приехал проверить ловушку , а там как раз рой заходил . Я , тогда , земли под собой не чувствовал - от счастья . Ощущение было , что ни в сказке сказать , ни пером описать . :ay:.  

Це називається мисливсько-рибальським синдромом...:ay::rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Fabro сказал:

Спортивний інтерес ;)

 

А чи то не був простий зліт бджіл з вашої пасіки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А чи то не був простий зліт бджіл з вашої пасіки?

;):umora: Може і був зліт але не з моєї пасіки, так як всі вулики з бджолами і матками на місці . І рій також не мій, так як я весь сезон "розривав" пасіку:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...