larson

Воскопрес Кулакова

241 сообщение в этой теме

... З кращим термостатом буде працювати краще, але всерівно топив би при 25 і більше навколишнього середовища. Колись пробував ранньою весною надовго вистачило.

Цього року працював з пресом, коли температури не перевищували +10, але укутував і все нагрівалось. Від холодної підлоги ставив на утеплювальну подушку. Працював з ним без напрягу. Вранці заправляв недотопленими витопками з парової рамкової воскотопки, заливав свіжою водою, укутував, вмикав і далі займався своїми справами. За годину-півтори прес набирав температуру, але відпресовував я його вже по-свободі в кінці дня.  Виходило десь в середньому до 2-х кг воску за цикл, але ж це залежить від сировини і наскільки повненько накладеш в касету. Але менша кількість краще випресовується. Чим довше розварюється, також тим більший вихід.

Підрахував:

25л води +5кг сировини=30кг(t=10°C) - нагрів до t=90°C  - це приблизно 2500 ккал=2,9 квт.годин. Якщо ТЕН 2 квт, то так воно і виходить по часу. На втрати можна добавити відсотків 20 і загалом виходить десь 4 квт.годин = 3,16 грн (при тарифі 78,9 коп/квт.год)

Затрати робочого часу  - приблизно година не більше. Хто любить і вміє працювати інтенсивно, скоротить цей час вдвіччі.

Мене це влаштовує.

Також, якщо працювати з пресом інтенсивним способом, можна довести цикл до 1 години(0,5 год заправка-пресування, 0,5 - розварювання), але для цього потрібно завантажувати розвареною мервою і заливати гарячою водою.

Изменено пользователем nibond
1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

Саніч я топлю без термо датчика, контакти з нього замикаю між собою. До кипіння вода доходить за 2 год. ... Вода кипить у мене на протязі всього часу. Періодично виключаю в ручному режимі ненадовго. ..

Коли відмовив датчик, то також так робив. Одного разу прогавив і віск був на підлозі. Геморойно так.

Поделиться сообщением

Воскопрес кулакова з гідродомкратом, думаю вихід воску буде більший чим у заводського

А не простіше не видавлювати по максимуму а висушити мерву і здати по 22грн. за кг.

Поделиться сообщением

Господа  пчеловоды , счастливые обладатель пресса Кулакова ,

в паралельной теме поднимался вопрос об изготовлении аналога с учетом всех "но" , может быть попробуем набросать "эскиз" и заказать рабочий вариант:ah: Моего интереса кроме , как  получить "зимний" вариант воскопресса в нормальном качестве и за разумные деньги нет , а выход на людей работающих "руками и головой" с нержавейкой есть , по крайней мере "прикинем смету " имхо :baby:

Поделиться сообщением

Господа  пчеловоды , счастливые обладатель пресса Кулакова ,

в паралельной теме поднимался вопрос об изготовлении аналога с учетом всех "но" , может быть попробуем набросать "эскиз" и заказать рабочий вариант:ah: Моего интереса кроме , как  получить "зимний" вариант воскопресса в нормальном качестве и за разумные деньги нет , а выход на людей работающих "руками и головой" с нержавейкой есть , по крайней мере "прикинем смету " имхо :baby:

А в чому питання? Ніби-то суть зрозуміла. Велика ємність на 40-50 л, внизу нагрівач, термодатчик ЗВЕРХУ ємності, корзина на ногах, покриваючий круг, пресовий механізм. :dntknw:

у мене за раз влазить 50 рамок 230. Очищаю рамки опустивши в киплячу воду в іншій емкості.

До речі, думав, що можна ємність від воскопресу Кулакова використати для цих же цілей. Питання лише як потім те все в прес перевантажити. :hmm: 

Поделиться сообщением

А в чому питання? Ніби-то суть зрозуміла. Велика ємність на 40-50 л, внизу нагрівач, термодатчик ЗВЕРХУ ємності, корзина на ногах, покриваючий круг, пресовий механізм. :dntknw:

До речі, думав, що можна ємність від воскопресу Кулакова використати для цих же цілей. Питання лише як потім те все в прес перевантажити. :hmm: 

Я с ним не работал , просто " пошатал" на Апимондии , поговорил с "веселеньким" Кулаковым и все ))) ни то ни другое по "качеству" не понравилось ??? Поэтому и спросил у бывалых - эскиз , те обьем устаривает емкости или можно больше с учетом прогрева в холодное время и обьемов загрузки - оптимальная толщина стенок , вставной емкости , чтобы без перерасхода и тп

Поделиться сообщением

укутував! Але, як я казав,  2 хвилини гріє, 15.простоює. 

А може термостат такий.

раз термостат працює значить працює, бо в нього два положення або він живий або мертвий, то занадто потужній тен для даного термостата, я пропбував взагалі термостат пускати через проміжковий магнітний вимикач, система взагалі не працювала, пробував термостати і на 90 і на 95 гр, різниці не помітив.

Також, якщо працювати з пресом інтенсивним способом, можна довести цикл до 1 години(0,5 год заправка-пресування, 0,5 - розварювання), але для цього потрібно завантажувати розвареною мервою і заливати гарячою водою.

та я томив сировину в воскопресі близько двох годин

Поделиться сообщением

раз термостат працює значить працює,

Значить поганенько працює, або бракований, тому що при зовнішній температурі +3, простоює 15 хв і працює 2 хв - явно мало часу щоб підтримувати температуру 90гр для 40 л води. :IMHO:

Поделиться сообщением

Значить поганенько працює, або бракований, тому що при зовнішній температурі +3, простоює 15 хв і працює 2 хв - явно мало часу щоб підтримувати температуру 90гр для 40 л води. :IMHO:

трохи не так, він працює тільки тоді коли навантажений а у вас він просто перенавантажений, тобто біметалева пластина швидко вигинається бо велика потужність тену, але якщо з термостату зняти навантаження то він взагалі не працює. спробуйте замінити тен на слабиший, тим паче що зразу ціна тена така ж як і термостата ( взв*язку з курсом долора)

Изменено пользователем larson

Поделиться сообщением

трохи не так, він працює тільки тоді коли навантажений а у вас він просто перенавантажений, тобто біметалева пластина швидко вигинається бо велика потужність тену, але якщо з термостату зняти навантаження то він взагалі не працює. спробуйте замінити тен на слабиший, тим паче що зразу ціна тена така ж як і термостата ( взв*язку з курсом долора)

Мені більше подобається ідея заміни термодатчика. :hmm:

Поделиться сообщением

Ну тепер ви хочь знаєте куди рухатись, а річь корисна для невеликих пасік і якщо все починає працювати то перетопка воску робиться за один раз, я одну закладку в день роблю, близько 40 р дадана.

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Тен  якщо   постояно  буде пекти, то його на довго не хвате:ay:

Поделиться сообщением

Ну тепер ви хочь знаєте куди рухатись, а річь корисна для невеликих пасік і якщо все починає працювати то перетопка воску робиться за один раз, я одну закладку в день роблю, близько 40 р дадана.

Я хочу його зкомпонувати з паровою рамковою воскотопкою. І ще хочу спробувати в бак рамки опускати. Це має скоротити час на перетопку. 

Тен  якщо   постояно  буде пекти, то його на довго не хвате:ay:

В мене тен на 2 КВ в бідон молочний вмонтовано як парогенератор для рамкової воскотопки. Шмалить по 4-5 години без перерви і нічого йому немає. Тут питання в якості тена. :IMHO:

Поделиться сообщением

Я хочу його зкомпонувати з паровою рамковою воскотопкою. І ще хочу спробувати в бак рамки опускати. Це має скоротити час на перетопку. 

Особисто я коли топлю, виніс рамки на сонце і через 15 хв. суш сама відпадає. Всі вичисти і в роботу, за день не рахував кількості, але більше напевне 100 перетоплюю. Правда воскопрес використовую тільки для вижимки воску, а розварити стараюсь в іншій ємності на газу так економлю час.

Поделиться сообщением

Особисто я коли топлю, виніс рамки на сонце і через 15 хв. суш сама відпадає. Всі вичисти і в роботу, за день не рахував кількості, але більше напевне 100 перетоплюю. Правда воскопрес використовую тільки для вижимки воску, а розварити стараюсь в іншій ємності на газу так економлю час.

В мене це не спрацює. Мала територія - відразу спровокую наліт. 

Крім того я часто топлю відразу після відкачки навіть без сушіння. Під час відкачки просто вибраковую суш. 

Поделиться сообщением

В мене тен на 2 КВ в бідон молочний вмонтовано як парогенератор для рамкової воскотопки. Шмалить по 4-5 години без перерви і нічого йому немає. Тут питання в якості тена. :IMHO:

Можливо  ви праві, ще один приклад самогоного  апарату  з в монитованим  теном в молочний  бітон  теж  робе 3-4 години. Але  краще  думаю із  реле.

Поделиться сообщением

В мене це не спрацює. Мала територія - відразу спровокую наліт. 

В травні коли ріпак цвіте бджоли на рамки ніякої уваги не звертають і 15 хв. по часу досить мало. Пасіка в селі  та й сімей у мене і брата десь з 70-80 і проблем не було.

Поделиться сообщением

В травні коли ріпак цвіте бджоли на рамки ніякої уваги не звертають і 15 хв. по часу досить мало. Пасіка в селі  та й сімей у мене і брата десь з 70-80 і проблем не було.

Це треба ловити погоду, складувати суш і т.д. Для мене, пасічника вихідного дня, - накладно... 

Поделиться сообщением

Схоже на те... Буду купувати інший, тому що це зовсім не годиться. Такі плани на воскопрес, а воно пшик... 

Можна пригледітись до таких терморегуляторів: 

http://www.ukrrele.com/thermoregulator-incubator.htm

В мене кілька років безвідмовно регулює температуру в інкубаторі. Для надійності можна поставити проміжне реле для вмикання тена.

Изменено пользователем Немолодой

Поделиться сообщением

Можна пригледітись до таких терморегуляторів: 

http://www.ukrrele.com/thermoregulator-incubator.htm

Мала потужність , датчик не призначений для рідин.  :dntknw:

Поделиться сообщением

Мала потужність , датчик не призначений для рідин.  :dntknw:

Це вирішується дуже просто: В довгу заклепану внизу алюмініеву трубку невеличкого перерізу опускаєте датчик. А трубку біля стінки бака вниз.  Вмикати через реле-потужності з лихвою.

Поделиться сообщением

Це вирішується дуже просто: В довгу заклепану внизу алюмініеву трубку невеличкого перерізу опускаєте датчик. А трубку біля стінки бака вниз.  Вмикати через реле-потужності з лихвою.

Взагалі там в загальному каталозі є і більшої потужності. http://www.ukrrele.com/thermo-regulator.htm 

не зрозумів ідеї з заклепаною трубкою. Точніше. якщо зрозумів правильно, то інертність такої системи буде дуже високою. 

Поделиться сообщением

Я хочу його зкомпонувати з паровою рамковою воскотопкою. І ще хочу спробувати в бак рамки опускати. Це має скоротити час на перетопку. ....

Є у мене і те і друге. Так от, в бак з водою доцільно опускати,  коли стільники осушені, а коли з залишками меду, то жалко втрачати солодку сировину. Після парової отримується медовий концентрат, який добре зберігається і його можна розвести до бажаної концентрації.

Поделиться сообщением

А в кінці є окремий датчик вологостійкий. Мінімальна ціна виходить 500 грн...  

Є у мене і те і друге. Так от, в бак з водою доцільно опускати,  коли стільники осушені, а коли з залишками меду, то жалко втрачати солодку сировину. Після парової отримується медовий концентрат, який добре зберігається і його можна розвести до бажаної концентрації.

То невеликі втрати. :IMHO: Як мінімум, я ними можу собі дозволити знехтувати. :dntknw:

Поделиться сообщением

Взагалі там в загальному каталозі є і більшої потужності. http://www.ukrrele.com/thermo-regulator.htm 

не зрозумів ідеї з заклепаною трубкою. Точніше. якщо зрозумів правильно, то інертність такої системи буде дуже високою. 

Так. Там вибрати є з чого. Алюмінієва трубка-це механічний захист датчика від гарячої води. Верх трубки повинен бути вище преса. Інертності там не буде. Датчик дуже чутливий-спрацьовує при зміні температури в 0,1 градуса. Герметично заклепаний кінець трубки опускаємо в киплячу воду, сама трубка і датчик в ній матимуть таку ж температуру як і вода поза трубкою. Якщо і буде якась похибка, то для преса це зовсім не суттєво.

Изменено пользователем Немолодой

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас