Перейти к содержанию

Пункты облёта маток в Украине (Изолированный точок)


Граніт

Рекомендуемые сообщения

35 хвилин тому, Рудаков Юрий сказав:

думается и представляется что и результат будет по контролируемому облёту близок к 100%

А навіщо Вам такий результат? Я так розумію, має бути або 100% контрольований обліт, або вільний, без варіантів, навіть один чужий трутень при обльоті матки  зіпсує результат, ніякий супер-насичений трутневий фон недопоможе. Неможете забезпечити повну ізоляцію - ШО (ИО)  Вам в допомогу, це довго, дорого, але зате гарантовано

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

ШО (ИО)  Вам в допомогу, це довго, дорого, але зате гарантовано

иошников по близости нет - да и переговоры с ими ещё нужно выстроить правильно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, davolodya сказал:

ніякий супер-насичений трутневий фон недопоможе.

вот и мысль в том , что и насыщение трутнем и   плюсом 7-8 км изоляция  тк скажем  " ванн- дамм двойной удар "

 

Простой пасечник часто трутнярежет к тому же - я не режу - пасека большая 100+ в каждой семье трутневый сот  не менее чем наполовину с трутневыми ячейками + вразброс ещё треть четворть трутнего сота по гнезду.При выводе и облёте маток получается не менее трети трутневой рамки на матку......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Рудаков Юрий сказав:

Простой пасечник часто трутнярежет к тому же - я не режу - пасека большая 100+ в каждой семье трутневый сот  не менее чем наполовину с трутневыми ячейками + вразброс ещё треть четворть трутнего сота по гнезду.При выводе и облёте маток получается не менее трети трутневой рамки на матку......

Крім Вас обов'язково знайдеться ще хтось, що трутня неріже... Якщо  працювати з помісями, Ваш варіант можливо і пройде, з чистою породою так невийде. Один -єдиний зальотний трутень зіпсує всю роботу. Як Ви будете знати, з ким конкретно спарилася матка, якщо  при цьому бере участь від 10 до 20 трутнів? Сперма залягає шарами, сьогодні Ваша матка буде ідеальна, а завтра, чи за місяць,  коли піде сперма від чужого трутня? Надіятися тільки на морфометрію неварто, а протестувати всіх маток практично нереально...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, davolodya сказал:

А навіщо Вам такий результат? Я так розумію, має бути або 100% контрольований обліт, або вільний, без варіантів, навіть один чужий трутень при обльоті матки  зіпсує результат, ніякий супер-насичений трутневий фон недопоможе. Неможете забезпечити повну ізоляцію - ШО (ИО)  Вам в допомогу, це довго, дорого, але зате гарантовано

Якщо результат перевищує 90% і наближається до 100%, то є відмінний результат.

100%гарантію думаю Вам не дадуть і на інструментальну матку,тому що там тоже можуть бути промахи.

А насичений трутневий фон допоможе гарантовано.

По облітниках.

Для гарантії ізоляції потрібно використовувати ранніх маток.

В Закарпатті це кінець квітні перша половина травня.В цей період короткі теплі дні і ні матки ні трутні на далекі відстані не літають ,а спарюються недалеко від пасіки.

У мене одна пакетна пасіка сто сімей в радіусі 1,5-2 км нема пасік.Після продажі ранніх пакетів роздаю маточники.Практично жодна матка не дає бджіл з жовтизною.Сім ї де матки не вернулися з обльоту якщо даю повторно маточники то в цих маток дуже часто вже є бджоли з жовтизною.

Так само по нуклеусам.Ранні матки завжди без жовтизни а літом появляється жовтизна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, дочинец сказал:

Якщо результат перевищує 90% і наближається до 100%, то є відмінний результат.

100%гарантію думаю Вам не дадуть і на інструментальну матку,тому що там тоже можуть бути промахи.

А насичений трутневий фон допоможе гарантовано.

По облітниках.

Для гарантії ізоляції потрібно використовувати ранніх маток.

В Закарпатті це кінець квітні перша половина травня.В цей період короткі теплі дні і ні матки ні трутні на далекі відстані не літають ,а спарюються недалеко від пасіки.

У мене одна пакетна пасіка сто сімей в радіусі 1,5-2 км нема пасік.Після продажі ранніх пакетів роздаю маточники.Практично жодна матка не дає бджіл з жовтизною.Сім ї де матки не вернулися з обльоту якщо даю повторно маточники то в цих маток дуже часто вже є бджоли з жовтизною.

Так само по нуклеусам.Ранні матки завжди без жовтизни а літом появляється жовтизна.

вот про желтизну. Были бы все сторонние пасеки с поголовно жёлтой пчелой , а мои с поголовно серой , то я бы согласился с такими наблюдениями. Однако Стрельчук Олег пишет , что у него есть линия степнячки с одним желтым тергитом , а у меня есть такие же дальневосточки. Хотя большинство серых . На сторонних пасеках почти те же самые расцветки и желтые и серые и коричневые , причем серые преобладают . И как тут вычленить по цвету пчелы? Да и если бы у меня 100% серые а у соседей тоже серые но других пород и лишь чуток желтых там? Это не работает ! И кавказянки серые и карпатки есть даже бакфаст серый, как и степнячки и дальневосточки. Без поллитры не разобраться тут. Цвет это маркер так себе в отрыве от других, он сработает лишь в 10%. Случаев не больше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, дочинец сказав:

Якщо результат перевищує 90% і наближається до 100%, то є відмінний результат.

Для пакетного напрямку і "селекції" трохи різні требування відносно контролю спарування.  Те, що Вам за щастя, при обльоті маток для продовження чистопородної лінії несприйнятне. Для  користувацьких маток цілком достатньо насиченого трутневого фону. Але, оскільки мова зайшла за ізольовані облітники, то потреби дещо інші. 

Не рахую себе селекціонером, але маю потребу зберегти  той матеріал, який мені сподобався і влаштовує, тому контролем спарування цікавлюся , навіть готовий для цього освоїть ШО

 

33 хвилини тому, дочинец сказав:

100%гарантію думаю Вам не дадуть і на інструментальну матку,тому що там тоже можуть бути промахи.

Які можуть бути промахи, якщо осіменяти самому і весь потрібний трутень мітити? Може я щось нерозумію, бо знаходжуся лише  на самому початку цього шляху, то розжуйте:helpme:

 

33 хвилини тому, дочинец сказав:

Практично жодна матка не дає бджіл з жовтизною

Це ще непоказник чистопородності:IMHO:. У мене на пасіці лиш карніка, виведена від чистопородних ІОшок,  жовтизни недає жодна матка, хоч ІОшки, хоч ефки від них, а морфометрія показує, що ефки- помісь, і це при тому, що трутневий фон в окрузі переважає мій, чужого трутня відносно мало і його переважно стараються вирізати... При цьому ІОшки по морфометрії чистопородні, без домішок...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

что либо определять по цвету . Профонацией попахивает. Комплексно надо не менее 5 ти признаков. Мне нравятся поведение , количество прополиса за сезон , цвет печатки и зимостойкость длительный период на меде ( у меня 6-6,7 месяца безоблета) причем в зимостойкости три параметра 1 количество подмора 2 количество расплода при выставке 3 экономность зимовки по кормам.

А цвет пчелы это в отрыве от других признаков , слабый аргумент как "За" так и "Против"

( кстати карпатку отделить от дальневосточки сложно особенно помесь с карпаткой- тут вся надежда отделить по дырачкам в печатке меда и по общей зимостойкости. В целом по остальным признакам фиг поймешь, кроме того , что карпатка на моль слабее , пчела чуть спокойнее , и на мешотчатый расплод послабее)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Рудаков Юрий сказал:

что либо определять по цвету . Профонацией попахивает.

Я нічого по кольору не опреділяю,лише роблю висновки що весною ні матки ні трутні на далекі відстані не літають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 минут назад, davolodya сказал:

Для пакетного напрямку і "селекції" трохи різні требування відносно контролю спарування.  Те, що Вам за щастя, при обльоті маток для продовження чистопородної лінії несприйнятне. Для  користувацьких маток цілком достатньо насиченого трутневого фону. Але, оскільки мова зайшла за ізольовані облітники, то потреби дещо інші. 

Не рахую себе селекціонером, але маю потребу зберегти  той матеріал, який мені сподобався і влаштовує, тому контролем спарування цікавлюся , навіть готовий для цього освоїть ШО

 

А я лише користувацьких маток і продаю,тому що не маю 100% гарантії.

А Ви трохи пограйтеся з селекцією тоді побачите що воно не завжди так як би хотілось.

Теоретично багато хто може ,але на практиці зовсім не так.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, davolodya сказал:

 

 

Які можуть бути промахи, якщо осіменяти самому і весь потрібний трутень мітити? Може я щось нерозумію, бо знаходжуся лише  на самому початку цього шляху, то розжуйте:helpme:

 

І Ви думаєте що дуже багато тих хто всього трутня для осіменіння мітить,а якщо і мітить то случайно можна і не того помітити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, дочинец сказав:

Ви трохи пограйтеся з селекцією тоді побачите що воно не завжди так як би хотілось.

Селекція то трохи занадто сказано, якщо мені вдасться зберегти і продовжити ті лінії, що маю, буду вважати що своєї мети досягнув

 

4 хвилини тому, дочинец сказав:

Ви думаєте що дуже багато тих хто всього трутня для осіменіння мітить,а якщо і мітить то случайно можна і не того помітити.

Я неможу казати за інших, кажу лиш  як повинно бути і як робив би я. Якщо результат дуже потрібний, можна і варто постаратися...   Коли трутневий розплід відділити в медових корпусах ганеманками, як туди потрапить "не той трутень"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Селекція то трохи занадто сказано, якщо мені вдасться зберегти і продовжити ті лінії, що маю, буду вважати що своєї мети досягнув

 

Я неможу казати за інших, кажу лиш  як повинно бути і як робив би я. Якщо результат дуже потрібний, можна і варто постаратися...   Коли трутневий розплід відділити в медових корпусах ганеманками, як туди потрапить "не той трутень"?

Так трутню потрібно ще політати, дозріти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Sesk сказав:

Так трутню потрібно ще політати, дозріти

Яка проблема? Помітили молоденького і нехай літає. Крім того, що з потрібної сім'ї, буде ще й потрібного віку. Варіант не єдиний, але то інша тема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка проблема? Помітили молоденького і нехай літає. Крім того, що з потрібної сім'ї, буде ще й потрібного віку. Варіант не єдиний, але то інша тема
Ну на словах все просто[emoji23]

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.03.2019 в 18:19, davolodya сказал:

Яка проблема? Помітили молоденького і нехай літає. Крім того, що з потрібної сім'ї, буде ще й потрібного віку. Варіант не єдиний, але то інша тема

І яку технологію для маркування трутня в кількості використовувати? Це не 20 помітити :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, rudakov сказав:

І яку технологію для маркування трутня в кількості використовувати? Це не 20 помітити :hmm:

Як треба, то що поробиш, доведеться попрацювати трохи маркером, маток же мітимо, то й трутня помітим. Зрештою, для мене зараз це неголовне, спочатку треба навчитися якісно осіменяти,  щоб без втрат, а великі масштаби мене поки що мало цікавлять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
51 минуту назад, SVS 82 сказал:

облетвались на условнике

Что это такое?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Джаз сказал:

Что это такое?

Умовно ізольований.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Джаз сказал:

Что это такое?

Точок к которому нету ближайших пасек ближе чем 2км .

Рекомендую канал Булатов 100, очень много полезного и интересного :az:.

  • Подобається 1
  • Ха-Ха 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Віталій.В сказал:

Точок к которому нету ближайших пасек ближе чем 2км .

 

2 км это продуктивный лёт сборщиц мёда 

Условная изоляция на то и условная ,потому что нет никакой изоляции 

Продажи падают тут и "спид " поможет и условная изоляция 

 

 

  • Подобається 4
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Основное отличие любого  облетника от обычной пасеки заключается в том что на облетнеке выставляются специально подготовленные отцовские семьи в которых трутни известного происхождения.  Если на облетнике трутневый фон насыщен матки вышедшие на спаривания далеко не улетают, цель вылета спариваться , а не просто полетать на "дальность".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

2 км это продуктивный лёт сборщиц мёда 

Условная изоляция на то и условная ,потому что нет никакой изоляции 

Продажи падают тут и "спид " поможет и условная изоляция 

 

 

Определение почти "академическое"(научное:umora:) на 5+.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Брониславович сказал:

Основное отличие любого  облетника от обычной пасеки заключается в том что на облетнеке выставляются специально подготовленные отцовские семьи в которых трутни известного происхождения.  Если на облетнике трутневый фон насыщен матки вышедшие на спаривания далеко не улетают, цель вылета спариваться , а не просто полетать на "дальность".

Как мне кажется ,слово облетник и само понятие предолагают облет определённой породы пчел с цегью их чистопородного разведения и потому предполагает природную изоляцию от пчел других пород и их физически невозможное присутстивие в районе спаривания( облетнике).:IMHO:

"Насышение трутнями" и  " далеко не улетает" все это  имеет название - софистика:IMHO1:.

Целям  этих софизмов Романыч дал точное и ёмкое определение. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, дон57 сказал:

Определение почти "академическое"(научное:umora:) на 5+.:ay:

 

27 минут назад, дон57 сказал:

Как мне кажется ,слово облетник и само понятие предолагают облет определённой породы пчел с цегью их чистопородного разведения и потому предполагает природную изоляцию от пчел других пород и их физически невозможное присутстивие в районе спаривания( облетнике).:IMHO:

"Насышение трутнями" и  " далеко не улетает" все это  имеет название - софистика:IMHO1:.

Целям  этих софизмов Романыч дал точное и ёмкое определение. :hi:

Судячи з Вашого профіля, а саме :  Порода пчел:бакфаст,итальянка лигустика,кордован,карник

і ... Kоличество семей:41-50

Ви знаєтесь на біології  бджоли...

3 часа назад, Мико сказал:

Продажи падают тут и "спид " поможет и условная изоляция 

Романович, знову попалась пальонка :ah::az:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...