Перейти к содержанию

Цитрусові в нашому домі


gardener

Рекомендуемые сообщения

Хлопці підкажіть як правильно підібрати грунт для лимона ато прищепив влітку цвів а толку 0 сорт лимона павлів чи то сорт погсний чи грунт підкажіть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитрусові  запилювати не  треба, вони самі добре запилюються. А щодо болячок - важко щось заочно сказати

10 час назад, Арій сказал:

. Якщо чесно, я б не наважився на таке радикальне "покращення" з видаленням всієї крони :umora:. Якщо можна 3-4 сорта, і не тільки лимонів - чудово. Пане gardener, якщо переслати живці для вас справді не проблема, то сподіваюсь ви підберете мені кілька штук на ваш вибір. Якось сконтактуємось з цього приводу навесні, коли дерево почне рости. 

 

З черенками проблем не буде. Нехай тільки потепліє трішкиб

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Богдан1 сказал:

Хлопці підкажіть як правильно підібрати грунт для лимона ато прищепив влітку цвів а толку 0 сорт лимона павлів чи то сорт погсний чи грунт підкажіть.

На чому і коли щепили, в чому росте зараз? Якшо перші квітки не завязалися, нічого страшного. Чи це вже не перший раз? Сорт - павлівський.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 час назад, Арій сказал:

. Якщо чесно, я б не наважився на таке радикальне "покращення" з видаленням всієї крони

Якщо чесно, я чекав такої реакціїї.:umora: Бо, дійсно, для людини, яка не займалася цим, нелегко піти на таку радикальну обрізку.
А спробуйте ось так. У вас вийде три прищепи, причому залишиться вся нижня частина лимона неушкодженою. На випадок невдачі ваш лимон стане тільки кращим. Його крона, яка зараз невиправдано витягнута, стане більн компактною, кулястою. Фактично, його давно треба було підрізати, не дати так витягуватися.

56a1d6eb9606d_.thumb.png.4f25723867f15c9

Скажу вам, Арій, більше. Коли ви зробите так, як я раджу зараз, то не викидайте ті гілочки, які відріжете, а також зробіть на них шеплення. Методом "живець на живець". І потім кожен живець (який фвктично буде двома з"єднаними живцями - підщепою та прищепою) ставте в міні-тепличку на укорінення. Лимони-сіянці іноді досить добре вкорінюються. Таким чином, у вас є шанс не тільки на три прищепи на головній рослині, а ще як мінімум на десяток інших. :) Якщо вам це цікаво, я потім в особистому повідомленні опишу процес детальніше. Не бійтеся, пробуйте!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минуты назад, gardener сказал:

А щодо болячок - важко щось заочно сказати

Щоб отаке з крою творилося - я навіть не чув, здається. :dntknw::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, gardener сказал:

На чому і коли щепили, в чому росте зараз? Якшо перші квітки не завязалися, нічого страшного. Чи це вже не перший раз? Сорт - павлівський.

Лимону вже пять років відро 5літрів квіти перший раз облетіли а другий взагалі пожовк .

WP_20160122_14_34_08_Pro.jpg

WP_20160122_14_34_43_Pro.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може дуже сильно поливали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Svan сказал:

Скажу вам, Арій, більше. Коли ви зробите так, як я раджу зараз, то не викидайте ті гілочки, які відріжете, а також зробіть на них шеплення. Методом "живець на живець". І потім кожен живець (який фвктично буде двома з"єднаними живцями - підщепою та прищепою) ставте в міні-тепличку на укорінення. Лимони-сіянці іноді досить добре вкорінюються. Таким чином, у вас є шанс не тільки на три прищепи на головній рослині, а ще як мінімум на десяток інших. :) Якщо вам це цікаво, я потім в особистому повідомленні опишу процес детальніше. Не бійтеся, пробуйте!

Звичайно цікаво. Якщо відрізані гілки можна вкорінити і щепити, опишіть процес, як і що. І ще ви позначили червоним три гілки, gardener позначив обрізати на стовбурі. То де краще обрізати, до розгалуження стовбура, чи після, і там же прищепити?

 

Только что, gardener сказал:

Може дуже сильно поливали?

Моє дерево качає, як насос. Два - три дні, і сухо. Одного літа помилково поставили на сонце, тоді він постраждав, пожовтів, облетів, але відійшов. Відтоді лише тінь-напівтінь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можете щепити в гілки, так як   Svan  показав. На стовбурі ще встигнете:umora: Але нижніх гілок на стовбурі пока не чіпайте, нащепите тоді коли верхні приймуться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часа назад, Арій сказал:

Якщо відрізані гілки можна вкорінити і щепити, опишіть процес, як і що.

Звичайно, напишу! Напишу особисто, щоб не засмічувати тему. Відносно того, де різати, вам уже  gardener добре відповів. Так буде просто краща підстраховка не випадок тотальної невдачі.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пишіть для всіх! Мені теж потрібно, в товариша росте лимон, брав у нього кілька гілочок, але вони не вкорінюються чомусь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Саша К. сказал:

Пишіть для всіх!

Пишу!:)
Ми звикли, що зазвичай щеплення виконуються в тих випадках, коли є укорінена рослина (підщепа) та культурний живець (прищепа). Але іноді можна щепити не тільки на підщепу-рослину, але й на підщепу-живець. Це робиться в тому випадку, коли живець підщепи досить легко вкорінюється. В цьому випадку ми можемо взяти два живці - підщепи та прищепи, провести операцію щеплення, а потім одержаний живець (який фактично є тепер поєднанням двох живців) поставити на вкорінення тим кінцем, який є підщепою. Після вкорінення ми одержуємо нову рослину, яка буде мати коріння підщепи, а вся крона буде кроною прищепи.
Ось як це виглядає приблизно в вашому, Арій, випадку.

tO2nGhOCFVM.thumb.jpg.26c617caceaede6579

 Берете підщепу - живець вашого лимона-сіянця. Це "дикий" лимон, який в кімнатних умовах зацвіте приблизно років через 20. Бажано, щоб діаметр живця був приблизно як олівець, можна трохи товщий або ж тонший, але не набагато. Найкраще, коли його деревина буде ще зеленого кольору, але вже добре визріла. Можна й сіруватого. На живцеві має бути 2-3 листочки. 
Живець прищепи має бути теж приблизно таким, але може бути й меншим (достатньо одного листочка). Я намалював два живці з косим зрізом, таким чином маючи на увазі, що буде виконуватись щеплення методом "Проста копуліровка". Але можна щепити й "врозщіп", а також і "покращеною копуліровкою". Як виконуються такі щеплення - можна докладно прочитати в інтернеті. Якщо є конкретні питання - відповім і тут. Скажу тільки, шо зв"язувати живці мені особисто подобається так званою "фум-стрічкою", якою часто працюють сантехніки. ЇЇ можна використовувати як в ширину, так і скрутивши в жгутик, ніби товсту нитку (це важливо, коли живці тонкі). Між іншим, замість садового вару я використовую вдома - віск. :ay:
Коли з"єднаєте живці ( а з"єднувати треба тугенько), то ставте на вкорінення в тепличку, в легку земляну суміш. Я в якості теплички часто використовую просту поліетиленову пляшку, розрізану навпіл. В нижню частину пляшки насипаю землю, а верхньою щільно накриваю. Дуже зручно, бо цю пляшку потім можна носити куди завгодно по хаті, і навіть підвішувати, якщо не вистачає місця. Це важливо, бо живці цитрусових, буває, вкорінюються по декілька місяців! (Ось зараз в мене пішов в ріст живець, який я помістив в тепличку 10 місяців тому! Але це вже рекорд. :) Зазвичай на вкорінення йде півтора-два місяці.
В щепленні головне - щоб хоча з одного боку ви сумістили камбіальні шари живців. Камбіальний шар - це шар між корою та деревиною . Саме тут йде зростання тканин.
Між іншим, ось так, на столі взимку, можна щепити й виноград: на зимостійкий, наприклад, Ізабеллу, можна прищепити якийсь більш культурний. Принцип щеплення такий, як я описав, але є особливості. Потім напишу про виноград, бо вже пальці болять. :umora::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Саша К. сказал:

Мені теж потрібно, в товариша росте лимон, брав у нього кілька гілочок, але вони не вкорінюються чомусь.

Я вже писав тут, що лимони вкорінюються по-різному. Деякі добре, а деякі дуже важко.  Тут треба бути терплячим, бо іноді вони пускають корені тільки через півроку, а то й більше. Деякі взагалі не хочуть давати корені.
Краще вкорінюються сіянці апельсинів (та теж не всі), а зовсім не вкорінюються - мандаринів.
Коли вкорінюєте цитруси, то весь час слідкуйте, щоб земляна суміш була вологою. Саме вологою, а не мокрою чи сухою!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

маю Пандерозу від gardener - минулого року зав'язала перші плоди, зараз закінчують дозрівання, молодий садженець від нього зацвів але скинув зав'язь (мабуть не потягнув). А от з гранатами проблема - через літо цвіли, але на двох деревцях плоди не зав'язались - всі суцвіття  просто осипались. Маю також дикий лимон з кісточки, 1м - 5років  - вирощую суто з експериментальною метою. 

Також росте другий рік хурма з кісточки (правда дуже тупо, напевно прийдеться купити сортову "росіянку"), ківі на городі (яка вже одну зиму перезимували). 

Також з осені щитівка з'явилась на лимонах - не хочу поки хімією поливати, поки плоди не зірву. Механічне видалення щитівки не раціональне, дуже трудомістке та неефективне. 

20160123_214604.jpg

20160123_214650.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Svan сказал:

Я вже писав тут, що лимони вкорінюються по-різному. Деякі добре, а деякі дуже важко.  Тут треба бути терплячим, бо іноді вони пускають корені тільки через півроку, а то й більше. Деякі взагалі не хочуть давати корені.
Краще вкорінюються сіянці апельсинів (та теж не всі), а зовсім не вкорінюються - мандаринів.
Коли вкорінюєте цитруси, то весь час слідкуйте, щоб земляна суміш була вологою. Саме вологою, а не мокрою чи сухою!

У мене лимони вкорінюються десь за 3-4 тижні.Апельсини3-4 місяці.
А де-які після щеплення пускають коріння.
 

IMG_0714.jpg

IMG_0393.jpg

IMG_0432.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.01.2016в04:41, Богдан1 сказал:

Хлопці підкажіть як правильно підібрати грунт для лимона ато прищепив влітку цвів а толку 0 сорт лимона павлів чи то сорт погсний чи грунт підкажіть.

заїдете до мене на роботу у дівчат в кабінеті лимон з плодами, думаю розкажуть як це роблять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Алекс пчеловод сказал:

У мене лимони вкорінюються десь за 3-4 тижні.

Легка рука! :) Мої менше ніж за 4-5 тижнів не хочуть ніколи.:( І то дуже рідко таке бувало. Найчастіше - від півтора до двох місяців.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Алекс пчеловод сказал:

У мене лимони вкорінюються десь за 3-4 тижні.Апельсини3-4 місяці.

Зовсім не так, як мої. :) Я давно помітив, і мені це подобається, що в цитрусоводстві, як і в бджільництві, дуже мало сталих "законів". Це жива природа, а не залізо. Всі ми по-різному "ходимо" за бджолами, і в багатьох питаннях йдуть безперервні дискусії. Те ж саме й з рослинами.
(Хоча, думаю, люди, що люблять "залізо", не погодяться зі мною. :) Там теж багато нюансів.)  Але мені залізо видається мертвим.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Алексей (Алекс Пчеловод), а вот это твоё фото с прививкой вприклад (кстати, Арий, обратите внимание - хороший и лёгкий способ прививки в ваш толстый ствол лимона, если не получатся прививки в крону :)), так вот, Лёша, как думаешь: здесь привика удалась, или всё же нет, и привой просто укоренился? По фото мне кажется, что не удалась, что срастания не произошло, а просто привой дал корни, и у тебя получилось воздушное укоренение. Что скажешь?

Skif, я давно підозрював, що пасічники люблять рослини, особливо рослини непрості! :ay::):)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Svan сказал:

Алексей (Алекс Пчеловод), а вот это твоё фото с прививкой вприклад (кстати, Арий, обратите внимание - хороший и лёгкий способ прививки в ваш толстый ствол лимона, если не получатся прививки в крону :)), так вот, Лёша, как думаешь: здесь привика удалась, или всё же нет, и привой просто укоренился? По фото мне кажется, что не удалась, что срастания не произошло, а просто привой дал корни, и у тебя получилось воздушное укоренение. Что скажешь?

Skif, я давно підозрював, що пасічники люблять рослини, особливо рослини непрості! :ay::):)

Валера(Svan),прививка как раз удалась.Это я прививал веточку цитрона Рука Будды на укоренённый черенок лимона.Ат.к. прививка стояла во влажной мини тепличке она не только прижилась,но и сам черенок цитрона пустил корни.В последствии адаптации на открытом воздуше эти корешки засохли.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересно как! Мне же казалось, что черенок охотнее перейдёт на корни, так удобнее. Оказалось - нет. Если бы ты дал этм корням пищу в виде землесмеси, то, думаю, он бы всё же на корни перешёл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так Будда прекрасно укореняется.Я же в своём случае хотел сделать дерево-сад.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, skif сказал:

ківі на городі (яка вже одну зиму перезимували). 

На городі це як? Перезимувала теж на городі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене теж ківі зимувало у відкритому грунті.Но в травні місяці чомусь засохло.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моє ківі не витримало,( передумало зимувати)( то й я передумав його вирощувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...