Перейти к содержанию

Нуклеус для пересилання маток та бджіл поштою


teplov

Рекомендуемые сообщения

9 минут назад, Іван Михайлович сказал:

Цікава тема, хочу і свою думку виложити . Я вирішив  нічого нового не придумувати. Є прекрасний, перевірений нуклеус EKW. Едине,  що вирішив змінити , величину рамки. Я  пропоную, враховуючи всі відомі фактори:температурні,  кормові,  сталий розмір  наших  стандартних рамок,  використовувати   рамки дадана поділені навпіл ( в розмірі 235 х 300).  Дві такі рамочки зєднані послідовно,  дають стандартний розмір 470 х 300.  Такий стандарт дає змогу  використовувати стандартні вулики для одержання раннього розплоду для нуків. Зєднавши дві таких рамки ставимо в гніздо робочої сім"ї  і одержуємо готові нуклеусні гніздові рамочки  через 5-6 днів. Дальше. Такі нуклеуси  можливо формувати в стандартних вуликах , через перегородки, можна  після закінчення сезону  об"єднувати  для зимівлі. В них  легко підсаджувати  маток  при формуванні нових сімей чи заміні старих маток на нові.  Якщо прикласти рук, можна дуже просто зробити вулики для зимівлі запасних маток на таких (235 х 300) рамках. У мене зимували  матки на 4-х таких ( вузько- високих)  рамочках , по дві сімейки поряд. Весною одразу маємо маток помічниць.

Щодо використання EKW. Схема повністю продумана. Ящики, на два  таких маткомісця,  будуть виготовлятися  для наших облітників. Повернувши таку рамочку на бік, вона вміщається в такий нуклеус. Поселяється бджола , закладається матка , корм і висилається на облітник. Маси бджоли  вміщається достатньо, корму теж вистарчить з запасом на 1-12 днів. Пересилка продумана. Для чого видумавати  ще щось своє?  Рано чи пізно, ми будемо використовувати створені нами облітники, хтось в лісах, хтось в плавнях, не виключаю і гірські. То чи не варто вже зараз дійти до одного стандарту, щоб ми мали можливість використовувати  один стандарт  на  українських облітниках. 

 Наші клієнти це південь та схід, де рамка на 300 швидкими темпами йде у минуле. Думаю за один стандарт рано говорити, приміряємось поки. Як на мене то немає різниці який нуклеус, Відкрив, відібрав трутня, матку, осіменив матку, підсадив назад, відправив замовнику.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Іван Михайлович, евк з двома рамками не буде давати можливість оглянути всі бджоли , матку і наявність трутня в евк, засів. А без цього зміст евк втрачає. Можна використовувати евк різного розміру , але рамка там повинна бути одна. Якщо використовувати евк , то тільки в його вже відпрацьованому німцями варіанті. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Паланочка сказал:

Іван Михайлович, евк з двома рамками не буде давати можливість оглянути всі бджоли , матку і наявність трутня в евк, засів. А без цього зміст евк втрачає. Можна використовувати евк різного розміру , але рамка там повинна бути одна. Якщо використовувати евк , то тільки в його вже відпрацьованому німцями варіанті. :IMHO1:

Краще використати стандартний німецький варіант, ніж придумувати український ровер. Бачив такі варіанти нуклеусів. Утримування для іо без обльоту бджіл і з обльотом. Щось такого типу можна використати для відправки інсемінатору. 

Фото0159.jpg

Фото0157.jpg

Фото0153.jpg

Фото0151.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Паланочка сказал:

Іван Михайлович, евк з двома рамками не буде давати можливість оглянути всі бджоли , матку і наявність трутня в евк, засів. А без цього зміст евк втрачає. Можна використовувати евк різного розміру , але рамка там повинна бути одна. Якщо використовувати евк , то тільки в його вже відпрацьованому німцями варіанті. :IMHO1:

Ви не зрозуміли!  Лише одна рамка в нуклеусі. Після одержання плідної матки  з облітника,, можна доставляти необхідну кількість  рамок ,  і зимувати на них можуть запасні матки.

Мене цілком влаштовує і  варіант стандарту EWK, там рамка майже така сама як я пропоную. не хочеться плодити ще якусь іншу рамку. Це варіант виключно для облітників.  Для пересилки на ШЗ ,можна використовувати те, що зручно,  мені простіши і краще працювати з EWK.

Чим краще& Коли приходять матки на облітник маєш можливість бачити що прислали. Легше бачити чи матка вже почала червити. Знову таки, не втручаєшся до нука, як замовник прислав ,  так ти йому його і відправив, лише зробив відмітки у паспорті. Дуже рідко приходиться додавати корму ( може якщо затягнули дощі а бджоли багато).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, teplov сказал:

 Наші клієнти це південь та схід, де рамка на 300 швидкими темпами йде у минуле. Думаю за один стандарт рано говорити, приміряємось поки. Як на мене то немає різниці який нуклеус, Відкрив, відібрав трутня, матку, осіменив матку, підсадив назад, відправив замовнику.  

мені не важливо яку рамочку закріпить замовник в ящику для пересилки на облітник,але є прийняті вимоги : 

1. маткомісце ( ті  нуклеуси , що приїдуть  на облітник) повинні мати один стандарт по льотку і розміру. Ящики в яких розміщуються нуклеуси мають стандарт, і якщо те що пришлють не буде вміщатися в передбачене місце, то не є добре.

2. щоб можна було оглянути нуклеус перед відкриттям ( наявність трутнів ) і щоб матка могла спокійно там прожити 10 днів.

Фото0151.jpg

це один з варіантів.не найкращий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ЕВК повинні бути одного стандарту і ящики для них на облітних пунктах теж. Все ж думаю найближчім часом ізольовані облітники запрацюють і українська селекція зробе стрибок у цивілізацію, тож стандарт і ще раз стандарт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 час назад, Паланочка сказал:

в цьому році чоловік з Києва присилав на осіменіння маток і своїх трутнів, нук на 4 145 рамки , з медом. Трутня штук з 200 було і 6 маток в кліточках.. Трутень практично весь був нормальний з 20 трутнів набирав дозу в 8мкл. Їхали до мене автобусом в багажному відділенні. Ніякої температури там звичайно не було, але через сутки після приїзду трутень нормально продукував сперму. Так що  практика і ще раз практика.....

Тьома пам'ятаєш я тобі присилав з Америки матку у пересилочному Американському ящику? Так от думаю що в таких ящиках самий оптимальний варіант, пересилки трутня. Вони є різних розмірів, як великі так і малі. Американці користуються тільки такими ящиками, весною і я випробую їх для відправки трутнів. Якщо буде все чудово то буде харашо, тому що весною мені приїде таких упаковок цілий контейнер

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Укроп сказал:

Тьома пам'ятаєш я тобі присилав з Америки матку у пересилочному Американському ящику? Так от думаю що в таких ящиках самий оптимальний варіант, пересилки трутня. Вони є різних розмірів, як великі так і малі. Американці користуються тільки такими ящиками, весною і я випробую їх для відправки трутнів. Якщо буде все чудово то буде харашо, тому що весною мені приїде таких упаковок цілий контейнер

Василю тут є момент.. коли трутні приїдуть , то їм треба дати облетітись, з тої коробки проблемно... хоча спробувати можна, наприклад по приїзді витрусити їх в якийсь робочий нук і хай з нього вже облітаються. Або спробувати дати їм заспокоїтись через ніч і пробувати відбирати без обльоту.. а обліт зробити перед відправкою.... трутень треба мічений, якщо давати облітуватись.... Треба пробувати , різні варіанти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Дві рамки 235 на 300 хто водить в дадан або 235на 235 рут одна рамка з закритим росплодом далі це  в збільшений EWK.Матка повинна їхати з бджолами (тоді після запліднення може приймуть)Так думаю все добре буде. Тепер Вік матки заказчик вкаже і підгоне з врахуванням транспортування на 8день життя А як з віком трута ?(пишіть)Відбір труту і матки в лабораторії легко вийде після усипленняи СО2 всього нука.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибачте, а в Україні де ті пінопластові мінінукі купити можна (крім "медовика")?:helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, bercik сказал:

 Дві рамки 235 на 300 хто водить в дадан або 235на 235 рут одна рамка з закритим росплодом далі це  в збільшений EWK.Матка повинна їхати з бджолами (тоді після запліднення може приймуть)Так думаю все добре буде. Тепер Вік матки заказчик вкаже і підгоне з врахуванням транспортування на 8день життя А як з віком трута ?(пишіть)Відбір труту і матки в лабораторії легко вийде після усипленняи СО2 всього нука.

Ну знову ти за своє, авторитетно так ускладнюєш, заплутуєш людей. Який закритий росплод? Суть однорамочного нуклеуса полягає в тім що туди підсаджується матка а не маточник, потім дивимося, якщо відтягують вощину, то прийняли матку... Який збільшений а який зменшений?  (Стандартизированный в ФРГ одно-рамочный улеек (EWK) имеет следующие размеры: длина 240, ширина 55, высота 230 мм.)   (Матка повинна їхати з бджолами) це до чого? Якщо є місце для кліточки то чого не можна в ній? 

Відбираю маток і трутня так, в 6-7 годин по обіді виставляю нук, бджоли облітуються, зранку відкриваю нуклеус і відбираю що мені потрібно, з ранку трутень не злітає, може парочка хіба. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні пошукав виробників ( постачальників) нуків. знайшов людей які виготовляють стандартні  EWK http://www.medoprom.com.ua/45-standartnye-nemeckie-nukleusy-ewk.html   

готові вислати і самі нуки і в збрі з ящиками на 2 нуки.  У на  будуть стояти на облітниках саме такі ящики. Хто захоче облетіти своїх маток, зможе прислати до нас в таких нуклеусах своїх маток. Нуклеусів можна зібрати по 6 штук до одного пересилочного ящика. Ми на місці  розселимо по ящиках на облітнику.

Облітники буде два. Один з Sklenar 47 , другий з чистопорідною  карпаткою ( 6 різних груп).

Можна готуватися до матковивідного сезону.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, bercik сказал:

Відбір труту і матки в лабораторії легко вийде після усипленняи СО2 всього нука.

ви таке практикували ? трутень важко витримує 30-40хв після відбору з сімї , а якщо його перед тим ще газом траванути ,а поки він до тями прийде , а якщо його в нукові більше сотні ? а після со2 частина трута може просто обгадитись під час наркозу. Я так не робив тому це все просто  :IMHO1:

1 час назад, teplov сказал:

Відбираю маток і трутня так, в 6-7 годин по обіді виставляю нук, бджоли облітуються, зранку відкриваю нуклеус і відбираю що мені потрібно, з ранку трутень не злітає, може парочка хіба. 

оце видно що людина пише з практики, проста дієва схема.

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

сьогодні пошукав виробників ( постачальників) нуків. знайшов людей які виготовляють стандартні  EWK

на маткомісце 100 грн. нормальна ціна... цікаво скільки вийде пересилка новою поштою на один нук...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 В США є ще послуга -прибуття матковода по ИО надом.Привозять інструмент з собою и віконують роботу по ИО.Якщо не далеко 700баксов.Якщо авіоперелит в иншу державу1700. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минуты назад, Саша@ сказал:

 В США є ще послуга -прибуття матковода по ИО надом.Привозять інструмент з собою и віконують роботу по ИО.Якщо не далеко 700баксов.Якщо авіоперелит в иншу державу1700. 

така послуга є і у Польщі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Іван Михайлович сказал:

така послуга є і у Польщі.

Іван Михайлович а що вартує ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

така послуга є і у Польщі.

А в Польщі скільки коштуе?Скоро і в Україні буде.треба час.Можна і пасіки не тримати.Зимою приняв на весь сезон заявки і весною як поїхав приїхав в серпні.Не треба заморачуватись ні з матками ні з селекціями.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні зняв, вибачте за якість, син на телефон знімав. Взагалі то все зрозуміло. 

Мене повністю задовольняють такі нуки, за день 60 штук роблю. 40-овка дошка та лист двп клей пва, скоби 10мм. Ще день щоб нарізати скла та вставити.

В кожухах вхід через дно, завдяки цьому немає грабунку, хоча в нуклеусі саме більше 50 грам бджоли.

Безрамочные улейки с помещением для пчел размером 11,5Х 10X4 см и кормовым отделением 6,5Х10Х4 см лучше оправдывают себя, чем улейки больших размеров. Для их заселения, достаточно 50-60 г пчел, которых заменяют перед посадкой каждой новой матки. Рутнер (Матководство)

Були випадки в кінці сезону, після відбору матки бджоли виводили рятункову матку в такому нуклеусі, і я би не сказав що вона була мілка.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось таке в Рутнера знайшов

В 11.01.2016в23:32, teplov сказал:

Сьогодні зняв, вибачте за якість, син на телефон знімав. Взагалі то все зрозуміло. 

Мене повністю задовольняють такі нуки, за день 60 штук роблю. 40-овка дошка та лист двп клей пва, скоби 10мм. Ще день щоб нарізати скла та вставити.

В кожухах вхід через дно, завдяки цьому немає грабунку, хоча в нуклеусі саме більше 50 грам бджоли.

Безрамочные улейки с помещением для пчел размером 11,5Х 10X4 см и кормовым отделением 6,5Х10Х4 см лучше оправдывают себя, чем улейки больших размеров. Для их заселения, достаточно 50-60 г пчел, которых заменяют перед посадкой каждой новой матки. Рутнер (Матководство)

Були випадки в кінці сезону, після відбору матки бджоли виводили рятункову матку в такому нуклеусі, і я би не сказав що вона була мілка.

 

Але там трохи інші розміри. 120*126*60 це відділення для бджіл. IMG_20160113_202330.thumb.JPG.54875bf736

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, zapivan сказал:

Але там трохи інші розміри. 120*126*60 це відділення для бджіл. IMG_20160113_202330.thumb.JPG.54875bf736

Это одно и тоже,что и у Теплова,Только здесь наружные размеры,а у Юры внутренние,Эрлангенский однорамочный улеек сделан из материала толщиной 1см 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тоді можна з 40 мм дошки  робити. Скло не буде мати 1 см товщини і чи знімне з двох сторін? Значить Грабський все ж щось взяв з цього нука зробивши такі для утримання маток до ШО. Тільки кормове відділення зняв.

Фото0169.jpg

Фото0168.jpg

Фото0171.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.01.2016в19:12, Паланочка сказал:

цікаво скільки вийде пересилка новою поштою на один нук.

Купил два комплекти в него  входят два нука и ящик для облета. , обошлись 475 гривен. Доставка новой поштой. Сделаны похабно, а некоторые моменты и глупо. Но по сути нук хороший. Может это я слишком требовательный. Я его доделаю и все будет нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.01.2016в17:14, Іван Михайлович сказал:

Облітники буде два. Один з Sklenar 47 , другий з чистопорідною  карпаткою ( 6 різних груп).

Можна готуватися до матковивідного сезону.

ВЫ будете реализовывать скленар 47 или для себя,Если будете,то где информация? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Граніт сказал:

Купил два комплекти в него  входят два нука и ящик для облета. , обошлись 475 гривен. Доставка новой поштой. Сделаны похабно, а некоторые моменты и глупо. Но по сути нук хороший. Может это я слишком требовательный. Я его доделаю и все будет нормально.

Фото можна? Ніяк не можу розібратися в тих нуках...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По Карніці і Карпатці вже почали запрошувать на обліт і це радує. 

Бакфасчики щось мовчать, але думаю рік, два і вони розкачаються.

П. С Лед тронулся...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Нуклеус для пересилання маток та бджіл поштою

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...