Перейти к содержанию

Пункты облёта маток в Украине (Изолированный точок)


Граніт

Рекомендуемые сообщения

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

зрозуміло, але якщо в окрузі  і знайдеться  кілька сімей , то їх не багато у процентному відношені до загального числа трутнів на місці обльоту. Крім того,  трута в сімї яку не готують на батьківську значно менше. В кожному випадку, навіть на островах, ніхто не гарантує 100% чистоту спаровування, для цього єдиний інструмент ШО.

Тоді такий облітник не є ізольованим і потрібно такі речі уточнювати  А на рахунок облітників островів за кордоном, то там на ізоляцію проводиться ретельна перевірка ( є ціла стаття як в 70-80 р. забракували купу облітників у Австрії) і ніхто не буде возити на умовно ізольовані острови.

Тут або ізоляція є або її немає іншої відповіді немає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

нічого немає нового під сонцем...  :hmm:читаю і розумію що на форумі це все вже було... ходимо по колу.

раджу почитати...

Ітак рахуємо. Матка спарюється з 10 трутнів.. якщо "трутнів" підмінити "сімями", то можна прикинуть що якщо на 10 сімей з потрібним генотипом , припаде 1 сімя з непотрібним нам генотипом, то в 100 відсотків випадків ми отримаємо "не чистопородне" спарювання для того щоб збільшити шанси на отримання чистопородних спарювань до 50% математично нам треба збільшити кількість сімей з потрібним генотипом по відношенню до непотрібного в два рази тобто 20 до 1 (50%"чистопородних спарювань) рахуєм далі відсоток чистопородних спарювань і кількість сімей по відношенню до 1 "нечистої" в такому руслі. для 75% відношення сімей буде 40 до 1. 87,5% 80-1. 93.7% 160-1. 96.8% 320-1. 99% 620-1. І це якщо у вас в радіусі обльоту всього 1 сімя з невідповідним трутнем.

що до кількості трутня у вулику, то скільки ви б не заставили вирощувати трутня, після першого обльоту сімя скине зайвого, в нормальній сімї (не безматочній , не з дефектною маткою і так далі) присутні 300-400 трутнів максимум. чому коли заходить мова про облітник фігурує магічна цифра 6 сімей мінімум, все просто для того щоб створити обгульне місце (хмару трутня яка буде приваблювати матку) повинно бути більше 2000 трутнів , а таку кількість якраз і може дати 6 сімей. якщо менше обліт маток буде гірший.

на рахунок матки не відлітають далеко. Треба врахувати що матки шукають скупчення трутня , хмару яка утворюється з трутня і приваблює матку. в це місце злітаються трутні не з одного вулика, а з усієї окуги, в радіусі льоту трутня. А трутень може летіти досить далеко....можна прикинути швидкість бджоли біля 60 км в час, у трутня швидкість більша...( непамятаю цифру) трутень вилітає звулика на час біля пігодини, якщо прикинуть що трутень на обгульному місці знаходиться 10 хв , шлях туди і назад, то в нього є 10 хв на політ в одну сторону швидкість 60км час 10хв .. маємо 6км від вулика.. це мінімальна відстань, якщо створити умови коли місцевість ен насичена політ може бути значно далі. Але ще один момент 6 км якщо порахувати виліт матки і трутня з одного місця тоді радіус обльоту 6км , а якщо облітне місце знаходиться між вуликом трутня і вуликом матки ? то радіус повинен бути ще більший.

приведу мою улюблену цитату Рутнера , бо це про нас.

Нередко рассуждают так: «Мы находимся в области распространения пчел карника, здесь все чистопородное, нам не нужны никакие случные пункты». В этом сказывается пренебрежение к одному из основных принципов селекции - контролю за материнским и отцовским происхождением. Из-за этого делается невозможным прогресс в селекции. Таким путем можно, вероятно, вывести «чистых краинских пчел», но не таких пчел, которые требуются в современном пчеловодстве!

Ф. Руттнер .«Техника разведения и селекцыонный отбор пчел» ст 52.

 Мова про те що вести мову про те який трутень спімає матку без ізольованого облітника, це не про що. А для індивідуальної селекції потрібен стовідсотковий контроль трутня, і не просто чистопородного , а трутня відібраного по конкретним ГКО..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

 

Читаю и все больше понимаю что без И.О.У нас о какой то серьезной селекции речь не может идти .На западе есть хоть Карпаты . А у нас лес и тот скоро дорубят ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Читаю и все больше понимаю что без И.О.У нас о какой то серьезной селекции речь не может идти .На западе есть хоть Карпаты . А у нас лес и тот скоро дорубят ;)

Станок я так понял уже заказан ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да со станком проблем нет .Но с микроскопом дела хуже понятия нет какой нужен :( Ну и совсем остальным тоже ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

 А у нас лес и тот скоро дорубят ;)

 Останется степь 

и отсюда вывод 

разводить украинскую степную 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Мико сказал:

 Останется степь 

и отсюда вывод 

разводить украинскую степную 

Этим и будем заниматся :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, Паланочка сказал:

нічого немає нового під сонцем... 

Та довкілля існує ще за нас.Людина вважає що все більш-менш їй відомо.Дехто математику притягує за вуха туди де не все тій науці підпорядковано.

Я ось про що

Ітак рахуємо. Матка спарюється з 10 трутнів.. якщо "трутнів" підмінити "сімями", то можна прикинуть що якщо на 10 сімей з потрібним генотипом , припаде 1 сімя з непотрібним нам генотипом, то в 100 відсотків випадків ми отримаємо "не чистопородне" спарювання для того щоб збільшити шанси на отримання чистопородних спарювань до 50% математично нам треба збільшити кількість сімей з потрібним генотипом по відношенню до непотрібного в два рази тобто 20 до 1 (50%"чистопородних спарювань) рахуєм далі відсоток чистопородних спарювань і кількість сімей по відношенню до 1 "нечистої" в такому руслі. для 75% відношення сімей буде 40 до 1. 87,5% 80-1. 93.7% 160-1. 96.8% 320-1. 99% 620-1. І це якщо у вас в радіусі обльоту всього 1 сімя з невідповідним трутнем.

Це як би мовити абсолютна модель.

А якщо у тих добавлених сім ях та буде велика доля трутів що несуть від діда-прадіда набір який до цього ніде не випав то що ми отримаємо ?  

Отаке...

І тоді лишається тільки запліднення бо в тій купі усього що набиралося роками на мою думку нічого не зробити,не вистачить часу

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Егор Юрьев сказал:

Отаке...

Ви прочитайте про що ми вели мову... якщо не допоможе... то ту книгу що я дав посилання.. якщо і так не допоможе ... ну то я незнаю...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Читаю и все больше понимаю что без И.О.У нас о какой то серьезной селекции речь не может идти .На западе есть хоть Карпаты . А у нас лес и тот скоро дорубят ;)

В Карпатах також не все так гладко як думають. Тішить те що люди зацікавилися ШО і розуміють що це наступний рівень розвитку матководства і селекції. Цей рік показав що ШО в Україні є і з наступного року матимемо на ринку більшу кількість ШО маток. Це тішить. Тільки до рівня Польщі ще ой як далеко. В них офіційне навчання проходить група 15 чоловік в рік. І це протягом 40 років. Але ми використовуємо передовий досвід тому результат отримаємо швидше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, zapivan сказал:

В Карпатах також не все так гладко як думають. Тішить те що люди зацікавилися ШО і розуміють що це наступний рівень розвитку матководства і селекції. Цей рік показав що ШО в Україні є і з наступного року матимемо на ринку більшу кількість ШО маток. Це тішить. Тільки до рівня Польщі ще ой як далеко. В них офіційне навчання проходить група 15 чоловік в рік. І це протягом 40 років. Але ми використовуємо передовий досвід тому результат отримаємо швидше.

Будем подтягиватся и учится у зарубежных партнеров :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можна рахувати і домислювати, але я  добре памятаю радянські часи, коли на радгоспних пасіках щорічно  робили масові добори. Вибраковували малопродуктивні і розмножували від продуктивних. Ніхто не заморочувався ШО , не вдавався в математично-арифметичні розрахунки трутнів, не шукав у кого відстань більша чи менша,  люди робили роботу ,  не мали компютерів і таких " мудрих" як ми тут зібралися. Мали добрі пасіки і продавали мед.

Нас ділька десятків матководів, які тут "  умничают" , а народ виводить маток з чого має, добираючи кращих,  купують за кордоном , міняють між своїми і радіють одержаним результатам.

  Я нікого не агітував , і ніде не написав,  що будемо продавати чистопорідних репродукційних маток вільного спаровування з пасіки , що знаходиться на хуторі Козака. Я чітко і зрозуміло ,зробив анонс того,  що ми робимо. У нас створено  пасіку у лісі, яка  віддалена, від інших пасік і на цій пасіці зібрано ЧИСТОПОРОДНИЙ матеріал з Австрії, лінія СКЛЕНАР , де плануємо облітувати своїх маток.З цією метою буде  вживатися методи і засоби для насичення нашим трутнем округи. Як це робити, ми вміємо і робимо не один рік. Кому буде цікаво , приймемо і чужих маток до нас на обліт. От і все.

Чистопородний матеріал,  ми теж маємо де облетіти, для нас не   проблема  облетіти наших маток в Европіі, і привезти матеріал з Европи , якщо це буде потрібно. Ми також  вміємо зробити ШО потрібних нам маток. 

Людям потрібні хороші матки , по адекватній ціні. Кому потрібно ШО , теж є  де купити в Україні! 

Селекція  бджолиних маток, то не бізнес !  Це дуже затратна та клопітка справа, тут "бабла" не накосиш! це  хоббі, яке вимагає значних фінансових  та людських ресурсів. Не всі можуть собі це дозволити, але допомогти  одержати результат , можуть пасічники і матководи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.10.2016 в 17:17, Konstantin_77 сказал:

Артем, в какой-то теме Гранит писал, что на всей косе до Кирилловки только он один содержит пчел...

Іноді може видаватись що там і стояти ні на чому і бджіл в таких місцях бути не може. От і я так думав, але в цьому році відпочивав на Арабатській стрілці. Так мало того, що вже на самій косі зустрів 2 пасіки кочові на платформах по 40-60 сімей кожна, так ще далі по косі, прямо на Соленому озері, стоїть пара апібудиночків, там мінімум 10-12 бджолосімей. Тому будь який облітник, перш ніж використовувати треба тестувати :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, konoval_am сказал:

Іноді може видаватись що там і стояти ні на чому і бджіл в таких місцях бути не може. От і я так думав, але в цьому році відпочивав на Арабатській стрілці. Так мало того, що вже на самій косі зустрів 2 пасіки кочові на платформах по 40-60 сімей кожна, так ще далі по косі, прямо на Соленому озері, стоїть пара апібудиночків, там мінімум 10-12 бджолосімей. Тому будь який облітник, перш ніж використовувати треба тестувати :IMHO:.

Те ж саме в горах. Ідеш 3 години від найблищого села 5-10 будинків. Місця все дикіші, дороги як такої майже немає.  Думаю о це ж місце на облітник!!!!:Jumpy: а через 500 метрів прицеп тракторний з  десятьма лежаками. Навколо ні душі.  От вам і ізоляція...  І не факт що десь за горою не поставив ще хтось пару вуликів.   А домовитися з такими хлопцями складно. І тим більше поміняти йому матку.  Тому повної ізоляції в таких умовах досягнути важко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, zapivan сказал:

Те ж саме в горах. Ідеш 3 години від найблищого села 5-10 будинків. Місця все дикіші, дороги як такої майже немає.  Думаю о це ж місце на облітник!!!!:Jumpy: а через 500 метрів прицеп тракторний з  десятьма лежаками. Навколо ні душі.  От вам і ізоляція...  І не факт що десь за горою не поставив ще хтось пару вуликів.   А домовитися з такими хлопцями складно. І тим більше поміняти йому матку.  Тому повної ізоляції в таких умовах досягнути важко.

тому Іван іо робим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, konoval_am сказал:

Іноді може видаватись що там і стояти ні на чому і бджіл в таких місцях бути не може. От і я так думав, але в цьому році відпочивав на Арабатській стрілці. Так мало того, що вже на самій косі зустрів 2 пасіки кочові на платформах по 40-60 сімей кожна, так ще далі по косі, прямо на Соленому озері, стоїть пара апібудиночків, там мінімум 10-12 бджолосімей. Тому будь який облітник, перш ніж використовувати треба тестувати :IMHO:.

Приглашаю на тестирование на следующий сезон на Федотову косу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, zapivan сказал:

Те ж саме в горах. Ідеш 3 години від найблищого села 5-10 будинків. Місця все дикіші, дороги як такої майже немає.  Думаю о це ж місце на облітник!!!!:Jumpy: а через 500 метрів прицеп тракторний з  десятьма лежаками. Навколо ні душі.  От вам і ізоляція...  І не факт що десь за горою не поставив ще хтось пару вуликів.   А домовитися з такими хлопцями складно. І тим більше поміняти йому матку.  Тому повної ізоляції в таких умовах досягнути важко.

Если былоыбы в се так просто с облетниками   или маток облетовать в банке то И.О былоб не кому не нужно а так приходится за не маться..:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, konoval_am сказал:

Іноді може видаватись що там і стояти ні на чому і бджіл в таких місцях бути не може. От і я так думав, але в цьому році відпочивав на Арабатській стрілці. Так мало того, що вже на самій косі зустрів 2 пасіки кочові на платформах по 40-60 сімей кожна, так ще далі по косі, прямо на Соленому озері, стоїть пара апібудиночків, там мінімум 10-12 бджолосімей. Тому будь який облітник, перш ніж використовувати треба тестувати .

 

На Арабатской стрелке территории огромные, вот и есть смысл возить туда пасеки. 

Кирилловских пчеловодов знаю на перечет, можем их проведать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Богдан1 сказал:

тому Іван іо робим.

ШО добре, але матку при обльоті природньому з сотень, тисячі трутнів доганяє найкращий. А при ШО трутня вибираємо ми і не завжди цей вибір найкращий.  Але вибору нема. Приватного острова не маю і не скоро зароблю на нього тому я за ШО.  Пробую робити сам і помагаю іншим.:az:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, zapivan сказал:

ШО добре, але матку при обльоті природньому з сотень, тисячі трутнів доганяє найкращий. А при ШО трутня вибираємо ми і не завжди цей вибір найкращий.  Але вибору нема. Приватного острова не маю і не скоро зароблю на нього тому я за ШО.  Пробую робити сам і помагаю іншим.:az:

 

 

Полностью  согласен потому не все матки ИО бомба а в ограниченом количестве.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас по сути нет выбора только пока И.О Может со временем государство проснется и выделит какой не будь островок;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

выделит какой не будь островок

Или по отдает все островки другим государствам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо ШО панацея тоді я не розумію чому десятки белегстелле Німечинні отримують фінансування всупереч відсутності повної ізоляції.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, zapivan сказал:

Те ж саме в горах. Ідеш 3 години від найблищого села 5-10 будинків. Місця все дикіші, дороги як такої майже немає.  Думаю о це ж місце на облітник!!!!:Jumpy: а через 500 метрів прицеп тракторний з  десятьма лежаками. Навколо ні душі.  От вам і ізоляція...  І не факт що десь за горою не поставив ще хтось пару вуликів.   А ,домовитися з такими хлопцями складно. І тим більше поміняти йому матку.  Тому повної ізоляції в таких умовах досягнути важко.

Я был у Сергея Александровича (Гранит) на Федотке По Степку ходил высматривал, ульев нигде не видел ни у кого, до Кириловки там порядка 9 км. А так вокруг море, врядли там кого то занесет с пчелами. А вот за Кириловкой, на охоту  выскакивал, уже в полях прицепы видел, но это по прямой не меньше 20 км...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, mdiv сказал:

Якщо ШО панацея тоді я не розумію чому десятки белегстелле Німечинні отримують фінансування всупереч відсутності повної ізоляції.

 

Там паралель держава- інститут - об'єднання пасічників-пасічник працює.  І є програма фінансування як стратегічна для держави. А ми живемо в іншій країні і тому такий результат. ШО не панацея а можливість робити хоть якусь селекцію. Припустимо що я захотів створити якісь більш- менш ізольований облітник. Я маю знайти місце де найменш заселена територія і вивести звідти всіх пасічників, або хоча б поміняти там всі матки.  І знайдуться такі що будуть проти. І далі тримати своє. І ця вся моя робота закінчиться провалом. А якщо з участю держави і обєднання пасічників визначиться район, там буде  організовано контроль над сімями і територією.   Таким чином можливо створення зони чистопородності. Але це не буде селекція А + Б а просто розведення чистопородне. А лінійна селекція з відомими трутнями дасть тільки  ізоляція  на острові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Пункты облёта маток в Украине (Изолированный точок)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...