Перейти к содержанию

Земля під пасіку!


Pansky

Рекомендуемые сообщения

В Україні за Законом можливо отримати у власність 5 земельних ділянок безкоштовно:

1. Для будівництва власного будинку - 10-25 соток

2. Для будівництва дачі - 10 соток

3. Для садівництва і городництва - 12 соток

4. Для ведення ОСГ - 2 гектари

5. Для будівництва гаража - 1 сотка

а. в яку категорію віднести пасіку?

б. приватизувати можна один раз і не більше 2 гектари (це площо землі для ОСГ) так мені в земельному сказали, а як буди з приватизацією інших ділянок?

Хоча я тоді ніяк не в'їду в тему з одним разом - бабуся дружини приватизувала ділянку під будинком 27 соток та пай 7га це різні акти!?!

------------------------------------------------------

p.s. Як приватизувати присадибну вкурсі - робив таке бабусі та тещі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно получить несколько участков разного назначения и приватизировать, главное что бы земля была, а с этим сейчас очень проблемно. Так же для ОСГ можно получить больше земли. Там прописана в ст. 121 Земельного кодекса схема определения площади.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, марк-антоний сказал:

Можно получить несколько участков разного назначения и приватизировать, главное что бы земля была, а с этим сейчас очень проблемно. Так же для ОСГ можно получить больше земли. Там прописана в ст. 121 Земельного кодекса схема определения площади.

Земля Є! Я не жадний купив старі непотрібні вже нікому обістя - проблема тепер то все приватизувати, мені в земельному кажуть не більше 2га! а в мене більше тих 2 га. :frusty:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Pansky сказал:

Земля Є! Я не жадний купив старі непотрібні вже нікому обістя - проблема тепер то все приватизувати, мені в земельному кажуть не більше 2га! а в мене більше тих 2 га. :frusty:

А хіба щось заважає користуватись без приватизації? У нас в кращому випадку приватизують ділянку для обслуговування житлового будинку, а залишок (для ведення селянського господарства) і так вже нікуди не дінеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, nibond сказал:

А хіба щось заважає користуватись без приватизації? У нас в кращому випадку приватизують ділянку для обслуговування житлового будинку, а залишок (для ведення селянського господарства) і так вже нікуди не дінеться.

Більше 2 га. на одного не можна, але є ще діти і жінка. Те ж планую оформити 0,5 га і поставити пасіку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, nibond сказал:

А хіба щось заважає користуватись без приватизації? У нас в кращому випадку приватизують ділянку для обслуговування житлового будинку, а залишок (для ведення селянського господарства) і так вже нікуди не дінеться.

заберуть на раз-два. тільки приватизація!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Pansky сказал:

заберуть на раз-два. тільки приватизація!

Якщо проведено через сільську раду і обробляєте, то не заберуть. У моїх краях десь з 90 відсотків городів не приватизовані і ніхто нічого не забирає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.01.2016в22:17, Pansky сказал:

 

б. приватизувати можна один раз і не більше 2 гектари (це площо землі для ОСГ) так мені в земельному сказали, а як буди з приватизацією інших ділянок?

Хоча я тоді ніяк не в'їду в тему з одним разом - бабуся дружини приватизувала ділянку під будинком 27 соток та пай 7га це різні акти!?!

------------------------------------------------------

p.s. Як приватизувати присадибну вкурсі - робив таке бабусі та тещі.

Мій товариш в АТО. Паю не має. Раніше приватизував присадибну ділянку. Всім атошникам виділяють пай (2 га), а йому відмовляють - один раз уже скористався.

Нібито й земля є, і сільрада не проти, але, кажуть, "незаконно"...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Якщо проведено через сільську раду і обробляєте, то не заберуть. У моїх краях десь з 90 відсотків городів не приватизовані і ніхто нічого не забирає.

внас свій техас:

Приїжджають на місце уже з готовими документами. Приклади таких дій — у Тальному і Катеринополі. В останньому забрали городи в людей, які роками обробляли їх. До голови прийшли люди з документами і кажуть — ми ваші нові орендатори. Я разом із групою депутатів зверталися і до президента, і до голови СБУ Валентина Наливайченка, щоб Котляра не поновлювали на посаді й викреслили з резерву СБУ.

http://cherkasy24.info/6289-nardep-polyakov-u-cherkasky-oblast-pracyuye-zemelna-mafya.html

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Pansky сказал:

Ні, у нас такого не чув. Можливо тому, що немає крупних агрохолдингів, більшість середні і дрібні фермери та "одноосібники".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, nibond сказал:

Ні, у нас такого не чув. Можливо тому, що немає крупних агрохолдингів, більшість середні і дрібні фермери.

за рік-два і до Вас доберуться! крім землі більше і прихватить нічого!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

В 26.01.2016в22:17, Pansky сказал:

 

Хоча я тоді ніяк не в'їду в тему з одним разом - бабуся дружини приватизувала ділянку під будинком 27 соток та пай 7га це різні акти!?!

------------------------------------------------------

А что тут удивительного,если один участок под строительство,а другой сельхозназначения.У них и будут разные акты. И эти земли вместе не суммируются.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.01.2016в22:17, Pansky сказал:

а. в яку категорію віднести пасіку?

Регулюють це закон Про бджільництво і Земельний Кодекс.

А ще в Податковому Кодексі є питання доходу, який не підлягає оподаткуванню (165.1).

Але в обох кодексах не знайшов конкретної згадки про бджільництво, проте в законі про бджільництво сказано: "бджільництво - галузь сільськогосподарського виробництва"

Отже, співідносимо все,  що відповідає цьому визначенню.

Мед, бджоли і все інше - сільськогосподарська продукція. І коли вона вироблена на  встановлених ділянках, то не підлягає оподаткуванню до певної межі - 100 мінімальних зарплат, Податковий Кодекс:

165.1.24. доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

От і всі орієнтири.

З названих вами ділянок для пасіки підходять усі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 27.01.2016в22:02, Pansky сказал:

Земля Є! Я не жадний купив старі непотрібні вже нікому обістя - проблема тепер то все приватизувати, мені в земельному кажуть не більше 2га! а в мене більше тих 2 га. :frusty:

как купили?

Те кто продавал не получали решение сельсовета на оформление?

есть вариант, оформить на подставных лиц по 2 га, а затем купить у них и переоформить все на себя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, марк-антоний сказал:

есть вариант, оформить на подставных лиц по 2 га, а затем купить у них и переоформить все на себя.

А мы еще жалуемся на кого-то, когда сами с усами. Не пойму, менталитет у нас такой или .....:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вот тоже живу в городе пасека у брата на земле но он никак ее не может приватизировать говорит что без согласия соседей ну аж никак нельзя и что по закону ему сказали дается всего 20 соток на дом, а у него дом разделён на 4 хозяина и больше всего земли у него соток 20 но это черта города и там за землю вообще война. Может кто подскажет как можно оформить на себя его огород который не приватизирован...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минуту назад, BVL_Studio сказал:

 

Я вот тоже живу в городе пасека у брата на земле но он никак ее не может приватизировать говорит что без согласия соседей ну аж никак нельзя и что по закону ему сказали дается всего 20 соток на дом, а у него дом разделён на 4 хозяина и больше всего земли у него соток 20 но это черта города и там за землю вообще война. Может кто подскажет как можно оформить на себя его огород который не приватизирован...

Там немного не так. Приватизировать он может и без согласия соседей, вот только техническую документацию на землю при вынесении участка в натуре перед самой процедурой приватизации он без соседей сделать не сможет. Разве только через суд. Пусть подойдет к юристам, они должны помочь. Можно оформить через суд и без согласия соседей, но это время и $.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, марк-антоний сказал:

как купили?

За гроші.

4 часа назад, марк-антоний сказал:

Те кто продавал не получали решение сельсовета на оформление?

Трошкі інша ситуація. Обістя (будинки) залишилися у спадок оформляти вчасно їх не стали, спадкоємці обробляли городи попередньо написавши заяву в сільраду, за різними причинами ділянки декілька років не обробляли. Я договорився з номінальними власниками, привіз їх в сільраду (були й такі, що мешкали в інших районах) вони написали відмову від обість (ділянок) + зняли номера з будівль. Я розрахувався і написав заяву на виділення мені даних обість. Мені їх виділили - бо люди бачили, що я за них платив гроші, от і все.

4 часа назад, марк-антоний сказал:

есть вариант, оформить на подставных лиц по 2 га, а затем купить у них и переоформить все на себя.

думаю що так і буде.

4 часа назад, BVL_Studio сказал:

Я вот тоже живу в городе пасека у брата на земле но он никак ее не может приватизировать говорит что без согласия соседей ну аж никак нельзя и что по закону ему сказали дается всего 20 соток на дом, а у него дом разделён на 4 хозяина и больше всего земли у него соток 20 но это черта города и там за землю вообще война. Может кто подскажет как можно оформить на себя его огород который не приватизирован...

На Вас - ніяк. Брат може пиватизувати, якщо сусіди не хочуть підписати - в суд. Спочатку оформляються документи, де саме першим ділом сусуди підписують а вже потім акт на право власності. 

3 часа назад, Ильич (альп) сказал:

Там немного не так. Приватизировать он может и без согласия соседей, вот только техническую документацию на землю при вынесении участка в натуре перед самой процедурой приватизации он без соседей сделать не сможет. Разве только через суд. Пусть подойдет к юристам, они должны помочь. Можно оформить через суд и без согласия соседей, но это время и $.

Приватизувати без згоди сусудів ніяк не вийде. Як це ви без ТехДок приватизацію проведете?!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 час назад, Fabro сказал:

А мы еще жалуемся на кого-то, когда сами с усами. Не пойму, менталитет у нас такой или .....:dntknw:

Не понял иронии? Человек купил земли, но не может оформить по причине несовершенства законодательства, предлагаем ему оформить один участок на себя, один на жену, еще один на брата, а потом объединить в одно хозяйство. Какие претензии к "менталитету"???

18 час назад, BVL_Studio сказал:

 

Я вот тоже живу в городе пасека у брата на земле но он никак ее не может приватизировать говорит что без согласия соседей ну аж никак нельзя и что по закону ему сказали дается всего 20 соток на дом, а у него дом разделён на 4 хозяина и больше всего земли у него соток 20 но это черта города и там за землю вообще война. Может кто подскажет как можно оформить на себя его огород который не приватизирован...

Какие есть документы на эту землю? Например решение сессии горсовета о разрешении разработать землеустроительную документацию?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Pansky сказал:

Трошкі інша ситуація. Обістя (будинки) залишилися у спадок оформляти вчасно їх не стали, спадкоємці обробляли городи попередньо написавши заяву в сільраду, за різними причинами ділянки декілька років не обробляли. Я договорився з номінальними власниками, привіз їх в сільраду (були й такі, що мешкали в інших районах) вони написали відмову від обість (ділянок) + зняли номера з будівль. Я розрахувався і написав заяву на виділення мені даних обість. Мені їх виділили - бо люди бачили, що я за них платив гроші, от і все.

Ага, понял. Тогда для начала пойдите в сельсовет к землеустроителю и посмотрите в "Земельной книге" на ком сейчас числятся данные участки. Если на Вас, тогда приводите родственников и пишите заявление на отказ от земли в их пользу, а они пишут заявление на разрешение разработать землеустроительную документацию. И далее по схеме...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 час назад, Pansky сказал:

Приватизувати без згоди сусудів ніяк не вийде. Як це ви без ТехДок приватизацію проведете?!

 Можно и без согласия соседей сделать техдокументацию. Только это более долгий путь. Вот примерно так http://www.freelawyer.ua/consult/6308 

Там надо комисию вызывать и т.д.  Юристы  смогут помочь более точно ньансы подскажут. Я на свою землю когда делал документы в ЗемКадастре женщине расказывали, я не вникал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...
В 28.01.2016 в 01:08, nibond сказал:

Мед, бджоли і все інше - сільськогосподарська продукція. І коли вона вироблена на  встановлених ділянках, то не підлягає оподаткуванню до певної межі - 100 мінімальних зарплат, Податковий Кодекс:

  •  у місячному розмірі: з 1 січня — 3723 грн; *100, чи
  • прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2018 року — 1700 грн, з 1 липня — 1777 грн, з 1 грудня — 1853 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення: *100, чи
  • Неоподатковуваний мінімум. Податкова соціальна пільга в 2018 році дoрівнює 881 гривні (дивіться тaкож question24-black.png Питання, що часто ставляться про податкову соціальну пільгу...).
  • Тобто кримінальна відповідальність за статтями 212 та 364 Кримінального кодексу (які найчастіше застосовуються проти бухгалтерів або директорів) кваліфікується в 2018 році так:
     

    212 стаття. Ухилення від сплати податків

    у значних розмірах - 881,00 * 1000 = 881000 гривень;

    у великих розмірах - 881,00 * 3000 = 2643000 гривень;

    в особливо великих розмірах - 881,00 * 5000 = 4405000 гривень.
     

    364 стаття. Зловживання владою абo службовим становищем

    істотна шкода - 100 * 881,00 = 88100 гривень;

    тяжкі наслідки - 250 * 881,00 = 220250 гривень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, столя сказав:

 у місячному розмірі: з 1 січня — 3723 грн; *100, чи

На сьогодні норма неоподаткування зменшена вдвічі -  не 100, а 50 мінімальних зарплат: 3723*50=186150 грн. Різниця, вища вказаної суми, підлягає оподаткуванню.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, nibond сказал:

: 3723*50=186150 грн. Різниця, вища вказаної суми, підлягає оподаткуванню.

Цеж можна майже 3.5т. меда по 2 у.о продати і спати спокійно:af:, відносно спокійно :hunter:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.01.2016 в 22:02, Pansky сказал:

Земля Є! Я не жадний купив старі непотрібні вже нікому обістя - проблема тепер то все приватизувати, мені в земельному кажуть не більше 2га! а в мене більше тих 2 га. :frusty:

У вас получилось приватизировать участки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...