Перейти к содержанию

Осмія - найкращий запилювач


Pansky

Рекомендуемые сообщения

Сам процесс размножения совпадает с цветением садов. Работа кипит:

Те что возвращаются с жёлтыми брюшками - уже откладывают яйца трубочки. остальные ищут свободное место.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якось бачив їх на рожевій акації, - в той час інші бджоли там були відсутні.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Якось бачив їх на рожевій акації, - в той час інші бджоли там були відсутні.:dntknw:

У осмий и медоносных пчёл немного вкусы отличаются. да и приоритеты тоже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ДобровоЛ сказав:

Якось бачив їх на рожевій акації, - в той час інші бджоли там були відсутні.:dntknw:

от на одному точку, медовому є вулики з очеретовим дахом, там маса осмій, рої я б сказав, і от якось в мене закралось питання, а чи не є осмія переносчиком бджолиних хвороб:hmm: ми не звертаємо на певні речі уваги, але може бути, общем треба пошукати більше інформації про осмію

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, miro сказал:

а чи не є осмія переносчиком бджолиних хвороб

А чи не є медносна бджола перенсчиком хвороб осмії??))

Якщо без гумору -то не є.. вони занадто різні. І в них зовсім різний спосіб життя і біоритми.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Cfif сказав:

А чи не є медносна бджола перенсчиком хвороб осмії??))

Якщо без гумору -то не є.. вони занадто різні. І в них зовсім різний спосіб життя і біоритми.

Але все ж - кращого запилювача , а ніж джмелі - годі й шукати. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Cfif сказав:

А чи не є медносна бджола перенсчиком хвороб осмії??))

Якщо без гумору -то не є.. вони занадто різні. І в них зовсім різний спосіб життя і біоритми.

я не заперечую, адже певні хвороби для інших видів бджіл європейська бджола була занесла, тому я і задав теж питання по відношенню до осмії, можливо в когось та й десь інформація мелькнула, про сусідів треба знати все:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі, тепличні комбінати купляють в Ізраїлі саме джмелів для запилення, а не розводять осмії.

Джмелі літають і запилюють культури  навіть при понижених температурах.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

До речі, тепличні комбінати купляють в Ізраїлі саме джмелів для запилення, а не розводять осмії.

Джмелі літають і запилюють культури  навіть при понижених температурах.:ay:

Джмелі та осмії використовуются геть в різніх умовах. та при різних обставинах. Там де потрібен мотоблок - КРАЗ тільки все спаскудить і навпаки...

Ви джмелів не плануєте розводить??))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Cfif сказав:

Джмелі та осмії використовуются геть в різніх умовах. та при різних обставинах. Там де потрібен мотоблок - КРАЗ тільки все спаскудить і навпаки...

Ви джмелів не плануєте розводить??))

     Колись була думка така чисто з позиції цікавості. У них,  на відміну від бджіл і так само, як і в ос -  перезимовують лише матки.  Весною ранньою можна наловити їх маток - тоді вони самі літають, збираючи поживу на корм личинкам для майбутніх робочих джмелів. А вже як виведуться весною робочі особини, матки лише продукують яйця, як і в бджолиній родині. Одна джмелина матка колись вартувала близько 10 баксів, коли ще бакси були у нас великою рідкістю.:ah:

 Джмелі дуже ефективні при запиленні тепличних огірків і томатів.

Набагато ліпші від роботи бджіл в теплицях.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Джмелі дуже ефективні при запиленні тепличних огірків і томатів.

Именно в теплицах. Они отлично ориентируются в теплицах в отличии от пчёл. А на томатах пчела вообще не работает. а шмель собирает пыльцу.

Ног если вам нужно опылить в городе садок в 20 соток -шмель Вам не помощник, он улетит как и медоносная пчела туда где больше взяток. а осмия никуда не полетит, она будет работать рядом с домиком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Именно в теплицах. Они отлично ориентируются в теплицах в отличии от пчёл. А на томатах пчела вообще не работает. а шмель собирает пыльцу.
Ног если вам нужно опылить в городе садок в 20 соток -шмель Вам не помощник, он улетит как и медоносная пчела туда где больше взяток. а осмия никуда не полетит, она будет работать рядом с домиком.
В мене осмії поселились в дверях майстерні. Двері сендвіч з фанери з діркою. Вони там живуть.

Надіслано від мого HUAWEI CUN-U29, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Итоги сезона

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Осмія створена природою для запилення. На відміну від медоносної вона збирає пилок на підчеревну щітку. Те що вони літають при більш низьких температурах та в дощик всі знають. А ось в теплицях особливо в огіркових вони літають при підвищеній вологості, де медоносні страждають. На відміну від джмелів вони не псують помідорних квітів, особливо суничних. Літають набагато швидше від медоносних і не далі трьохсот метрів.Для саду ідеальні запилювачі - особливо для ягідних. Запилюють обліпиху і навіть волошський горіх. Абрикоса, кизил, черешня - це робота для осмій. Якщо цікавить тема - маю сторінку - всіх запрошую - "Запилювачі садів" так і зветься. Може у когось є листорізи, шерстобити, смолярі - цікавить. Непогано би якось розбірні хатки для осмій запустити - основний елемент фрезеровані дошки з канавками.

вулики.jpg норм.jpg

фреза вулик.jpg

а дошки д вулика.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Володимир Гарбуз сказал:

Може у когось є листорізи, шерстобити, смолярі - цікавить.

Кожного року трапляються. буду на замовлення будинки розбірать -подивлюсь. Скільки реба??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.04.2019 в 20:15, ДобровоЛ сказал:

     Колись була думка така чисто з позиції цікавості. У них,  на відміну від бджіл і так само, як і в ос -  перезимовують лише матки.  Весною ранньою можна наловити їх маток - тоді вони самі літають, збираючи поживу на корм личинкам для майбутніх робочих джмелів. А вже як виведуться весною робочі особини, матки лише продукують яйця, як і в бджолиній родині. Одна джмелина матка колись вартувала близько 10 баксів, коли ще бакси були у нас великою рідкістю.:ah:

 Джмелі дуже ефективні при запиленні тепличних огірків і томатів.

Набагато ліпші від роботи бджіл в теплицях.

Джмелі можна завести для цікавості, але це так само як осмія золотиста що живе в мушлях равликів - вона красива але малочисельна - не зможете конкурувати з фірмами котрі в стерильних умовах масово вирощують бджолині сім'ї і продають масово разом з пластиковими вуликами та годівничками - в теплиці одними огірками не наїсишся. Ну і  хвороби ніхто не відміняв. А аматорські вулики роблять хлопці за кордоном і гніздо вночі можна викопати. Тема цікава для аматорства. Джмелів багато видів.Є що вивчати.  

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Cfif сказал:

Кожного року трапляються. буду на замовлення будинки розбірать -подивлюсь. Скільки реба??

Я в Києві - пересилка п'ятдесят гривен. Не кожній трубці є кокони. Я б все забрав - як Ви їх ціните і чи буваєте в Києві. Матиму навесні росточки батату багато сортів - можливий обмін?Пишіть в меседжер - є прощо обговорити g.volodimir@gmail.com

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кокони живі усіх осмій 2 грн. червонобрюхі - 4. обмін можливий. трубочки всі розби раються і вибираються кокони.

Написав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавлять лише листорізи. Червонобрюхі - це корнута- рогата?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Володимир Гарбуз сказал:

Цікавлять лише листорізи. Червонобрюхі - це корнута- рогата?

Лесторезы не привязаны к местам рождения, это мартышкин труд...насколько я помню.

 

Да, корнута рогата.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Один дядько займався листорізами для запилюваннялюцерни. Розбірні вулики він робив масово. Робив я трохи. Хотілося би масово робити. Поки що пропагую самих осмій. Вулики не залежать від сезону - їх можна робити і зимою і так само реалізувати завжди і дизайн міняти. Діло за рекламою.Сторінку мою читають багато. Сподіваюсь більше почнуть розводити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Володимир Гарбуз сказал:

Один дядько займався листорізами для запилюваннялюцерни

Ю.А. Песенко. Но опыты практически ни к чему не привели. да и листорезы, если не ошибаюсь, были канадские более склонные к колониальному сосуществованию.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Володимир Гарбуз сказал:

Джмелі можна завести для цікавості,

ну льоток, я так зрозумів, 22 міліметра, а що то за субстрат, пакля і вата????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наскільки я зрозумів - проблема була в паразитах. Можливо бджоложук. Його личинки - тригуліни - дуже дрібні - сотнями сидять на квітах і чіпляються за ворсинки бджіл. Попавши в труьбку одна особина що підросла знищує всю трубку. Це монстр - так як і жук майка - родичі.

trichodes_apiarius_benedikt.jpg

T-apiarius-larva-In-colour-at-wwwbulletinofinsectologyorg.png

личинка бджоложука орудує в очеретині.jpg

Тріунгуліна.jpg

тригуліни на травинці.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Володимир Гарбуз сказал:

Наскільки я зрозумів - проблема була в паразитах.

Основна причина в некерованості інстинкту розселення. Руда, та рудобрюха осмія куди краще прив,язані до місць народження. І залишають їх тільки у двох випадках - голод і відсутність місць розмноження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...