Перейти к содержанию

Пункты облёта маток в Украине (Изолированный точок)


Граніт

Рекомендуемые сообщения

11 минуту назад, zapivan сказал:

Там паралель держава- інститут - об'єднання пасічників-пасічник працює.  І є програма фінансування як стратегічна для держави. А ми живемо в іншій країні і тому такий результат. ШО не панацея а можливість робити хоть якусь селекцію. Припустимо що я захотів створити якісь більш- менш ізольований облітник. Я маю знайти місце де найменш заселена територія і вивести звідти всіх пасічників, або хоча б поміняти там всі матки.  І знайдуться такі що будуть проти. І далі тримати своє. І ця вся моя робота закінчиться провалом. А якщо з участю держави і обєднання пасічників визначиться район, там буде  організовано контроль над сімями і територією.   Таким чином можливо створення зони чистопородності. Але це не буде селекція А + Б а просто розведення чистопородне. А лінійна селекція з відомими трутнями дасть тільки  ізоляція  на острові.

Помощь государства в таких делах .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Граніт сказал:

Приглашаю на тестирование на следующий сезон на Федотову косу. 

А в деталях це можна почути,побачити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Лавр сказал:

А в деталях це можна почути,побачити?

Легко. Приезжаешь ко мне   с семьей на отдых и берешь с собой пару нуков,  Пока семья купается и загорает, пока матки облетываются, ты ездишь по окрестностям в поисках  пчелосемей.:). Благо далеко ехать не нужно, слева лиман, справа море. Все как на ладони. Как бонус вечером попьем медку:az:.  Сфотографируесмся, снимем видео. 

Мы с Андреем Тимошенко тоже сняли видео, как  мы тестируем бакфаст, но пока я не в Мелитополе, как приеду выложу.

 На сегодня все ульи с Федотовой косы я  вывез.  Сырость, туман, ветер, семьи зимой гибнут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Граніт сказал:

Легко. Приезжаешь ко мне   с семьей на отдых и берешь с собой пару нуков,  Пока семья купается и загорает, пока матки облетываются, ты ездишь по окрестностям в поисках  пчелосемей.:). Благо далеко ехать не нужно, слева лиман, справа море. Все как на ладони. Как бонус вечером попьем медку:az:.  Сфотографируесмся, снимем видео. 

Мы с Андреем Тимошенко тоже сняли видео, как  мы тестируем бакфаст, но пока я не в Мелитополе, как приеду выложу.

 На сегодня все ульи с Федотовой косы я  вывез.  Сырость, туман, ветер, семьи зимой гибнут.

В інтернеті показували відео про підтоплення баз відпочинку на Федотовій косі, пасіку не зачепило?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Граніт сказал:

Легко. Приезжаешь ко мне   с семьей на отдых и берешь с собой пару нуков,  Пока семья купается и загорает, пока матки облетываются, ты ездишь по окрестностям в поисках  пчелосемей.:)

А так можно?:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, Лавр сказал:
5 часов назад, Wladimir_K сказал:

В інтернеті показували відео про підтоплення баз відпочинку на Федотовій косі, пасіку не зачепило?

 

5 часов назад, Wladimir_K сказал:

В інтернеті показували відео про підтоплення баз відпочинку на Федотовій косі, пасіку не зачепило?

залило неделю назад, много баз стоят в воде, вчера  сфоткал, покажу когда приеду в Мелитополь.

5 часов назад, Sanich сказал:

А так можно?:blink:

Конечно, всегда рад гостям, и к тому-же прибыль в семью

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я когда последний раз отдыхал в Степке лиман соединился с морем, после ливня и шторма, и нужно было срочно съездить в Кириловку, съездил точнее сплавал, пришлось менять генератор.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну в нас в Ураїні, вже Кордована трохи привезли, можна на облітнику, зробить пробу кордаваном. Є ж такий прийом в природі...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ВАДОС сказал:

Ну в нас в Ураїні, вже Кордована трохи привезли, можна на облітнику, зробить пробу кордаваном. Є ж такий прийом в природі...

 Я у себя уже пробовал.. все потомство маток по внешнему виду одинаково - как бакфаст...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Брониславович сказал:

 все потомство маток по внешнему виду одинаково - как бакфаст...

Только в зиму идут на одну улочку сильнее баков 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

   Собственно "кордован тест" помогает определить с какими трутнями спариваются матки, твоя матка спаривалась у меня тоже, а это уже двойное подтверждение что трутни в основном бакфаст, что и требовалось проверить...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ВАДОС сказал:

Ну в нас в Ураїні, вже Кордована трохи привезли, можна на облітнику, зробить пробу кордаваном. Є ж такий прийом в природі...

Що воно за звір такий ? Ніколи про таке не чув, де його вичитать можна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Брониславович сказал:

 Я у себя уже пробовал.. все потомство маток по внешнему виду одинаково - как бакфаст...

Вот именно что потомство маток кордован при спаривании с трутнями не кордован по внешнему виду - как бакфаст.        Вот и поставить на косу отцовские кордован и матки кордован ..и если потомство (бакфаст) значит есть залётный трут..     но думаю паралельно для контроля и ИО нужно сделать ..посмотреть на потомство контролируемого спаривания нашего кордована.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Вот именно что потомство маток кордован при спаривании с трутнями не кордован по внешнему виду - как бакфаст.        Вот и поставить на косу отцовские кордован и матки кордован ..и если потомство (бакфаст) значит есть залётный трут..     но думаю паралельно для контроля и ИО нужно сделать ..посмотреть на потомство контролируемого спаривания нашего кордована.

Пока поставиш. да провериш.а сезон уже тю-тю.прошел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.10.2016 в 21:30, zapivan сказал:

В Карпатах також не все так гладко як думають

А як з верхів'ям басейну Лімниці? Вище Осмолоди гірські хребти утворюють суцільну  величезну миску. Хребти досить високі, вихід з миски - лише руслом річки в сторону Осмолоди. А якщо "забуритися" потоком Дар'їв аж під гору Сивулю, то отримаємо ізоляцію ще й по горизонталі, бо найближчі населені пункти за кілька десятків кілометрів. В самій Осмолоді колись бачив дві пасіки, але з цим вже можна якось зарадити. Як гадаєте?

P.S.

Людей там мало, а от лісорубів і туристів - багато. Ну і мабуть є кілька ведмедів.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Kumpel сказал:

А як з верхів'ям басейну Лімниці? Вище Осмолоди гірські хребти утворюють суцільну  величезну миску. Хребти досить високі, вихід з миски - лише руслом річки в сторону Осмолоди. А якщо "забуритися" потоком Дар'їв аж під гору Сивулю, то отримаємо ізоляцію ще й по горизонталі, бо найближчі населені пункти за кілька десятків кілометрів. В самій Осмолоді колись бачив дві пасіки, але з цим вже можна якось зарадити. Як гадаєте?

P.S.

Людей там мало, а от лісорубів і туристів - багато. Ну і мабуть є кілька ведмедів.:)

Я про ті місця і казав. Тільки в другу сторону вздовж Аршиці під Яйком Ілемським.  Під озером Росохан. Там надибав бджіл. Хоча була ідея на сезон чорниць взяти з собою з 4-5 сімей і десяток нуклеусів. На Дарів не ходив. Колись хотів пройтися від Пасічної (Надвірнянський р-н) до Сивулі, Грофи до Осмолоди. Але не склалося. А з лісничими і іншими говорити можна, але вони у всьому шукають вигоду і рахують твої гроші хоча їх там і близько нема. 

Ідею можна озвучити директору їхнього лісгоспу про виділення місця на облітник. Але гарантії що ніхто не підвезе пару сімей не дасть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А логістика до цього місця просто жах. 60 км = три години ям розбитих лісовозами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, zapivan сказал:

... Тільки в другу сторону вздовж Аршиці під Яйком Ілемським...

І там чудово ( та-ж сама "тарілка"), але більш розлого, більше медозбірних угідь і значно більша зручність для випадкового пасічника. Зрештою, саме на схилах Аршиці я і бачив одну із зафіксованих пасік (кілька кілометрів від Осмолоди попри "вузькоколійку"). Але на Дар'їв вказую не випадково. Бо це довжелезний каньйон (майже 20 км), затиснутий між хребтами (зліва Матогів, справа - Горган). Круто на обидва боки. Для медозбірних пасік це місце не зручне, бо долина  попри потік дуже вузенька, зрубів на схилах не було (коли там був), а відповідно і спокусливої медоносної бази. Від початку "каньйону" до Осмолоди ще додаткових 7 км і дорога до цього місця ще терпима. Зрештою, над витоком Дар'їва, під Сивулею є чудова полонина Плисці (приблизно 1500 м. над морем). Дістатися туди можна  не тільки потоком, бо по верху Горгану є бита грунтова дорога і вона в значно кращому стані, аніж долиною.

Та що тут казати. Ці місця просто Господом створені для нас усіх, а для ізольованого точка - спеціально (мабуть). Ну де ви ще знайдете ізоляцію в 30-50 км до найближчого поселення, та ще й додаткова ізоляція по вертикалі.

Єдине, чого бракує, це група однодумців і "лупайте сю скалу"...

Шкодую, що я трохи задалеко, заробляю цілком іншим і бджільництво для мене хоч і з ніжного дитинства, але справа виключно для душі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, zapivan сказал:

Ідею можна озвучити директору їхнього лісгоспу

У 80-ті роки на різних щаблях керівництва Львівобленерго "сиділи" пасічники. Ви просто не уявляєте, наскільки легко було вирішувати будь які питання з цими хлопцями і дядьками, знаходячись із ними на одній хвилі.

Раджу негайно почати робити цього директора лісгоспу пасічником. Навіть, якщо він цього не хоче...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Kumpel сказал:

У 80-ті роки на різних щаблях керівництва Львівобленерго "сиділи" пасічники. Ви просто не уявляєте, наскільки легко було вирішувати будь які питання з цими хлопцями і дядьками, знаходячись із ними на одній хвилі.

Раджу негайно почати робити цього директора лісгоспу пасічником. Навіть, якщо він цього не хоче...:)

Это верное решение :ay: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Лавр сказал:

Що воно за звір такий ? Ніколи про таке не чув, де його вичитать можна?

Лінія Кордован (Італійка) має рецесивний ген "кольору кожі" і якщо вони облітуються на іншому трутневому фоні, то і бджоли "кольору кожі" не буде, а буде звичайний жовтий (як в Бакфаста), так як колір кожі не є домінантним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Вадим Василюк сказал:

Лінія Кордован (Італійка) має рецесивний ген "кольору кожі" і якщо вони облітуються на іншому трутневому фоні, то і бджоли "кольору кожі" не буде, а буде звичайний жовтий (як в Бакфаста), так як колір кожі не є домінантним.

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Kumpel сказал:

. Але на Дар'їв вказую не випадково..і.

Вибачаюся, трохи набрехав з топонімами, бо давненько там не був. Потік, верхів'я котрого пропоную, має назву Бистрик (не Дар'їв), а хребтик зліва - не Матогів, а довжелезний відрог Сивулі.:(

Ну а все решта - вірне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

А у нас ніхто не мешкає поблизу Тендри? Ахіллів біг виглядає просто ідеальним облітником

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, melkart сказал:

А у нас ніхто не мешкає поблизу Тендри? Ахіллів біг виглядає просто ідеальним облітником

Цікава назва. Я хоч і не мешкаю там, але цікаво,що за місце? Там є ізоляція?
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Пункты облёта маток в Украине (Изолированный точок)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...