Перейти к содержанию

Когда и сколько раз снимать медовое вино с осадка


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Ось і я вирішив медове вино приготовити. Робив так: 3 літра меду з липи на 8 літрів води розмішав, додав 5 гр. дріжджіл розвівши у воді. І рукавичку на бутель. Правда тиждень бродило, зараз завмерло. Є осад. Розколотив, ніби почали бульбашки виходити. Панове медовари підкажіть, що не так зробив і чи можна ще щось зробити, щоб вийшло вино? Дякую!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Yaroslav сказал:

Ось і я вирішив медове вино приготовити. Робив так: 3 літра меду з липи на 8 літрів води розмішав, додав 5 гр. дріжджіл розвівши у воді. І рукавичку на бутель. Правда тиждень бродило, зараз завмерло. Є осад. Розколотив, ніби почали бульбашки виходити. Панове медовари підкажіть, що не так зробив і чи можна ще щось зробити, щоб вийшло вино? Дякую!

Відразу запитають що за дріжжі та яка температура. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Sanich сказал:

Відразу запитають що за дріжжі та яка температура. :IMHO:

LALVIN EC-1118 - такі дріжджі, а темп. коливалася від 20-22*. Спочатку класно почало бродити, потім помаленьку стихало і переходило в осад, але великі бульки виходили. А сьогодні упс. Сколотив ніби щось почало булькати. Але це все мене не тішить. Чи можливо врятувати даний продукт!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Yaroslav сказал:

LALVIN EC-1118 - такі дріжджі, а темп. коливалася від 20-22*. Спочатку класно почало бродити, потім помаленьку стихало і переходило в осад, але великі бульки виходили. А сьогодні упс. Сколотив ніби щось почало булькати. Але це все мене не тішить. Чи можливо врятувати даний продукт!

 

Важко сказати чи вдасться врятувати. Швидше за все припинилось бродіння (те що булькає при перемішуванні -це просто виходить вуглекислий газ).

Я так зрозумів що медовуху Ви не варили, а робили ставлену.

Шкода що не можна визначити цукристість.... Я б на Вашому місці додав би ще трішки меду - переварив би це все діло і після охолодження вніс би дріжджі...

:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Бджолопотам сказал:

Важко сказати чи вдасться врятувати. Швидше за все припинилось бродіння (те що булькає при перемішуванні -це просто виходить вуглекислий газ).

Я так зрозумів що медовуху Ви не варили, а робили ставлену.

Шкода що не можна визначити цукристість.... Я б на Вашому місці додав би ще трішки меду - переварив би це все діло і після охолодження вніс би дріжджі...

:IMHO:

А можна детальніше. Скільки меду додати та дріжджів. Буду вдячний

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Двічи намагався зробити ставлене медове з липового і стільки ж разів отримував насухо виброжений виноматеріал з хворобою "Запах мишиних гнізд",потім досвідчені підказали-треба трохи проварити,але бажання  пробувати втреє поки що немає.Треба куштувати сусло-можливо там вже є "наброд" і перспектива на отримання достойного вина.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розумієте - важко рекомендувати не бачачи реально ситуації. Справа в тому що воно могло перестати бродити через те що забагато меду, завелика цукристість. Якби Ви ту концентрацію проварили, то б дріжджі в ньому б краще розвивались (мед сам по собі пригнічує ріст і бактерій і грибів типу дріжджі).

Я як розводжу мед у воді цукристість промірюю ареометром (30-35 %). Тому так на око мені важко сказати яка у Вас цукристість.

Що стосується дріжджів, то бажано робити розводку. Спочатку дріжджі заливаєте теплою водою (стакан, 30градусів ) а потім як дріжджі почали підніматись опускатись додаєте чз пів літри звареного сусла (також 30 градусів) і бажано щоб воно по бродило з 12-24 години а тоді це все додавати в основну тару для бродіння. Я варю в каструлі 40 літрів, то в мене якраз виходить що поки каструля повна охолоне - проходить доба і дріжджі якраз нормально запрацювали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, Винодел сказал:

Двічи намагався зробити ставлене медове з липового і стільки ж разів отримував насухо виброжений виноматеріал з хворобою "Запах мишиних гнізд",потім досвідчені підказали-треба трохи проварити,але бажання  пробувати втреє поки що немає.Треба куштувати сусло-можливо там вже є "наброд" і перспектива на отримання достойного вина.

Що таке "наброд"? Вибачте ще дуже далекий від вин медових. Запах із рукавички, точніше з дірок просто бомбезний, насичений ароматом липового меду. Рукавичка падає уже. Ну не могло сусло перебродити за 8 днів?Щось тут не так. Завтра покуштую цей продукт, а там буде видно. Можливо коріш за все зроблю так як Ви кажете, переварю додавши хоча літер липовогомеду і на бродіння. Дякую за пораду!

11 минуту назад, Бджолопотам сказал:

Розумієте - важко рекомендувати не бачачи реально ситуації. Справа в тому що воно могло перестати бродити через те що забагато меду, завелика цукристість. Якби Ви ту концентрацію проварили, то б дріжджі в ньому б краще розвивались (мед сам по собі пригнічує ріст і бактерій і грибів типу дріжджі).

Я як розводжу мед у воді цукристість промірюю ареометром (30-35 %). Тому так на око мені важко сказати яка у Вас цукристість.

Що стосується дріжджів, то бажано робити зоводку. Спочатку дріжджі заливаєте теплою водою (стакан, 30градусів ) а потім як дріжджі почали підніматись опускатись додаєте чз пів літри звареного сусла (також 30 градусів) і бажано щоб воно по бродило з 12-14 години а тоді це все додавати в основну тару для бродіння. Я варю в каструлі 40 літрів, то в мене якраз виходить що поки каструля повна охолоне - проходить доба і дріжджі якраз нормально запрацювали.

Я все зрозумів. Щире спасибі Вам!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
В Thursday, February 18, 2016 в 21:55, Винодел сказал:

Двічи намагався зробити ставлене медове з липового і стільки ж разів отримував насухо виброжений виноматеріал з хворобою "Запах мишиних гнізд",потім досвідчені підказали-треба трохи проварити,але бажання  пробувати втреє поки що немає.Треба куштувати сусло-можливо там вже є "наброд" і перспектива на отримання достойного вина.

Я тоже знаю, что его нужно слегка проворить и все будет отлично!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо його трохи проварити, то це вже мабуть не можна називати СТАВЛЕНИМ медом...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 14.07.2016 в 23:34, Бджолопотам сказал:

Якщо його трохи проварити, то це вже мабуть не можна називати СТАВЛЕНИМ медом

А якщо проварити не весь мед, а лише частину (третину, чи половину)? Цікаво, чи хтось таке робив?

Власне, я так і спробував: одну частину меду на "дві води" проварив, іншу (таку - ж) частину розвів в теплій воді, потім (після вистигання) змішав і заправив збродженими родзинками. Через добу рукавичка привіталася і так вже п'ять діб. Дуже сподіваюся, що не зіпсував шість літрів меду ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Kumpel сказал:

А якщо проварити не весь мед, а лише частину (третину, чи половину)? Цікаво, чи хтось таке робив?

Власне, я так і спробував: одну частину меду на "дві води" проварив, іншу (таку - ж) частину розвів в теплій воді, потім (після вистигання) змішав і заправив збродженими родзинками. Через добу рукавичка привіталася і так вже п'ять діб. Дуже сподіваюся, що не зіпсував шість літрів меду ...

Якщо вже змішувати варений мед і не варений, то мабуть я б робив би іншим чином. Вареному меду дав би відбродити добу чи дві, а тоді додав би не варений мед аналогічної цукристості...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Бджолопотам сказал:

Вареному меду дав би відбродити добу чи дві, а тоді

Поясніть будьласка цей технологічний момент, бо мій власний досвід десь біля нульової відмітки і нічого мені не підказує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Kumpel сказал:

Поясніть будьласка цей технологічний момент, бо мій власний досвід десь біля нульової відмітки і нічого мені не підказує.

В будь якому меді присутні природні дикі дріжджі. Якщо зброджувати непроварений мед завжди є ризик що дикі дріжджі візьмуть верх над культурними дріжджами...

Проварений мед цієї проблеми не має так як під час термообробки  - всі дріжджі успішно загинули.

Що ми отримуємо - запускаємо процес на провареному меді з культурними дріжджами - за день-два культурні дріжджі розмножаться до тої кількості що коли при додавані непровареного меду там будуть дикі дріжджі вони не зможуть "перемогти" культурні....

P.S. Я б радив би Вам не користуватись родзинками а купити пакетик культурних дріжджів.... в інтернет магазинах купа пропозицій

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Бджолопотам сказал:

ризик що дикі дріжджі візьмуть верх

Дякую, затямив. Залишається тільки сподіватись ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Kumpel сказал:

Дуже сподіваюся, що не зіпсував шість літрів меду ...

Сподiвання мають дуже малий шанс .

Скорiш за все просто буде зiпсовано шiсть лiтрiв меду /

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

робив вино на вареному меді. Дріжджі дикі з розводки малини. Поставив 14 липня, відразу почало грати, аж до цього тижня. "Вино" не сильно просвітліло і корочка на ньому є, хоч по троху осідає. Як бути? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, skif сказал:

робив вино на вареному меді. Дріжджі дикі з розводки малини. Поставив 14 липня, відразу почало грати, аж до цього тижня. "Вино" не сильно просвітліло і корочка на ньому є, хоч по троху осідає. Як бути? 

Дочекатись припинення бродіння... Якщо вже припинило бродити поставити в холодне місце - на холоді дріжджі краще сідають... і тоді вже зняти з осаду...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я би зняв з осаду зараз, поставив в холодне місце іпотім. як освітлиться - зняв ще раз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 hours ago, gardener said:

 

Я би зняв з осаду зараз, поставив в холодне місце іпотім. як освітлиться - зняв ще раз.

 

таки ще бродить - з інтервалом в 10-15 сек виходить газ. Ще почекаю до повного припинення. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Значить хай ще бродить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

 

On 27.08.2016 at 5:53 AM, gardener said:

Я би зняв з осаду зараз, поставив в холодне місце іпотім. як освітлиться - зняв ще раз.

закінчилось бродіння, зняв з осаду.  Закрити тару з вином потрібно щільно чи можна ще поставити трубку для виходу газу? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

наскільки є важливим вільний простір над злитим вином у тарі (бутля 10 л, вина десь на 6-7)? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, skif сказал:

 

закінчилось бродіння, зняв з осаду.  Закрити тару з вином потрібно щільно чи можна ще поставити трубку для виходу газу? 

Якщо бродіння повністю закінчилось і вино  освітліло, то після зняття з осаду закоркувати щільно.

19 минут назад, skif сказал:

наскільки є важливим вільний простір над злитим вином у тарі (бутля 10 л, вина десь на 6-7)? 

Стояв бутель 20 л - повний. Стояв 20л наповнений до половини - якоїсь суттєвої різниці не помітив. Хоча книжка пише що вільного простору повинно бути мінімум

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все таки, бажано перелити в меньший посуд. Якщо там 7 літрів, то можна в дві трьохлітрові банки, а решту - на дегустацію. Банки закрити - і в підвал, або ще куди, щоб темпратура була невисока.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...