Перейти к содержанию

Когда и сколько раз снимать медовое вино с осадка


Sanich

Рекомендуемые сообщения

Какие практические рекомендации? 

К примеру, стоит вино уже 2 месяца, осветилось и образовался стойкий осадок, но все еще доигрывает - несколько дорожек пузырьков наблюдается. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

доприкладу я чекаю повністю коли перестане бродити з допомогою шлангу переціджую ставлю в підвал а потім через місяців 3 -6 переціджую щерас .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки повністю не вибродить, я з осаду не знімаю. (хоча ніби книга пише що чим частіше знімаєш з осаду тим краще). А другий раз з осаду знімаю коли бутель рік відстоявся і я переливаю в чисту тару і на розлив в пляшки, але в мене дуже мало осаду. Можливо якби під час вистоювання його утворювалось більше, то знімав би частіше.

Какие практические рекомендации? 

К примеру, стоит вино уже 2 месяца, осветилось и образовался стойкий осадок, но все еще доигрывает - несколько дорожек пузырьков наблюдается. 

Все залежить від інтенсивності бродіння. В мене в бродильній тарі зажди плаває ареометр і можу побачити скільки в мене їздають дріжджі  цукристості за день чи за тиждень чи за місяць. І якщо наприклад при видимому невеличкому бродінні рівень цукристості протягом тижня не змінюється, то я знімаю з осаду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи можна в цей момент підсолоджувати, додавати спирт, тощо?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  1. 003.thumb.JPG.33d72b49d0329e4596744fadccБезсумнівно, найкращий посібник, який повинен бути завжди під рукою, це відома книга Миколи Горніча. Навіть тоді, коли вкотре робиш медове вино, виникає нагальна потреба в кваліфікованій пораді.

Раніше я займався медоварінням по одній причині,- медове ставлене погано освітлювалось. Для освітлювання вина доводилось застосовувати різноманітні прийоми і добавки, як то байкісол, бентоніт та ін. Це все в певній мірі «обдирало» вино.

Для того, щоб в мед не потрапляли білкові сполуки, мед для вина став використовувати відкачаний виключно з магазинних надставок.

Робив його так;

01.10.2014р.-   5літрів меду розпустив в 10л води, взятої з системи зі зворотнім осмосом. В половину цієї сити (10л) додав 6л яблучного соку (Сніжний Кальвіль), ложку живлення для дріжджів і самі дріжджі СІХА. Через тиждень після початку бродіння, до сусла додав ще 5л меду.

20.12.2014р. – Зняв з осаду і опустив в підвал.

На фото медове ставлене вино з яблучним соком.

 

Через пару років планую зняти пробу.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Робив його так;

 

А цукристість яка на початку, коли додали мед другий раз і на виході? Чи не проміряєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

А цукристість яка на початку, коли додали мед другий раз і на виході? Чи не проміряєте?

 

Чесно кажучи, проблемами цукристості сусла не переймаюсь. Користуюсь таблицями, які складені відомими фахівцями. На своєму досвіді переконався, що добре вино можна виготовити, маючи тільки надлишок доброго меду. 

Так, Корабльов і Цесельський радять дотримуватись співвідношення мед/вода 1:1 (двойняк), або 1:2 (тройняк) з додаванням 1/5 частину соку (20%). Згідно Табл.6, необхідний термін витримки такого меду 2-4 роки.  М.Горніч стр.79, 87.

Якщо зробити все правильно, з якісного меду,  мати терпіння та відповідні умови для витримки, то отримаєте вино з вишуканим букетом.

 

Вишняк, витриманий всього 2 роки, друзі приймали за марочну мадеру,-  без натяку на мед та вишню. Якщо цікаво, можу пошукати рецепт. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Вишняк, витриманий всього 2 роки, друзі приймали за марочну мадеру,-  без натяку на мед та вишню. Якщо цікаво, можу пошукати рецепт. 

 

Та я думаю що багатьом було б цікаво... Був би дуже вдячний:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та я думаю що багатьом було б цікаво... Був би дуже вдячний:hi:

 

Це був останній раз, коли я варив мед.

 

19.07.2013р.,-  В 20літровій каструлі  змішав відро липового меду (10л) і 5 літрів води. Варив хвилин з 30, помішуючи та знімаючи піну.

 

В 130літрову бочку вилив 40л очищеної води, висипав 5відер вишні, вилив зварене сусло, додав ЧКД ЕС-1118,- 20г.

 

22.07.13р,- аналогічним чином зварив і додав ще відро меду.

 

27.07.13р,- зварив і додав останнє третє відро меду.

 

Бочку накрив штатною кришкою і для ущільнення поставив на неї груз (відро з медом). Два рази в день перемішував «шапку».

 

07.08.13р,- відцідив мезгу, заливаючи суміш з бочки в підвішений мішок з-під цукру. Отримане сусло розлив по 20літрових бутлях і закрив медичними рукавичками з дірочками.

 

22.11.13р,- перший раз зняв з осаду.

 

20.12.13р,- зняв з осаду і опустив в підвал.

 

Влітку 2014р, проводячи ревізію і знімаючи проби, отримане вино забракував і перегнав його, отримавши вишукану горілку. Залишив два 20літрові бутлі. Як же я бідкався зі своєї необачності, коли знімав проби цієї осені!!! На сімейні свята, і не тільки, медове вино вишняк стало самим затребуваним. Цей випадок довів, що терпіння для винороба є дуже важливим.

 

В наступному сезоні планую зробити таке ж вино, тільки ставлене.

 

007.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Це був останній раз, коли я варив мед.

 

отримане вино забракував

 

А зараз що, тільки ставлену медовуху робите?

А чому саме забракували і що так радикально змінилось після витримки...?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зараз що, тільки ставлену медовуху робите?

А чому саме забракувало і що так радикально змінилось після витримки...?

 

Так, зараз медові вина роблю без варіння сусла по декількох причинах.

 

-         Багато мороки при варінні.

 

-         Розумні книги кажуть, що при цьому в суслі утворюються фурфуроли  та інші шкідливі сполуки.

 

-         Холодноставлені вина зберігають амінокислотний склад і цілющі властивості меду.

 

-         Ставлені вина діють освіжаючим чином.

 

  Названих причин, як для мене, достатньо для такого вибору.

 

Забракував вино минулого літа через його низькі смакові якості,-  було дуже карамельно приторним. За рік цей недолік перевтілився в букетні ноти притаманні якісній мадері.

 

Чомусь у моїх дописах великі букви…

Коли пишете повідомлення можна змінити розмір шрифта

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

при додаванні вишень потрібно видаляти кісточку в якій знаходиться синильна кислота небезпечна для здоров"я і яка дасть гіркоту напою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Rus сказал:

при додаванні вишень потрібно видаляти кісточку в якій знаходиться синильна кислота небезпечна для здоров"я і яка дасть гіркоту напою

Я спеціально косточки  варив щоб медовуха мала смак і запах вишні:dntknw: Гіркоти не помітив.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сильно не бейте! Мое первое медовое вино!. На вкус :ay::az:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо за 18 діб перебування на мезгі вино не встигло набрати негативного присмаку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минуту назад, Fabro сказал:

Сильно не бейте! Мое первое медовое вино!. 

А яка залишкова цукристість? Скільки аоеометр показав коли з осаду знімав?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, Бджолопотам сказал:

А яка залишкова цукристість? Скільки аоеометр показав коли з осаду знімав?

9% было, опустил в подвал с темп.18* на отстой. Думаю чтобы пару месяцев там постоял, а потом по бутылкам

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Fabro сказал:

Мое первое медовое вино!

В Харьков  6 февраля на дегустацию привози 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Мико сказал:

В Харьков  6 февраля на дегустацию привози 

Так оно ж еще не отстоялось, так сказать выдержки нет. Вот на Б.круг или встречу точковцев  привезу, если не выпьем до того времени;) 

P.s. Я же не хочу Николай Романович, перед Вами упасть лицом в грязь. Для Вас на дегустацию только после выстойки. Я помню Ваше вино которое пил сам и дегустировали много парней на передке. Так и хотелось сказать что такой напиток делаю я, после многих хвалебных од.:ah: Но устоял, говорил как есть, за что Вам огромное Спасибо!:ay::az::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.01.2016в15:37, Fabro сказал:

9% было, опустил в подвал с темп.18* на отстой. Думаю чтобы пару месяцев там постоял, а потом по бутылкам

Якщо міряли ареометром при температурі 27 градусів, то в реальності цукристість 10 а може й більше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Бджолопотам сказал:

Якщо міряли ареометром при температурі 27 градусів, то в реальності цукристість 10 а може й більше

Может быть:dntknw::hmm:, я не спец. По меряю еще попозже, оно у меня уже в подвале 18*

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Fabro сказал:

Может быть:dntknw::hmm:, я не спец. По меряю еще попозже, оно у меня уже в подвале 18*

До ареометра має бути інструкція (можна подивитись в інтернеті) - міряти цукристість необхідно в певному діапазоні (по моєму 20 градусів) інакше показує неправильний результат

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Бджолопотам сказал:

До ареометра має бути інструкція (можна подивитись в інтернеті) - міряти цукристість необхідно в певному діапазоні (по моєму 20 градусів) інакше показує неправильний результат

Есть инструкция! Ну кто же ее читает;) Ща почитаю!

Прочитал! Ничего такого не нашел. Написано про температурный диапазон 0-40*. Ну и для себя нашел что хранить его надо в вертикальном положении или наклонном (чего не знал)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На шкале (сзади) " 20С массовая доля % отсчет сверху "

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минуты назад, Брониславович сказал:

На шкале (сзади) " 20С массовая доля % отсчет сверху "

Глянул, точно, так и есть 20*С:hi: Всем спасибо, буду знать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...