Перейти к содержанию

Високе дно вулика


your_hope

Рекомендуемые сообщения

це вигляд дна та корпусу спереду

Фото № 4. Яким чином витягається загороджувальна дошка? Крім цієї дошки чи передбачені ще засітковані вкладиші?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як обіцяв, зробив декілька фотографій. Це вигляд зверху - Прикрепленное изображение

Цікава конструкція. Не зрозумів як зроблено ззаду, як вставляється фанерне дно, які ще функції передбачено.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

це вигляд дна та корпусу спереду

Фото № 4. Яким чином витягається загороджувальна дошка? Крім цієї дошки чи передбачені ще засітковані вкладиші?
Загороджувальна дошка та засіткований вкладиш можуть вставлятися в два способи: 1. Кладеться зверху на вибрані в бокових дошках чверті. 2. Вставляється через задні дверцята дна на спеціально передбачене місце, яке виготовлене з рейок 10х10мм. по внутрішніх стінках дна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як обіцяв, зробив декілька фотографій. Це вигляд зверху - Прикрепленное изображение

Цікава конструкція. Не зрозумів як зроблено ззаду, як вставляється фанерне дно, які ще функції передбачено.
Ззаду є дверцята, які виконують функції подібні до тих, як це ми бачимо в німецьких фільмах. За допомогою цих дверцят: а) оглядаю сім'ю в теперішній осінній час (зимують без вставного дна); б) за допомогою пластикової ємкості в 4л., яка вільно ввійшла через дверцята і розмістилася в дні, загодовування сімей відбулося за лічені дні; в) за потребою вставляється або дошка-вкладиш (що буде зроблено весною) або сіткований вкладиш (для вароатозної профілактики ); г) стимулююча підгодівля теж можлива з цим дном; д) при такому дні відпала потреба в піддашнику вулика. Мої вулики без піддашників. Верхній корпус накритий плівкою товщиною 150мкр. Це дає можливість вільно (через плівку) оглянути бджіл ще й сьогодні. При пониженні температури до "-", передбачаю заміну плівки на мішковину та утеплення поверх неї повстю (войлак). Зроблю це в залежності від погоди та стану сім'ї у вулику. Мушу зазначити, це мій перший досвід роботи з вуликом такої конструкції. Найголовніше пережити зиму.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ззаду є дверцята, які виконують функції подібні до тих, як це ми бачимо в німецьких фільмах.

....Подскажите пожалуйста размер задних дверей и размер кормушки на 4 литра....Я планирую делать в новых днищах заднюю дверь высотой 50-мм и шириной на всю...то есть 375мм, но еще до конца не определился с высотой....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ззаду є дверцята, які виконують функції подібні до тих, як це ми бачимо в німецьких фільмах.

Задні дверцята в фільмах ще й виконують функію вентиляції. На них розташована сітка і свіже повітря цілий рік потрапляє у вулик. Підсилює вентиляцію нижній льоток, який на зиму вони прикривають сіткою. Завдяки цьому у їхніх вуликах сухо. Влітку через нижній льоток бджоли чистять дно від всього, що туди впало. Зараз, коли закрив його сіткою, бджолам доводиться з дна сміття тягти до верхнього льотка. Та й конденсатові треба кудись збігати. Я думаю, що на весну Ви відмовитесь від "спрощеного" дна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в) за потребою вставляється або дошка-вкладиш (що буде зроблено весною) або сіткований вкладиш (для вароатозної профілактики );

Дно знизу глухе? Як плануєш по весні чистити денця?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в) за потребою вставляється або дошка-вкладиш (що буде зроблено весною) або сіткований вкладиш (для вароатозної профілактики );

Дно знизу глухе? Як плануєш по весні чистити денця?
Простою заміною одного - те що було в роботі, на друге - запасне та чисте. Так, знизу дно глухе.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ззаду є дверцята, які виконують функції подібні до тих, як це ми бачимо в німецьких фільмах.

Задні дверцята в фільмах ще й виконують функію вентиляції. На них розташована сітка і свіже повітря цілий рік потрапляє у вулик. Підсилює вентиляцію нижній льоток, який на зиму вони прикривають сіткою. Завдяки цьому у їхніх вуликах сухо. Влітку через нижній льоток бджоли чистять дно від всього, що туди впало. Зараз, коли закрив його сіткою, бджолам доводиться з дна сміття тягти до верхнього льотка. Та й конденсатові треба кудись збігати. Я думаю, що на весну Ви відмовитесь від "спрощеного" дна.
Так дійсно, зараз думаю про спосіб в який проводитиму весняну стимулюючу підгодівлю. Адже знаю, що з весни вставлю вставну дошку дна утеплену пінопластом. Як в кінці квітня і на початку травня підгодувати бджіл без зняття утепленої вставки ще не придумав. Хоча ідеї є.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При пониженні температури до "-", передбачаю заміну плівки на мішковину та утеплення поверх неї повстю (войлак). Зроблю це в залежності від погоди та стану сім'ї у вулику. Мушу зазначити, це мій перший досвід роботи з вуликом такої конструкції. Найголовніше пережити зиму.

А для чого? Можна покласти звезху на плівку утеплення утеплення. Мені здається, плівка якраз тепер зайва, а от весною з утепленням необхідна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, знизу дно глухе.

Якби не було глухого дна, було б дуже зручно - замінив вставне дно через задні дверцята, а все що просипалось впало б на землю. Ну, необхідно б було продумати утеплення дна на зиму , коли воно з фанери. Здається таке вже тут обговорювалось (Сообщение #27)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При пониженні температури до "-", передбачаю заміну плівки на мішковину та утеплення поверх неї повстю (войлак). Зроблю це в залежності від погоди та стану сім'ї у вулику. Мушу зазначити, це мій перший досвід роботи з вуликом такої конструкції. Найголовніше пережити зиму.

А для чого? Можна покласти звезху на плівку утеплення утеплення. Мені здається, плівка якраз тепер зайва, а от весною з утепленням необхідна.
Погоджуюсь з Вами. Мені теж здається, що плівка зараз зайва. Можливо, для експерименту, залишу в одному вулику плівку (де найслабша сім'я), але зверху, з настанням холодів, покладу утеплення. В решта вуликах - заміню плівку на мішковину з утепленням поверх неї.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, знизу дно глухе.

Якби не було глухого дна, було б дуже зручно - замінив вставне дно через задні дверцята, а все що просипалось впало б на землю. Ну, необхідно б було продумати утеплення дна на зиму , коли воно з фанери. Здається таке вже тут обговорювалось (Сообщение #27)
Дякую, що нагадали про повідомлення №27. Різниця в конструкції - дійсно в моїх вуликах дно глухе. Не бачу потреби створення умов для просипання на землю чогось зайвого. Краще зібрати це "зайве" і спалити десь осторонь, а ніж створювати антисанітарію на точку. Можливість вставити через задні двері сітку та інші речі є. Як на мене, проблема утеплення дна на зиму не є важливою. Куди важливіше утеплити дно навесну при збереженні можливості стимулюючої "весняної" підгодівлі за допомогою цього дна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ззаду є дверцята, які виконують функції подібні до тих, як це ми бачимо в німецьких фільмах.

Задні дверцята в фільмах ще й виконують функію вентиляції. На них розташована сітка і свіже повітря цілий рік потрапляє у вулик. Підсилює вентиляцію нижній льоток, який на зиму вони прикривають сіткою. Завдяки цьому у їхніх вуликах сухо. Влітку через нижній льоток бджоли чистять дно від всього, що туди впало. Зараз, коли закрив його сіткою, бджолам доводиться з дна сміття тягти до верхнього льотка. Та й конденсатові треба кудись збігати. Я думаю, що на весну Ви відмовитесь від "спрощеного" дна.
Навесну вставлю вставну утеплену дошку, яка буде на 20 мм. нижче рівня нижніх планок рамок. Цього буде достатньо для чищення дна в вулику. Все що буде під вставною дошкою ( а це 150-160 мм. по висоті) буде мною почищено після зимівлі і за потребою буде контрольовано через задні дверцята дна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Перечитав тему і виникло декілька запитань. Протикліщова сітка стоїть весь сезон,чи тільки на період обробки.Один вулик тримав з сіткою, так ніби кліща в цій сімї було менше,але під сіткою моль почувалась вольготно(дно не висувне).Думаю застосувати лоток і через дверку міняти чистити.Також зробив експерементальну решітку в дні:post-2264-1291660985_thumb.jpg Кожна планка 10x40 під рамкою,язики не тягнули,але подивився ф. "польське бджільництво"(вулики на 145) то там просто язики,як правило з трутневим засівом,вирізують і не треба будівельної р.То чи варто ті планки робити,чи вони виконують ще якусь функцію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То чи варто ті планки робити,чи вони виконують ще якусь функцію

Така решітка застосовується для покращення мікроклімату у вулику як взимку, так і влітку. Є стаття в журналі "Пасіка" за минулі роки про бджоляра з США пані Хармен, яка розповідає про це.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Також зробив експерементальну решітку в дні:Прикрепленное изображение

Почитайте ЦЕ - вам таке з дерева буде зробити не важко. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet,про ту решітку з трубок я читав.Ідея не дуже сподобалась,думаю все таки буде засмічуватись і треба корпуса знімати,щоб почистити.Сітку ж можна через лючок витягнути і витряхнути в любий момент.Знову ж таки підрамочний простір невеликий,впринципі можна класти порожній корпус в зиму а як літом?Для мене не складає трудності виготивити будь-яке сладне дно,лишень би був сненс в такому. А ви виготовили таке дно,випробовували?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ідея не дуже сподобалась,думаю все таки буде засмічуватись і треба корпуса знімати,щоб почистити.

Думаю що то не велика проблема. А якщо трубки пластикові, напевно сміття на них таки не повинно затримуватися.
А ви виготовили таке дно,випробовували?

Хотів і дуже, проте ніяк потрібних трубок не надибаю. Або не той діаметр, або ціна кусається...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотів і дуже, проте ніяк потрібних трубок не надибаю. Або не той діаметр, або ціна кусається...
В тому і фішка, що там використовують харчовий поліетилен або поліпропілен до якого не прилипає навіть прополіс,та й діаметр..Ось російський переклад статті: Сайт От пилкозбирач в трубчатому дні сподобався.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Така решітка застосовується для покращення мікроклімату у вулику як взимку,

У меня в улье подрамочное 110 мм и тоже стояла решетка. Языков не тянули. На зиму решетку снял на всякий случай -чтобы клубу было легче висеть под рамками и чтобы ,если не дай Бог будет много подмора -чтобы он не остался на решетке и не уменьшил вентиляцию....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня в улье подрамочное 110 мм и тоже стояла решетка. Языков не тянули.

Всё верно, если влвремя расширять, то никаких языков не будет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

sewerby, в теме про пенопластовые глубокое дно применено Вами от немцев Не могли-бы сказать как оно в эксплуатации, планирую свои разнокалиберные привести к чему-то оптимальному

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пока что ничего плохого сказать не могу. Даже наоборот, не представляю улей без этого дна. Единственное, я уже писал, добавил летковый заградитель на верхний леток и на зиму отражатель на нижний леток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пока что ничего плохого сказать не могу. Даже наоборот, не представляю улей без этого дна. Единственное, я уже писал, добавил летковый заградитель на верхний леток и на зиму отражатель на нижний леток.
А материал, Вы применили плиту, или лучше дерево? И как закорм в зиму - хорошо с дна брали, или пользовались потолочной?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...