Перейти к содержанию

Пчёлы не идут в надставку


DruiD

Рекомендуемые сообщения

Привіт! хочу задати питаня - поставив я наставку на 4 рамки з вощиною, пройшло уже 4 суток а бджоли у наставки не йдуть і невідбудовують їх, в чому причина? Хоча взятох іде хороший я бачу по гніздовим рамкам скрізь побіл і починають печатати. - можливо через те що відстань завелику я зробив біля 25мм між нижньою планкою наставки і верхнім бруском гніздової рамки. дайте пораду :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поставив я наставку на 4 рамки з вощиною

Скільки рамок займала сіи"я перед надставкою? Та основна причина може бути
через те що відстань завелику я зробив біля 25мм між нижньою планкою наставки і верхнім бруском гніздової рамки.

Повинно бути не більше 10 мм, А ще відносна тіснота в гнізді(яка спонукає бджіл піднятися вгору) і рекомендується, щоб внизу і вгорі була одинакова кількість рамок. Але в першу чергу зробіть проміжок 10 мм.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надставка має бути утеплена,якщо бджоли у неї не йдуть,спробуйте серед надставкових рамок розмістити рамку з розплодом.І обов"язково зменшіть міжрамковий простір!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надставка з 4 рамок з вощиною?А нижній корпус в скільки рамок?Може краще надставку на пів-рамки над всім гніздом(пустоти в вулику взагалі не є добре) та і в надставку з самої вощини бджола не дуже хоче іти.Треба щоб тіснувато їй було ,та взятку, та досить молодої бджоли. Можна вощину вниз на декілька днів на відбудову а в надставку підняти ,в залежності від силисім"ї, або печатний розплід або кормові рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надставка з 4 рамок з вощиною?А нижній корпус в скільки рамок?Може краще надставку на пів-рамки над всім гніздом(пустоти в вулику взагалі не є добре) та і в надставку з самої вощини бджола не дуже хоче іти.Треба щоб тіснувато їй було ,та взятку, та досить молодої бджоли. Можна вощину вниз на декілька днів на відбудову а в надставку підняти ,в залежності від силисім"ї, або печатний розплід або кормові рамки.
Це добра порада. Я так завжди роблю коли бджоли не хочуть підніматися догори. З нижнього корпусу піднімаю даданівські рамки через одну-дві у верхній рутівський корпус на 4-6 днів. В нижньому корпусі залишаються пустоти, які частково будуть забудовані "язиками". Ц е не страшно. Зате бджола освоїть верхній корпус. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Марет дякую за пораду. відстань я зменшу. у мене вулик лежак на 20 українських рамок, рамок в гнізді 13 - корпус для наставки я зробив на чртири рамки тому вільного місця не має. поставити в низ до гніздових рамок я неможу не той розмір. Але приблизно причину я знаю буду виправляти! ДЯКУЮ :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

рамок в гнізді 13 - корпус для наставки я зробив на чртири рамки тому вільного місця не має. поставити в низ до гніздових рамок я неможу не той розмір.

Дивна надставка на 4 рамки! Змісту в такій не бачу. 13 в гнізді, а вулик на 20. То у Вас ще є місце розширятися вбік на 7 рамок.. І чому надставкова рамка має інший розмір, що не входить в гніздо? Якщо це пів-рамка, то те що вона не до низу, то не страшно. А якщо взагалі не стандарт, то раджу все переробити. Надставку хоча б на 10, а краще на 12 рамок. І тоді розширяти так, щоб в гнізді і надставці була одинакоа кількість рамок. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Чому на 4 рамки - бо я ще немаю стільників відбудованих а якщо поставити образу 8 чи 10, 12 піврамок боявся що невідбудують, хотів щоб відбудували частину а потім думав поставити через одну для швидшого відбудування На рахунок стандартів - перероблю обов!язково ,тільки вчуся. Усі зауваження візьму до уваги.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще одне питання під чяс грози коли блискало гриміло - мені цікаво як ведуть себе бджоли під час цього природнього явища, якщо вони чутливі до звуків?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забув спитати через скільки часу почне червити молода неплідна матка після спаровування! назвіть середні строки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приблизно за 10-12 днів після виходу з маточника - а так як погода покаже Приблизний час спаровування з 15-до 19 години я десь читав- мабуть у Руттнера.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привіт! хочу задати питаня - поставив я наставку на 4 рамки з вощиною, пройшло уже 4 суток а бджоли у наставки не йдуть і невідбудовують їх, в чому причина? Хоча взятох іде хороший я бачу по гніздовим рамкам скрізь побіл і починають печатати.
Крім вищесказаного- недостатня сила сім'ї або бджолам є куди складати мед в нижньому корпусі і недостатній взяток. Взагалі то в гору переносять зрілий мед, а набриск- внизу. Можливо, якщо взяток буде тривати, вони почнуть складати мед і надставці. Я ставив рамки з надставок в гніздо, бджоли відбудовували а потім переносив в надставку. Якщо рамки зовсім не входять, краще переробити.. потім буде менше проблем.. А в медогонку вони влазять?
Ще одне питання під чяс грози коли блискало гриміло - мені цікаво як ведуть себе бджоли під час цього природнього явища, якщо вони чутливі до звуків?
Грому не бояться, з наближенням грози найчастіше ховаються , але інколи не припиняють льоту, якщо гроза проходить стороною. Але якщо в цей час дивитися вулики, то можуть не впізнати й подумати, що це ведмідь. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще одне питання під чяс грози коли блискало гриміло - мені цікаво як ведуть себе бджоли під час цього природнього явища, якщо вони чутливі до звуків?

:hi: Ну спробуйте посмотреть ульи ато и мне интересно... Только поделитесь тем что увидите Хорошо???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну спробуйте посмотреть ульи ато и мне интересно...

Не хорошо Славик, людей подталкиваать, на такие эксперименты, попробуй сам и поделишься опытом, КАК НЕ НАДО ДЕЛАТЬ.
під чяс грози коли блискало гриміло - мені цікаво як ведуть себе бджоли

В 2007 году выехали с компанией на подсолнух, лето было сташно-аномально жаркое, была моя смена, какраз готовил обедать, моё внимание привлёк какой-то гул. Повернув голову увидел чёрную тучу пчёл которые неслись над головками подсолнуха, как офигенный роище. Эта толпа нахлынула как волна на море, что творилось возле ульев :blink::blink::blink: . все пчёлы ломились в летки, передние стенки ульев были облеплены, складывалось такое впечатление, что пчёлы от чего-то убегали. Через минут 10 всё успокоилось, на прилётках было по паре охранников и ни какого лёта, я ходил смотрел на ульи, и не мог понять от чего 70 семей разом ТАК рванули по домам? И это средь бела дня, но ещё через пару минут из-за посадки, показалась чёрная туча и поднялся сильный порывистый ветер, дождь ливанул мгновенно, гром ,молнии , все прелести грозы. Гроза была минут 10,не более, и потом как небывало, солнышко птички поют в посадке, и пчёлы опять дружно рванули в поле. Вот если бы в это время стукнуло ульи смотреть, думаю съели бы меня, и дымаря не оставили :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забув спитати через скільки часу почне червити молода неплідна матка після спаровування! назвіть середні строки

Для этого есть КАЛЕНДАРЬ ВЫВОДА МАТОК http://i61.servimg.com/u/f61/11/11/86/17/kalend10.gif Одним из основных условий эффективной племенной работы на пасеке является чёткое соблюдение сроков вывода маток. Значительно облегчит это дело календарь вывода маток. Не производя рассчётов пчеловод может по календарю определить, какого числа следует провести выбраковку плохих маточников и поместить их в нуклеусы, выявить сроки начала яйцекладки молодой маткой. Приведем пример использования календаря. Предположим, что 9 июня в семью-воспитательницу помещена рамка с мисочками, содержащими личинки в возрасте нескольких часов (до одного дня). Устанавливаем число 4 диска (однодневная личинка) против числа 9 (число месяца) и в таком положении диски закрепляем. Теперь видно, что 11 июня следует привести контрольный осмотр — определить, сколько принято на воспитание личинок. и выбраковать плохие маточники, а 19 июня отобрать маточники и поместить их в нуклеусы. По календарю пчеловод определит. что, начиная е 3 июля, ожидается начало откладки маткой яиц. Поскольку календарь должен иметь каждый улей, лучше сфотографировать и отпечатать на контрастной фотобумаге требуемое количество экземпляров. Одно из ушек предусмотрено для подвески календаря на гвоздик, ко второму желательно прикрепить бирку с номером семьи и другими пометками. Отдельно вырезают внешнее кольцо (с крупными цифрами) http://i61.servimg.com/u/f61/11/11/86/17/img_0013.jpg и наклеивают его на картон или жесть. Центральный диск http://i61.servimg.com/u/f61/11/11/86/17/img_0012.jpg также нужно наклеить на картон или жесть. Соединив болтиком оба диска, получим описанный календарь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забув спитати через скільки часу почне червити молода неплідна матка після спаровування! назвіть середні строки

Для этого есть КАЛЕНДАРЬ ВЫВОДА МАТОК http://i61.servimg.com/u/f61/11/11/86/17/kalend10.gif
И как этот календарь отвечает на вопрос? :) Средний срок начала откладки яиц после спаривания - неделя. У меня иногда начинали сеять уже через 10 дней после выхода, тоесть дня 3-4 после спаривания. Открытый расплод стимулирует молодую матку к началу откладки. НО!!! Если молодая матка не выведена в этомй семье, то открытый засев не от неё может привести к непредсказуемым действиям - например могут оттянуть маточники и "грохнуть" матку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И как этот календарь отвечает на вопрос?

Приведем пример использования календаря. Предположим, что 9 июня в семью-воспитательницу помещена рамка с мисочками, содержащими личинки в возрасте нескольких часов (до одного дня). Устанавливаем число 4 диска (однодневная личинка) против числа 9 (число месяца) и в таком положении диски закрепляем. Теперь видно, что 11 июня следует привести контрольный осмотр — определить, сколько принято на воспитание личинок. и выбраковать плохие маточники, а 19 июня отобрать маточники и поместить их в нуклеусы. По календарю пчеловод определит. что, начиная е 3 июля, ожидается начало откладки маткой яиц. А вообще человек задал простой вопрос: Забув спитати через скільки часу почне червити молода неплідна матка після спаровування! назвіть середні строки, а этот календарь как раз и даёт простой ответ. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приведем пример использования календаря.

Каюсь - всё правильно! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

У меня тоже не идут в надставку на полу рамку с низу зарешеченна нет пчёлы в них сидят но в рамках пусто. Я и брызгал и сиропом и сытой всё выберут и сухо. В двуматочных ульях такая же картина. В зяток есть(контрольный улей 1-1,4кг), снизу рамки и залиты и запечатанны, обсижевают плотно, вобщем все как книжка пишет. И чего им в жизни не хватает? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для этого есть КАЛЕНДАРЬ ВЫВОДА МАТОК http://i61.servimg.com/u/f61/11/11/86/17/kalend10.gif

Бажано щоб модератор переніс це у відповідну тему. Легше буде потім при потребі знайти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня тоже не идут в надставку на полу рамку с низу зарешеченна нет пчёлы в них сидят но в рамках пусто. Я и брызгал и сиропом и сытой всё выберут и сухо. В двуматочных ульях такая же картина. В зяток есть(контрольный улей 1-1,4кг), снизу рамки и залиты и запечатанны, обсижевают плотно, вобщем все как книжка пишет. И чего им в жизни не хватает?

Окремі сім"ї мають такий характер. У мене також є одна така сім"я. Але це з 30-и, що знаходяться на точку. А у Вас їх кілька. Отже справа не в характері а у слабкому взятку а також в недостатній силі сім"ї. А сила сім"ї залежить від матки. Отже така матка , як на мене, підлягає вибраковці. Що я у себе і здійсню при першій можливості.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж недавно вирішив провести експеримент, на український вулик (майже заповнений повнорозмірними рамками (ще 2 можна поставити) прилаштував наставочний ящик з дадана (обрізав на 7 рамок) правда , як Ви розумієте, поставить прийшлося поперек – тобто на теплий занос, так за тиждень дивився бджоли так собі на це відреагували. Тільки почистили. А от заносити туди поки що не збираються. В низу в мене стульна рамка так я навпроти льотка трохи зробив зазор на декількох рамках десь вуличок 3-4 щоб мали можливість піднятися на верх. Десь на форумі вже читав (перечитав би та не знайшов по новому), що так робили, пам’ятаю, що навіть обізвали горбатим вуликом, та і в мене досить акуратно вийшло, загальний короб, а в ньому ящик на тому місці де немає ящика утеплювач так що майже як в дадана... Правда знову дощі почалися, а почала цвісти липа і погода зовсім кепська. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Федір, коли ставлять надставки, то треба скорочувати гніздо, щоб надставка і гніздо були одного розміру, та і щоб був хороший взяток. Не занесли, значить не мали чим. В умовах середнього взятку я корпусні як розширяю, то не повним корпусом навіть. В мене є два корпусних по 10 даданівських, то добавляю наприклад ще 4 рамки і ставлю 7 внизу і 7 вгорі, з двома заставними - колодцем, щоб вгору підняти освоєні рамки з розплодом - тоді нормально. Українські мають свою специфіку. В нас, наприклад(батько колись пробував і казав), українську рамку по висоті не всю освоюють, а тут їм ще зверху 30 см ... :IMHO::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

українську рамку по висоті не всю освоюють, а тут їм ще зверху 30 см ...

В українському вулику бджоли швидше освоюють надставку ніж в даданах,можливо через меншу площу самої надставки :dntknw: але це про надставки на пів рамку.Робити корпуси на повну рамку-це велика дурість,яка з часом так чи інакше відібється на здоровї пасічника :ak:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В українському вулику бджоли швидше освоюють надставку ніж в даданах,можливо через меншу площу самої надставки але це про надставки на пів рамку

Наставка в мене на пів рамку 145 поперек поставлена нижнім гніздовим(даданівський був ящик).
вгору підняти освоєні рамки з розплодом

Тобто підняти з гнізда розплод не вийде .
і щоб був хороший взяток. Не занесли, значить не мали чим

Коли ставив якраз стала погода , але зараз нема вже днів зо 5 дощі. В основному корпусі українського під наставками було занесено непогано і навіть запечатано меду, але тількі зверху, а знизу розплод – тому і поставив наставки щоб мед вверх несли не ждати ж коли розплод вийде, а обмежувати матку теж не хотілося б літо то попереду і липа теж тоді була попереду , зараз і не знаю чі хоть щось з липи візьмуть. З боку „колодця” стояли рамки з вощиною яку і відбудовували тож по моїм міркуванням туди вони і не мали нести меду хіба потім переставити до льотка для розплоду свіжа суш то добре. Правда на краю стояла(я поставив коли вощину добавляв вона так і відсовувалася з новими вощинами) майже повністю залита медом рамка , я подумав чіпати не будуть. Бік утеплив, верх утеплив, короб обтягнув плівкою тонкою для пакування (та що тягнеться ) повинно було добре бути (на мою думку, бджілки так видно не подумали і от дощі почалися).
українську рамку по висоті не всю освоюють

Дійсно по всій висоті українську рамку не освоюють хоч розплодом закладали, але не всі і не завжди. Хто ще робив такий сімбіоз українського з наставками що скажете оправдує цілі (я про те що можна відбирати мед не зачіпаючи розплоду) . І крім того для бджіл вертикальна структура гнізда більш природня. Так що зробити колодязь з рамок обмежити заставними по периметру наставочного ящика ? Проблема ще в верхньому брусі рамок гніздових всі стульні. Може їм нижній льоток звузить або закрити зовсім?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...