Перейти к содержанию

Подготовка рамок с вощиной впрок. За и против


Sanich

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, vetalkap сказав:

Половину навощу, а половина пусть так лежит. И сам посмотрю чем все закончится))если корпуса с накладными рамками будут на улице под навесом стоять, норм будет? И пачки с вощина неиспользованой где хранить?


Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

* с навощиными

Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

* с навощиными

Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

Вощину зберігати можна будь-де, де температура не вище десь +22С, немає сирості і відсутні миші - інколи, дуже  голодні, її вони можуть пошкодити. Я для цього використовую старі валізи у одній з пустих кімнат дачі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, igorstep сказал:

Скільки вам потрібно навощити-50,чи1000, а то в аватарі пише що 0.

мабуть в нього бізнес такий - рамки навощувати. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, shersand сказав:

мабуть в нього бізнес такий - рамки навощувати. :umora:

 

10 годин тому, Артем7 сказав:

Ось уже другу зиму поспіль навощую вощину та обережно складаю навощені рамки в корпуса та на стілажі і в цьому бачу лише позитив адже на весні та в літку завжди бракує вільного часу.

Та не сотня ж у вас вуликів, якщо аватарка права...:dntknw:

А я заготовив рамки - позбивав, заправив проволоку. А натягнути її і навощинити - справа кількох хвилин. Так рекомендував би поступати й вам.:IMHO:

12 години тому, ЮВ. сказав:

Здравствуйте, я наващиваю перед постановкой, можно и сейчас просто навощенные рамки нужно аккуратно хранить, вощина при низких температурах хрупкая может поломаться, покрошиться. Сейчас сбиваю рамки, натягиваю проволоку, скручиваю корпуса.

Як бачите, @vetalkap , більшість так поступає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, shersand сказал:

мабуть в нього бізнес такий - рамки навощувати. :umora:

Я кщо так то до постановки  у вулик від тепер  з них буде кирдик, а якщо для себе то шт 500 за за день з перекурами .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, vetalkap сказав:

 

Уважаемые пчеловоды когда лучше это делать? Одни говорят зимой,пока время есть. Другие говорят перед постановкой в улей, чтоб вощина не испортилась. Прошу помощи разобраться в данном вопросе)

 

Отправлено с моего M5c через Tapatalk

 

 

 

Тільки , мабуть, правильно було б писати у заголовку все ж - навощувати.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, igorstep сказав:

Якщо так то до постановки  у вулик від тепер  з них буде кирдик, а якщо для себе то шт 500 за за день з перекурами .

Правильно.  :ay::umora: Як би обережно ви ті навощені рамки не ставили , а вони то там, то де - інде , а почнуть відставати від проволоки  при  низьких температурах й  навіть вощина інколи в кутках крошитися...:dntknw: А з електронавощувачем , попередньо збиті і оснащені рамки проволокою, вощиняться весною чи влітку при + 18 +20С за лічені хвилини. Це не проблема. Вона не варта й виїденого яйця.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в кожного пасічника здосвідом е отработана технологія виконання робіт на пасіці отже :зимою почнем з січня місяця маніторим ціни і здаем мед топим віск ремонтуем вулики робим рамки збиваем рамки натягуем проволоку і акуратно складіруем до весни навощуем перед установкою в вулик у травні місяці зимою е можливість перепортити всю вощину то миші зїли то відломалась то отклеїлась коротче пі....пец її буде 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а по весні е друга робота уборка пасіки  здача воску  чисткаден у вулику поширення -повуження по методу блінова і так дальше

і накінець травень місяць навощуем рамки і ставим у вулик поки неодклеїлись :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Дід Василь сказал:

а по весні е друга робота уборка пасіки  здача воску  чисткаден у вулику поширення -повуження по методу блінова і так дальше

і накінець травень місяць навощуем рамки і ставим у вулик поки неодклеїлись :)

Я з вами повністю згідний. І скільки ж тої роботи ранньою весною? Я к для мене то найбільша запара підготувати пасіку для кочівлі,от тільки тоді мені потрібно розставити 400 рам ВОЩИНи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, igorstep сказал:

а якщо для себе то шт 500 за за день з перекурами

Почитаешь такие посты и подумаешь, не ужели я такой жопорукий?  Навощиваем только зимой(3500 в этом году).  По 10 рамок скручиваем скотчем и храним в вертикальном положении в сотохранилище. Если рамка навощина качественно (не 500 в день) проблем нет ни каких.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скільки вам потрібно навощити-50,чи1000, а то в аватарі пише що 0.
200

Отправлено с моего M5c через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, NVN сказав:

Почитаешь такие посты и подумаешь, не ужели я такой жопорукий?  Навощиваем только зимой(3500 в этом году).  По 10 рамок скручиваем скотчем и храним в вертикальном положении в сотохранилище. Если рамка навощина качественно (не 500 в день) проблем нет ни каких.:az:

Так мова ж не про промислові пасіки. 3500 це не 15 чи 20.  Чоловік лише починає познавати бджільництво. Пише, що й бджіл ще немає... Ну от - пока писав і цифра з"явилася - 200.:dntknw:

 То на пару - тройку днів роботи з навощувачем навіть початківцю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, vetalkap сказал:

200

Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

Ну якщо у Вас 200 сімей то тут нема про що писати Ви краще за нас всіх знаєте коли потрібноНАРОЩУВАТИ рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, igorstep сказав:

Ну якщо у Вас 200 сімей то тут нема про що писати Ви краще за нас всіх знаєте коли потрібноНАРОЩУВАТИ рамки.

Мабуть,що мова про рамки...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почитаешь такие посты и подумаешь, не ужели я такой жопорукий?  Навощиваем только зимой(3500 в этом году).  По 10 рамок скручиваем скотчем и храним в вертикальном положении в сотохранилище. Если рамка навощина качественно (не 500 в день) проблем нет ни каких.:az:
Я в ютубе видел как Вы храните) и ульи ваши понравились.

Отправлено с моего M5c через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну якщо у Вас 200 сімей то тут нема про що писати Ви краще за нас всіх знаєте коли потрібноНАРОЩУВАТИ рамки.
Вы про рамки спрашивали, я вам про них и ответил. А семей у меня сколько, написано в профиле. [emoji21]

Отправлено с моего M5c через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добровол. А вы и проволоку натягиваете весной перед наващивпнием?

Отправлено с моего M5c через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Чоловік лише починає познавати бджільництво.

Я не о нем. Я про того что навощивает 500 в день с перекурами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Третий год подряд сбиваю и наващиваю зимой ,

но в тёплом помещении

Весной и летом перевожу на пасеку 

На днях закончил сбивать и армировать 

вчера обменял воск на вощину 

сегодня приступаю к наващиванию 

Вот так храню В этом году сложу в третьем углу 5a3e1d5388fd1_(4).thumb.JPG.9cfb43e26954f8ff3d5fb461d673a441.JPG5a3e1d98f1a9f_022.thumb.JPG.b2cff8c7b8a4eccb6bda60c32d3e6047.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, vetalkap сказал:

Вы про рамки спрашивали, я вам про них и ответил. А семей у меня сколько, написано в профиле. emoji21.png

Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

Сейчас сбейте рамки, протяните проволоку. А перед тем, как Вам необходимо будет стоить -- натяните проволоку и навощите. 200 рам -не большое количество, что бы не найти время весной-летом этто сделать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в кождого пасічника з досвідом е отработана технологія( і в кождого своя ) виконання робіт на пасіці по сезонно 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В принципе все понятно. Всем спасибо за помощь и информацию)

Отправлено с моего M5c через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, NVN сказав:

Я не о нем. Я про того что навощивает 500 в день с перекурами.

Стаханівський рух саме так і починався: А що, товаріщ, вам слабо?:umora::wave: 

Ось люди й підтримували  й перевиконували норми в сто!  (:rofl: )  і більше разів... Уявляєте, пане @NVN  , результат такої праці ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, vetalkap сказав:

В принципе все понятно. Всем спасибо за помощь и информацию)

Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

Мабуть у чоловіка від наших порад голова обертом пішла. :umora: Але ви правильно зробили, що запитали саме зараз. З весни вам мало хто так би різнобічно й відповів...:wave:

    В теплій квартирі, як он в Романовича, мало чим ця робота і відрізнятиметься від весняно-літньої при +20 С +25 С на пасіці.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, vetalkap сказав:

Добровол. А вы и проволоку натягиваете весной перед наващивпнием?

Отправлено с моего M5c через Tapatalk
 

Так. Зараз лише заправив. Але можна було б і натягнути - я використовую пістони в дирочках під проволоку. Тоді вона не впивається у дерево і буде натягнутою довгий час. Можна користуватися і степлером з цією метою замість тих пістонів (вони є у продажу у інтернет магазинах). Але у мене пасіка не в 300 чи 500 вуликів, всього в 50. І я незалежний фотохудожник на творчих хлібах (простіше - на пенсії :umora: ) тож часу вільного трохи є. Тому і цього достатньо.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...